You are on page 1of 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.


TARIKH & HARI MASA STRATEGI PdPc
TINGKATAN 4 Pembelajaran Masteri
TINGKATAN KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran Berasaskan Projek
TEMA Pendidikan Kesihatan Reproduktif dan Sosial (PEERS) Pendekatan Teaching Games for √
TAJUK 2.0 PENYALAHGUNAAN BAHAN Understanding (TGfU)
2.1 Kemahiran menangani situasi berisiko terhadap penyalahgunaan bahan kepada diri, Pendekatan Bersepadu
STANDARD keluarga dan masyarakat Isu semasa: Aplikasi Teori Kecerdasan Pelbagai(TKP)
KANDUNGAN  Jerat dadah Pembelajaran Secara Kontekstual

Pada akhir pelajaran , murid boleh :


ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)
K
2.1.1 Menerangkan jerat dadah. Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
STANDARD Nilai Murni √
2.1.2 Menjelaskan situasi berisiko yang membawa kepada jerat dadah.
PEMBELAJARA K Sains dan Teknologi
N Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan Komunikasi √
Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1. memberi maksud jerat dadah dengan betul
PEMBELAJARA 2. menerangkan kepentingan risiko yang membawa kepada jerat dadah STANDARD PRESTASI
N 3. mendemontrasi cara mengelak jerat dadah. TAHAP PENGUASAAN 1
TAHAP PENGUASAAN 2
Set Induksi TAHAP PENGUASAAN 3
1. Guru menampal gambar2 berkaitan dadah TAHAP PENGUASAAN 4
2. Soal jawab dan perbincangan jerat dadah TAHAP PENGUASAAN 5
TAHAP PENGUASAAN 6
Pembelajaran /Aktiviti:
1. Aktiviti berkumpulan:
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
 Murid dibahagiakan 4 kumpulan dan tajuk setiap kumpulan. Mengaplikasi √
 Setiap kumpulan akan buat undian untuk dapatkan tajuk lakonan. Menganalisis
(1. keldai dadah 2. Pengaruh rakan 3. Stress 4. Mudah terpedaya) Menilai
RINGKASAN
 Murid diberi masa selama 5 minit untuk perbincangan tentang lakonan ahli Mencipta
AKTIVITI
kumpulan dan tempoh persembahan selama 5 minit.
 Setiap kumpulan akan meneka tajuk situasi lakonan terhadap kumpulan yang buat BAHAN BANTUAN MENGAJAR
persembahan. Buku Teks/Buku Rujukan
Modul/Buku Latihan
2. Sesi soal jawab dan perbincangan – murid menjelaskan tentang bahaya jerat dadah. Kertas Edaran / Lembaran Kerja
Kertas Manila/Kertas Sebak
Penutup/Rumusan:
Poster /Gambar /Carta/Jadual
1. Murid membuat rumusan dan refleksi diri terhadap topik/aktiviti yang dipelajari.
LCD /Komputer/Projektor/Radio/Video
2. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan. Internet / Frog Vle/Slaid

______ / ______ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan. PAK 21/PETA PEMIKIRAN
…………………………………………………. Role play /

___ / ______ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan

PdPc ditangguhkan kerana _____________________________________________________


REFLEKSI ___________________________________________________________________________

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak √
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.


TARIKH & HARI MASA STRATEGI PdPc
TINGKATAN 4 Pembelajaran Masteri
TINGKATAN KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran Berasaskan Projek
TEMA Pendidikan Kesihatan Reproduktif dan Sosial (PEERS) Pendekatan Teaching Games for √
TAJUK 2.0 PENYALAHGUNAAN BAHAN Understanding (TGfU)
2.1 Kemahiran menangani situasi berisiko terhadap penyalahgunaan bahan kepada diri, Pendekatan Bersepadu
STANDARD keluarga dan masyarakat Isu semasa: Aplikasi Teori Kecerdasan Pelbagai(TKP)
KANDUNGAN  Jerat dadah Pembelajaran Secara Kontekstual

Pada akhir pelajaran , murid boleh :


ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)
STANDARD Bahasa
PEMBELAJARA 2.1.3 Membincangkan implikasi jerat dadah kepada diri, keluarga dan masyarakat. Kelestarian Alam Sekitar
N Nilai Murni √
Sains dan Teknologi
2.1.4 Menjana idea cara mengelak jerat dadah
Patriotrisme
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Kreativiti dan Inovasi
OBJEKTIF
1. menerangkan kesan jerat dadah kepada diri, keluarga dan masyarakat. Keusahawanan
PEMBELAJARA
3. mendemontrasi cara mengelak jerat dadah. Teknologi Maklumat dan Komunikasi √
N
Set Induksi
3. Murid menonton video berkaitan jerat dadah STANDARD PRESTASI
4. Soal jawab dan perbincangan jerat dadah TAHAP PENGUASAAN 1
Pembelajaran /Aktiviti: TAHAP PENGUASAAN 2
3. Aktiviti berkumpulan: TAHAP PENGUASAAN 3
TAHAP PENGUASAAN 4
 Murid dibahagiakan 4 kumpulan dan tajuk setiap kumpulan.
TAHAP PENGUASAAN 5
 Setiap kumpulan akan buat undian untuk dapatkan tajuk perbincangan.
TAHAP PENGUASAAN 6
RINGKASAN (1. keldai dadah 2. Pengaruh rakan 3. Stress 4. Mudah terpedaya)
AKTIVITI  Murid diberi masa selama 5 minit untuk perbincangan tentang tajuk untuk KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
dipamerkan kepada kumpulan lain. Mengaplikasi √
 Setiap kumpulan akan melakukan lawatan ke kumpulan yang lain untuk berkongsi Menganalisis
maklumat berkenaan jerat dadah. Menilai
4. Sesi soal jawab dan perbincangan – murid menjelaskan tentang bahaya jerat dadah. Mencipta
Penutup/Rumusan:
3. Murid membuat rumusan dan refleksi diri terhadap topik/aktiviti yang dipelajari. BAHAN BANTUAN MENGAJAR
4. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan. Buku Teks/Buku Rujukan
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
______ / ______ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
Kertas Manila/Kertas Sebak
pengayaan / pengukuhan.
Poster /Gambar /Carta/Jadual
…………………………………………………. LCD /Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid
___ / ______ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
PAK 21/PETA PEMIKIRAN
Gallery walk /

PdPc ditangguhkan kerana _____________________________________________________


___________________________________________________________________________

REFLEKSI

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak √

You might also like