You are on page 1of 6

ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent

Educatieve bachelor lager onderwijs

Naam student: Caitlin Geeurickx Leergroep OLO2C1


Naam mentor: Tom Peeters, Linda Gootaerd en Hilde Klas
5B Aantal lln.: 25
De Bruycker
School: KLIM, vrije lagere scholen

DAG 23/11/2020 Handtekening mentor + datum:

Van 13:20 tot 14:10


Leergebied(onderdeel): Nederlands (taalbeschouwing)
Lesonderwerp: Grondwoord, samenstelling, afleiding, voor-en achtervoegsels

Leerplandoelen: Leerplan: ZILL – OVSG – GO! – andere

Leerinhoud:
 grondwoord, samenstelling, afleiding en voor-en achtervoegsels

Lesdoelen:
1. reflecteren op de structuur van woorden: afleidingen, grondwoord, voor- en achtervoegsel en
samenstelling
2. De terminologie correct toepassen en gebruiken
3. Afleidingen en samenstellingen maken

1
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs

Beginsituatie specifiek voor deze les:


Situering in het leerproces: aanbrengen inoefenen
Voorkennis van de klasgroep:
 Kennen grondwoorden, samenstellingen, afleidingen en voor- en achtervoegsel, maar nog niet
de terminologie
Leerling specifieke gegevens + acties:
 Sasha heeft het moeilijk met het Nederlands  Zij mag het internet gebruiken.

Bronnen: volgens de APA-normen


 Dobbeleers, D., & Casteels, J. (2018). Talent 5: handleiding A. Wommelgem: Van In.
 Dobbeleers, D., & Casteels, J. (2018). Talent 5: werkboek A. Wommelgem: Van In.

Bijlagen: bordschema, ingevulde werkbladen, teksten …


 Correctiesleutel werkbladen

Materiaal / locatiewijziging:
 woordenboek
 computer
 Tijd-over bundel

Lesopbouw
AFSTANDSLES
1. Herhaling zelfstandig naamwoord (10’)
oriënteren verwerven verwerken afronden

Ik geef ze de link mee van mijn website. Ik laat hun weten dat er een afstandsles gepland staat voor
de les taalbeschouwing. Ze gaan dus naar Nederlands en daarna taal. Ze volgen de volgorde van de
website, dus eerst het bovenste en daarna het onderste. Het eerste dat ze moeten doen is een
herhaling over wat een zelfstandig naamwoord is.

2. Bekijken van de powtoon en daarna de oefeningen maken (20’)


oriënteren verwerven verwerken afronden

Ze kunnen daarna een powtoon bekijken waar op staat wat ze moeten doen en in welke volgorde.
De verbetersleutels wordt later online geplaatst zodat ze niet gewoon overschrijven.
3. Afronding aan de hand van een oefening
oriënteren verwerven verwerken afronden

Ze krijgen als afronding een oefening die ze moeten maken. Zo zien ze waar ze fouten maken en
kunnen ze nog eens verschillende voorbeelden aan hun inhoud koppelen. Als ze vroeger
klaar zijn mogen ze verder werken aan hun tijd over bundel.

2
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs

3
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs

4
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs

5
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs

Evaluatie: Evalueer hier je eigen pedagogisch, didactisch en/of organisatorisch handelen. Wat deed je goed en
waarom? Wat ging niet goed en waarom? (Denk aan voorbereiding en realisatie.) Doe een verbetervoorstel.

You might also like