You are on page 1of 2

PRIPREMA ZA ČAS

Predmet: engleski jezik Nastavnik: Datum:

Broj časa: 72 Odeljenje: Nastavna tema: CUMULATIVE REVIEW 4


Nastavna jedinica Cumulative review – Starter – Unit 8 Tip časa: sistematizacija
Korelacija Srpski jezik (izražavanje prošlosti i budućnosti)
Međupredmetne Učenje, komunikacija, saradnja, digitalna kompetencija, estetička kompetencija
kompetencije:
Cilj časa Sistematizacija stečenih znanja koja se odnose na opisivanje događaja u prošlosti i
budućnosti (planovi i namere), interesovanja, dopadanja i nedopadanja.
Očekivani ishodi Po završetku časa učenici će biti u stanju da u usmenoj i pismenoj komunikaciji:
- razumeju jednostavniji tekst kojim se opisuju interesovanja, dopadanje/nedopadanje;
- razumeju jednostavne tekstove kojima se opisuju radnje u prošlosti;
- razmene informacije koje se donose na datu komunikativnu situaciju;
- opišu radnje iz prošlosti u nekoliko vezanih iskaza;
- razmene jednostavne iskaze u vezi sa svojim i tuđim planovima i namerama;
- saopšte šta oni ili neko drugi planira ili namerava.
Aktivnosti učenika Učenici aktivno učestvuju u radu: usmeno opisuju sliku grada, slušaju / čitaju i odgovaraju
na pitanja / dopunjavaju tekst, razgovaraju i sarađuju.
Aktivnosti nastavnika Nastavnik prati rad učenika, motiviše, pomaže, objašnjava, pohvaljuje.
Oblici rada frontalni, individualni, u paru
Metode rada kombinovani – usmeni opis slike, čitanje i odgovaranje na pitanja, razgovor, objašnjenje
Nastavna sredstva radna sveska
Način provere Praćenje i posmatranje učenika tokom svih aktivnosti, provera domaćeg zadatka
ostvarenosti ishoda
Tok časa
Uvodni deo (10 minuta)
Nastavnik podeli sastave koje je pregledao, kratko prokomentariše opšte utiske i proradi najčešće greške.
Provera domaćeg zadatka. S obzirom da su učenici imali domaći zadatak koji podrazumeva i samoprocenu
napredovanja, nastavnik će kod provere insistirati da učenici uporede i prebroje greške. Ukoliko je atmosfera u
odeljenju dobra, nastavnik može da zatraži da učenici razmene svoje radne sveske. Ponudiće im kriterijum za
ocenjivanje svakog zadatka i to:

■□□□ ■■□□ ■■■□ ■■■■


0 – 3 correct 5 - 6 correct
Exercise 1 4 correct answers 7 correct answers
answers answers
0 – 2 correct 4 - 5 correct
Exercise 2 3 correct answers 6 correct answers
answers answers
0 – 3 correct 5 - 6 correct
Exercise 3 4 correct answers 7 correct answers
answers answers
0 – 2 correct 4 - 5 correct
Exercise 4 3 correct answers 6 correct answers
answers answers

Rešenja zadataka nalaze se u Priručniku za nastavnike na strani 143.


Glavni deo (30 minuta)

Exercise 1. Look at the photo. What organization do you think the people are in? What are they doing?
(u paru + frontalno)

Nastavnik pozove učenike da pogledaju sliku i u paru prokomentarišu šta vide: What do you see in the photo?
Where are the people? (in the scouts) What are they doing? (They’re walking.)

Exercise 2. Read Adam’s email to his cousin. What is Adam going to do? (individualno + u paru + frontalno)

Učenici čitaju tekst individualno. Razgovaraju sa svojim parom o mogućem odgovoru. Nastavnik prati rad, ne
pomaže. Provera se radi frontalno.

Odgovor: Adam is going to do a long / 25 km walk.

Exercise 3. Read the text again. Match sentence halves 1–6 with a–f. (individualno + u paru + frontalno)

Pošto pročita instrukciju i proveri da li je učenici razumeju, nastavnik pozove jednog učenika da uradi prvu rečenicu
kao primer (1 – e).. Daje dodatno uputstvo: Do the task individually then compare your answers with your partner.
Prati rad učenika dok rade individualno i proverava kako se snalaze. Ne interveniše. Proveru radi frontalno.

Odgovori: 2 – a 3 – b 4 – f 5 – c 6 – d

Zadaci 4, 5 i 6 se nerade. Učenici nisu učili Future Simple.

Završni deo (5 minuta)


Nastavnik poželi učenicima srećan raspust.
Domaći zadatak: nema
ZAPAŽANJA O ČASU I SAMOEVALUACIJA:

Problemi koji su nastali i kako su rešeni:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

Sledeći put ću drugačije uraditi / promeniti:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________

Opšta zapažanja:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

You might also like