You are on page 1of 3

PRIPREMA ZA ČAS

Predmet: engleski jezik Nastavnik: Datum:

Broj časa: 53 Odeljenje: Nastavna tema: CUMULATIVE REVIEW 3


Nastavna jedinica Cumulative review – Starter unit – Unit 6 Tip časa: sistematizacija
– WB, page 78

Korelacija Srpski jezik (opisivanje događaja u prošlosti, pisanje bloga)


Međupredmetne Učenje, komunikacija, saradnja, digitalna kompetencija, estetička kompetencija, digitalna
kompetencije: kompetencija
Cilj časa Sistematizacija stečenih znanja koja se odnose na opisivanje mesta, pravila ponašanja na
javnim mestima.
Očekivani ishodi Po završetku časa učenici će biti u stanju da u usmenoj i pismenoj komunikaciji:
- razumeju jednostavniji tekst kojim se opisuje događaja u prošlosti;
- opišu događaj u prošlosti koristeći jednostavna jezička sredstva;
- razumeju i saopšte jednostavne iskaze koji se odnose na izražavanje mišljenja i
interesovanja;
- uoče i opišu sličnosti i razlike u interesovanjima vršnjaka u zemljama ciljne kulture i kod
nas.
Aktivnosti učenika Učenici aktivno učestvuju u radu: usmeno opisuju sliku grada, slušaju / čitaju i odgovaraju
na pitanja / dopunjavaju tekst, razgovaraju i sarađuju.
Aktivnosti nastavnika Nastavnik prati rad učenika, motiviše, pomaže, objašnjava, pohvaljuje.
Oblici rada frontalni, individualni, u paru
kombinovani – usmeni opis slike, čitanje i odgovaranje na pitanja, slušanje i dopunjavanje
Metode rada
rečenica, razgovor, objašnjenje
Nastavna sredstva radna sveska, CD
Način provere Praćenje i posmatranje učenika tokom svih aktivnosti, provera domaćeg zadatka
ostvarenosti ishoda
Tok časa
Uvodni deo (10 minuta)
Nastavnik podeli sastave koje je pregledao, kratko prokomentariše opšte utiske i proradi najčešće greške.
Provera domaćeg zadatka. S obzirom da su učenici imali domaći zadatak koji podrazumeva i samoprocenu
napredovanja, nastavnik će kod provere insistirati da učenici uporede i prebroje greške. Ukoliko je atmosfera u
odeljenju dobra, nastavnik može da zatraži da učenici razmene svoje radne sveske. Ponudiće im kriterijum za
ocenjivanje svakog zadatka i to:

■□□□ ■■□□ ■■■□ ■■■■


0 – 3 correct 5 - 6 correct 7 - 8 correct
Exercise 1 4 correct answers
answers answers answers
0 – 1 correct 2 - 3 correct
Exercise 2 4 correct answers 5 correct answers
answers answers
0 – 3 correct 5 - 6 correct 7 - 8 correct
Exercise 3 4 correct answers
answers answers answers
0 – 2 correct 4 - 5 correct
Exercise 4 3 correct answers 6 correct answers
answers answers
0 – 2 correct 4 - 5 correct
Exercise 5 3 correct answers 6 correct answers
answers answers
0 – 3 correct 4 – 5 correct 6 - 7 correct 8 - 9 correct
Exercise 6
answers answers answers answers
0 – 2 correct 3 - 4 correct 6 - 7 correct
Exercise 7 5 correct answers
answers answers answers
Rešenja zadataka nalaze se u Priručniku za nastavnike na strani 141.

Glavni deo (30 minuta)

Exercise 1. Look at the photo. What are the people doing? Do you like the look of this sport? Why / Why not? (u
paru + frontalno)

Nastavnik pozove učenike da pogledaju sliku i u paru prokomentarišu šta vide: What do you see in the photo?
Where are the people? (on a beach) What are they doing? (playing beach volleyball) Do you like this sport? Why?
Why not?

Exercise 2. Read the text. Why is Jasmine training? (individualno + u paru + frontalno)

Učenici čitaju tekst individualno. Razgovaraju sa svojim parom o mogućem odgovoru. Nastavnik prati rad, ne
pomaže. Provera se radi frontalno.

Odgovor: 1 She’s training because she is in a beach volleyball competition tomorrow.

Exercise 3. Read the text again. Correct the sentences. (individualno + u paru + frontalno)

Pošto pročita instrukciju i proveri da li je učenici razumeju, nastavnik pozove jednog učenika da pročita primer. Daje
dodatno uputstvo: Do the task individually then compare your answers with your partner. Prati rad učenika dok rade
individualno i proverava kako se snalaze. Ne interveniše. Proveru radi frontalno.

Odgovori: 1 really 2 doesn’t mind 3 cycling 4 fast 5 healthy 6 afternoon 7 is

Exercise 4Jasmine talks to her friend Sia about the beach volleyball competition. Who were the champions?
(individualno + frontalno)

Učenici slušaju audio zapis i odovore na pitanje. (The other team were the chanpions.)

Exercise 5. Listen again and write true or false. (individualno + u paru + frontalno)

Nastavnik pozove učenike da pročitaju rečenice 1 – 5 u sebi: Read through the sentences silently. Zatim im kaže da
pokušaju da odgovore na pitanja po sećanju (iz prethodnog slušanja): Write true or false from memory. Work with
your partner. Pošto završe, slušaju audio zapis i proveravaju: Now listen and check. Provera se radi frontalno.

Odgovori: 1 false 2 true 3 false 4 true 5 false

Exercise 6. Writing (frontalno)

Nastavnik prolazi kroz zadatke A, B i C zajedno sa učenicima – Objašnjava im kako da napišu imejl.

Završni deo (5 minuta)


Nastavnik objašnjava učenicima domaći zadatak.
Domaći zadatak: Internet search: Napiši blog – zadatak 6 u udžbeniku.
ZAPAŽANJA O ČASU I SAMOEVALUACIJA:
Problemi koji su nastali i kako su rešeni:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

Sledeći put ću drugačije uraditi / promeniti:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________

Opšta zapažanja:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

You might also like