You are on page 1of 7

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

NAMA:YOU CHIN HUA


学期 / Penggal:3
周次 / Minggu:45
日期 / Tarikh: 24-01-2022 ( 星期一/Isnin)
班级: 技能 5.1 :书写教学 5.1.2:看图造句     思维图:
3, 6 -
时间: 内容标准 :
7:30 am 2.1-理解教材,学生能了解图画的内涵, 领会其意义。 教具:
- 2.2-学生理解造句要诀,要求正确、句子正确完整。 1.活动券
8:00am 3.1-句子正确完整,并能理解句子的含义。 2 造句.簿
科目: 子
华语 3.手提电
学习标准 : 脑 / 手机
2.1.1-理解教材,能认识教材中的句子,掌 握完整句子,理解意义。
2.1.2-朗读教句子材并明白句子意义。
2.2.1-认识句子的含义并能正确朗读句子。

教学目标:
在本堂结束后,学生能够:
1 造出正确和完整的句子,能认识句子的含义。
2 理解教材句子,并能口头造句。
3 朗读句子,理解句子内容并做到语音正确。

教学步骤:
1. 引起动机。
2. 教师解释造句要诀。
3. 学生口头造句,教师辅助。
4. 学生造正确完整的句子,教师从旁指导。
5. 学生书写完整句子并朗读和理解句子的含义。
5.学生习作活动券,教师辅助。

跨课程元素:
道德价值, 科学与工艺

教学评估:
造句, 活动券。

Impak/反思:

1/2 位学生能够掌握技能,1/2 位学生课后跟进。

Class: 4. Things In The Classroom IThink


3,6 Map:
Time: Content Standards -
8:00 am (Pupils Are Guided To..): BBM:
- 4.1  Recognise things in the classroom  1.Buku
8:30am Teks
Learning Standards
Subjet: (Pupils Should Be Able To…) 2.Laptop
Bahasa 4.1.1 Able to state things in the classroom
Inggeris i. white board 3.Kad
ii. desk Imbasan
iii. chair
iv. cupboard 4.
4.1.2 Able to say and point things in the     Lembaran
        classroom kerja
i. white board
ii. desk
iii. chair
iv. cupboard
4.2.1 Able to read words pertaining to things in
        the classroom
i. white board
ii. desk
iii. chair
iv. cupboard

Objectif :

At the end of the lesson, pupils able to:


1. Pupils should be able to name 4 things in the classroom
2. Pupils should be able to point and label 4 things in the classroom
3. Pupils should be able to spell and read 4 words of things in the classroom
4. Pupils should be able to read simple phrases by using paragraph or story book

Activities :
1. Pupils watching the video
2. Pupils express the simple greetings
3. Pupils to read words of greetings
4. Pupils to trace pertaining to greetings
5. Teacher guide the pupils to do a conclusions.

Value of Moral:
Study hard, polite.

Impact / Refletci:

1/2pupils able to achieve the objectif. 1/2pupils anable to achivie the objetif to given
the guidelines.

Kelas: Tema : Kemahiran Membaca (Tahun 3 ) Peta


3, 6 IThink:
Masa: Standard Kandungan: -
8:30am 3.2 Membaca perkataan BBM:
- 1.Buku
9:30am Standard Pembelajaran : Teks
3.2.3 Membaca perkataan KVK + KVK
Subjek: 2.Laptop
Bahasa Objektif :
Melayu 3.Kad
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Imbasan
1. Murid dapat mengeja suku kata KVKKVK dengan betul
2. Murid dapat mengeja dan membaca lapan atau sembilan perkataan KVKKVK yang 4.
dipelajari. Lembaran
3. Murid dapat memahami maksud perkataan KVKKVK yang dipelajari. kerja
4. Murid dapat membuat ayat ringkas secara lisan dengan bimbingan guru..

Aktiviti P&P:
1. Murid menonton video berkaitan tajuk yang dipamerkan oleh guru.
2. Murid membaca kad imbasan perkataan KVKKVK yang diedarkan.
3. Guru memberi bimbingan kepada murid..dan menjelaskan maksud perkataan.
4. Murid membuat ayat dengan perkataan yang dipelajari secara lisan dengan
bimbingan guru..
5. Latih tubi mengeja dan membaca perkataan KVKKVK dengan bimbingan guru.
6. Murid membuat lembaran kerja yang diedarkan oleh guru.
7. Guru membuat kesimpulan pelajaran hari ini.

P. Kurikulum:
Ilmu-TMK, KB- Baccan intensif

Nilai:
Berbudi bahasa, Prihatin

EMK:
Kemahiran Berfikir, Kepimpinan

Penilaian P&P:
Bacaan, Lisan, Pemerhatian, Tugasan Murid

Impak/Refleksi:

1/2 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan. 1/2 orang murid yang tidak
mencapai objektif diberi bimbingan khas.

Kelas: Tema : Kemahiran Membaca (Tahun 6 ) Peta


5 IThink:
Masa: Standard Kandungan: -
8:30am 3.   Kemahiran membaca BBM:
- 3.2 Membaca mekanis 1.Buku
9:30am Teks
Subjek: Standard Pembelajaran : 2.Laptop
Bahasa 3.2.2  Membaca petikan dengan sebutan yang betul dan jelas
Melayu 3.Kad
Imbasan
Objektif :
4.
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Lembaran
1. Murid dapat membaca petikan dengan sebutan yang betul dan jelas
kerja
2. Murid dapat membaca dua petikan yang dipelajari dengan betul
3. Murid dapat memahami maksud petikan yang dipelajari.
4. Murid dapat membuat ayat ringkas secara lisan dengan bimbingan guru..

Aktiviti P&P:
1. Murid menonton video berkaitan tajuk yang dipamerkan oleh guru.
2. Murid membaca petikan yang diedarkan.
3. Guru memberi bimbingan kepada murid..dan menjelaskan maksud petikan.
4. Murid membuat ayat dengan perkataan yang dipelajari secara lisan dengan
bimbingan guru..
5. Latih tubi membaca petikan dengan bimbingan guru.
6. Murid membuat lembaran kerja yang diedarkan oleh guru.
7. Murid membaca petikan di hadapan kelas.
8. Guru Membuat kesimpulan.

P. Kurikulum:
Ilmu-TMK, KB- Baccan intensif

Nilai:
Dedikasi, Kerjasama

EMK:
Kemahiran bertutur, Kepimpinan

Penilaian P&P:
Bacaan, Lisan, Pemerhatian, Tugasan Murid

Impak/Refleksi:

1/2 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan. 1/2 orang murid yang tidak
mencapai objektif diberi bimbingan khas.

Kelas: 5. Penjagaan Tanaman Peta


6 IThink:
Masa: Standard Kandungan: -
10:00am BBM:
5.1 Mengetahui perosak
- 1.Buku
11:00am tanaman. Teks
Subjek: . 2.Kad
Kemahir Bacaan
an Hidup Standard Pembelajaran : 3.Kad
Imbasan
5.1.1 Mengenal dan menamakan
perosak tanaman seperti belalang,
ulat beluncas, koya dan siput babi.

5.2.1 Menyatakan cara-cara penjagaan


tanaman sayuran berdaun iaitu:
i. menyiram
ii. merumput
iii. penjarangan
iv. penyulaman
v. membaja

Objektif :
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1 Mengetahui perosak tanaman.
2.Mengenal dan menamakan perosak tanaman dengan betul.
3.Mengetahui cara-cara penjagaan tanaman sayuran berdaun dengan baik.

Aktiviti P&P:
1. Set Induksi.
2. Murid mengenal dan menamakan perosak tanaman.
3. Guru mengemukakan soalan.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan menyatakan keputusan (isi pelajaran).
6. Guru dan murid akan menyatakan pencapaian (isi pelajaran).

P. Kurikulum:
KB- Baccan intensif

Nilai:
Bertanggungjawab, Kesyukuran

EMK:
Nilai Murni, Kemahiran Berfikir

Penilaian P&P:
Bacaan, Pemerhatian, Tugasan Murid

Impak/Refleksi:

1/2 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan. 1/2 orang murid yang tidak
mencapai objektif diberi bimbingan khas.
.

Kelas: Topik 1 : Manusia Peta


6 IThink:
Masa: Standard Kandungan: -
11:00am1.1 1.1 Mengenal pasti peringkat tumbesaran manusia BBM:
- 1.Buku
11:30am Standard Pembelajaran : Teks
1.2 1.1.11.2 Menyatakan peringkat tumbesaran manusia 
Subjek: i.   bayi  2.Laptop
Sains ii.  kanak-kanak 
social iii. remaja  3.Kad
dan iv. dewasa Imbasan
Alam
sekitar. Objektif : 4.
Lembaran
PadaPadPada akhir pembelajaran, murid dapat : kerja
1. Menyatakan peringkat tumbesaran manusia dari bayi hingga dewasa.

Aktiviti P&P:
1. Murid menonton video berkaitan tajuk yang dipamerkan oleh guru.
2. Guru menyatakan tumbesar manusia dari bayi hingga dewasa.
3. Murid dapat mengenalpasti peringkat tumbesar manusia.
4. Guru memberi tugasan kepada murid.
5. Guru membuat kesimpulan pelajaran hari ini.

P. Kurikulum:
Ilmu-TMK, KB- Baccan intensif

Nilai:
Dedikasi, Kerjasama

EMK:
Kemahiran bertutur, Kepimpinan

Penilaian P&P:
Bacaan, Lisan, Pemerhatian, Tugasan Murid

Impak/Refleksi:

1/2 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan. 1/2 orang murid yang tidak
mencapai objektif diberi bimbingan khas.

Kelas: Tema 1 : Motor Halus Peta


3 ,6 IThink:
Masa: Standard Kandungan: -
11:30 am 2.1 Melakukan pergerakan motor halus dengan alatan/ bahan BBM:
- 1.Buku
12:30pm Teks
Subjek: Standard Pembelajaran :
Kemahir 2.1.1 Mencanai bahan seperti roti atau doh
an
Manipula 2.1.2 Menggulung tuala atau sapu tangan, roti, kulit pastri, popia atau
tif lempeng

Objektif :

Pada akhir pembelajaran, murid dapat:


1. Murid dapat menggulung tuala atau sapu tangan, roti, kulit pastri, popia atau
lempeng

Aktiviti P&P:
1. Murid menonton video berkaitan tajuk.
2. Guru tunjuk ajar
3. Murid mencuba
4. Soal jawab antara guru dengan murid.

P. Kurikulum:
Ilmu-TMK, KB- Baccan intensif

Nilai:
Berbudi bahasa, Prihatin

EMK:
Kemahiran Berfikir, Kepimpinan

Penilaian P&P:
Bacaan, Lisan, Pemerhatian, Tugasan Murid

Impak/Refleksi:

1/2 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan. 1/2 orang murid yang tidak
mencapai objektif diberi bimbingan khas.

You might also like