You are on page 1of 19

Minggu 3

3 – 7 April 2022
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 3 HARI : AHAD TARIKH : 3 APRIL 2022
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 3 HARI : AHAD TARIKH : 27 APRIL 2022
MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
BIDANG Tema 1 : Penyenggaraan dan Kesinambungan Hidup / Bab 1 : Rangsangan dan Gerak
PEMBELAJARAN Balas
STANDARD
KANDUNGAN
1.1 Sistem Saraf Manusia
1.1.1 Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi sistem saraf manusia.
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.1.2 Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan terkawal dan luar kawal.
1.1.3 Mewajarkan kepentingan rangkaian sistem
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Kumpulan 1 : Pengukuhan Kumpulan 2 :
Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi -
OBJEKTIF
sistem saraf manusia.
PEMBELAJARAN
Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan terkawal
dan luar kawal.

Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
KRITERIA Murid dapat menyatakan lakaran struktur dan fungsi -
KEJAYAAN sistem saraf manusia dan embuat urutan aliran impuls
dalam tindakan terkawal dan luar kawal.
Kumpulan 1 / Kumpulan 2 :
AKTIVITI Murid diberikan penerangan melalui video penerangan.( https://youtu.be/z8q-xZXesIQ)
PENGAJARAN & Guru menjalankan PBD dengan meminta murid untuk menjawab latihan secara dalam talian.
PEMBELAJARAN https://quizizz.com/join?gc=24166037
(P&P) Murid diminta untuk menghantar latihan masing-masing.
Murid diminta untuk mengisi form kehadiran.(https://forms.gle/dgwG3X2PqXfMHLXx7)
SAINS
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan, Modul Subjek / Modul Hebat
AKTIVITI
3 JAUHARI PAK-21 Tayangan Slide
PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Bulatan, Peta Alir
7.55 – 8.45 AM EMK Sains dan Teknologi
KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Menghubungkait
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Luwes dan berfikiran terbuka
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus


ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit

TANDATANGAN GURU : .................................... TANDATANGAN PENGETUA : ........................................


(SITI KHADIJAH ISMAIL)
MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
BIDANG Tema 1 : Penyenggaraan dan Kesinambungan Hidup / Bab 1 : Rangsangan dan Gerak
PEMBELAJARAN Balas
STANDARD
KANDUNGAN
1.2 Rangsangan dan gerak balas dalam manusia
1.2.1 Melakar struktur organ deria dan menerangkan fungsi serta kepekaannya
STANDARD
PEMBELAJARAN terhadap rangsangan.
1.2.2 Menerangkan mekanisme pendengaran dan penglihatan dengan lakaran.

Di akhir pembelajaran, murid dapat : Kumpulan 2 : Penggayaan


OBJEKTIF Kumpulan 1 : Pengukuhan Melakar struktur organ deria dan menerangkan fungsi
PEMBELAJARAN Melakar struktur organ deria dan menerangkan fungsi serta kepekaannya terhadap rangsangan.
serta kepekaannya terhadap rangsangan. Menerangkan mekanisme pendengaran dan
penglihatan dengan lakaran.
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya 3 struktur Murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya 3
KRITERIA organ deria mata dan menerangkan fungsi serta struktur organ deria mata dan menerangkan fungsi
KEJAYAAN kepekaannya terhadap rangsangan. serta kepekaannya terhadap rangsangan
dan menerangkan mekanisme pendengaran dan
penglihatan dengan lakaran.
Kumpulan 1/2 :
AKTIVITI
PENGAJARAN & Murid diberikan penerangan mengenai topik melalui video pembelajaran.( https://youtu.be/CvJJoCrzBEk)
PEMBELAJARAN Guru menjalankan PBD dengan meminta pelajar membuat latihan di dalam modul muka surat 4 – 6.
(P&P) Murid diminta untuk menghantar latihan masing-masing.
SAINS Murid diminta untuk mengisi form kehadiran. (https://forms.gle/dgwG3X2PqXfMHLXx7)
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan, Lain- lain : LWS
3 ILTIZAM AKTIVITI
PAK-21 Tayangan Slide
PETA PEMIKIRAN
8.45 – 10.00 i-THINK Peta Bulatan, Peta Alir
AM EMK Sains dan Teknologi
KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Menghubungkait
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Luwes dan berfikiran terbuka
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus


ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit
MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
BIDANG Tema 1 : Penyenggaraan dan Kesinambungan Hidup / Bab 1 : Rangsangan dan Gerak
PEMBELAJARAN Balas
STANDARD
KANDUNGAN
1.1 Sistem Saraf Manusia
1.1.1 Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi sistem saraf manusia.
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.1.2 Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan terkawal dan luar kawal.
1.1.3 Mewajarkan kepentingan rangkaian sistem
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Kumpulan 1 : Pengukuhan Kumpulan 2 : Penggayaan
OBJEKTIF Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi
PEMBELAJARAN sistem saraf manusia. sistem saraf manusia.
Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan terkawal Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan
dan luar kawal. terkawal dan luar kawal.
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
KRITERIA Murid dapat menyatakan lakaran struktur dan fungsi Murid dapat menyatakan lakaran struktur dan fungsi
KEJAYAAN sistem saraf manusia dan membuat urutan aliran impuls sistem saraf manusia dan membuat urutan aliran
dalam tindakan terkawal dan luar kawal. impuls dalam tindakan terkawal dan luar kawal.
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid diberikan penerangan mengenai topik melalui Murid diberikan penerangan mengenai topik melalui
video pembelajaran.( https://youtu.be/z8q-xZXesIQ) video pembelajaran.( https://youtu.be/z8q-xZXesIQ)
AKTIVITI
Guru menjalankan PBD dengan meminta pelajar Guru menjalankan PBD dengan meminta pelajar
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN membuat latihan di dalam LWS.( https://bit.ly/3izTLS4) membuat latihan di dalam LWS.( https://bit.ly/3izTLS4)
(P&P) Murid diminta untuk menghantar latihan masing- Murid diminta untuk menghantar latihan masing-
SAINS masing. masing.
Murid diminta untuk mengisi form kehadiran. Murid diminta untuk mengisi form kehadiran.
(https://forms.gle/dgwG3X2PqXfMHLXx7) (https://forms.gle/dgwG3X2PqXfMHLXx7)
3 KAMIL ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan, Lain- lain : Liveworksheet
AKTIVITI PAK-21 Tayangan Slide
11.40 – 12.30 PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Bulatan, Peta Alir
PM
EMK Sains dan Teknologi
KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Menghubungkait
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Luwes dan berfikiran terbuka
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus


ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 3 HARI : ISNIN TARIKH : 4 APRIL 2022
MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
BIDANG
PEMBELAJARAN
Tema 1 : Penyelenggaraan dan Kesinambungan Hidup / Bab 1 : Biodiversiti
STANDARD
KANDUNGAN
1.2 Pengelasan Organisma / Choose an item.
1.2.1 Membezakan organisma dengan kekunci dikatomi berdasarkan ciri-ciri
STANDARD
PEMBELAJARAN sepunya
1.2.2 Mencirikan kumpulan taksonomi utama
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Kumpulan 1 : Pengukuhan Kumpulan 2 : Penggayaan
OBJEKTIF
Membezakan organisma dengan kekunci dikatomi Membezakan organisma dengan kekunci dikatomi
PEMBELAJARAN
berdasarkan ciri-ciri sepunya berdasarkan ciri-ciri sepunya
Mencirikan kumpulan taksonomi utama Mencirikan kumpulan taksonomi utama
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya 2 ciri-ciri Murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya 4 ciri-
KRITERIA sepunya organisma dan membezakan organisma dengan ciri sepunya organisma dan membezakan organisma
KEJAYAAN kekunci dikatomi berdasarkan ciri-ciri sepunya dan dengan kekunci dikatomi berdasarkan ciri-ciri sepunya
mencirikan sekurang-kurangnya 2 kumpulan taksonomi dan mencirikan sekurang-kurangnya 2 kumpulan
utama taksonomi utama
Kumpulan 1 / Kumpulan 2 :
AKTIVITI Murid diberikan penerangan mengenai topik.
PENGAJARAN & Murid mengumpulkan organisma mengikut kumpulan.
PEMBELAJARAN Guru menjalankan PBD dengan meminta murid membuat latihan di dalam modul masing-masing.
(P&P) Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar.
Murid diminta untuk menghantar latihan masing-masing.
SAINS ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan / Modul Subjek / Modul Hebat
AKTIVITI PAK-21 Tayangan Slide
2 MADANI PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Buih Berganda
7.30 – 8.30 AM EMK Pendidikan Alam Sekitar
KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS Membandingkan dan Membezakan
& KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Bekerjasama, Sistematik, Yakin dan Beretika
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus


ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit
TANDATANGAN GURU : .................................... TANDATANGAN PENGETUA : ........................................
(SITI KHADIJAH ISMAIL)

MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
SAINS BIDANG Tema 1 : Penyenggaraan dan Kesinambungan Hidup / Bab 1 : Rangsangan dan Gerak
PEMBELAJARAN Balas
3 ILTIZAM STANDARD
KANDUNGAN
1.1 Sistem Saraf Manusia

8.30 – 9.20 AM 1.1.1 Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi sistem saraf manusia.
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.1.2 Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan terkawal dan luar kawal.
1.1.3 Mewajarkan kepentingan rangkaian sistem
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Kumpulan 1 : Pengukuhan Kumpulan 2 : Penggayaan
Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi
OBJEKTIF
sistem saraf manusia. sistem saraf manusia.
PEMBELAJARAN
Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan terkawal Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan
dan luar kawal. terkawal dan luar kawal.
Mewajarkan kepentingan rangkaian sistem
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid dapat menyatakan lakaran struktur dan fungsi Murid dapat menyatakan lakaran struktur dan fungsi
KRITERIA
sistem saraf manusia dan membuat urutan aliran impuls sistem saraf manusia dan membuat urutan aliran
KEJAYAAN
dalam tindakan terkawal dan luar kawal. impuls dalam tindakan terkawal dan luar kawal.
serta menyatakankan kepentingan rangkaian sistem
Kumpulan 1 / Kumpulan 2 :
AKTIVITI Murid diminta untuk menyatakan apa yang telah dipelajari.
PENGAJARAN & Murid diberikan penerangan mengenai topik.
PEMBELAJARAN Guru menjalankan PBD dengan meminta murid membuat latihan di dalam modul masing-masing.
(P&P) Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar.
Murid diminta untuk menghantar latihan masing-masing.
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan, Modul Subjek / Modul Hebat
AKTIVITI
PAK-21 Tayangan Slide
PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Bulatan, Peta Alir
EMK Sains dan Teknologi
KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Menghubungkait
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Luwes dan berfikiran terbuka
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :
REFLEKSI
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus


ditangguhkan kerana Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit

MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
SAINS BIDANG
PEMBELAJARAN
Tema 1 : Kaedah Saintifik / Bab 1 : Pengenalan Kepada Penyiasatan Saintifik
STANDARD
1 MADANI KANDUNGAN
1.4 Penggunaan alat pengukur, kejituan, kepersisan, kepekaan dan ralat
1.4.1 Menggunakan alat pengukur yang betul dan dengan cara yang betul, untuk
10.50 – 11.40 STANDARD
mengukur dengan persis dan jitu kuantiti panjang, jisim, masa, suhu dan arus
PEMBELAJARAN
AM elektrik.
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Kumpulan 1 : Pengukuhan Kumpulan 2 : Penggayaan
OBJEKTIF Menggunakan alat pengukur yang betul dan dengan
PEMBELAJARAN Menggunakan alat pengukur yang betul dan dengan
cara yang betul, untuk mengukur dengan persis dan cara yang betul, untuk mengukur dengan persis dan jitu
jitu kuantiti panjang, jisim, masa, suhu dan arus elektrik kuantiti panjang, jisim, masa, suhu dan arus elektrik
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid dapat menggunakan alat pengukur yang betul Murid dapat menggunakan alat pengukur yang betul
KRITERIA KEJAYAAN dan dengan cara yang betul, untuk mengukur dengan dan dengan cara yang betul, untuk mengukur dengan
persis dan jitu kuantiti panjang, jisim, masa, suhu dan persis dan jitu kuantiti panjang, jisim, masa, suhu dan
arus elektrik arus elektrik
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid ditunjukkan dengan beberapa alat dan radas di Murid ditunjukkan dengan beberapa alat dan radas di
dalam makmal dalam makmal
AKTIVITI Murid diberikan penerangan mengenai topik Murid diberikan penerangan mengenai topik
PENGAJARAN & Murid dibenarkan untuk mencuba alatan yang Murid dibenarkan untuk mencuba alatan yang
PEMBELAJARAN ditunjukkan. ditunjukkan.
(P&P) Murid diminta untuk membuat latihan di dalam modul Murid diminta untuk membuat latihan di dalam modul
Perbincangan dilakukan bersama murid. Perbincangan dilakukan bersama murid.
Murid diminta untuk menghantar latihan masing- Murid diminta untuk menghantar latihan masing-
masing. masing.
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan, Modul Subjek / Modul Hebat , Bahan dan Alat Eksperimen
AKTIVITI
PAK-21 Tayangan Slide
PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Buih
EMK Sains dan Teknologi
KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Mencirikan
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Bertanggungjawab ke atas keselamatan diri, rakan serta alam sekitar
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
PENILAIAN Lisan Hasil Kerja Projek Kuiz Pemerhatian Tugasan
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus
ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit

MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
BIDANG Tema 1 : Penyenggaraan dan Kesinambungan Hidup / Bab 1 : Rangsangan dan Gerak
PEMBELAJARAN Balas
STANDARD
KANDUNGAN
1.1 Sistem Saraf Manusia
1.1.1 Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi sistem saraf manusia.
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.1.2 Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan terkawal dan luar kawal.
1.1.3 Mewajarkan kepentingan rangkaian sistem
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Kumpulan 1 : Pengukuhan Kumpulan 2 :
Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi -
OBJEKTIF
sistem saraf manusia.
PEMBELAJARAN
Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan terkawal
dan luar kawal.

Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
SAINS KRITERIA Murid dapat menyatakan lakaran struktur dan fungsi -
KEJAYAAN sistem saraf manusia dan membuat urutan aliran impuls
dalam tindakan terkawal dan luar kawal.
3 JAUHARI Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid diminta untuk menyatakan apa yang telah -
AKTIVITI dipelajari.
11.40 – 12.30 Murid diberikan penerangan mengenai topik.
PENGAJARAN &
PM PEMBELAJARAN
Guru menjalankan PBD dengan meminta murid
membuat latihan di dalam modul masing-masing.
(P&P)
Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar.
Murid diminta untuk menghantar latihan masing-
masing.
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan, Modul Subjek / Modul Hebat
AKTIVITI
PAK-21 Tayangan Slide
PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Bulatan, Peta Alir
EMK Sains dan Teknologi
KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Menghubungkait
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Luwes dan berfikiran terbuka
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus


ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU : 3 HARI : SELASA TARIKH : 5 APRIL 2022
MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
SAINS BIDANG
PEMBELAJARAN
Tema 1 : Penyelenggaraan dan Kesinambungan Hidup / Bab 1 : Biodiversiti
STANDARD
2 MADANI KANDUNGAN
1.2 Pengelasan Organisma / Choose an item.
1.2.1 Membezakan organisma dengan kekunci dikatomi berdasarkan ciri-ciri
7.30 – 8.30 AM STANDARD
sepunya
PEMBELAJARAN
1.2.2 Mencirikan kumpulan taksonomi utama
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Kumpulan 1 : Pengukuhan Kumpulan 2 : Penggayaan
OBJEKTIF
Membezakan organisma dengan kekunci dikatomi Membezakan organisma dengan kekunci dikatomi
PEMBELAJARAN
berdasarkan ciri-ciri sepunya berdasarkan ciri-ciri sepunya
Mencirikan kumpulan taksonomi utama Mencirikan kumpulan taksonomi utama
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya 2 ciri-ciri Murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya 4 ciri-
KRITERIA sepunya organisma dan membezakan organisma dengan ciri sepunya organisma dan membezakan organisma
KEJAYAAN kekunci dikatomi berdasarkan ciri-ciri sepunya dan dengan kekunci dikatomi berdasarkan ciri-ciri sepunya
mencirikan sekurang-kurangnya 2 kumpulan taksonomi dan mencirikan sekurang-kurangnya 2 kumpulan
utama taksonomi utama
Kumpulan 1 / Kumpulan 2 :
AKTIVITI Murid diberikan penerangan mengenai topik.
PENGAJARAN & Murid mengumpulkan organisma mengikut kumpulan.
PEMBELAJARAN Guru menjalankan PBD dengan meminta murid membuat latihan di dalam modul masing-masing.
(P&P) Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar.
Murid diminta untuk menghantar latihan masing-masing.
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan / Modul Subjek / Modul Hebat
AKTIVITI PAK-21 Tayangan Slide
PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Buih Berganda
EMK Pendidikan Alam Sekitar
KEMAHIRAN Membandingkan dan Membezakan
BERFIKIR KTRITIS
& KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Bekerjasama, Sistematik, Yakin dan Beretika
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus


ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit

MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
SAINS BIDANG
PEMBELAJARAN
Tema 1 : Kaedah Saintifik / Bab 1 : Pengenalan Kepada Penyiasatan Saintifik
STANDARD
1 MADANI KANDUNGAN
1.2 Makmal sains anda
STANDARD 1.2.2 Mengenal pasti simbol dan contoh bahan berbahaya dalam makmal.
10.50 – 11.40 PEMBELAJARAN 1.2.4 Mewajarkan peraturan dan langkah keselamatan dalam makmal.
AM Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Kumpulan 1 : Pengukuhan Kumpulan 2 : Penggayaan
OBJEKTIF Mengenal pasti simbol dan contoh bahan berbahaya Mengenal pasti simbol dan contoh bahan berbahaya
PEMBELAJARAN dalam makmal dalam makmal
Mewajarkan peraturan dan langkah keselamatan Mewajarkan peraturan dan langkah keselamatan dalam
dalam makmal makmal
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid dapat mengenal pasti sekurang-kurangnya 3 Murid dapat mengenal pasti sekurang-kurangnya 3
simbol dan contoh bahan berbahaya dalam makmal simbol dan contoh bahan berbahaya dalam makmal
KRITERIA KEJAYAAN
serta dapat menyatakan sekurang-kurangnya 3 serta dapat menyatakan sekurang-kurangnya 3
peraturan dan langkah keselamatan dalam makmal peraturan dan langkah keselamatan dalam makmal
dengan betul dengan betul
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid diberikan penerangan mengenai topik. Murid diberikan penerangan mengenai topik.
AKTIVITI Murid mengenalpasti simbol merbahaya. Murid mengenalpasti simbol merbahaya.
PENGAJARAN & Guru menjalankan PBD dengan meminta murid Guru menjalankan PBD dengan meminta murid
PEMBELAJARAN membuat latihan di dalam modul masing-masing. membuat latihan di dalam modul masing-masing.
(P&P) Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar. Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar.
Murid diminta untuk menghantar latihan masing- Murid diminta untuk menghantar latihan masing-
masing. masing.
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan, Modul Subjek / Modul Hebat
AKTIVITI
PAK-21 Tayangan Slide
PETA PEMIKIRAN Peta Buih
i-THINK
EMK Sains dan Teknologi
KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Mengumpul dan Mengelaskan
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Bertanggungjawab ke atas keselamatan diri, rakan serta alam sekitar
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Projek Kuiz Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus
ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit

MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
SAINS BIDANG Tema 1 : Penyenggaraan dan Kesinambungan Hidup / Bab 1 : Rangsangan dan Gerak
PEMBELAJARAN Balas
3 ILTIZAM STANDARD
KANDUNGAN
1.1 Sistem Saraf Manusia

11.40 – 12.30 1.1.1 Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi sistem saraf manusia.
STANDARD
PM PEMBELAJARAN 1.1.2 Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan terkawal dan luar kawal.
1.1.3 Mewajarkan kepentingan rangkaian sistem
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Kumpulan 1 : Pengukuhan Kumpulan 2 : Penggayaan
Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi
OBJEKTIF
sistem saraf manusia. sistem saraf manusia.
PEMBELAJARAN
Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan terkawal Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan
dan luar kawal. terkawal dan luar kawal.
Mewajarkan kepentingan rangkaian sistem
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid dapat menyatakan lakaran struktur dan fungsi Murid dapat menyatakan lakaran struktur dan fungsi
KRITERIA
sistem saraf manusia dan embuat urutan aliran impuls sistem saraf manusia dan embuat urutan aliran impuls
KEJAYAAN
dalam tindakan terkawal dan luar kawal. dalam tindakan terkawal dan luar kawal.
serta menyatakankan kepentingan rangkaian sistem
Kumpulan 1 / Kumpulan 2 :
AKTIVITI Murid diberikan penerangan mengenai topik.
PENGAJARAN & Murid menyatakan urutan impuls dalam tindakan terkawal dan tidak terkawal.
PEMBELAJARAN Guru menjalankan PBD dengan meminta murid membuat latihan di dalam modul masing-masing.
(P&P) Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar.
Murid diminta untuk menghantar latihan masing-masing.
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan, Modul Subjek / Modul Hebat
AKTIVITI Lain-lain :
PAK-21
PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Alir
EMK Sains dan Teknologi
KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Menghubungkait
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Luwes dan berfikiran terbuka
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus


ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU : 3 HARI : RABU TARIKH : 6 APRIL 2022
MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
SAINS BIDANG
PEMBELAJARAN
Tema 1 : Penyelenggaraan dan Kesinambungan Hidup / Bab 1 : Biodiversiti
STANDARD
2 MADANI KANDUNGAN
1.2 Pengelasan Organisma / Choose an item.
1.2.1 Membezakan organisma dengan kekunci dikatomi berdasarkan ciri-ciri
8.30 – 9.20 AM STANDARD
sepunya
PEMBELAJARAN
Choose an item.
Di akhir pembelajaran, murid dapat : Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
OBJEKTIF Membezakan organisma dengan kekunci Membezakan organisma dengan
PEMBELAJARAN
dikatomi berdasarkan ciri-ciri sepunya kekunci dikatomi berdasarkan ciri-ciri
sepunya
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid dapat membezakanorganisma dengan Murid dapat membezakanorganisma
KRITERIA KEJAYAAN
kekunci dikatomi berdasarkan ciri-ciri dengan kekunci dikatomi berdasarkan
sepunya ciri-ciri sepunya
AKTIVITI Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
PENGAJARAN & Murid diberikan penerangan mengenai topik. Murid diberikan penerangan mengenai topik.
PEMBELAJARAN Murid membezakan organisma mengikut ciri sepunya. Murid membezakan organisma mengikut ciri sepunya.
Guru menjalankan PBD dengan meminta murid Guru menjalankan PBD dengan meminta murid
membuat latihan di dalam modul masing-masing. membuat latihan di dalam modul masing-masing.
(P&P) Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar. Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar.
Murid diminta untuk menghantar latihan masing-masing. Murid diminta untuk menghantar latihan masing-
masing.
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan / Modul Subjek / Modul Hebat
AKTIVITI
PAK-21 Think Pair Share
PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Buih Berganda
EMK Nilai Murni
KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Menganalisis, Menilai, Membuat Gambaran Mental
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Bekerjasama, Ikram
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus


ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit

MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
SAINS BIDANG Tema 1 : Penyenggaraan dan Kesinambungan Hidup / Bab 1 : Rangsangan dan Gerak
PEMBELAJARAN Balas
3 KAMIL STANDARD
KANDUNGAN
1.1 Sistem Saraf Manusia

10.50 – 11.40 1.1.1 Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi sistem saraf manusia.
STANDARD
AM PEMBELAJARAN 1.1.2 Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan terkawal dan luar kawal.
1.1.3 Mewajarkan kepentingan rangkaian sistem
OBJEKTIF Di akhir pembelajaran, murid dapat :
PEMBELAJARAN Kumpulan 1 : Pengukuhan Kumpulan 2 : Penggayaan
Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi
sistem saraf manusia. sistem saraf manusia.
Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan terkawal Membuat urutan aliran impuls dalam tindakan
dan luar kawal. terkawal dan luar kawal.
Mewajarkan kepentingan rangkaian sistem
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid dapat menyatakan lakaran struktur dan fungsi Murid dapat menyatakan lakaran struktur dan fungsi
KRITERIA
sistem saraf manusia dan embuat urutan aliran impuls sistem saraf manusia dan embuat urutan aliran impuls
KEJAYAAN
dalam tindakan terkawal dan luar kawal. dalam tindakan terkawal dan luar kawal.
serta menyatakankan kepentingan rangkaian sistem
Kumpulan 1 / Kumpulan 2 :
AKTIVITI Murid diberikan penerangan mengenai topik.
PENGAJARAN & Murid menyatakan urutan impuls dalam tindakan terkawal dan tidak terkawal.
PEMBELAJARAN Guru menjalankan PBD dengan meminta murid membuat latihan di dalam modul masing-masing.
(P&P) Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar.
Murid diminta untuk menghantar latihan masing-masing.
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan, Modul Subjek / Modul Hebat
AKTIVITI
PAK-21 Tayangan Slide
PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Bulatan, Peta Alir
EMK Sains dan Teknologi
KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Menghubungkait
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Luwes dan berfikiran terbuka
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus


ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU : 3 HARI : KHAMIS TARIKH : 7 APRIL 2022

MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
SAINS BIDANG Tema 1 : Penyenggaraan dan Kesinambungan Hidup / Bab 1 : Rangsangan dan Gerak
PEMBELAJARAN Balas
3 KAMIL STANDARD 1.2 Rangsangan dan gerak balas dalam manusia
KANDUNGAN
1.2.1 Melakar struktur organ deria dan menerangkan fungsi serta kepekaannya
STANDARD
PEMBELAJARAN terhadap rangsangan.
1.2.2 Menerangkan mekanisme pendengaran dan penglihatan dengan lakaran.

Di akhir pembelajaran, murid dapat : Kumpulan 2 : Penggayaan


OBJEKTIF Kumpulan 1 : Pengukuhan Melakar struktur organ deria dan menerangkan fungsi
PEMBELAJARAN Melakar struktur organ deria dan menerangkan fungsi serta kepekaannya terhadap rangsangan.
serta kepekaannya terhadap rangsangan. Menerangkan mekanisme pendengaran dan
penglihatan dengan lakaran.
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya 3 struktur Murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya 3
KRITERIA organ deria mata dan menerangkan fungsi serta struktur organ deria mata dan menerangkan fungsi
KEJAYAAN kepekaannya terhadap rangsangan. serta kepekaannya terhadap rangsangan
dan menerangkan mekanisme pendengaran dan
penglihatan dengan lakaran.
Kumpulan 1/2 :
AKTIVITI Murid diberikan penerangan mengenai topik.
PENGAJARAN & Murid melakar organ deria dan menyatakan fungsinya.
PEMBELAJARAN Guru menjalankan PBD dengan meminta murid membuat latihan di dalam modul masing-masing.
(P&P) Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar.
Murid diminta untuk menghantar latihan masing-masing.
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan, Modul Subjek / Modul Hebat
AKTIVITI
PAK-21 Tayangan Slide
PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Bulatan, Peta Alir
EMK Sains dan Teknologi
7.30 – 8.30 AM KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Membuat Gambaran Mental
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Luwes dan berfikiran terbuka
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus


ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit

MATA PELAJARAN
TINGKATAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN
MASA
SAINS BIDANG Tema 1 : Penyenggaraan dan Kesinambungan Hidup / Bab 1 : Rangsangan dan Gerak
PEMBELAJARAN
Balas
STANDARD
KANDUNGAN
1.2 Rangsangan dan gerak balas dalam manusia
1.2.1 Melakar struktur organ deria dan menerangkan fungsi serta kepekaannya
STANDARD
PEMBELAJARAN terhadap rangsangan.
1.2.2 Menerangkan mekanisme pendengaran dan penglihatan dengan lakaran.
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF Kumpulan 1 : Pengukuhan Kumpulan 2 :
PEMBELAJARAN Melakar struktur organ deria dan menerangkan fungsi -
serta kepekaannya terhadap rangsangan.
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
KRITERIA Murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya 3 struktur -
KEJAYAAN organ deria mata dan menerangkan fungsi serta
kepekaannya terhadap rangsangan.
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid diberikan penerangan mengenai topik. -
AKTIVITI Murid melakar organ deria dan menyatakan fungsinya.
PENGAJARAN & Guru menjalankan PBD dengan meminta murid
PEMBELAJARAN membuat latihan di dalam modul masing-masing.
(P&P) Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar.
Murid diminta untuk menghantar latihan masing-
masing.
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan, Modul Subjek / Modul Hebat
AKTIVITI
3 JAUHARI PAK-21 Tayangan Video
PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Bulatan, Choose an item.
9.50 – 10.50 EMK Sains dan Teknologi
AM KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Membuat Gambaran Mental
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Luwes dan berfikiran terbuka
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus


ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit

MATA PELAJARAN TAJUK / OBJEKTIF / AKTIVITI PENGAJARAN


TINGKATAN
MASA
BIDANG
PEMBELAJARAN
Tema 1 : Kaedah Saintifik / Bab 1 : Pengenalan Kepada Penyiasatan Saintifik
STANDARD
KANDUNGAN
1.2 Makmal sains anda
1.2.3 Melukis dan melabel radas yang biasa digunakan dalam makmal dan
STANDARD
PEMBELAJARAN mengelas berdasarkan kegunaannya.
1.2.4 Mewajarkan peraturan dan langkah keselamatan dalam makmal.
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Kumpulan 1 : Pengukuhan Kumpulan 2 : Penggayaan
OBJEKTIF Memerihalkan bidang Sains
Memerihalkan bidang Sains
PEMBELAJARAN Melukis dan melabel radas yang biasa digunakan
Melukis dan melabel radas yang biasa digunakan dalam
makmal dan mengelas berdasarkan kegunaannya dalam makmal dan mengelas berdasarkan
kegunaannya
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid dapat menyatakan bidang Sains Murid dapat menyatakan bidang Sains
KRITERIA KEJAYAAN Melukis dan melabel radas yang biasa digunakan dalam Melukis dan melabel radas yang biasa digunakan
makmal dan mengelas berdasarkan kegunaannya dalam makmal dan mengelas berdasarkan
kegunaannya
Kumpulan 1 : Kumpulan 2 :
Murid diberikan penerangan mengenai topik. Murid diberikan penerangan mengenai topik.
AKTIVITI Murid 3 Melukis dan melabel radas yang biasa digunakan Murid 3 Melukis dan melabel radas yang biasa
dalam makmal. digunakan dalam makmal.
PENGAJARAN &
Guru menjalankan PBD dengan meminta murid Guru menjalankan PBD dengan meminta murid
PEMBELAJARAN
SAINS membuat latihan di dalam modul masing-masing. membuat latihan di dalam modul masing-masing.
(P&P)
Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar. Perbincangan dilakukan bersama-sama pelajar.
Murid diminta untuk menghantar latihan masing-masing. Murid diminta untuk menghantar latihan masing-
1 MADANI masing.
ABM/BBM Buku Teks /Buku Rujukan, Lain- lain :
10.50 – 11.40 AKTIVITI
PAK-21 Tayangan Slide
AM PETA PEMIKIRAN
i-THINK Peta Buih
EMK Nilai Murni
KEMAHIRAN
BERFIKIR KTRITIS & Mencirikan
KREATIF
SIKAP SAINTIFIK
DAN NILAI MURNI Menghargai sumbangan Sain dan Teknologi
IBSE (Inquiry – based Science Education)
STEM
Pengesanan Berstruktur Berpandu Terbuka
Lisan Hasil Kerja Kuiz Projek Pemerhatian Tugasan
PENILAIAN
Drama Modul Laporan Amali Lembaran Kerja Lain-lain :

……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat / Kursus
ditangguhkan kerana
Program Sekolah : _________________________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit
SENARAI AKTIVITI / KO-KURIKULUM / KURSUS YANG DIHADIRI

AKTIVITI / KO-KURIKULUM / KURSUS


TARIKH / MASA CATATAN
TEMPAT DAN MASA AKTIVITI

TADARUS AL-QURAN SEMPENA BULAN RAMADHAN


6 - 7 APRIL 2022
 GURU BERTUGAS
9.20 – 9.50 AM
 BILIK MESYUARAT WAJA

TANDATANGAN GURU : .................................... TANDATANGAN PENGETUA : ........................................


(SITI KHADIJAH ISMAIL)

You might also like