You are on page 1of 4

PRIPREMA ZA ČAS 24

Predmet: Engleski jezik Škola i razred:


Nastavnica/
Datum održavanja:
nastavnik:
Nastavna Festivities
tema/oblast:
Nastavna jedinica: Festivities: Thanksgiving

Tip časa: utvrđivanje


 Usvajanje i primena jezičkih sadržaja koji se odnose na proslavu
Cilj časa: praznika.

Na kraju časa učenik će biti u stanju da:


Očekivani ishodi na
 primeni jezičke sadržaje koji se odnose na proslavu praznika.
kraju časa:

demonstrativna, audio-lingvalna, dijaloška, metoda pisanja, rad na


Nastavne metode:
tekstu, dramske aktivnosti
Udžbenik Right on 4, IWB softver, računar, projektor, zvučnici,
Nastavna sredstva:
platno, CD, tabla
Oblici rada: frontalni, individualni, rad u paru
Komunikativna kompetencija, kompetencija za učenje, digitalna
Međupredmetne
kompetencija, rad sa podacima i informacijama, odgovorno učešće u
kompetencije:
demokratskom društvu
Međupredmetno
srpski jezik i književnost, geografija
povezivanje:
Ključni pojmovi: expressing gratitude, responding

1
Prikaz multimedijalnih sadržaja nastavne
jedinice 1. Zadatak
pronalaženje
informacije
slušanjem
2. Zadatak.
biranje tačnih
odgovora
3. Zadatak.
dijalog
4. Zadatak.
menjanje
fraza
5. Zadatak
osmišljavanje
i izvođenje
dijaloga
6. Zadatak.
prikupljanje i
organizovanje
informacija.

TOK ČASA

Planirane aktivnosti nastavnice/nastavnika: Planirane aktivnosti


učenika:
Uvodni deo časa (5 minuta)

Udžbenik 126. i 127. strana, Festivities

1. When was the first Thanksgiving? Listen and 3.11 read to find
out.

Read the cartoon dialogue. Look at the underlined verb forms.


Identify the past simple and past continuous forms. How do we - Pronalaze
form these tenses? Which tense informaciju čitanjem
i slušanjem.
do we use for:

- Ističe cilj časa.


- Poziva dvoje učenika da pročitaju tekst u oblačićima.
- Upućuje učenike da pročitaju tekst i pušta CD (3.11)
- Postavlja učenicima pitanje iz vežbanja.

Primer:

The first thanksgiving was in 1621.

2
Glavni deo časa (30 minuta)

2. Read the text again and choose the correct option.


- Upućuje učenike na osnovu pročitanog teksta zaokruže tačne
odgovore. - Zaokružuju tačne
- Sluša i proverava odgovore učenika. odgovore na osnovu
teksta.
- Čitaju i proveravaju
odgovore.

3. What did Grandma cook for lunch? Listen and read the
dialogue 3.12 to find out.

- Upućuje učenike da na osnovu slušanja i čitanja pronađu


informaciju.
- Pušta CD (3.12) - Pronalaze
- Sledi usmena provera odgovora. informacije čitanjem
i slušanjem.
- Čitaju i proveravaju
odgovore.

4. Read the dialogue again and replace the underlined phrases


with phrases from the box.
- Objašnjava da učenici treba da zamene podvučene fraze datim
rečima.
- Sledi usmena provera odgovora. - Menjaju podvučene
fraze u rečenicama
datim frazama.
- Čitaju i proveravaju
odgovore.
5. Act out short dialogues for the following situations. Use
phrases from the box in Ex. 4.
- Deli učenike u parove.
- Daje im dovoljno vremena da pripreme dijalog na jednu od tema iz
vežbanja.
- Podstiče učenike da odglume dijalog i pohvaljuje ih.
- Čitaju objašnjenja,
- Osmišljavaju
dijalog i glume.

Završni deo časa (10 minuta)

6. Collect information about a similar celebration in your


country. When/How do you celebrate it with your family? Write
a blog entry for your English-speaking readers. - Pišu blog na temu
praznika u Srbiji.
- Objašnjava učenicima da treba da napišu blog o jednom od praznika - Čitaju i proveravaju
3
odgovore.
u Srbiji.
- Prati tok aktivnosti i pomaže po potrebi.

- Daje povratnu informaciju i pohvaljuje učenike.


Domaći zadatak
 -

Izgled table

- praćenje i posmatranje učenika tokom svih aktivnosti


Načini provere - tačnost rešenja vežbanja u udžbeniku
ostvarenosti ishoda: - uspešnost učenika tokom aktivnosti u zaključnom delu
časa
ОKVIR ZA
PREISPITIVANJE
OSTVARENOG ČASA:
 Da li mi je adekvatan
izbor načina provere
ostvarenosti ishoda?
 Da li sam planirao/-la
adekvatne aktivnosti
učenika?a
 Da li je bilo
odstupanja/poteškoća
prilikom ostvarivanja
planiranog?
 Šta bih promenio/-la?

You might also like