You are on page 1of 25

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 4 HARI: ISNIN TARIKH : 11/4/2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 4D / 4E/4F JUMLAH
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 11/4/2022 ISNIN MASA 8.05-9.15 PG
KECERGASAN FIZIKAL
BIDANG / TUNJANG BERDASARKAN KESIHATAN TAJUK KOMPOSISI BADAN

.1 Melakukan senaman kecergasan fizikal


STANDARD
mengikut komponen kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan
KANDUNGAN
4.1 Mengaplikasikan pengetahuan prinsip kecergasan dan strategi bagi meningkatkan kecergasan
(OBJEKTIF
fizikal berdasarkan kesihatan.
PEMBELAJARAN)
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan
STANDARD 3.1.5 Mengukur lilitan (girth measurement) pada bahagian pinggul dan pinggang
PEMBELAJARAN 4.1.3 Menentukan komposisi badan berdasarkan ukuran lilitan pada bahagian pinggul dan pinggang.
(HASIL 5.1.1 Mematuhi prosedur pengurusan dan keselamatan semasa melakukan aktiviti.
PEMBELAJARAN)

AKTIVITI -Murid berpasangan iaitu seorang sebagai penguji dan seorang sebagai subjek yang diukur
PENGAJARAN & -subjek berdiri dalam keadaan tegak
PEMBELAJARAN -penguji mengambil ukuran di bahagian lilitan pinggang. Satu sentimeter di atas pusat
(PdP) -Penguji mengambil di bahagian pinggul ,lalu mencatatkannya dalam buku.

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Menghubungkai
 Membuat
t
 Membanding beza  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Menginterpretas
 Mengkategori  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR i
 Menjana Idea  Mentafsir Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai
PRESTASI band ……  1  3  5
 2  4  6

REFLEKSI MurId mendengar menerangan guru

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 5G/5H JUMLAH 32
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 11/4/2022 ISNIN MASA 9.15-10.20
BIDANG / TUNJANG 1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF TAJUK Hak kesihatan reproduktif dan seksual
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif Mengamalkan cara
KANDUNGAN mengurus diri
(OBJEKTIF
PEMBELAJARAN)
STANDARD 1.1.1 Murid dapat Menyatakan hak kesihatan reproduktif dan seksual.
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menjelaskan kepentingan mengetahui hak kesihatan reproduktif dan seksual.
(HASIL
PEMBELAJARAN)

1.Murid memberi definisi hak kesihatan reproduktif dan seksual yang mereka fahami.
2.Murid membincangkan contoh hak kesihatan reproduktif dan seksual dan memberi penerangan
AKTIVITI kepada rakan.
PENGAJARAN & 3.Murid menjelaskan kepentingan hak kesihatan reproduktif dan seksual dari perspektif : individu,
PEMBELAJARAN keluarga dan masyarakat.
(PdP) 4. Sesi soal jawab dan justifikasi aktiviti.

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Menghubungkai
 Membuat
t
 Membanding beza  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Menginterpretas
 Mengkategori  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR i
 Menjana Idea  Mentafsir Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai  1  3  5
PRESTASI band ……  2  4  6

REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 5E/5F JUMLAH
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 11/4/2022 ISNIN MASA 10.50-11.25
BIDANG / TUNJANG 1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF TAJUK Hak kesihatan reproduktif dan seksual
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif Mengamalkan cara
KANDUNGAN mengurus diri
(OBJEKTIF
PEMBELAJARAN)
STANDARD 1.1.1 Murid dapat Menyatakan hak kesihatan reproduktif dan seksual.
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menjelaskan kepentingan mengetahui hak kesihatan reproduktif dan seksual.
(HASIL
PEMBELAJARAN)

1.Murid memberi definisi hak kesihatan reproduktif dan seksual yang mereka fahami.
2.Murid membincangkan contoh hak kesihatan reproduktif dan seksual dan memberi penerangan
AKTIVITI kepada rakan.
PENGAJARAN & 3.Murid menjelaskan kepentingan hak kesihatan reproduktif dan seksual dari perspektif : individu,
PEMBELAJARAN keluarga dan masyarakat.
(PdP) 4. Sesi soal jawab dan justifikasi aktiviti.

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Menghubungkai
 Membuat
t
 Membanding beza  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Menginterpretas
 Mengkategori  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR i
 Menjana Idea  Mentafsir Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai  1  3  5
PRESTASI band ……  2  4  6

REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 5


MINGGU TARIKH HARI KELAS/MASA
4 11/4/2022 Isnin 5B/ 1.10-1.45
PERLEMBAGAAN 2.1 Latar belakang
TEMA TAJUK
PESEKUTUAN Sejarah Perlembagaan Negara
Menghuraikan langkah-langkah
STANDARD Memerihalkan latar belakang STANDARD pemerintah dan rakyat dlm
KANDUNGAN sejarah perlembagaan negara PEMBELAJARAN mempertahankan kedaulatan
negara
1.Menyatakan kronologi latar belakang sejarah perlembagaan negara
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
2.Menjana idea kepentingan mendaulatkan perlembagaan negara

1.Memerihalkan latar belakang sejarah perlembagaan negara


KRITERIA 2.Menerangkan kepentingan mendaulatkan perlembagaan negara
KEJAYAAN

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menunjukkan gambar

1.Guru memberikan arahan. Kemudian murid membuat perkaitan antara objektif


pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mengaplilkasi Pembelajaran berasaskan masalah. Murid digalakkan un
AKTIVITI
belajar tentang tajuk melalui penyelesaian masalah
3.Murid membuat rujukan buku teks
4.Kemudian, murid Mengis peta pemikiran, kemudian menerangkan Kepentingan
Negara Berdaulat.
5.Guru melaksanakan pendekatan terbeza dari segi proses iaitu guru menjalankan
aktiviti pembelajaran khas bagi setiap murid mengikut tahap masing-masing
6.Akhir sekali, menjawab soalan pada buku kerja
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pendekatan Berpusatkan Murid

KECERDASAN Naturalis Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kemahiran belajar cara belajar
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN Alat tulis


ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Mengaplikasi Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU : 4 HARI: SELASA TARIKH : 12/4/2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 5


MINGGU TARIKH HARI KELAS/MASA
4 12/4/2022 Selasa 5J/ 7.30-8.40
PERLEMBAGAAN 2.1 Latar belakang
TEMA TAJUK
PESEKUTUAN Sejarah Perlembagaan Negara
Menerangkan sejarah
penggubalan Perlembagaan
STANDARD Memerihalkan latar belakang STANDARD Persekutuan.
KANDUNGAN sejarah perlembagaan negara PEMBELAJARAN Menjelaskan kepentingan
mematuhi undang-undang dala
kehidupan
1.Menyatakan kronologi berkaitan dengan sejarah penggubalan Perlembagaan
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Persekutuan.
2.Menjelaskan kepentingan mematuhi undang-undang dalam kehidupan
•Memahami kronologi penggubalan Perlembagaan Persekutuan
KRITERIA •Membuat interpretasi ciri utama Perlembagaan Persekutuan
KEJAYAAN

AKTIVITI Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menunjukkan gambar

1.Guru memberikan arahan. Kemudian murid membuat perkaitan antara objektif


pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mengaplilkasi Pembelajaran berasaskan masalah. Murid digalakkan un
belajar tentang tajuk melalui penyelesaian masalah
3.Murid membuat rujukan buku teks
4.Kemudian, murid Mengis peta pemikiran, kemudian menerangkan Kepentingan
Negara Berdaulat.
5.Guru melaksanakan pendekatan terbeza dari segi proses iaitu guru menjalankan
aktiviti pembelajaran khas bagi setiap murid mengikut tahap masing-masing
6.Akhir sekali, menjawab soalan pada buku kerja
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pendekatan Berpusatkan Murid

KECERDASAN Naturalis Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kemahiran belajar cara belajar
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Alat tulis
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Mengaplikasi Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 4J JUMLAH
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 12/4/2022 SELASA MASA 8.40-9.50 PG
KECERGASAN FIZIKAL
BIDANG / TUNJANG BERDASARKAN KESIHATAN TAJUK KOMPOSISI BADAN

.1 Melakukan senaman kecergasan fizikal


STANDARD
mengikut komponen kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan
KANDUNGAN
4.1 Mengaplikasikan pengetahuan prinsip kecergasan dan strategi bagi meningkatkan kecergasan
(OBJEKTIF
fizikal berdasarkan kesihatan.
PEMBELAJARAN)
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan
STANDARD 3.1.5 Mengukur lilitan (girth measurement) pada bahagian pinggul dan pinggang
PEMBELAJARAN 4.1.3 Menentukan komposisi badan berdasarkan ukuran lilitan pada bahagian pinggul dan pinggang.
(HASIL 5.1.1 Mematuhi prosedur pengurusan dan keselamatan semasa melakukan aktiviti.
PEMBELAJARAN)

AKTIVITI -Murid berpasangan iaitu seorang sebagai penguji dan seorang sebagai subjek yang diukur
PENGAJARAN & -subjek berdiri dalam keadaan tegak
PEMBELAJARAN -penguji mengambil ukuran di bahagian lilitan pinggang. Satu sentimeter di atas pusat
(PdP) -Penguji mengambil di bahagian pinggul ,lalu mencatatkannya dalam buku.

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Menghubungkai
 Membuat
t
 Membanding beza  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Menginterpretas
 Mengkategori  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR i
 Menjana Idea  Mentafsir Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai  1  3  5
PRESTASI band ……  2  4  6

REFLEKSI Muird mendengar menerangan guru

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 5


MINGGU TARIKH HARI KELAS/MASA
4 12/4/2022 Selasa 5B/ 12.30-1.45
PERLEMBAGAAN 2.1 Latar belakang
TEMA TAJUK
PESEKUTUAN Sejarah Perlembagaan Negara
Menerangkan sejarah
penggubalan Perlembagaan
STANDARD Memerihalkan latar belakang STANDARD Persekutuan.
KANDUNGAN sejarah perlembagaan negara PEMBELAJARAN Menjelaskan kepentingan
mematuhi undang-undang dala
kehidupan
1.Menyatakan kronologi berkaitan dengan sejarah penggubalan Perlembagaan
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Persekutuan.
2.Menjelaskan kepentingan mematuhi undang-undang dalam kehidupan
•Memahami kronologi penggubalan Perlembagaan Persekutuan
KRITERIA •Membuat interpretasi ciri utama Perlembagaan Persekutuan
KEJAYAAN

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menunjukkan gambar

1.Guru memberikan arahan. Kemudian murid membuat perkaitan antara objektif


pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mengaplilkasi Pembelajaran berasaskan masalah. Murid digalakkan un
AKTIVITI
belajar tentang tajuk melalui penyelesaian masalah
3.Murid membuat rujukan buku teks
4.Kemudian, murid Mengis peta pemikiran, kemudian menerangkan Kepentingan
Negara Berdaulat.
5.Guru melaksanakan pendekatan terbeza dari segi proses iaitu guru menjalankan
aktiviti pembelajaran khas bagi setiap murid mengikut tahap masing-masing
6.Akhir sekali, menjawab soalan pada buku kerja
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pendekatan Berpusatkan Murid

KECERDASAN Naturalis Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kemahiran belajar cara belajar
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Alat tulis
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Mengaplikasi Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU : 4 HARI: RABU TARIKH : 13/4/2022
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 4
MINGGU TARIKH HARI KELAS/MASA
4 13/4/2022 Rabu 4E/ 7.30-8.40
2.7 Perkembangan
TEMA PEMBINAAN NEGARA TAJUK
Nasionalisme
K9.2.5 Menjelaskan kepentinga
STANDARD STANDARD
KANDUNGAN
9.2 Nasionalisme PEMBELAJARAN
meneladani perjuangan pemim
terdahulu.
1.Menjelaskan perkembangan nasionalisme di negara kita dari aspek perjuangan
OBJEKTIF golongan intelektual, penulisan kreatif, dan perjuangan melalui persatuan.
PEMBELAJARAN 2.Menghuraikan kepentingan organisasi dalam membangunkan negara.
3.Menghuraikan kepentingan memanfaatkan media massa utk kedaulatan negara.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1.Menghuraikan sekurang-kurangnya 2 fakta beserta huraian dan contoh yang te
KEJAYAAN berkaitan asionalisme
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menonton video

1.Guru minta murid membahaskan tajuk . Kemudian murid membuat perkaitan antara
objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mengaplilkasi pembelajaran kontekstual, iaitu dengan mengaitkan tajuk den
AKTIVITI kehidupan murid.
3.Murid melakukan aktiviti berkumpulan
4.Murid menjalankan aktiviti penekanan terhadap format dan teknik menjawab soalan
peperiksaan dengan terperinci. Dalam aktiviti ini murid memberi fokus untuk
menjelaskan kepentingan meneladani perjuangan pemimpin terdahulu.
5.Akhir sekali, menjawab soalan pada buku kerja
6.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pendekatan Berpusatkan Murid

KECERDASAN Naturalis Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kemahiran belajar cara belajar
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Alat tulis
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Mengaplikasi Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan soalan latihan

29 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
pengukuhan.
REFLEKSI
5 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 4F JUMLAH 32
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 13/4/2022 RABU MASA 8.40-9.15
BIDANG / TUNJANG 1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF TAJUK Hak kesihatan reproduktif dan seksual
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif Mengamalkan cara
KANDUNGAN mengurus diri
(OBJEKTIF
PEMBELAJARAN)
STANDARD 1.1.1 Murid dapat Menyatakan hak kesihatan reproduktif dan seksual.
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menjelaskan kepentingan mengetahui hak kesihatan reproduktif dan seksual.
(HASIL
PEMBELAJARAN)

1.Murid memberi definisi hak kesihatan reproduktif dan seksual yang mereka fahami.
2.Murid membincangkan contoh hak kesihatan reproduktif dan seksual dan memberi penerangan
AKTIVITI kepada rakan.
PENGAJARAN & 3.Murid menjelaskan kepentingan hak kesihatan reproduktif dan seksual dari perspektif : individu,
PEMBELAJARAN keluarga dan masyarakat.
(PdP) 4. Sesi soal jawab dan justifikasi aktiviti.

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Menghubungkai
 Membuat
t
 Membanding beza  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Menginterpretas
 Mengkategori  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR i
 Menjana Idea  Mentafsir Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai  1  3  5
PRESTASI band ……  2  4  6
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 5I/5J JUMLAH 26 (BOY)
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 13/4/2022 RABU MASA 9.50-10.20
BIDANG / TUNJANG 1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF TAJUK Hak kesihatan reproduktif dan seksual
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif Mengamalkan cara
KANDUNGAN mengurus diri
(OBJEKTIF
PEMBELAJARAN)
STANDARD 1.1.1 Murid dapat Menyatakan hak kesihatan reproduktif dan seksual.
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menjelaskan kepentingan mengetahui hak kesihatan reproduktif dan seksual.
(HASIL
PEMBELAJARAN)

1.Murid memberi definisi hak kesihatan reproduktif dan seksual yang mereka fahami.
2.Murid membincangkan contoh hak kesihatan reproduktif dan seksual dan memberi penerangan
AKTIVITI kepada rakan.
PENGAJARAN & 3.Murid menjelaskan kepentingan hak kesihatan reproduktif dan seksual dari perspektif : individu,
PEMBELAJARAN keluarga dan masyarakat.
(PdP) 4. Sesi soal jawab dan justifikasi aktiviti.

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Menghubungkai
 Membuat
t
 Membanding beza  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Menginterpretas
 Mengkategori  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR i
 Menjana Idea  Mentafsir Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai  1  3  5
PRESTASI band ……  2  4  6

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 4F JUMLAH 32
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 13/4/2022 RABU MASA 8.40-9.15
BIDANG / TUNJANG 1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF TAJUK Hak kesihatan reproduktif dan seksual
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif Mengamalkan cara
KANDUNGAN mengurus diri
(OBJEKTIF
PEMBELAJARAN)
STANDARD 1.1.1 Murid dapat Menyatakan hak kesihatan reproduktif dan seksual.
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menjelaskan kepentingan mengetahui hak kesihatan reproduktif dan seksual.
(HASIL
PEMBELAJARAN)

1.Murid memberi definisi hak kesihatan reproduktif dan seksual yang mereka fahami.
2.Murid membincangkan contoh hak kesihatan reproduktif dan seksual dan memberi penerangan
AKTIVITI kepada rakan.
PENGAJARAN & 3.Murid menjelaskan kepentingan hak kesihatan reproduktif dan seksual dari perspektif : individu,
PEMBELAJARAN keluarga dan masyarakat.
(PdP) 4. Sesi soal jawab dan justifikasi aktiviti.

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Menghubungkai
 Membuat
t
 Membanding beza  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Menginterpretas
 Mengkategori  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR i
 Menjana Idea  Mentafsir Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai  1  3  5
PRESTASI band ……  2  4  6
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 4I/4J JUMLAH 28 (BOY)
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 13/4/2022 RABU MASA 9.50-10.20
BIDANG / TUNJANG 1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF TAJUK Hak kesihatan reproduktif dan seksual
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif Mengamalkan cara
KANDUNGAN mengurus diri
(OBJEKTIF
PEMBELAJARAN)
STANDARD 1.1.1 Murid dapat Menyatakan hak kesihatan reproduktif dan seksual.
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menjelaskan kepentingan mengetahui hak kesihatan reproduktif dan seksual.
(HASIL
PEMBELAJARAN)

1.Murid memberi definisi hak kesihatan reproduktif dan seksual yang mereka fahami.
2.Murid membincangkan contoh hak kesihatan reproduktif dan seksual dan memberi penerangan
AKTIVITI kepada rakan.
PENGAJARAN & 3.Murid menjelaskan kepentingan hak kesihatan reproduktif dan seksual dari perspektif : individu,
PEMBELAJARAN keluarga dan masyarakat.
(PdP) 4. Sesi soal jawab dan justifikasi aktiviti.

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Menghubungkai
 Membuat
t
 Membanding beza  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Menginterpretas
 Mengkategori  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR i
 Menjana Idea  Mentafsir Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai  1  3  5
PRESTASI band ……  2  4  6

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 4
MINGGU TARIKH HARI KELAS/MASA
4 13/4/2022 Rabu 4I/ 12.00-1.10
2.7 Perkembangan
TEMA PEMBINAAN NEGARA TAJUK
Nasionalisme
K9.2.5 Menjelaskan kepentinga
STANDARD STANDARD
KANDUNGAN
9.2 Nasionalisme PEMBELAJARAN
meneladani perjuangan pemim
terdahulu.
1.Menjelaskan perkembangan nasionalisme di negara kita dari aspek perjuangan
OBJEKTIF golongan intelektual, penulisan kreatif, dan perjuangan melalui persatuan.
PEMBELAJARAN 2.Menghuraikan kepentingan organisasi dalam membangunkan negara.
3.Menghuraikan kepentingan memanfaatkan media massa utk kedaulatan negara.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1.Menghuraikan sekurang-kurangnya 2 fakta beserta huraian dan contoh yang te
KEJAYAAN berkaitan asionalisme
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menonton video

1.Guru minta murid membahaskan tajuk . Kemudian murid membuat perkaitan antara
objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mengaplilkasi pembelajaran kontekstual, iaitu dengan mengaitkan tajuk den
AKTIVITI kehidupan murid.
3.Murid melakukan aktiviti berkumpulan
4.Murid menjalankan aktiviti penekanan terhadap format dan teknik menjawab soalan
peperiksaan dengan terperinci. Dalam aktiviti ini murid memberi fokus untuk
menjelaskan kepentingan meneladani perjuangan pemimpin terdahulu.
5.Akhir sekali, menjawab soalan pada buku kerja
6.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pendekatan Berpusatkan Murid

KECERDASAN Naturalis Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kemahiran belajar cara belajar
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Alat tulis
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Mengaplikasi Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan soalan latihan

29 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
pengukuhan.
REFLEKSI
5 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal
UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU : 3 HARI: KHAMIS TARIKH : 7/4/2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 5I/5J JUMLAH 32
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 14/4/2022 KHAMIS MASA 7.30-8.40
BIDANG / TUNJANG 1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF TAJUK Hak kesihatan reproduktif dan seksual
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif Mengamalkan cara
KANDUNGAN mengurus diri
(OBJEKTIF
PEMBELAJARAN)
STANDARD 1.1.1 Murid dapat Menyatakan hak kesihatan reproduktif dan seksual.
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menjelaskan kepentingan mengetahui hak kesihatan reproduktif dan seksual.
(HASIL
PEMBELAJARAN)

1.Murid memberi definisi hak kesihatan reproduktif dan seksual yang mereka fahami.
2.Murid membincangkan contoh hak kesihatan reproduktif dan seksual dan memberi penerangan
AKTIVITI kepada rakan.
PENGAJARAN & 3.Murid menjelaskan kepentingan hak kesihatan reproduktif dan seksual dari perspektif : individu,
PEMBELAJARAN keluarga dan masyarakat.
(PdP) 4. Sesi soal jawab dan justifikasi aktiviti.

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Membanding beza  Menghubungkai  Membuat Inferens  Membuat
KEMAHIRAN  Mengkategori  Membuat Ramalan
t Keputusan
BERFIKIR  Menjana Idea  Menginterpretas  Mentafsir  Membuat
i
Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai  1  3  5
PRESTASI band ……  2  4  6

REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 4


MINGGU TARIKH HARI KELAS/MASA
4 14/4/2022 Khamis 4E/ 8.40-9.15
2.8 Kesan
Perkembangan Nasionalisme
TEMA PEMBINAAN NEGARA TAJUK
Politik Ekonomi Sosial

STANDARD STANDARD Menghuraikan perkembangan


9.2 Nasionalisme
KANDUNGAN PEMBELAJARAN nasionalisme di negara kita
1.Menilai kesan perkembangan nasionalisme negara kita dari aspek politik, ekonomi
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 2.Membuat rasional kepentingan semangat cintakan negara

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


KRITERIA 1.Menghuraikan sekurang-kurangnya 2 fakta beserta huraian dan contoh yang te
KEJAYAAN berkaitan asionalisme
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menonton video

1.Guru minta murid membahaskan tajuk . Kemudian murid membuat perkaitan antara
objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mengaplilkasi pembelajaran kontekstual, iaitu dengan mengaitkan tajuk den
AKTIVITI
kehidupan murid.
3.Murid :
• Membuat rasionalisasi kepentingan ilmu dalam mencapai matlamat nasionalisme
• Membuat imaginasi kegigihan golongan nasionalis mempertahankan kedaula
bangsa dan negara.
4.Akhir sekali, menjawab soalan pada buku kerja
5.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pendekatan Berpusatkan Murid

KECERDASAN Naturalis Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kemahiran belajar cara belajar
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN Alat tulis


ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Mengaplikasi Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan soalan latihan

29 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
pengukuhan.
REFLEKSI
5 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 4


MINGGU TARIKH HARI KELAS/MASA
4 14/4/2022 Khamis 4I/10.20-10.50
2.8 Kesan
Perkembangan Nasionalisme
TEMA PEMBINAAN NEGARA TAJUK
Politik Ekonomi Sosial

STANDARD STANDARD Menghuraikan perkembangan


9.2 Nasionalisme
KANDUNGAN PEMBELAJARAN nasionalisme di negara kita
1.Menilai kesan perkembangan nasionalisme negara kita dari aspek politik, ekonomi
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 2.Membuat rasional kepentingan semangat cintakan negara

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


KRITERIA 1.Menghuraikan sekurang-kurangnya 2 fakta beserta huraian dan contoh yang te
KEJAYAAN berkaitan asionalisme
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menonton video

1.Guru minta murid membahaskan tajuk . Kemudian murid membuat perkaitan antara
objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mengaplilkasi pembelajaran kontekstual, iaitu dengan mengaitkan tajuk den
AKTIVITI
kehidupan murid.
3.Murid :
• Membuat rasionalisasi kepentingan ilmu dalam mencapai matlamat nasionalisme
• Membuat imaginasi kegigihan golongan nasionalis mempertahankan kedaula
bangsa dan negara.
4.Akhir sekali, menjawab soalan pada buku kerja
5.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
STRATEGI PDP Pendekatan Berpusatkan Murid BAHAN BANTU MENGAJAR
KECERDASAN Naturalis Buku teks
PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kemahiran belajar cara belajar
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Alat tulis
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Mengaplikasi Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan soalan latihan

29 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
pengukuhan.
REFLEKSI
5 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 5


MINGGU TARIKH HARI KELAS/MASA
4 14/4/2022 Khamis 5J/ 10.50-11.25
2.3 Ciri Utama
PERLEMBAGAAN
TEMA TAJUK Perlembagaan Persekutuan
PESEKUTUAN
Ciri Tradisional Ciri Moden
Menjelaskan ciri-ciri utama
Perlembagaan Persekutuan
STANDARD Memerihalkan latar belakang STANDARD
Mentafsir kepentingan
KANDUNGAN sejarah perlembagaan negara PEMBELAJARAN
tanggungjawab rakyat dalam
memelihara Perlembagaan
Persekutuan
1.Menghuraikan ciri-ciri utama Perlembagaan Persekutuan
OBJEKTIF 2.Membeza bandingkan antara ciri tradisional dan moden
PEMBELAJARAN 3.Menilai kepentingan tanggungjawab rakyat dalam memelihara Perlembagaan
Persekutuan
•Membuat intepretasi ciri utama Perlembagaan Persekutuan
KRITERIA •Membuat imaginasi struktur Mahkamah Atasan di negara kita
KEJAYAAN

AKTIVITI Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menunjukkan gambar

1.Guru memberikan arahan. Kemudian murid membuat perkaitan antara objektif


pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mengaplilkasi Pembelajaran berasaskan masalah. Murid digalakkan un
belajar tentang tajuk melalui penyelesaian masalah
3.Murid membuat rujukan buku teks
4.Kemudian, murid Mengis peta pemikiran, kemudian menerangkan Kepentingan
Negara Berdaulat.
5.Guru melaksanakan pendekatan terbeza dari segi proses iaitu guru menjalankan
aktiviti pembelajaran khas bagi setiap murid mengikut tahap masing-masing
6.Akhir sekali, menjawab soalan pada buku kerja
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pendekatan Berpusatkan Murid

KECERDASAN Naturalis Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kemahiran belajar cara belajar
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN Alat tulis


ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Mengaplikasi Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 4 HARI: JUMAAT TARIKH :15/4/2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 5I/5J JUMLAH 32
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 15/4/2022 JUMAAT MASA 9.00-9.35
BIDANG / TUNJANG 1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF TAJUK Hak kesihatan reproduktif dan seksual
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif Mengamalkan cara
KANDUNGAN mengurus diri
(OBJEKTIF
PEMBELAJARAN)
STANDARD 1.1.1 Murid dapat Menyatakan hak kesihatan reproduktif dan seksual.
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menjelaskan kepentingan mengetahui hak kesihatan reproduktif dan seksual.
(HASIL
PEMBELAJARAN)

1.Murid memberi definisi hak kesihatan reproduktif dan seksual yang mereka fahami.
2.Murid membincangkan contoh hak kesihatan reproduktif dan seksual dan memberi penerangan
AKTIVITI kepada rakan.
PENGAJARAN & 3.Murid menjelaskan kepentingan hak kesihatan reproduktif dan seksual dari perspektif : individu,
PEMBELAJARAN keluarga dan masyarakat.
(PdP) 4. Sesi soal jawab dan justifikasi aktiviti.

 Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen


BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)  Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Menghubungkai
 Membuat
t
 Membanding beza  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Menginterpretas
 Mengkategori  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR i
 Menjana Idea  Mentafsir Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai  1  3  5
PRESTASI band ……  2  4  6

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 5E JUMLAH 28
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 15/4/2022 JUMAAT MASA 9.3-10.50
BIDANG / TUNJANG 1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF TAJUK Hak kesihatan reproduktif dan seksual
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif Mengamalkan cara
KANDUNGAN mengurus diri
(OBJEKTIF
PEMBELAJARAN)
STANDARD 1.1.1 Murid dapat Menyatakan hak kesihatan reproduktif dan seksual.
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menjelaskan kepentingan mengetahui hak kesihatan reproduktif dan seksual.
(HASIL
PEMBELAJARAN)

1.Murid memberi definisi hak kesihatan reproduktif dan seksual yang mereka fahami.
2.Murid membincangkan contoh hak kesihatan reproduktif dan seksual dan memberi penerangan
AKTIVITI kepada rakan.
PENGAJARAN & 3.Murid menjelaskan kepentingan hak kesihatan reproduktif dan seksual dari perspektif : individu,
PEMBELAJARAN keluarga dan masyarakat.
(PdP) 4. Sesi soal jawab dan justifikasi aktiviti.

 Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen


BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)  Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Menghubungkai
 Membuat
t
 Membanding beza  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Menginterpretas
 Mengkategori  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR i
 Menjana Idea  Mentafsir Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai  1  3  5
PRESTASI band ……  2  4  6

REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU : 5 HARI: ISNIN TARIKH : 18/4/2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 4D / 4E/4F JUMLAH
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 18/4/2022 ISNIN MASA 8.05-9.15 PG
BIDANG / TUNJANG KEMAHIRAN TAJUK BOLA SEPAK
STANDARD 1.2 Melakukan kemahiran bola sepak menggunakan pelbagai strategi dalam situasi permainan.
KANDUNGAN 2.2 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan strategi dalam permainan bola sepak.
(OBJEKTIF 5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan.
PEMBELAJARAN)
1.2.1 Menggunakan kemahiran bola sepak dalam strategi menyerang dengan beberapa sistem
STANDARD
permainan.
PEMBELAJARAN
2.2.1 Memilih sistem permainan yang sesuai untuk menyerang berdasarkan kemampuan pasukan,
(HASIL
keupayaan pasukan lawan dan situasi permainan.
PEMBELAJARAN)
5.4.1 Bekerjasama dan berinteraksi secara positif dengan ahli kumpulan semasa mengambil bahagian
dalam aktiviti.
AKTIVITI 1 Murid dibahagikan kepada dua kumpulan.
PENGAJARAN & 2. Setiap kumpulan terdiri daripada terdiri daripada tiga orang pemain pertahanan, lima orang pemain
PEMBELAJARAN
tengah dan dua orang pemain penyerang.
3. Pemain penyerang boleh menjaringkan gol dengan menanduk jika bola tinggi dan menendang
(PdP) apabila bola rendah.
4. Kumpulan yang mendapat jaringan terbanyak dikira sebagai pemenang.

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Menghubungkai
 Membuat
t
 Membanding beza  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Menginterpretas
 Mengkategori  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR i
 Menjana Idea  Mentafsir Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai  1  3  5
PRESTASI band ……  2  4  6

REFLEKSI Muird mendengar menerangan guru

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI
MATA PELAJARAN TING 5G/5H JUMLAH
& KESIHATAN
TARIKH/ HARI 11/4/2022 ISNIN MASA 9.15 -9.50PG
BIDANG / TUNJANG KEMAHIRAN TAJUK KEMAHIRAN RAGBI SENTUH
STANDARD 1.2 Melakukan kemahiran ragbi sentuh dalam situasi permainan.
KANDUNGAN
(OBJEKTIF
PEMBELAJARAN)
STANDARD 1.2.1 Menggunakan kemahiran ragbi sentuh dalam strategi menyerang melalui tengah dan sayap
PEMBELAJARAN dalam situasi permainan.
(HASIL 2.2.1 Memilih dan memberi justifikasi strategi yang sesuai digunakan semasa menyerang.
PEMBELAJARAN) 2.2.4 Membuat justifikasi strategi permainan yang dirancang untuk menyerang dan bertahan.
5.4.1 Bekerjasama dan berinteraksi secara positif dengan ahli kumpulan semasa mengambil bahagian
dalam aktiviti.
1. Menyatakan strategi serangan .
2. Pembahagian kumpulan kecil dan Pemanasan
badan.
3. Melakukan kemahiran strategi menyerang:
AKTIVITI a) Tendang dan tangkap
PENGAJARAN & b) Hantaran silang (scissors)
PEMBELAJARAN c) Mengacah dengan zig-zag
(PdP) 4. Permainan kecil – strategi menyerang dari
tengah dan sayap.
5. Penyejukkan badan
6 . Justifikasi aktiviti

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)
 ALATAN SUKAN :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
……………………..

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


MERENTASI  Pendidikan Alam  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) Sekitar
 Menghubungkai
 Membuat
t
 Membanding beza  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Menginterpretas
 Mengkategori  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR i
 Menjana Idea  Mentafsir Rumusan
 Mencipta
 Menilai
Analogi

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
STANDARD Pelajar telah menguasai  1  3  5
PRESTASI band ……  2  4  6

REFLEKSI

You might also like