You are on page 1of 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (FORMAT TS25

Kelas
Mata Pelajaran
Masa
Tema
Tajuk Ikut DSKP
Subtajuk
Bidang Pembelajaran
Standard Kandungan
Standard Pembelajaran
Standard Prestasi (TP1 hingga 6) Tulis Tahap Penguasaan. Contoh, TP 4
Objektif Pembelajaran boleh diukur, berdasarkan DSKP
Kriteria Kejayaan boleh diukur, berdasarkan Objektif Pembelajaran
Konsep/Perbendaharaan Kata Utama
BBM/BBB/ABM/TMK
Nilai Murni
Elemen Merentas Kurikulum rujuk DSKP, terdapat 10 Elemen Merentas Kurikulum
Aspirasi Murid 6 Aspirasi Murid (boleh melebihi satu)

Aspek/ kriteria yang lain yang ditetapkan oleh panitia boleh ditulis antara ruangan selepas "Aspirasi Mur

Rangka Pengajaran
Pemula (Starter)
Pelibatan (Engagement)
(PERLU NYATAKAN PERUNTUKAN MASA BAGI SETIAP AKTIVITI)
1. Aktiviti untuk menarik minat murid
2. Memaklumkan kepada murid tentang
OP dan KK
3. Merangsang ingatan murid terhadap
pembelajaran terdahulu

Aktiviti Utama (Main Activities)


Penerokaan (Exploration)
1. Penerangan kandungan
pembelajaran
2. Contoh dan tunjuk cara Penerangan (Explanation)
3. Peluang membuat latihan
4. Bimbingan dan maklum balas
berterusan
5. Beri pelbagai gaya pembelajaran Pengolahan (Elaboration)
6. Cabaran bersesuaian untuk semua
murid
7. Peluang untuk belajar secara
kolaboratif
8. Pentaksiran untuk pembelajaran
(AFL)

Penutup (Plenary)
Penilaian (Evaluation)
1. Aktiviti penutup yang sesuai
2. Berkaitan dengan OP
3. Rumusan pembelajaran

Tindakan susulan untuk murid (Students' task to follow up)


Pemulihan (Remedial)

Pengukuhan (Remedial)

Pengayaan (Enrichment)

Refleksi

(boleh menulis mengikut contoh yang diberikan, mesti ditulis tangan, TIDAK DIBENARKAN BERTAIP)

_____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.

____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.

Catatan
Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana: (Ditulis jika perlu)
ARAN HARIAN (FORMAT TS25)

Tarikh
Hari

ntoh, TP 4
SKP
bjektif Pembelajaran

men Merentas Kurikulum


bihi satu)

antara ruangan selepas "Aspirasi Murid" dan sebelum "Rangka Pengajaran"

ka Pengajaran Impak/ Refleksi

Contoh: Peta buih berganda


UKAN MASA BAGI SETIAP AKTIVITI)

)
Contoh:
Pembelajaran kooperatif PAK 21:
Think-Pair-Share
Peta i-Think: Peta Buih
KBAT: Menganalisis

Pentaksiran
Contoh:
Pentaksiran secara lisan (Soal jawab)
Pentaksiran secara bertulis (Karangan)

murid (Students' task to follow up)

Refleksi

DAK DIBENARKAN BERTAIP)

beri latihan pengayaan / pengukuhan.

ri latihan pemulihan.

Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (FORMAT TS25)

PJK Kelas 5 CEKAL Tarikh 8.7.2022


Mata Pelajaran
Masa 6.50 - 8.20 Hari JUMAAT
Tema PENDIDIKAN JASMANI
Tajuk KATEGORI JARING
Subtajuk BOLA TAMPAR
Bidang Pembelajaran BIDANG KEMAHIRAN
Standard Kandungan 1.5 Melakukan kemahiran bola tampar menggunakan pelbagai dalam situasi permainan
1.5.1 Melakukan kemahiran bola tampar semasa menyerang dalam situasi permainan.
1.5.2 Melakukan kemahiran bola tampar semasa bertahan dalam situasi permainan

Standard Pembelajaran
Standard Prestasi (TP1 hingga 6) TP3
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
1. melakukan 2 kemahiran menyangga bola tampar dengan teknik yang betul
2. melakukan 1 kemahiran 'blocking' dengan teknik yang betul

Kriteria Kejayaan Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui:
1. melakukan 2 kemahiran menyangga dengan aktiviti berpasangan
2. melakukan 1 kemahiran 'blocking' dalam situasi permainan berkumpulan

Konsep/Perbendaharaan kata utama Menyangga


BBM/BBB/ABM/TMK bola tampar, kon, net bola tampar
Nilai Murni Kerjasama dan menghargai ahli kumpulan
Elemen Merentas Kurikulum Nilai Murni
Aspirasi Murid Kemahiran Berfikir

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Pemula (Starter)
1. Murid mendengar arahan daripada guru Demonstrasi
2. Guru menunjukkan cara melakukan kemahiran menyangga dan blocking
dengan cara yang betul (10 minit)

Aktiviti Utama (Main Activities)


1. Murid dibahagikan kumpulan secara berpasangan (5 minit) Think-pair-share
2. Murid melakukan kemahiran menyangga secara berpasangan, murid lain akan jadi Analisi
penilai (15 minit)
3. Murid melakukan kemahiran blocking dalam situasi
permainan sambil dinilai oleh murid lain (15 minit)
4. Aktiviti diteruskan dengan permainan
kecil iaitu 6 vs 6 (25 minit)
Penutup (Plenary) Pentaksiran
1. Murid diminta merumuskan pembelajaran dan latihan. (5 minit) Pentaksiran secara lisan (Soal jawab)
2. Murid bersedia untuk ke kelas (5 minit) Pentaksiran secara bertulis (Soalan struktur)
Pentaksiran Bergabung

Tindakan susulan untuk murid (Students' task to follow up)


Pemulihan (Remedial)

Pengukuhan (Reinforcement)

Pengayaan (Enrichment)

Refleksi

Catatan

You might also like