You are on page 1of 2

ŠKOLA, UČITELJ/ICA

RAZRED 4.
RB. SATA 100. MATEMATIKA
DATUM

MOTIVACIJSKA TEMA ENERGIJA, NEŽIVA PRIRODA


MNOŽENJE VIŠEKRATNIKOM DEKADSKE JEDINICE
NASTAVNA JEDINICA
USVAJANJE NOVIH SADRŽAJA ✘ VJEŽBANJE/PONAVLJANJE PROVJERA

✘ A – BROJEVI B – ALGEBRA I FUNKCIJE C – OBLIK I PROSTOR


DOMENA
D – MJERENJE E – PODATCI, STATISTIKA I VJEROJATNOST

ODGOJNO-OBRAZOVNI ISHODI

MAT OŠ A.4.1. Služi se prirodnim brojevima do milijun.


- broji, čita, piše i uspoređuje brojeve do milijun
- navodi dekadske jedinice i opisuje njihove odnose
- prepoznaje mjesne vrijednosti pojedinih znamenaka
- koristi se višeznamenkastim brojevima
MAT OŠ A.4.3. Pisano množi i dijeli dvoznamenkastim brojevima u skupu prirodnih brojeva do milijun.
- množi i dijeli brojeve s 10 i 100
- procjenjuje rezultat u zadatku prije postupka pisanoga računanja
- primjenjuje postupak pisanoga množenja dvoznamenkastim brojem u različitim tipovima zadataka

ODGOJNO-OBRAZOVNA OČEKIVANJA MEĐUPREDMETNIH TEMA I SUODNOSI S OSTALIM PREDMETIMA


osr A.2.1. Razvija sliku o sebi.
osr A.2.3. Razvija osobne potencijale
osr A.2.4. Razvija radne navike.
osr B.2.2. Razvija komunikacijske kompetencije.
osr B.2.4. Suradnički uči i radi u timu.
uku A.2.2. 2. Primjena strategija učenja i rješavanje problema

VREDNOVANJE ZA/KAO UČENJE navedeno u opisu aktivnosti


VREDNOVANJE NAUČENOGA

UDŽBENIK 1. DIO UDŽBENIK 2. DIO ZBIRKA ZADATAKA TEMA INTEGRIRANIH LISTIĆA


NASTAVNA SREDSTVA 55.

ISHOD
AKTIVNOST ISHOD I OPIS AKTIVNOSTI
OČEKIVANJE
UVODNI DIO SATA
MAT OŠ A.4.1.
ISHOD AKTIVNOSTI:
MAT OŠ A.4.3.
Učenik množi broj višekratnikom dekadske jedinice.
osr A.2.1.
Analiza domaće zadaće Učitelj/učiteljica potiče učenike da iznesu kako su riješili zadaću, jesu li naišli
osr A.2.3.
na nejasnoće, što im je bilo lagano, što im je bilo teško.
osr B.2.2.
Usmena provjera točnosti rješenja zadataka.
uku A.2.2. 2.
MAT OŠ A.4.1.
ISHOD UČENJA: MAT OŠ A.4.3.
Igra Čudnovati kotač
Učenik množi broj višekratnikom dekadske jedinice. osr A.2.1.
(wordwall)
Digitalni kviz iz Mozabooka, str.55. u udžbeniku OM4-2.dio osr A.2.3.
uku A.2.2. 2.
GLAVNI DIO SATA
Udžbenik ISHOD UČENJA: MAT OŠ A.4.1.
Učenik množi broj višekratnikom dekadske jedinice. MAT OŠ A.4.3.
Učitelj/učiteljica zadaje učenicima da samostalno riješe zadatke u udžbeniku MAT OŠ A.4.4.
na 55. str. Obilazi učenike, daje dodatna objašnjenja i ako je potrebno osr A.2.1.
osr A.2.3.
pomaže.
osr A.2.4.
Nakon što svi učenici riješe zadatke u udžbeniku zajednički provjere točnost
osr B.2.2.
rješenja uz diskusiju.
uku A.2.2. 2.
ZAVRŠNI DIO SATA
MAT OŠ A.4.1.
MAT OŠ A.4.3.
MAT OŠ A.4.4.
ISHOD UČENJA:
osr A.2.1.
Igra Puzzle Učenik množi broj višekratnikom dekadske jedinice.
osr A.2.3.
Podijeliti listić – ono što ne stignu, ostaje za domaću zadaću.
osr A.2.4.
osr B.2.4.
uku A.2.2. 2.

DOMAĆA ZADAĆA

PLAN PLOČE
MNOŽENJE VIŠEKRATNIKOM DEKADSKE JEDINICE

REFLEKSIJA I
(Čime sam zadovoljna/zadovoljan? Čime nisam? Što treba unaprijediti?)
SAMOPROCJENA UČITELJA

You might also like