You are on page 1of 1

MINGGU: RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Matapelajaran  : PENDIDIKAN JASMANI Tarikh    :


Tema     : KEMAHIRAN PERGERAKAN Masa     :
Topik     : GIMNASTIK ASAS (LANTUNAN DAN LAYANGAN) Bil. Murid:
Pendekatan : STRUKTUR Kelas        :
Nilai Murni/ EMK : KOMUNIKASI
Penilaian PdP: BERDASARKAN LAKUAN MURID BBB: TILAM, WISEL , KERUSI,
DALAM AKTIVITI INDIVIDU
ObjektifPembelajaran (LO)/ Standard Pembelajaran/Standard Kandungan
Standard
Pembelajaran 1.1.1 1.1.2 2.1.1 5.1.1 5.1.2 5.1.3 5.2.1 5.3.1 5.4.1
Pada akhir Melakukan kemahiran lantunan menggunakan pelbagai bahagian badan di atas trampolin dan
pelajaran, berhenti dengan selamat..afl-pentaksiran
murid-murid akan
dapat:
KriteriaKejayaan (SC)
Murid akan Menyatakan postur badan yang sesuai untuk mengekalkan kawalan badan semasa layangan.
Berjaya jika
mereka boleh:
RangkaPerancangan
Set induksi Individu NO HAND(10minit)
Apakah alatan yang digunakan dalam aktiviti gimnastik?
Pasangan Guru mengarahkan murid melakukan aktiviti regangan.
Kumpulan
Keseluruhan /
Individu Direct teaching (40minit)
Aktiviti 1: Mari Melantun
Pasangan Murid duduk di atas trampoline(Tilam).
Kumpulan Punggung dan tapak tangan menyentuh permukaan trampolin(Tilam)..
Aktiviti Murid melantunkan badan dan cuba untuk berhenti.
Keseluruhan / Ulang beberapa kali.
Ulang aktiviti melantun dengan pelbagai bahagian badan seperti kaki, lutut,
abdomen, dan belakang badan.

Plenari Individu Show-your-view(10minit)


(Penutup) Pasangan Murid melakukan aktiviti cooling down
Guru meminta 2 orang murid untuk merumuskan apakah kelebihan melakukan
Kumpulan aktiviti layangan.
Keseluruhan /
Kerja Rumah
Impak/ Refleksi

You might also like