10 05 2023

You might also like

You are on page 1of 4

6 клас 10.05.

2023
р.
Тема: Контрольний твір-оповідання на основі побаченого.
Мета:
 навчальна: оцінити рівень сформованості мовленнєво-
комунікативних умінь складати твори-оповідання на основі
побаченого, навички усвідомлення теми й основної думки;
 розвивальна: розвивавати увагу, логічне та образне мислення,
удосконалювати культуру писемного мовлення;
 виховна: виховувати любов до рідного краю та мови.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок.
Методи: бесіда, слово вчителя, робота з підручником, тренувальні
вправи.
Обладнання: підручник, таблиці, літературознавчий словник, схеми.
Внутрішньо предметні зв’язки: лексикологія, орфографія, граматика,
морфологія.
Міжпредметні зв’язки: українська література, фольклор, географія.
Очікувальні результати: учні сформують мовленнєво-комунікативні
уміння складати твори-оповідання на основі побаченого.
Література:
1. С. Є Ярмоленко, В. Т. Сичова, М. Г. Жук З-12 Українська мова:
підруч. для 6 кл. загальноосвіт. навч. закл. Київ: Грамота, 2014. 272 с.
2. https://vseosvita.ua/library/kontrolnij-pismovij-tvir-opovidanna-na-
osnovi-pobacenogo-128943.html
3. https://naurok.com.ua/urok-rozvitku-komunikativnih-umin-i-navichok-24-
kontrolniy-pismoviy-tvir-opovidannya-na-osnovi-pobachenogo-ukra-nska-mova-6-
klas-111751.html
4. http://metodportal.com/node/27389
5. https://svitppt.com.ua/ukrainska-mova/kontrolniy-tviropovidannya-na-
osnovi-pobachenogo.html
Хід уроку
І. Організаційний етап.
- Привітання вчителя з учням.
- Перевірка присутності учнів.
- Повідомлення теми.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Перевірка домашнього завдання.
- Бесіда за питаннями.
 Чи любите ви читати?
 Які прочитані оповідання запам’яталися найбільше?
 Чи звертали ви увагу на те, як написані ці твори, і чи хотіли би
стати творцями чогось подібного?
III. Операційно-пізнавальний етап.

1. Аналіз схеми «Композиція твору»


2. Робота зі схемою «Компоненти сюжету».

Пам’ятка для складання оповідки


1. Подумайте, про який випадок ви будете розповідати.
2. Сформуйте тему й головну думку оповідання.
3. Доберіть заголовок, необхідний для роботи матеріал.
4. Складіть план і вкажіть у ньому вступ, зав’язку, кульмінацію,
розв’язку, завершення.
5. Подумайте, які мовні засоби потрібно використати, щоб оповідання
вражало.
6. Оповідання можна почати:
 словами (Це трапилось восени…);
 з імені героя (Дмитрик нишпорив кущами…, Дівчинку звали
Катруся…);
 з питального речення (Знаєте, який випадок трапився…);
 словом «коли» (Коли ми гуляли берегом моря…).
7. Закінчити оповідання можна:
 оцінкою того, що трапилося, висновок (…щоб більше
ніколи не повторилася ця прикра подія…);
 запитанням чи окликом (Хто після цього насмілиться
ображати тварин?).

Складання учнями твору-оповідання на основі побаченого.


Написання роботи в чорновому варіанті.
Редагування твору та переписування його начисто.
Самоперевірка й аналіз.

V. Підсумки уроку.
Бесіда.
- Чи усвідомили ви різницю між композицією та сюжетом?
- Чи сподобалось вам писати такий твір?

VI. Оцінювання.
VII. Домашнє завдання.
Повторити займенник.

You might also like