Professional Documents
Culture Documents
Варіант 17
Задача 1
Первинна сума інвестицій в інвестиційний проект А, дорівнює 213 тис. грн., в
інвестиційний проект Б – 327 тис. грн. Щорічне надходження грошових коштів
впродовж трьох років за проектом А складатиме 89 тис. грн., за проектом Б – 117
тис. грн. Відсоткова ставка становить 10%. Чи вигідними є інноваційні проекти,
якщо так, то який проект є більш вигідним. Зробити обґрунтовані висновки.
Розв’язання:
К =1/(1+0,1) =0,9
д1
1
Кд = 1/(1+0,1) =0,826
2
2
Кд = 1/(1+0,1) =0,751
3
3
Задача 2
Виробниче підприємство розробляє інвестиційний проект, реалізація якого
забезпечить впродовж чотирьох років обсяги грошових коштів: 1 рік – 59983 грн., 2
рік – 40017 грн., 3 рік – 29983 грн., 4 рік – 20017 грн. Розрахуйте ефективність
інвестиційного проекту за показником чистої теперішньої вартості, якщо ставка
дисконту визначена на рівні 10%. Зробіть обґрунтовані висновки.
Дано: Знайти:
ГП NPV-?
і
І=10%
Розв’язання:
NPV=59983/(1+0,1)1+40017/(1+0,1)2+29983/(1+0,1)3+20017/(1+0,1)4 =123800,453 грн.
Задача 3
Розрахуйте річні суми амортизації з використанням виробничого методу (методу
суми одиниць продукції), якщо первісна вартість об'єкта – 423 тис. грн., ліквідаційна
вартість – 15 тис. грн. Очікувана продуктивність об'єкта становить 217 тис. одиниць:
Розв’язання:
1 рік – 150 тис. одиниць;
2 рік – 20 тис. одиниць;
3 рік – 30 тис. одиниць.
Ам = (ПВ-ЛВ)/ЗОП=(423-15)/217 = 1,88 тис.грн./тис.од.
Ам1=150*1,88 = 282 тис.грн.
Ам2=20*1,88 =37,6 тис.грн.
Ам3=30*1,88 =56,4 тис.грн.
Преревірка = 282+37,6+56,4=376 тис.грн.
Задача 4
Первісна вартість виробничого обладнання становить 72 тис. грн. Нормативний
строк корисного використання обладнання – 4 роки. Ліквідаційна вартість
обладнання за попередньою оцінкою становить 5 тис. грн.
Завдання. Розрахуйте річні амортизаційні відрахування з використанням методу
прискореного зменшення залишкової вартості (подвійного балансового списання) та
кумулятивного методу.
Розв’язання:
Прискореного зменшення залишкової вартості
Ам=(ПВ-ЛВ)/n = (72-5)/4=16,8 тис.грн.
Ам1=(72-5)-2*16,8=33,5 тис.грн.-аморт.1 року
Ам2= ЗалишВарт-Ам1 = (72-5)-33,5)-2*16,8=0
Комулятивний метод
К = n/∑ n
і
К =4/(4+3+2+1)=0,4
1
К =3/(4+3+2+1)=0,3
2
К =2/(4+3+2+1)=0,2
3
К =1/(4+3+2+1)=0,1
4
Розв’язання:
Фак год.= 24*7=168 год.
ЗП год. = 7517/169 = 44,48грн.
ЗП фак. =44,48*168=7472,52 грн.
Премія=7472,52*0,1=747,25 грн.
ЗП заг= 7472,52+747,25=8219,77 грн.