Professional Documents
Culture Documents
Пз 9
Пз 9
У звітному році підприємство списало безнадійної дебіторської заборгованості на суму 25000 грн. і
виявило які раніше не проведену за документами прибуток за попередні роки в сумі 50000 грн.
Протягом року підприємством було сплачено штрафи в сумі 13000 грн. Статутний капітал на
початок року - 1500000 грн. На зборах акціонерів було прийнято рішення про виплату дивідендів у
розмірі 5% від номінальної вартості акцій. Також вирішено поповнити резервний капітал за
рахунок чистого прибутку в розмірі 25%.
Рішення
1) Дохід = 64*20000+50*15000 = 203000 грн
2) ЧД чаю = Д-ПДВ = 64*20000*5/6 = 1066666,67 грн
3) ЧД кави = 50*15000*5/6 = 625000 грн
4) С/в чай = 1066666,67*0,75 = 800000 грн
5) С/в кава = 625000*0,8 = 500000 грн
6) ВПр заг. = ЧД – с/в = (1066666,67+625000)-(800000+500000) = 391666,67 грн
7) Фін. Результат від операц д-ті = ВПр адмін – сбут – ін операц витр + ін операц дох =
391666,67-204000-15000-25000+50000-13000=184666,67
8) Дивід = стат кап 0,05 = 1500000*0,05=75000 грн
9) Фін результат від звич д-ті до оподаткування = 184666,67 – 75000 = 109666,67 грн
10) Чпр після оподат = 109666,67-0,18*109666,67 = 89926,67 грн
11) Резерв кап (25%) = 0,25*89926,67 = 22481,67 грн
Задача 2. Розрахувати прибуток в плановому році на основі показника витрат на 1 грн продукції за
такими даними:
Обсяг реалізації продукції в оптових цінах у базовому періоді 320 тис. грн
Повна собівартість продукції 260 тис. грн
Планується зниження витрат на 1 грн продукції, що буде реалізована на 0,04 грн
Обсяг реалізації продукції в плановому періоді в оптових цінах 365 тис. Грн
Рішення
1) Витрати на 1 грн продукції, що реалізується у звітному періоді:
260/320 = 0,81 (грн).
2) Витрати на 1 грн продукції, що реалізується у плановому періоді:
0,81 - 0,04 = 0,77 (грн).
3) Собівартість продукції, що буде реалізована у плановому періоді:
365 * 0,77 = 281 (тис. грн).
4) Прибуток від реалізації продукції в плановому періоді:
365 - 281 = 84 (тис. грн).
Задача 3. Обсяг реалізації продукції підприємства дорівнює 45 тис панчох на рік. Ціна реалізації
однієї продукції 130 грн. Умовно-змінні витрати на виріб складають 82 грн, сукупні умовно-постійні
витрати на річний обсяг продукції – 380 тис грн. Розрахуйте обсяг беззбитковості виробництва
продукції аналітичним методом. Визначте прибуток та рентабельність реалізації 45 тис шт.
виробів.
Рішення
Задача 4. На плановий період підприємству необхідно мати фінансових ресурсів для придбання
оборотних коштів на суму 250 тис грн. Фактична наявність власних коштів на початок планового
періоду складає 150 тис грн. Від фінансової діяльності надійде 30 тис грн. У плановому періоді
підлягає поверненню раніше отриманий кредит у сумі 70 тис грн. На основі наведених вище даних
необхідно визначити потребу у кредитних ресурсах на плановий період.
Рішення
На момент реєстрації ТОВ "Будстрой ЛТД" Шевцов К.І. вніс 44 тис. грн., що становить 110 % його
особистої частки в статутному капіталі; Колесников М. М. - 55 тис. грн., Лунько В. О. - 62 тис. грн.
Навести всі позиції першого розділу пасиву балансу наново створеного підприємства.
Рішення
1. Х – 100%,
44 – 110%,
=> Х = (100 * 44) / 110 = 40 (тис. грн.) – повинен внести Шевцов К.И.
2. Х – 100%,
40 – 25%,
=> Х = (40 * 100) / 25 = 160 (тис. грн.) – Статутний капитал.
3. 160 – 100%,
Х - 30%,
=> Х = (160 * 30) / 100 = 48 (тис. грн.) – повинен внести Лунько В. О.
4. 160 т. – 100%,
Х - 45%,
=> Х = (160 * 45) / 100 = 72 (тис. грн.) – повинен внести Колесников М. М.
Неоплаченный капитал:
72 – 55 = 17 (тис. грн.).
Задача 7. Визначити стан справ зі звіту на 1 квітня й суму оплати за користування овердафтом.
Зробити відповідні висновки у вигляді службової записки.
Рішення
За 12 днів (8 днів + 4 днів) за користування овердрафтом необхідно заплатити 17000 грн. (8400 +
8600).
Висновок: 2 березня сума списаних коштів перевищує величину коштів, наявних на рахунку, тому
банк згідно договору надає відсутню суму на 8 днів у розмірі 210 тис. грн..;
10 березня списується більше коштів ніж є в наявності, тому банк надає відсутню суму 430 тис. грн.
на 4 дні;
на 1 квітня на розрахунковому рахунку підприємства позитивний вихідний залишок коштів 685000
грн.
Задача 8. Визначити дохід від реалізації продукції за звітний період, використовуючі метод
нарахувань і касовий метод. Розрахувати податок на додану вартість та чистий дохід від реалізації
продукції.
Рішення
1) Касовий метод
В = 54 + 480 – 66 = 468 тис. грн..
ПДВ = 468/6 = 78 тис. грн..
ЧД = 468-78 = 390 тис. грн.
2) Метод нарахування
В = 54 + 480 – 28 = 506 тис. грн..
ПДВ = 506 / 6 = 84,3 тис. грн..
ЧД = 506 – 84,3 = 421,7 тис. грн..
3) Реалізовано обладнання 84 тис. грн..
Отримано дохід від продажу надлишків матеріальних цінностей, сировини та основних матеріалів
= інші операційні доходи = 28,8+ 25,2 = 54 тис. грн..
Отримано штрафи від інших суб’єктів господарювання за порушення умов договорів = інші
операційні доходи = 8 тис. грн..
Задача 9.
Визначити приріст рентабельності виробництва від зниження собівартості продукції і
зміни середньорічної вартості основних виробничих фондів, якщо в базисному році маємо такі
дані:
Назва Річний обсяг Оптова ціпа, Собівартість
виробу виробництва, шт. тис. грн тис. грн
А 850 0,80 0,60
Б 1240 0,75 0,69
Рішення
У базисному році:
У звітному році:
Задача 10. Визначити коефіцієнт забезпеченості боргів (КзЛ), якщо за даними балансу
підприємства на 1 січня поточного року сума власного капіталу становить 540 тис. грн.
Довгострокові зобов'язання — 340 тис. грн, поточні зобов'язання — 260 тис. грн.
Рішення
Рішення
Необхідно визначити Cash-flow від фінансових операцій, які вимагають врахувати різні
надходження та відрахувань, пов'язаних із фінансовими операціями підприємства.
Cash-flow від фінансової діяльності = Знахідка від емісії акцій + Знахідка від емісії облігацій -
Виплата дивідендів
За наданими даними: Находження від емісії акцій = 250 тис. грн. Надходження від емісії облігацій
= 80 тис. грн. Виплата дивідендів = 90 тис. грн.
Грошовий потік від фінансової діяльності = 250 тис. грн. грн. + 80 тис. грн. - 90 тис. грн. Грошовий
потік від фінансової діяльності = 240 тис. грн. грн.
Отже, Cash-flow від фінансової діяльності відкритого акціонерного товару "Паляниця" за звітний
рік становить 240 тис. грн. грн.