You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Geografi


MINGGU 10
TARIKH/ HARI 7 Jun 2023 / Rabu
KELAS 2 Inovatif
MASA 12.15 – 12.45
BIL. MURID 26 / 35
UNIT Bab 3 : Pengaruh pergerakan Bumi Terhadap Cuaca dan Iklim
TEMA/ TAJUK 3.3 Peredaran Bumi
STANDARD PEMBELAJARAN
2.1.4 Menunjukkan kesan peredaran bumi
2.1.5 Membahaskan kesan pergerakan bumi terhadap cuaca dan iklim
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC, murid dapat:
1. Menyatakan kesan peredaran bumi.
2. Menjelaskan dan dapat membahas kesan pergerakan bumi terhadap cuaca dan iklim

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Set Induksi:
1. Guru bertanya apa yang murid ingat dan faham tentang tajuk pembelajaran.

Aktiviti:
1. Guru memberikan latihan pengukuhan kepada murid.
2. Pembetulan bersama dilakukan di dalam kelas.

Penutup:
1. Guru memberikan rumusan tentang tajuk.

REFLEKSI
Pdp berjalan lancar dan pelajar aktif menjawab soalan yang diberikan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Geografi


MINGGU 10
TARIKH/ HARI 8 Jun 2023 / Khamis
KELAS 2 Dinamik
MASA 9.45 - 10.45
BIL. MURID 35 / 38
UNIT Bab 4 : Cuaca dan Iklim di Malaysia
TEMA/ TAJUK 4.1 Jenis dan Ciri Iklim di Malaysia
STANDARD PEMBELAJARAN
2.2.1 Mengenal pasti jenis dan ciri iklim di Malaysia
2.2.2 Menjelaskan ciri iklim khatulistiwa di Malaysia
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC, murid dapat:
1. Menyatakan jenis dan ciri iklim di Malaysia
2. Menerangkan ciri iklim khatulistiwa di Malaysia

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Set Induksi:
1. Guru menerangkan tajuk.

Aktiviti:
1. Murid membaca nota dan membuat nota ringkas berkenaan tajuk pembelajaran.
2. Sesi soal jawab.

Penutup:
1. Guru memberikan rumusan tentang tajuk.

REFLEKSI
Pdp berjalan lancar. Pelajar mampu membuat tugasan yang diberikan dan aktif bertanya soalan serta
menjawab soalan yang diberikan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Geografi


MINGGU 10
TARIKH/ HARI 9 Jun 2023 / Jumaat
KELAS 2 Inovatif
MASA 8.45 - 9.15
BIL. MURID 26 / 34
UNIT Bab 4 : Cuaca dan Iklim di Malaysia
TEMA/ TAJUK 4.1 Jenis dan Ciri Iklim di Malaysia
STANDARD PEMBELAJARAN
2.2.1 Mengenal pasti jenis dan ciri iklim di Malaysia
2.2.2 Menjelaskan ciri iklim khatulistiwa di Malaysia
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC, murid dapat:
1. Menyatakan jenis dan ciri iklim di Malaysia
2. Menerangkan ciri iklim khatulistiwa di Malaysia

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Set Induksi:
1. Guru menerangkan tajuk.

Aktiviti:
1. Murid membaca buku teks muka surat 48 – 54.
2. Murid diminta menjawab soalan pengukuhan yang diberikan.

Penutup:
1. Guru memberikan rumusan tentang tajuk.

REFLEKSI
Murid menyertai aktiviti pdp dengan baik namun perlu menyoal lebih banyak soalan yang merangsang
pemikiran murid.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Geografi


MINGGU 10
TARIKH/ HARI 9 Jun 2023 / Jumaat
KELAS 2 Dinamik
MASA 9.45 - 10.45
BIL. MURID 27 / 35
UNIT Bab 4 : Cuaca dan Iklim di Malaysia
TEMA/ TAJUK 4.1 Jenis dan Ciri Iklim di Malaysia
STANDARD PEMBELAJARAN
2.2.1 Mengenal pasti jenis dan ciri iklim di Malaysia
2.2.2 Menjelaskan ciri iklim khatulistiwa di Malaysia
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC, murid dapat:
1. Menyatakan jenis dan ciri iklim di Malaysia
2. Menerangkan ciri iklim khatulistiwa di Malaysia

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Set Induksi:
1. Guru bertanya apa yang pelajar ingat tentang tajuk pembelajaran

Aktiviti:
1. Murid diminta menjawab soalan pengukuhan yang diberikan.
2. Perbincangan jawapan soalan pengukuhan bersama.

Penutup:
1. Guru memberikan rumusan tentang tajuk.

REFLEKSI
Pelajar mampu menjawab soalan dengan baik dan aktif semasa disoal oleh guru maka aktiviti pdp berjalan
lancar.

You might also like