You are on page 1of 25

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )

M/Pel SAINS Tarikh 22/5/2023 Hari Isnin


Kelas 2 Dahlia Masa 1.30 hingga 2.30 Kehadiran
Tema Sains Hayat
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.4 Memperihalkan bahawa anak mewarisi
ciri daripada ibu, bapa atau keturunan

3.1.5 Memberi contoh ciri yang diwarisi oleh


anak daripada ibu, bapa atau keturunan
seperti warna kulit, warna mata dan jenis
rambut

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat melengkapkan lembaran kerja
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat mengitlak
dengan menyatakan persamaan ciri diri dan ahli
bahawa ciri yang diwarisi pada diri seseorang adalah
keluarga yang lain.
daripada keturunan berdasarkan salasilah keluarga

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel SAINS Tarikh 22/5/2023 Hari Isnin
Kelas 2 Seroja Masa 3.00 hingga 3.30 Kehadiran
Tema Sains Hayat
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.4 Memperihalkan bahawa anak mewarisi
ciri daripada ibu, bapa atau keturunan

3.1.5 Memberi contoh ciri yang diwarisi oleh


anak daripada ibu, bapa atau keturunan
seperti warna kulit, warna mata dan jenis
rambut

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat melengkapkan lembaran kerja
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat mengitlak
dengan menyatakan persamaan ciri diri dan ahli
bahawa ciri yang diwarisi pada diri seseorang adalah
keluarga yang lain.
daripada keturunan berdasarkan salasilah keluarga

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel SAINS Tarikh 22/5/2023 Hari Isnin
Kelas 2 Teratai Masa 3.50 hingga 4.20 Kehadiran
Tema Sains Hayat
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.4 Memperihalkan bahawa anak mewarisi
ciri daripada ibu, bapa atau keturunan

3.1.5 Memberi contoh ciri yang diwarisi oleh


anak daripada ibu, bapa atau keturunan
seperti warna kulit, warna mata dan jenis
rambut

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat melengkapkan lembaran kerja
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat mengitlak
dengan menyatakan persamaan ciri diri dan ahli
bahawa ciri yang diwarisi pada diri seseorang adalah
keluarga yang lain.
daripada keturunan berdasarkan salasilah keluarga

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel SAINS Tarikh 22/5/2023 Hari Isnin
Kelas 2 Kekwa Masa 4.50 hingga 5.50 Kehadiran
Tema Sains Hayat
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.4 Memperihalkan bahawa anak mewarisi
ciri daripada ibu, bapa atau keturunan

3.1.5 Memberi contoh ciri yang diwarisi oleh


anak daripada ibu, bapa atau keturunan
seperti warna kulit, warna mata dan jenis
rambut

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Sebelum berakhir PDPR, murid dapat mengitlak Murid dapat melengkapkan lembaran kerja
bahawa ciri yang diwarisi pada diri seseorang adalah dengan menyatakan persamaan ciri diri dan ahli
daripada keturunan berdasarkan salasilah keluarga keluarga yang lain.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel PK Tarikh 23/5/2023 Hari Selasa
Kelas 3 Orkid Masa 2.00 hingga 2.30 Kehadiran 30/32
Tema Kesihatan Diri dan Reproduktif
Tajuk Selamatkan Maruah (3)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks 1.1.3 Menilai kesan sekiranya tidak menjaga
kesihatan diri dan reproduktif kehormatan anggota seksual
 Kebersihan fizikal
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Objektif Pembelajaran: - memahami kepentingan menjaga kehormatan
Pada akhir pembelajaran murid dapat menghasilkan anggota seksual
satu karya kreatif untuk disebar luas tentang - menghasilkan satu karya kreatif tentang
kepentingan menjaga kehormatan anggota seksual kepentingan menjaga kehormatan anggota
dengan betul. seksual
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Mahir Berfikir
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 21 orang TP 1 :
TP 2 : 1
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 4
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 11
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 5
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel SAINS Tarikh 23/5/2023 Hari Selasa
Kelas 2 Melur Masa 3.00 hingga 3.30 Kehadiran 17/30
Tema Sains Hayat
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.4 Memperihalkan bahawa anak mewarisi
ciri daripada ibu, bapa atau keturunan

3.1.5 Memberi contoh ciri yang diwarisi oleh


anak daripada ibu, bapa atau keturunan
seperti warna kulit, warna mata dan jenis
rambut

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Sebelum berakhir PDPR, murid dapat mengitlak Murid dapat melengkapkan lembaran kerja
bahawa ciri yang diwarisi pada diri seseorang adalah dengan menyatakan persamaan ciri diri dan ahli
daripada keturunan berdasarkan salasilah keluarga keluarga yang lain.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 17 orang TP 1 :
TP 2 : 1
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 3
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 7
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 5
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 8 )
M/Pel SAINS Tarikh 16/5/2023 Hari Selasa
Kelas 2 Orkid Masa 3.50 hingga 4.50 Kehadiran 30/32
Tema Inkuiri Dalam Sains
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.4 Memperihalkan bahawa anak mewarisi
ciri daripada ibu, bapa atau keturunan

3.1.5 Memberi contoh ciri yang diwarisi oleh


anak daripada ibu, bapa atau keturunan
seperti warna kulit, warna mata dan jenis
rambut

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Sebelum berakhir PDPR, murid dapat mengitlak Murid dapat melengkapkan lembaran kerja
bahawa ciri yang diwarisi pada diri seseorang adalah dengan menyatakan persamaan ciri diri dan ahli
daripada keturunan berdasarkan salasilah keluarga keluarga yang lain.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 30 orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 10
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 14
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 6
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel PK Tarikh 23/5/2023 Hari Selasa
Kelas 3 Orkid Masa 5.20 hingga 5.50 Kehadiran 21/32
Tema Gimnas Gemilang
Tajuk Si Kanggaru dan Si Arnab (1)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.2 Melakukan kemahiran hambur dan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke aras rendah.
pendaratan dengan lakuan yang betul. 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke aras tinggi.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan 5.1.1 Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian
elemen pengurusan dan keselamatan. mengikut jenis aktiviti yang dijalankan.
5.4 Membentuk kumpulan dan 5.4.2 Melakukan aktiviti secara berpasangan dan
bekerjasama dalam kumpulan Berkumpulan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)

Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan - melakukan lima hambur kaki dari aras tinggi ke
aktiviti hambur kaki dari aras rendah dan tinggi aras rendah
dengan teknik yang betul.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 21 orang TP 1 :
TP 2 : 1
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 4
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 11
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 5
guru.
TP 6 :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel SAINS Tarikh 24/5/2023 Hari Rabu
Kelas 2 Teratai Masa 12.30 hingga 1.30 Kehadiran 23/26
Tema Sains Hayat
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.4 Memperihalkan bahawa anak mewarisi
ciri daripada ibu, bapa atau keturunan

3.1.5 Memberi contoh ciri yang diwarisi oleh


anak daripada ibu, bapa atau keturunan
seperti warna kulit, warna mata dan jenis
rambut

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Sebelum berakhir PDPR, murid dapat mengitlak Murid dapat melengkapkan lembaran kerja
bahawa ciri yang diwarisi pada diri seseorang adalah dengan menyatakan persamaan ciri diri dan ahli
daripada keturunan berdasarkan salasilah keluarga keluarga yang lain.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Eksperimen
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 22 orang TP 1 :
TP 2 : 8
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 11
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 3
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel PK Tarikh 24/5/2023 Hari Rabu
Kelas 2 Dahlia Masa 2.30 hingga 3.00 Kehadiran 30/34
Tema Kesihatan dan Reproduktif
Tajuk Sihat Selalu
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam 1.1.3 Menjana idea kepentingan postur yang
konteks kesihatan diri dan reproduktif. betul, rehat dan tidur yang mencukupi untuk
Mengamalkan cara yang betul: pertumbuhan serta perkembangan fizikal yang
 Postur sihat.
 Rehat
 Tidur

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)

Pada akhir pembelajaran murid boleh sekurang- - Mengetahui kepentingan postur yang betul
kurang enam daripada lapan kepentingan postur serta rehat dan tidur yang mencukupi.
yang betul serta rehat dan tidur yang mencukupi. - Menyatakan enam kepentingan postur yang
betul serta rehat dan tidur yang mencukupi.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 30 orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 10
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 12
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 8
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel PK Tarikh 24/5/2023 Hari Rabu
Kelas 2 Dahlia Masa 3.00 hingga 3.30 Kehadiran 30/34
Tema Cabaran Ruang
Tajuk Bergerak Ikut Tempo (2)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.1 Mengaplikasikan konsep pergerakan 2.1.3 Mengenal pasti lakuan yang boleh meningkatkan
semasa meneroka pelbagai corak kelajuan.
pergerakan. 5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan aktiviti.
tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)

Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan - Memahami aktiviti permainan yang akan
permainan menggunakan dua pergerakan haiwan dilakukan.
mengikut tempo pergerakan dengan baik dan - Melakukan dua pergerakan haiwan mengikut
tempo dalam permainan dengan baik
selamat.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 30 orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 10
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 14
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 6
guru.
TP 6 :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel SAINS Tarikh 24/5/2023 Hari Rabu
Kelas 2 Dahlia Masa 3.50 hingga 4.20 Kehadiran 30/34
Tema Sains Hayat
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.6 Menjelaskan pemerhatian tentang
tumbesaran dan pewarisan memalui lakaran,
TMK, penulisan atau lisan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Sebelum berakhir PDPR, murid dapat menyatakan
Murid dapat menghasilkan carta salasilah
secara bertulis tentang pewarisan melalui lakaran,
keluarga masing-masing
TMK, penulisan atau lisan.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru. 5. Murid membersihkan bengkel.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Eksperimen
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 30 orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 4
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 21
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 5
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 8 )
M/Pel PK Tarikh 17/5/2023 Hari Rabu
Kelas 3 Kekwa Masa 4.50 hingga 5.20 Kehadiran 32/33
Tema Kesihatan Diri dan Reproduktif
Tajuk Selamatkan Maruah (3)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks 1.1.3 Menilai kesan sekiranya tidak menjaga
kesihatan diri dan reproduktif kehormatan anggota seksual
 Kebersihan fizikal
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Objektif Pembelajaran: - memahami kepentingan menjaga kehormatan
Pada akhir pembelajaran murid dapat menghasilkan anggota seksual
satu karya kreatif untuk disebar luas tentang - menghasilkan satu karya kreatif tentang
kepentingan menjaga kehormatan anggota seksual kepentingan menjaga kehormatan anggota
seksual
dengan betul.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Mahir Berfikir
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Peta i-Think
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 32 orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 2
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 16
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 14
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 8 )
M/Pel PK Tarikh 17/5/2023 Hari Rabu
Kelas 3 Kekwa Masa 5.20 hingga 5.50 Kehadiran 32/33
Tema Gimnas Gemilang
Tajuk Si Kanggaru dan Si Arnab (1)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.2 Melakukan kemahiran hambur dan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke aras rendah.
pendaratan dengan lakuan yang betul. 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke aras tinggi.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan 5.1.1 Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian
elemen pengurusan dan keselamatan. mengikut jenis aktiviti yang dijalankan.
5.4 Membentuk kumpulan dan 5.4.2 Melakukan aktiviti secara berpasangan dan
bekerjasama dalam kumpulan Berkumpulan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)

Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan - melakukan lima hambur kaki dari aras tinggi ke
aktiviti hambur kaki dari aras rendah dan tinggi aras rendah
dengan teknik yang betul.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 32 orang TP 1 :
TP 2 : 1
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 9
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 13
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 9
guru.
TP 6 :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel SAINS Tarikh 25/5/2023 Hari Khamis
Kelas 2 Orkid Masa 3.00 hingga 3.30 Kehadiran 29/33
Tema Sains Hayat
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.6 Menjelaskan pemerhatian tentang
tumbesaran dan pewarisan memalui lakaran,
TMK, penulisan atau lisan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Sebelum berakhir PDPR, murid dapat menyatakan
Murid dapat menghasilkan carta salasilah
secara bertulis tentang pewarisan melalui lakaran,
keluarga masing-masing
TMK, penulisan atau lisan.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru. 5. Murid membersihkan bengkel.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Eksperimen
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 29 orang TP 1 :
TP 2 : 3
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 12
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 9
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 5
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel PK Tarikh 25/5/2023 Hari Khamis
Kelas 3 Orkid Masa 3.50 hingga 4.20 Kehadiran 27/32
Tema Gimnas Gemilang
Tajuk Si Kanggaru dan Si Arnab (1)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.2 Melakukan kemahiran hambur dan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke aras rendah.
pendaratan dengan lakuan yang betul. 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke aras tinggi.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan 5.1.1 Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian
elemen pengurusan dan keselamatan. mengikut jenis aktiviti yang dijalankan.
5.4 Membentuk kumpulan dan 5.4.2 Melakukan aktiviti secara berpasangan dan
bekerjasama dalam kumpulan Berkumpulan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)

Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan - melakukan lima hambur kaki dari aras tinggi ke
aktiviti hambur kaki dari aras rendah dan tinggi aras rendah
dengan teknik yang betul.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 27 orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 9
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 10
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 8
guru.
TP 6 :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel PK Tarikh 25/5/2023 Hari Khamis
Kelas 2 Dahlia Masa 5.20 hingga 5.50 Kehadiran 29/34
Tema Cabaran Ruang
Tajuk Teroka Ruang (2)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.1 Meneroka pelbagai pergerakan 1.1.1 Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah
berdasarkan konsep pergerakan. ditetapkan.
2.1 Mengaplikasikan konsep pergerakan 2.1.1 Membezakan pergerakan mengikut ruang.
semasa meneroka pelbagai corak 5.1.5. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti
pergerakan.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan
elemen pengurusan dan keselamatan.

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir pembelajaran murid dapat melabel - mengetahui anggota seksual
sekurang-kurangnya lima daripada enam anggota - membuat simulasi menyatakan TIDAK bagi
seksual dengan betul. melindungi anggota seksual
- melabel enam anggota seksual

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 29 orang TP 1 :
TP 2 : 6
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 10
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 15
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 8
guru.
TP 6 :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel SAINS Tarikh 26/5/2023 Hari Jumaat
Kelas 2 Kekwa Masa 3.00 hingga 3.30 Kehadiran 28/31
Tema Sains Hayat
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.6 Menjelaskan pemerhatian tentang
tumbesaran dan pewarisan memalui lakaran,
TMK, penulisan atau lisan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Sebelum berakhir PDPR, murid dapat menyatakan
Murid dapat menghasilkan carta salasilah
secara bertulis tentang pewarisan melalui lakaran,
keluarga masing-masing
TMK, penulisan atau lisan.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru. 5. Murid membersihkan bengkel.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Eksperimen
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 28 orang TP 1 :
TP 2 : 3
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 10
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 10
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 5
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel SAINS Tarikh 26/5/2023 Hari Jumaat
Kelas 2 Seroja Masa 3.50 hingga 4.50 Kehadiran 30/31
Tema Sains Hayat
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.6 Menjelaskan pemerhatian tentang
tumbesaran dan pewarisan memalui lakaran,
TMK, penulisan atau lisan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Sebelum berakhir PDPR, murid dapat menyatakan
Murid dapat menghasilkan carta salasilah
secara bertulis tentang pewarisan melalui lakaran,
keluarga masing-masing
TMK, penulisan atau lisan.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru. 5. Murid membersihkan bengkel.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Eksperimen
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana majlis penutup program Ihya Ramadan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel PK Tarikh 26/5/2023 Hari Jumaat
Kelas 3 Kekwa Masa 4.50 hingga 5.20 Kehadiran 28/33
Tema Gimnas Gemilang
Tajuk Si Kanggaru dan Si Arnab (1)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.2 Melakukan kemahiran hambur dan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke aras rendah.
pendaratan dengan lakuan yang betul. 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke aras tinggi.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan 5.1.1 Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian
elemen pengurusan dan keselamatan. mengikut jenis aktiviti yang dijalankan.
5.4 Membentuk kumpulan dan 5.4.2 Melakukan aktiviti secara berpasangan dan
bekerjasama dalam kumpulan Berkumpulan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)

Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan - melakukan lima hambur kaki dari aras tinggi ke
aktiviti hambur kaki dari aras rendah dan tinggi aras rendah
dengan teknik yang betul.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana majlis penutup program Ihya Ramadan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 9 )
M/Pel SAINS Tarikh 26/5/2023 Hari Jumaat
Kelas 2 Melur Masa 5.20 hingga 5.50 Kehadiran 29/30
Tema Sains Hayat
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.6 Menjelaskan pemerhatian tentang
tumbesaran dan pewarisan memalui lakaran,
TMK, penulisan atau lisan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Sebelum berakhir PDPR, murid dapat menyatakan
Murid dapat menghasilkan carta salasilah
secara bertulis tentang pewarisan melalui lakaran,
keluarga masing-masing
TMK, penulisan atau lisan.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru. 5. Murid membersihkan bengkel.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Eksperimen
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana majlis penutup program Ihya Ramadan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 10 )
M/Pel PK Tarikh 6/6/2023 Hari Selasa
Kelas 3 Orkid Masa 2.00 hingga 2.30 Kehadiran /32
Tema Kesihatan Diri dan Reproduktif
Tajuk Bertindak Cepat (1)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.2 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta 1.2.1 Memahami batas sentuhan pada anggota
luaran yang mempengaruhi kesihatan diri dan seksual.
reproduktif berkata TIDAK kepada:
 Sentuhan pada anggota seksual
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pembelajaran murid dapat menyatakan - memahami batas sentuhan anggota seksual
orang yang boleh menyentuh anggota seksual bagi - menyatakan tiga orang yang boleh menyentuh
tujuan tertentu dengan betul anggota Seksual
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pembelajaran Kontekstual Berprinsip
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Peta i-Think
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 10 )
M/Pel SAINS Tarikh 6/6/2023 Hari Selasa
Kelas 2 Melur Masa 3.00 hingga 3.30 Kehadiran /30
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.1 Menyatakan cara haiwan membiak

4.1.2 Mengelaskan haiwan berdasarkan cara


pembiakan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Sebelum berakhir PDPR, murid dapat secara bertulis Murid dapat membuat jadual pengelasan haiwan
dua cara pembiakan haiwan; berdasarkan cara pembiakan berdasarkan contoh
a) Melahirkan anak haiwan yang diberikan.
b) Bertelur
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 10 )
M/Pel SAINS Tarikh 6/6/2023 Hari Selasa
Kelas 2 Orkid Masa 3.50 hingga 4.50 Kehadiran /32
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.1 Menyatakan cara haiwan membiak

4.1.2 Mengelaskan haiwan berdasarkan cara


pembiakan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Sebelum berakhir PDPR, murid dapat secara bertulis Murid dapat membuat jadual pengelasan haiwan
dua cara pembiakan haiwan; berdasarkan cara pembiakan berdasarkan contoh
a) Melahirkan anak haiwan yang diberikan.
b) Bertelur
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 10 )
M/Pel PK Tarikh 6/6/2023 Hari Selasa
Kelas 3 Orkid Masa 5.20 hingga 5.50 Kehadiran /32
Tema Gimnas Gemilang
Tajuk Si Kanggaru dan Si Arnab (2)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran

1.2 Melakukan kemahiran hambur dan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke
pendaratan dengan lakuan yang betul. aras rendah.
2.2 Menggunakan pengetahuan konsep 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke
pergerakan dan prinsip mekanik bagi hambur dan aras tinggi.
pendaratan. 2.2.1 Menyatakan perbezaan lakuan semasa
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen melakukan hambur kaki dari pelbagai aras
pengurusan dan keselamatan 5.1.3 Mengenal pasti alatan yang selamat
digunakan.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)

Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan - melakukan satu hambur kaki dari aras tinggi dan
tiga aktiviti hambur kaki dari aras rendah dan rendah
tinggi dengan teknik yang betul. - melakukan tiga hambur kaki dari aras rendah dan
aras tinggi

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :

You might also like