You are on page 1of 3

SMK LUNDU

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Minggu: Hari: ISNIN

Pelan Pengajaran
Mata pelajaran: Tema: Kelas: 2A7 Tarikh: 15 JULAI 2019
Matematik Topik: BULATAN Masa: 0700 - 0800

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Moral: Hubungan Rentasan


5.1 Berusaha, Kesungguhan Kurikulum:

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika & Identiti
/ /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Murid akan mempelajari Murid boleh
 Sifat Bulatan  Menamakan bahagian-bahagian bulatan

Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar


 Pusat
 Jejari
 Diameter
 Perentas
 Panjang lengkok
 Luas sektor
Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi
Aktiviti Permulaan 1) Guru menerangkan topik yang akan dipelajari oleh pelajar
2) Guru menerangkan kriteria kejayaan yang perlu dicapai oleh
pelajar

Aktiviti Utama 1) Pelajar diberikan sehelai kertas A4


2) Pelajar diminta untuk melukiskan 3 buah bulatan pada kertas A4
yang diberi
3) Guru memberikan arahan kepada pelajar untuk
melabel/menamakan bahagian-bahagian bulatan

Aktiviti Penutup 1) Latihan diberikan kepada pelajar

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan


murid

Refleksi
SMK LUNDU
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Minggu: Hari: ISNIN

Pelan Pengajaran
Mata pelajaran: Tema: Kelas: 2A9 Tarikh: 15 JULAI 2019
Matematik Topik: BULATAN Masa: 1130 - 1230

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Moral: Hubungan Rentasan


5.3 Berusaha, Kesungguhan Kurikulum:

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika & Identiti
/ /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Murid akan mempelajari Murid boleh
 Lilitan Bulatan  Menggunakan konsep lilitan bulatan

Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar


 Pusat
 Jejari
 Diameter
 Lilitan
Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi
Aktiviti Permulaan 1) Guru menerangkan topik yang akan dipelajari oleh pelajar
2) Guru menerangkan kriteria kejayaan yang perlu dicapai oleh
pelajar

Aktiviti Utama 1) Pelajar diberikan 8 soalan menentukan nilai lilitan bulatan


2) Pelajar diberikan masa selama 45 minit untuk menjawab semua
soalan
3) Perbincangan jawapan.

Aktiviti Penutup 1) Latihan diberikan kepada pelajar

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan


murid

Refleksi
SMK LUNDU
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Minggu: Hari: ISNIN

Pelan Pengajaran
Mata pelajaran: Tema: Kelas: 2A8 Tarikh: 15 JULAI 2019
Matematik Topik: BULATAN Masa: 1230 - 1330

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Moral: Hubungan Rentasan


5.3 Berusaha, Kesungguhan Kurikulum:

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika & Identiti
/ /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Murid akan mempelajari Murid boleh
 Lilitan Bulatan  Menggunakan konsep lilitan bulatan

Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar


 Pusat
 Jejari
 Diameter
 Lilitan
Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi
Aktiviti Permulaan 1) Guru menerangkan topik yang akan dipelajari oleh pelajar
2) Guru menerangkan kriteria kejayaan yang perlu dicapai oleh
pelajar

Aktiviti Utama 1) Guru menerangkan kepada pelajar tentang rumus/formula dalam


bulatan
2) Pelajar diberikan beberapa contoh untuk menentukan nilai lilitan
bulatan
3) Pelajar diberikan 4 soalan tentang menentukan nilai lilitan bulatan
4) Pelajar diminta untuk menjawab semua soalan yang diberikan

Aktiviti Penutup 1) Latihan diberikan kepada pelajar

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan


murid

Refleksi

You might also like