You are on page 1of 13

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 14 Tarikh 16.7.2023 Hari Ahad
Kelas 2 DEDIKASI Masa 10.45-11.45 Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.2 Tolak dalam lingkungan 1000. 2.2.1 Menolak dua nombor dalam lingkungan 1000.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Menolak dua nombor dalam lingkungan 1000.
2. Menolak dua nombor.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Tolak (Buku Teks: 62 - 65)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
Aktiviti Utama 4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan..

Aktiviti Penutup 6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 1 Tarikh 20.3.2023 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.2 Tolak dalam lingkungan 1000. 2.2.2 Menolak dua nombor dari satu nombor dalam
lingkungan 1000.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Menolak dua nombor dari satu nombor dalam lingkungan 1000.
2. Menolak dua nombor dari satu nombor.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Tolak Berturut-turut (Buku Teks: 73 - 75)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid melakukan aktiviti simulasi menolak berturut-turut menggunakan blok asas.
Aktiviti Utama
 Murid menolak dengan mengumpul semula menggunakan pembilang.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 49 -
51)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba
Jawab: 75)
Aktiviti Penutup
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 1 Tarikh 20.3.2023 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.5 Penyelesaian masalah. 2.5.1 Mereka cerita masalah tambah, tolak, darab dan
bahagi dalam lingkungan 1000.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Mereka cerita masalah tambah, tolak, darab dan bahagi dalam lingkungan 1000.
2. Mereka cerita masalah tambah.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Reka Cerita (Buku Teks: 76 - 77)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid mereka cerita menggunakan ayat sendiri.
Aktiviti Utama
 Murid menjalankan aktiviti secara terkawal.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 52 -
53)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba
Jawab: 77)
Aktiviti Penutup
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 1 Tarikh 20.3.2023 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.5 Penyelesaian masalah. 2.5.2 Menyelesaikan masalah tambah, tolak, darab dan
bahagi yang melibatkan situasi harian.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Menyelesaikan masalah tambah, tolak, darab dan bahagi yang melibatkan situasi harian.
2. Menyelesaikan masalah tambah.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Selesaikan (Buku Teks: 78 - 80)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid memahami soalan dan mencatatkan maklumat penting yang diberikan.
 Murid menggarisi maklumat penting dan menulis ayat matematik berpandukan masalah
Aktiviti Utama
yang diberikan.
 Murid menyelesaikan masalah secara simulasi.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan (Buku Aktiviti: 54 -
55)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba
Jawab: 80)
Aktiviti Penutup
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 1 Tarikh 20.3.2023 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.3 Darab dalam lingkungan 1000. 2.3.1 Mendarab dalam lingkungan fakta asas.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Mendarab dalam lingkungan fakta asas.
2. Mendarab dalam lingkungan fakta asas dengan betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Darab (Buku Teks: 81 - 83)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid menjalankan simulasi mengumpul objek dalam bilangan sama banyak untuk
membina ayat matematik darab.
 Murid melakukan simulasi yang melibatkan lajur dan baris untuk menunjukkan a x b = b
Aktiviti Utama
x a.
 Murid melakukan simulasi menyusun kumpulan objek untuk menunjukkan operasi
darab yang memberikan hasil darab yang sama.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 56 -
58)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba
Jawab: 83)
Aktiviti Penutup
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 1 Tarikh 20.3.2023 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.3 Darab dalam lingkungan 1000. 2.3.1 Mendarab dalam lingkungan fakta asas.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Mendarab dalam lingkungan fakta asas.
2. Mendarab dalam lingkungan fakta asas dengan betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Bina Sifir Darab (Buku Teks: 84 - 90)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid membina sifir 2 dangan 9 dengan bimbingan guru.
 Murid melakukan simulasi yang melibatkan kumpulan dan ahli yang sama banyak dan
Aktiviti Utama mengaitkan sifir darab 4 dengan sifir darab 2.
 Terangkan pola jawapan sifir darab 5 dan sifir darab.
 Murid membuat kad sifir darab masing-masing secara kreatif.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 59 -
67)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.. (Cuba
Jawab: 90)
Aktiviti Penutup
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 1 Tarikh 20.3.2023 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.3 Darab dalam lingkungan 1000. 2.3.1 Mendarab dalam lingkungan fakta asas.
2.3.2 Mendarab nombor satu digit dengan 10.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Mendarab dalam lingkungan fakta asas.
2. Mendarab nombor satu digit dengan 10.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Bina Sifir Darab 1, 0 dan 10 (Buku Teks: 91 - 92)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid memahami sifir darab 1 dan sifir darab 0 dengan melakukan simulasi
Aktiviti Utama menggunakan bahan konkrit.
 Murid membina sifir 10 dengan membilang sepuluh-sepuluh.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan (Buku Aktiviti: 68 -
70)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba
Jawab: 92)
Aktiviti Penutup
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 1 Tarikh 20.3.2023 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.4 Bahagi dalam lingkungan 1000. 2.4.1 Membahagi dalam lingkungan fakta asas.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Membahagi dalam lingkungan fakta asas.
2. Membahagi dalam lingkungan fakta asas dengan betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Bahagi (Buku Teks: 95 - 98)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid memahami konsep bahagi sebagai pengumpulan objek untuk mewakili kumpulan
dan ahli menggunakan bahan konkrit.
 Murid memahami konsep bahagi sebagai pengkongsian untuk mewakili kumpulan dan
Aktiviti Utama
ahli menggunakan bahan konkrit.
 Murid memahami konsep bahagi sebagai tolak berturut-turut.
 Murid mengaitkan bahagi dengan darab melalui aktiviti simulasi menggunakan objek.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan (Buku Aktiviti: 71 -
74)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba
Jawab: 98)
Aktiviti Penutup
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 1 Tarikh 20.3.2023 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.4 Bahagi dalam lingkungan 1000. 2.4.1 Membahagi dalam lingkungan fakta asas.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Membahagi dalam lingkungan fakta asas.
2. Membahagi dalam lingkungan fakta asas dengan betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Bina Sifir Bahagi (Buku Teks: 99 - 103)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid membina sifir bahagi 2 dan 4 menggunakan kad gambar dan garis nombor.
Aktiviti Utama
 Bincangkan perkaitan sifir bahagi 2 dan 4 dengan membilang menurun dua-dua dan
empat-empat.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincang. (Buku Aktiviti: 75 - 79)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba
Jawab: 103)
Aktiviti Penutup
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 1 Tarikh 20.3.2023 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.4.1 Membahagi dalam lingkungan fakta asas.
2.4 Bahagi dalam lingkungan 1000.
2.4.2 Membahagi sebarang nombor dua digit dengan 10.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Membahagi dalam lingkungan fakta asas.
2. Membahagi sebarang nombor dua digit dengan 10.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Bahagi Melibatkan 1. 10 dan 0 (Buku Teks: 104 - 107)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid membahagi nombor dengan 1 dan 10 secara simulasi.
Aktiviti Utama
 Murid membahagi sebarang nombor dengan 10 secara simulasi menggunakan objek
dan kad gambar.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 80)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba
Jawab: 107)
Aktiviti Penutup
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 1 Tarikh 20.3.2023 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.4.1 Membahagi dalam lingkungan fakta asas.
2.4 Bahagi dalam lingkungan 1000.
2.4.2 Membahagi sebarang nombor dua digit dengan 10.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Membahagi dalam lingkungan fakta asas.
2. Membahagi sebarang nombor dua digit dengan 10.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Bahagi Lagi (Buku Teks: 109 - 115)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid menjalankan aktiviti untuk mengukuhkan pemahaman dan penguasaan
melibatkan operasi bahagi yang berbaki.
Aktiviti Utama
 Murid membahagi melibatkan baki menggunakan bahan konkrit.
 Jalankan kuiz yang melibatkan soalan bahagi menggunakan MS PowerPoint.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 81 -
82)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba
Jawab: 107)
Aktiviti Penutup
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 1 Tarikh 20.3.2023 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.5 Penyelesaian masalah. 2.5.1 Mereka cerita masalah tambah, tolak, darab dan
bahagi dalam lingkungan 1000.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Mereka cerita masalah darab dan bahagi dalam lingkungan 1000.
2. Mereka cerita masalah darab dan bahagi.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Reka Cerita (Buku Teks: 116 - 117)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid membina cerita berdasarkan ayat matematik.
Aktiviti Utama  Murid mereka cerita berdasarkan gambar yang berkaitan dengan situasi harian dan
ayat matematik.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 83 -
84)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba
Jawab: 117)
Aktiviti Penutup
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2
Minggu 1 Tarikh 20.3.2023 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

2. Tambah, Tolak,
Bidang Pembelajaran Nombor Dan Operasi Tajuk
Darab dan Bahagi
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
2.5 Penyelesaian masalah. 2.5.2 Menyelesaikan masalah tambah, tolak, darab dan
bahagi yang melibatkan situasi harian.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Menyelesaikan masalah darab dan bahagi yang melibatkan situasi harian.
2. Menyelesaikan masalah darab dan bahagi.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Selesaikan (Buku Teks: 118 - 121)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
Aktiviti Utama  Murid menyelesaikan masalah menggunakan pelbagai strategi.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan (Buku Aktiviti: 85 -
86)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba
Jawab: 121)
Aktiviti Penutup
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.

You might also like