You are on page 1of 4

Урок

Тема уроку: «Мистецтво перевтілень і дизайн»


Мета уроку: Знайомство з театром та його сценічною мовою.
Матеріал: Фрагмент мультфільму "Лис Микита", фрагменти вистави для
дітей І.Франко "Лис Микита", пісня Н.Май "Мелодія добра".
Обладнання: Ноутбук, підручник.
Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент
ІІ, Мотивація навчальної діяльності
ІІІ, Повідомлення теми і мети уроку
ІV. Актуалізація опорних знань

1. Вступ
Вітаю вас! Сьогодні ми знайомимося з театром та його сценічною мовою.

2. Відомості про театр та сценічну мову.


Театр — це  вид мистецтва, що відображає життя в сценічній дії, яку
виконують актори перед глядачами.

Театр поєднує в собі практично всі види мистецтва: літературу, музику,


образотворче мистецтво, хореографію й ін.
Але що саме робить театр театром?
Як на мене це актори. В них навіть є своя сценічна мова.
Чим на вашу думку відрізняється звичайна мова від сценічної?
Сценічна мова — це один з основних професійних засобів виразності
актора.
Техніка сценічної мови — це істотний елемент акторської майстерності; вона
пов'язана із звучністю, гнучкістю, об'ємом голосу, диханням, дикцією та
інтонаційною виразністю. Володіючи майстерністю сценічної мови, актор
розкриває внутрішній світ, та різноманітні риси свого персонажа повністю
перевтілюючись в нього.

Ви зможете особисто переконатися у цьому твердженні,


ознайомившись з фрагментами вистави для дітей І.Франка "Лис Микита"
посилання на відео ви знайдете в класруммі під останнім завданням. А також
вам потрібно буде дати відповіді на запитання з нашої теми, що расташовані
у підручнику на с. 82.

3. Слухання та аналіз музики.

А зараз я пропоную вам переглянути фрагмент мультфільму "Лис


Микита", послухати пісню Мисливців та охарактеризувати мелодію пісні.

Що ви можете сказати про цю музику?


На що вона схожа?
Який характер вона має?
Музика має урочистий характер, сповнена мужності, відваги та героїзму,
вона підтримує текст та вдало відтворює його характер. Однак той факт, що
серед мисливців виявляється Лис, який тішиться з їхнього самовихваляння,
робить епізод на контрасті зорового та звукового рівнів доволі іронічним.

4. Підсумки уроку.

Отже, сьогодні ми з вами ознайомилися з поняттям театр та сценічною


мовою, чи знайшли ви для себе щось цікаве та нове під час нашого уроку?
Можливо у вас є якісь запитання?

4. Заспівайте пісню Н.Май "Мелодія добра" для своїх рідних та друзів. (відео
для виконання нижче).

5. Виконайте творче завдання: поміркуйте над текстом пісні.

Обговоріть разом із друзями та рідними одне з прислів’їв:

1)ВСЕ ДОБРЕ ПЕРЕЙМАЙ, А ЗЛА УНИКАЙ!

2) ДОБРА БАЖАЄШ, ДОБРО І РОБИ.

You might also like