You are on page 1of 28

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299443

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : ISNIN


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : ALAM SEMULA JADI
TARIKH : 02-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 08:10 hingga 09:10

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS DELIMA
STD. KANDUNGAN : 4.1. Membuat pergerakan mengikut irama lagu
MATA PELAJARAN : PSK - MUZIK
STD. PEMBELAJARAN : 4.1.1. Melakukan gerakan secara bebas
TAJUK : 4. Apresiasi dan Estetika Seni Muzik

STANDARD PRESTASI

Menggerakkan anggota badan bahagian atas iaitu dari


Tahap Penguasaan 1 Menggerakkan anggota badan secara bebas Tahap Penguasaan 2
pinggang ke kepala dalam keadaan duduk

Menggerakkan keseluruhan anggota badan dalam


Tahap Penguasaan 3 Tahap Penguasaan 4 Menggerakkan kaki mengikut langkah berpandu
keadaan berdiri setempat

Menggerakkan kesemua anggota badan mengikut Menggerakkan kesemua anggota badan mengikut lagu
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6
lagu berpandu dengan langkah yang betul

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: Murid dapat meniru 1 daripada 3 bunyi. (LISAN -
KUMPULAN 1 :
Murid boleh meniru bunyi alam yang di dengar Temu bual)
Murid dapat membuat gaya bunyi yang
KUMPULAN 2 :
didengari. (PEMERHATIAN - Amali)

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.
3. Murid menjawab persoalan guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan alam semula jadi.
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan 3 bunyi-bunyi alam.
5. Seterusnya, setiap murid diminta untuk mengikut bunyi alam yaang
dipasang oleh guru.
6. Murid diminta untuk melakukan pergerakan yang ditunjukkan oleh guru. Hasil Kerja Murid
7. Penekanan bunyi alam dan nama alam ditekankan semula.
8. Permainan "Teka Saya" dilakukan.
9. Bunyi alam dipasang kemudian, murid harus meneka bunyi tersebut.
10. Teka-teki dilakukan kepada semua murid.
11. Murid perlu meneka bunyi alam dan juga membuat gaya bagi yang
berkebolehan.
12. Murid yang berjaya menjawab teka-teki guru dapat ganjaran daripada guru.
13. Guru bertanya soalan kepada murid.
14. Murid menjawab soalan guru.
15. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
16. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Belajar Melalui Bermain TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kejujuran KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Memahami
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Learning Framework)
CATATAN TAMBAHAN

NOTA GURU : Sesi P&P ditangguhkan - Aktiviti sekolah


REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299444

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : ISNIN


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : NILAI MURNI
TARIKH : 02-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 09:40 hingga 10:40

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS DELIMA
STD. KANDUNGAN : 2.1. Bersikap baik hati terhadap guru
MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN MORAL
STD. PEMBELAJARAN : 2.1.1. Menyatakan cara membantu guru
TAJUK : 2. Baik hati

STANDARD PRESTASI

Tahap Penguasaan 1 Menyatakan cara membantu guru Tahap Penguasaan 2 Menyatakan kepentingan membantu guru

Tahap Penguasaan 3 Menunjuk cara membantu guru Tahap Penguasaan 4 Menunjuk cara membantu guru dalam pelbagai situasi

Menunjuk cara membantu guru dalam pelbagai Menunjuk cara membantu guru dalam pelbagai situasi dan
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6
situasi dan menerangkan kebaikannya membimbing rakan bersikap baik hati

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: Menunjukkan sekurang-kurang satu cara
KUMPULAN 1 :
menunjukkan perbuatan menolong guru. menolong guru. (PEMERHATIAN - Amali)

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.
3. Murid menjawab persoalan guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan "Terima Kasih".
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan 3 cara untuk menzahirkan perkataan "Terima Kasih".
5. Seterusnya, setiap murid diminta untuk mengikut pergerakan yang dilakukan
oleh guru.
PEMERHATIAN - Amali
6. Murid diminta untuk melakukan pergerakan yang ditunjukkan oleh guru.
7. Murid diberi penekanan dengan meminta mereka menunjukkan pergerakan
sebanyak dua kali.
8. Teka keadaan "Terima Kasih" dilakukan.
9. Murid perlu memberi respon 'Terima Kasih" bagi situasi yang ditunjukkan
oleh guru.
11. Murid yang berjaya menjawab teka-teki guru dapat ganjaran daripada guru.
12. Guru bertanya soalan kepada murid.
14. Murid menjawab soalan guru.
15. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
16. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Pembelajaran Berasaskan Inkuiri TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kejujuran KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Memahami
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment Learning
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299445

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : ISNIN


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : KEBERSIHAN DIRI
TARIKH : 02-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 10:40 hingga 11:40

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS JED STD. KANDUNGAN : 3.1. Menjaga kebersihan tandas dan bilik mandi.
MATA PELAJARAN : PK - PENGURUSAN DIRI STD. PEMBELAJARAN : 3.1.1. Menamakan alatan dan bahan menjaga
TAJUK : 3. Penggunaan Tandas dan Bilik Mandi kebersihan membersihkan tandas dan bilik mandi.

STANDARD PRESTASI

Menamakan alatan dan bahan membersih tandas Menerangkan fungsi alatan dan bahan membersih tandas
Tahap Penguasaan 1 Tahap Penguasaan 2
dan bilik mandi. dan bilik mandi.

Menunjukkan cara menjaga kebersihan tandas dan Menunjukkan cara menjaga kebersihan tandas dan bilik
Tahap Penguasaan 3 Tahap Penguasaan 4
bilik mandi. mandi dengan betul.

Menunjukkan cara menjaga kebersihan tandas dan Menunjukkan cara menjaga kebersihan tandas dan bilik
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6
bilik mandi dengan betul dan selamat. mandi dengan betul, selamat dan boleh dicontohi.

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: Murid dapat melipat baju dan menyusun baju
KUMPULAN 1 :
melakukan aktiviti memotong kuku dengan baik. dengan baik. (TULISAN - Lembaran kerja )
Murid dapat memilih gambar diri sendiri yang
KUMPULAN 2 :
betul. (Hasil Kerja Murid)

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan diri senidiri.
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan alatan memotong kuku.
5. Seterusnya, setiap murid diceritakan oleh guru bagaimana kegunaan ketip
kuku.
6. Murid ditayangkan satu video bagaimana untuk memotong kuku dengan PEMERHATIAN - Catatan
cara yang betul.
7. Murid diedarkan setiap seorang ketip kuku.
9. Murid diminta untuk memotong kuku dengan bimbingan guru.

Penutup :
10. Guru mengumpulkan hasil murid.
11. Guru bertanya soalan kepada murid.
12. Murid menjawab soalan guru.
13. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
14. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Belajar Melalui Bermain TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kejujuran KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Memahami
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Learning Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299446

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : ISNIN


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : BARANG DI KELAS
TARIKH : 02-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 11:40 hingga 12:10

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS KRISTAL
STD. KANDUNGAN : 3.2. Menulis perkataan secara mekanis
MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU
STD. PEMBELAJARAN : 3.2.1. Menyalin perkataan suku kata tertutup
TAJUK : 3. KEMAHIRAN MENULIS

STANDARD PRESTASI

Tahap Penguasaan 1 Menyalin perkataan suku kata tertutup. Tahap Penguasaan 2 Menulis perkataan suku kata tertutup.

Menulis perkataan suku kata tertutup dengan betul


Tahap Penguasaan 3 Tahap Penguasaan 4 Mencerakin dan menulis perkataan suku kata tertutup.
dan kemas.

Menulis dengan menggabungkan perkataan suku Menulis dengan menggabungkan perkataan suku kata
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6
kata tertutup. tertutup dengan yakin dan boleh dicontohi.

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: Murid boleh memberi respon sekurang-
murid dapat memberi respons ayat perintah yang diberikan oleh KUMPULAN 1 : kurangnya 3 arahan guru. (PEMERHATIAN -
guru Amali)

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan barang di dalam kelas.
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan nombor nama-nama onjek di kelas.
5. Seterusnya, setiap murid diminta untuk mengikut bacaan guru.
6. Murid dipanggil ke hadapan untuk menulis nombor perkataan objek di papan
putih (murid yang perlu bimbingan akan dibantu oleh guru). Hasil Kerja Murid
7. Kemudian, guru memberi lembaran kerja kepada murid.
8. Murid diminta untuk menyiapkan lembaran kerja.
9. Murid diberi masa untuk menyiapkan tugasan.
10. Murid dipanggil oleh guru satu per satu.
11. Murid dikehendaki untuk menunjukkan tugasan yang telah siap.
12. Guru mengumpulkan hasil murid.
13. Guru bertanya soalan kepada murid.
14. Murid menjawab soalan guru.
15. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
16. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Belajar Melalui Bermain TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kejujuran KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Memahami
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Learning Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299447

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : SELASA


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : ANIMALS
TARIKH : 03-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 07:40 hingga 08:40

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS KRISTAL STD. KANDUNGAN : 1.1. Listen to and respond appropriately for a variety of
MATA PELAJARAN : BAHASA INGGERIS purposes
TAJUK : 1. LISTENING AND SPEAKING STD. PEMBELAJARAN : 1.1.1. Listen to and show understanding of directions in
simple phrases in a variety of context:i. from the class to
the toilet ii. from the class to the canteen iii. from the
class to the book shop

STANDARD PRESTASI

Can listen to and respond to directions with a lot of Can listen to and respond to directions with some
Tahap Penguasaan 1 Tahap Penguasaan 2
guidance. guidance.

Can listen to, respond and demonstrate understanding Can listen to, respond and demonstrate understanding
Tahap Penguasaan 3 appropriately for a variety of purposes with minimal Tahap Penguasaan 4 appropriately for a variety of purposes with some
guidance. confidence.

Can listen to respond and demonstrate understanding Can listen to, respond and demonstrate understanding
Tahap Penguasaan 5 appropriately for a variety of purposes with a lot of Tahap Penguasaan 6 appropriately for a variety of purposes correctly and
confidence. confidently.

OBJEKTIF GURU
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
Pupil can name the animals. (TULISAN -
Able to respond and demonstrate understanding appropriately for KUMPULAN 1 : Lembaran kerja )
a variety of purposes with minimal guidance.

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

1. Teacher starts the class with recite a dua’.


2. The teacher asks the pupils condition.
3. The teacher asks them if they had a breakfast or not.
4. Review on key learning from the previous lesson.

Activity :
1. Pupils expose to nouns (animals) by the teacher in class.
2. Teacher lists 4 nouns on the whiteboard.
3. Teacher pronounces the nouns.
4. Pupils repeat after the teacher.
5. Teacher call by name and pupils need to say the animal's name.
Hasil Kerja Murid
7. Next activity is "Match Me".
8. Pupils need to cut some picture of animals.
9. Pupils need to choose and copy the animal's name.
10. Teacher will call by name to solve it in front.
11. Teacher collects the outcomes.
12. Cognitive Closure
-Summary
13. Social Closing (Skinner Theory)
-Give praise to pupils
-Using a reward system (behavior management)
14. Teacher ends the class with dua’.
STRATEGI P&P Belajar Melalui Bermain TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kejujuran KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Memahami
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Gambar
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment Learning
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299448

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : SELASA


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : NILAI MURNI
TARIKH : 03-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 08:40 hingga 09:10

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS JED STD. KANDUNGAN : 13.1. Bersederhana di bilik darjah
MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN MORAL STD. PEMBELAJARAN : 13.1.1. Menyatakan perlakuan bersederhana di bilik
TAJUK : 13. Kesederhanaan darjah

STANDARD PRESTASI

Tahap Penguasaan 1 Menyatakan perlakuan bersederhana di bilik darjah Tahap Penguasaan 2 Menjelaskan kebaikan bersikap sederhana di bilik darjah

Menunjuk cara bersikap sederhana di bilik darjah Menunjuk cara bersikap sederhana di bilik darjah dengan
Tahap Penguasaan 3 Tahap Penguasaan 4
dengan bimbingan betul

Menunjuk cara bersikap sederhana di bilik darjah Menunjuk cara bersikap sederhana di bilik darjah dengan
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6
dengan betul dalam pelbagai situasi betul dalam pelbagai situasi dan membimbing rakan

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: memilih kad gambar perlakuan bertoleransi
memilih kad gambar perlakuan bertoleransi semasa di kelas KUMPULAN 1 : semasa di kelas sekurang-kurang 3 kad gambar.
(PEMERHATIAN - Amali)
memilih kad gambar perlakuan bertoleransi
KUMPULAN 2 :
semasa di kelas sekurang-kurang 1 kad gambar.

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.
3. Murid menjawab persoalan guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan "Toleransi".
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan 5 cara bertoleransi di dalam kelas.
5. Seterusnya, murid ditunjukkan perlakuan tersebut.
6. Murid diminta untuk melakukan pergerakan yang ditunjukkan oleh guru. PEMERHATIAN - Amali
7. Murid diberi penekanan dengan meminta mereka menunjukkan pergerakan
sebanyak dua kali.
8. Kemudian guru menunjukkan 3 sikap yang tidak bertoleransi.
9. Murid akan bermain permainan kotak beracun dan kemudian perlu
mengambil kas yang menunjukkan tingkah laku toleransi.
10. Murid yang berjaya memilih kad yang betul dapat ganjaran daripada guru.
11. Guru bertanya soalan kepada murid.
12. Murid menjawab soalan guru.
13. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
14. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Pembelajaran Berasaskan Inkuiri TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Rasional KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Mengingat
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment Learning
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299449

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : SELASA


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : NILAI MURNI
TARIKH : 03-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 09:40 hingga 10:40

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS JED STD. KANDUNGAN : 14.1. Bertoleransi di bilik darjah
MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN MORAL STD. PEMBELAJARAN : 14.1.1. Menyatakan perlakuan bertolak ansur di bilik
TAJUK : 14. Toleransi darjah

STANDARD PRESTASI

Tahap Penguasaan 1 Menyatakan perlakuan bertolak ansur di bilik darjah Tahap Penguasaan 2 Menjelaskan kebaikan bersikap tolak ansur di bilik darjah

Menunjuk cara perlakuan bertolak ansur di bilik Menunjuk cara perlakuan bertolak ansur di bilik darjah
Tahap Penguasaan 3 Tahap Penguasaan 4
darjah dengan bimbingan dengan betul

Menunjuk cara perlakuan bertolak ansur di bilik darjah


Menunjuk cara perlakuan bertolak ansur di bilik
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6 dengan betul dalam pelbagai situasi dan membimbing
darjah dengan betul dalam pelbagai situasi
rakan

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: memilih kad gambar perlakuan bertoleransi
memilih kad gambar perlakuan bertoleransi semasa di kelas KUMPULAN 1 : semasa di kelas sekurang-kurang 3 kad gambar.
(PEMERHATIAN - Amali)
memilih kad gambar perlakuan bertoleransi
KUMPULAN 2 :
semasa di kelas sekurang-kurang 1 kad gambar.

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.
3. Murid menjawab persoalan guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan "Toleransi".
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan 5 cara bertoleransi di dalam kelas.
5. Seterusnya, murid ditunjukkan perlakuan tersebut.
6. Murid diminta untuk melakukan pergerakan yang ditunjukkan oleh guru. PEMERHATIAN - Amali
7. Murid diberi penekanan dengan meminta mereka menunjukkan pergerakan
sebanyak dua kali.
8. Kemudian guru menunjukkan 3 sikap yang tidak bertoleransi.
9. Murid akan bermain permainan kotak beracun dan kemudian perlu
mengambil kas yang menunjukkan tingkah laku toleransi.
10. Murid yang berjaya memilih kad yang betul dapat ganjaran daripada guru.
11. Guru bertanya soalan kepada murid.
12. Murid menjawab soalan guru.
13. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
14. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Pembelajaran Berasaskan Inkuiri TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Rasional KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Mengingat
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment Learning
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299450

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : RABU


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : KEBERSIHAN RUMAH
TARIKH : 04-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 07:40 hingga 08:40

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS JED
STD. KANDUNGAN : 2.2. Penjagaan kebersihan pakaian.
MATA PELAJARAN : PK - PENGURUSAN DIRI
STD. PEMBELAJARAN : 2.2.3. Menunjukkan cara menggunakan alatan dan
TAJUK : 2. Kebersihan, Kesihatan dan bahan membersih pakaian.
Keselamatan

STANDARD PRESTASI

Menamakan alatan dan bahan menjaga kebersihan Menerangkan fungsi alatan dan bahan kebersihan
Tahap Penguasaan 1 Tahap Penguasaan 2
pakaian. pakaian.

Menunjukkan cara membersih pakaian menggunakan Menunjukkan cara membersih pakaian menggunakan
Tahap Penguasaan 3 Tahap Penguasaan 4
alatan dan bahan membersih pakaian. alatan dan bahan membersih pakaian dengan betul.

Menunjukkan cara membersihkan pakaian dengan Menunjukkan cara membersihkan pakaian dengan
Tahap Penguasaan 5 menentukan penggunaan alatan dan bahan dengan Tahap Penguasaan 6 menentukan penggunaan alatan dan bahan dengan betul,
betul dan selamat. selamat dan secara berhemah.

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: Murid dapat melipat baju dan menyusun baju
KUMPULAN 1 :
Menunjukkan cara menyusun rapi pakaian. dengan baik. (TULISAN - Lembaran kerja )
Murid dapat memilih gambar diri sendiri yang
KUMPULAN 2 :
betul. (Hasil Kerja Murid)

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan diri senidiri.
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan alatan membersih pakaian.
5. Seterusnya, setiap murid diminta untuk menceritakan bagaimana cucian
pakaian yang telah dilakukan di rumah.
6. Murid diberikan satu kertas bergambar pelbagai pakaian dan diminta untuk
mewarna gambar tersebut.
Hasil Kerja Murid
7. Kemudian, guru mengeluarkan satu kotak kosong untuk melakukan satu
projek bersama murid iaitu projek "Kotak lipat baju".
8. Murid diedarkan berus dan warna air.
9. Murid diminta untuk mewarnakan kotak kosong tersebut.
10. Murid menghias kotak tersebut dengan gambar pakaian yang telah
diwarnakan.
11. Sesi lipatan baju bersama murid dilakukan.
12. Guru mengumpulkan hasil murid.
13. Guru bertanya soalan kepada murid.
14. Murid menjawab soalan guru.
15. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
16. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Belajar Melalui Bermain TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kejujuran KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Memahami
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Learning Framework)
CATATAN TAMBAHAN
REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299451

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : RABU


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : NILAI MURNI
TARIKH : 04-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 09:40 hingga 10:40

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS JED STD. KANDUNGAN : 14.1. Bertoleransi di bilik darjah
MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN MORAL STD. PEMBELAJARAN : 14.1.1. Menyatakan perlakuan bertolak ansur di bilik
TAJUK : 14. Toleransi darjah

STANDARD PRESTASI

Tahap Penguasaan 1 Menyatakan perlakuan bertolak ansur di bilik darjah Tahap Penguasaan 2 Menjelaskan kebaikan bersikap tolak ansur di bilik darjah

Menunjuk cara perlakuan bertolak ansur di bilik Menunjuk cara perlakuan bertolak ansur di bilik darjah
Tahap Penguasaan 3 Tahap Penguasaan 4
darjah dengan bimbingan dengan betul

Menunjuk cara perlakuan bertolak ansur di bilik darjah


Menunjuk cara perlakuan bertolak ansur di bilik
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6 dengan betul dalam pelbagai situasi dan membimbing
darjah dengan betul dalam pelbagai situasi
rakan

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: memilih kad gambar perlakuan bertoleransi
memilih kad gambar perlakuan bertoleransi semasa di kelas KUMPULAN 1 : semasa di kelas sekurang-kurang 3 kad gambar.
(PEMERHATIAN - Amali)
memilih kad gambar perlakuan bertoleransi
KUMPULAN 2 :
semasa di kelas sekurang-kurang 1 kad gambar.

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.
3. Murid menjawab persoalan guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan "Toleransi".
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan 5 cara bertoleransi di dalam kelas.
5. Seterusnya, murid ditunjukkan perlakuan tersebut.
6. Murid diminta untuk melakukan pergerakan yang ditunjukkan oleh guru. PEMERHATIAN - Amali
7. Murid diberi penekanan dengan meminta mereka menunjukkan pergerakan
sebanyak dua kali.
8. Kemudian guru menunjukkan 3 sikap yang tidak bertoleransi.
9. Murid akan bermain permainan kotak beracun dan kemudian perlu
mengambil kas yang menunjukkan tingkah laku toleransi.
10. Murid yang berjaya memilih kad yang betul dapat ganjaran daripada guru.
11. Guru bertanya soalan kepada murid.
12. Murid menjawab soalan guru.
13. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
14. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Pembelajaran Berasaskan Inkuiri TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Rasional KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Mengingat
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment Learning
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299452

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : KHAMIS


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : ANIMALS
TARIKH : 05-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 08:10 hingga 09:10

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS KRISTAL STD. KANDUNGAN : 1.1. Listen to and respond appropriately for a variety of
MATA PELAJARAN : BAHASA INGGERIS purposes
TAJUK : 1. LISTENING AND SPEAKING STD. PEMBELAJARAN : 1.1.1. Listen to and show understanding of directions in
simple phrases in a variety of context:i. from the class to
the toilet ii. from the class to the canteen iii. from the
class to the book shop

STANDARD PRESTASI

Can listen to and respond to directions with a lot of Can listen to and respond to directions with some
Tahap Penguasaan 1 Tahap Penguasaan 2
guidance. guidance.

Can listen to, respond and demonstrate understanding Can listen to, respond and demonstrate understanding
Tahap Penguasaan 3 appropriately for a variety of purposes with minimal Tahap Penguasaan 4 appropriately for a variety of purposes with some
guidance. confidence.

Can listen to respond and demonstrate understanding Can listen to, respond and demonstrate understanding
Tahap Penguasaan 5 appropriately for a variety of purposes with a lot of Tahap Penguasaan 6 appropriately for a variety of purposes correctly and
confidence. confidently.

OBJEKTIF GURU
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
Pupil can name the animals. (TULISAN -
Able to respond and demonstrate understanding appropriately for KUMPULAN 1 : Lembaran kerja )
a variety of purposes with minimal guidance.

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

1. Teacher starts the class with recite a dua’.


2. The teacher asks the pupils condition.
3. The teacher asks them if they had a breakfast or not.
4. Review on key learning from the previous lesson.

Activity :
1. Pupils expose to nouns (animals) by the teacher in class.
2. Teacher lists 4 nouns on the whiteboard.
3. Teacher pronounces the nouns.
4. Pupils repeat after the teacher.
5. Teacher call by name and pupils need to say the animal's name.
Hasil Kerja Murid
7. Next activity is "Match Me".
8. Pupils need to cut some picture of animals.
9. Pupils need to choose and copy the animal's name.
10. Teacher will call by name to solve it in front.
11. Teacher collects the outcomes.
12. Cognitive Closure
-Summary
13. Social Closing (Skinner Theory)
-Give praise to pupils
-Using a reward system (behavior management)
14. Teacher ends the class with dua’.
STRATEGI P&P Belajar Melalui Bermain TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kejujuran KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Memahami
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Gambar
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment Learning
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299453

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : KHAMIS


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : BARANG DI KELAS
TARIKH : 05-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 09:40 hingga 10:40

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS KRISTAL
STD. KANDUNGAN : 3.1. Menulis suku kata tertutup
MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU
STD. PEMBELAJARAN : 3.1.1. Menyalin suku kata tertutup
TAJUK : 3. KEMAHIRAN MENULIS

STANDARD PRESTASI

Tahap Penguasaan 1 Menyalin suku kata tertutup Tahap Penguasaan 2 Menulis suku kata tertutup

Tahap Penguasaan 3 Menulis suku kata tertutup dengan betul Tahap Penguasaan 4 Menulis suku kata tertutup denan betul dan kemas

Menulis suku kata tertutup dengan betul, kemas dan Menulis suku kata tertutup dengan yakin dan boleh
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6
tekal dicontohi

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: Murid boleh memberi respon sekurang-
murid dapat memberi respons ayat perintah yang diberikan oleh KUMPULAN 1 : kurangnya 3 arahan guru. (PEMERHATIAN -
guru Amali)

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan barang di dalam kelas.
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan nombor nama-nama onjek di kelas.
5. Seterusnya, setiap murid diminta untuk mengikut bacaan guru.
6. Murid dipanggil ke hadapan untuk menulis nombor perkataan objek di papan
putih (murid yang perlu bimbingan akan dibantu oleh guru). Hasil Kerja Murid
7. Kemudian, guru memberi lembaran kerja kepada murid.
8. Murid diminta untuk menyiapkan lembaran kerja.
9. Murid diberi masa untuk menyiapkan tugasan.
10. Murid dipanggil oleh guru satu per satu.
11. Murid dikehendaki untuk menunjukkan tugasan yang telah siap.
12. Guru mengumpulkan hasil murid.
13. Guru bertanya soalan kepada murid.
14. Murid menjawab soalan guru.
15. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
16. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Belajar Melalui Bermain TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kejujuran KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Memahami
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Learning Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299454

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : KHAMIS


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : KEBERSIHAN DIRI
TARIKH : 05-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 11:10 hingga 12:10

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS JED STD. KANDUNGAN : 3.1. Menjaga kebersihan tandas dan bilik mandi.
MATA PELAJARAN : PK - PENGURUSAN DIRI STD. PEMBELAJARAN : 3.1.1. Menamakan alatan dan bahan menjaga
TAJUK : 3. Penggunaan Tandas dan Bilik Mandi kebersihan membersihkan tandas dan bilik mandi.

STANDARD PRESTASI

Menamakan alatan dan bahan membersih tandas Menerangkan fungsi alatan dan bahan membersih tandas
Tahap Penguasaan 1 Tahap Penguasaan 2
dan bilik mandi. dan bilik mandi.

Menunjukkan cara menjaga kebersihan tandas dan Menunjukkan cara menjaga kebersihan tandas dan bilik
Tahap Penguasaan 3 Tahap Penguasaan 4
bilik mandi. mandi dengan betul.

Menunjukkan cara menjaga kebersihan tandas dan Menunjukkan cara menjaga kebersihan tandas dan bilik
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6
bilik mandi dengan betul dan selamat. mandi dengan betul, selamat dan boleh dicontohi.

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: Murid dapat melipat baju dan menyusun baju
KUMPULAN 1 :
melakukan aktiviti memotong kuku dengan baik. dengan baik. (TULISAN - Lembaran kerja )
Murid dapat memilih gambar diri sendiri yang
KUMPULAN 2 :
betul. (Hasil Kerja Murid)

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan diri senidiri.
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan alatan memotong kuku.
5. Seterusnya, setiap murid diceritakan oleh guru bagaimana kegunaan ketip
kuku.
6. Murid ditayangkan satu video bagaimana untuk memotong kuku dengan PEMERHATIAN - Catatan
cara yang betul.
7. Murid diedarkan setiap seorang ketip kuku.
9. Murid diminta untuk memotong kuku dengan bimbingan guru.

Penutup :
10. Guru mengumpulkan hasil murid.
11. Guru bertanya soalan kepada murid.
12. Murid menjawab soalan guru.
13. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
14. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Belajar Melalui Bermain TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kejujuran KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Memahami
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Learning Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299455

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : JUMAAT


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : PERGERAKAN BADAN
TARIKH : 06-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 07:40 hingga 08:40

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS OPAL STD. KANDUNGAN : 2.
MATA PELAJARAN 1.2. Berkebolehan melakukan kemahiran asas
PENDIDIKAN JASMANI & KESIHATAN SET 1 berlari dengan lakuan yang betul.
:
2.2. Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip
TAJUK : 2. Olahraga Asas lakuan dalam kemahiran asas berlari.
Asas Larian 5.2. Mempunyai keyakinan dan tanggungjawab
Aplikasi Pengetahuan Dalam asas berlari kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal.
Kesukanan Keselamatan dan Pengurusan
STD. PEMBELAJARAN : 1.2.2 Berlari berganti-ganti dalam satu jarak

STANDARD PRESTASI

# Boleh melakukan cara lakuan larian lurus,


selekoh, cara memberi dan menerima alatan.#
Boleh meneroka lakuan larian lurus dan selekoh, cara
Boleh berlari beritma melepasi beberapa
Tahap Penguasaan 1 memberi dan menerima alatan, serta berlari beritma Tahap Penguasaan 2
halangan.# Boleh mengetahui cara lakuan larian
melepasi halangan.
lurus, selekoh, cara memberi dan menerima alatan
serta lakuan berlari beritma melepasi halangan.

# Boleh mengaplikasi larian lurus dan selekoh


# Boleh mengaplikasikan dan mengetahui larian lurus dan
dengan betul.# Boleh mengaplikasi lakuan
selekoh.# Boleh mengaplikasikan dan mengetahui lakuan
memberi dan menerima alatan dalam berlari
Tahap Penguasaan 3 memberi dan menerima alatan dalam berlari berganti- Tahap Penguasaan 4
berganti-ganti dengan betul.# Boleh mengaplikasi
ganti.# Boleh mengaplikasikan dan mengetahui berlari
lakuan memberi dan menerima alatan dalam berlari
beritma melepasi halangan secara berterusan.
berganti-ganti dengan betul.

# Boleh mengaplikasi larian lurus dan selekoh dalam


pertandingan olahraga mini secara tekal. # Boleh
mengaplikasi lakuan memberi dan menerima alatan dalam
Boleh mengaplikasikan asas larian untuk
berlari berganti-ganti dalam olahraga mini secara tekal. #
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6 meningkatkan kecergasan dan mengamalkan gaya
Boleh mengaplikasi lakuan memberi dan menerima alatan
hidup sihat.
dalam berlari berganti-ganti dalam pertandingan mini
dengan tekal. # Boleh menyatakan perasaan semasa
beraktiviti.

OBJEKTIF GURU
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
murid dapat melakukan 3 pergerakan lokomotor.
Di akhir PDP murid-murid dapat ; KUMPULAN 1 :
(PEMERHATIAN - Amali)
melakukan pergerakan lokomotor dengan baik

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.
3. Murid diminta untuk bergerak ke padang.

Aktiviti.
1. Murid diminta untuk melakukan bulatan besar.
2. Kemudian, murid didengarkan lagu berkenaan dengan senaman.
3. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi terlebih dahulu bersama guru.
3. Murid diminta untuk melakukan "warm up" dengan bantuan guru.
4. Guru kemudian menunjukkan pergerakan mudah.
5. Seterusnya, setiap murid diminta untuk mengikuti pergerakan guru..
6. Pergerakan diulang sehingga murid dapat mengingat dan memahami Hasil Kerja Murid
pergerakan.
7. Kemudian, guru memasang lagu dan menunjukkan demonstrasi pergerakan
terlebih dahulu.
8. Demonstrasi diulang sebanyak tiga kali.
9. Murid diminta untuk mengikut pergerakan guru.
10. Kemudian, murid perlu lakukan tanpa bantuan guru.
11. Guru memberi peneguhan positif kepada murid.
12. Guru bertanya soalan kepada murid.
13. Murid menjawab soalan guru.
14. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
15. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Belajar Melalui Bermain TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kejujuran KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Mengingat
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Keyakinan Diri KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Learning Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299456

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : JUMAAT


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : NILAI MURNI
TARIKH : 06-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 08:40 hingga 09:10

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS DELIMA
STD. KANDUNGAN : 2.1. Bersikap baik hati terhadap guru
MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN MORAL
STD. PEMBELAJARAN : 2.1.1. Menyatakan cara membantu guru
TAJUK : 2. Baik hati

STANDARD PRESTASI

Tahap Penguasaan 1 Menyatakan cara membantu guru Tahap Penguasaan 2 Menyatakan kepentingan membantu guru

Tahap Penguasaan 3 Menunjuk cara membantu guru Tahap Penguasaan 4 Menunjuk cara membantu guru dalam pelbagai situasi

Menunjuk cara membantu guru dalam pelbagai Menunjuk cara membantu guru dalam pelbagai situasi dan
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6
situasi dan menerangkan kebaikannya membimbing rakan bersikap baik hati

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: Menunjukkan sekurang-kurang satu cara
KUMPULAN 1 :
menunjukkan perbuatan menolong guru. menolong guru. (PEMERHATIAN - Amali)

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.
3. Murid menjawab persoalan guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan "Terima Kasih".
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan 3 cara untuk menzahirkan perkataan "Terima Kasih".
5. Seterusnya, setiap murid diminta untuk mengikut pergerakan yang dilakukan
oleh guru.
PEMERHATIAN - Amali
6. Murid diminta untuk melakukan pergerakan yang ditunjukkan oleh guru.
7. Murid diberi penekanan dengan meminta mereka menunjukkan pergerakan
sebanyak dua kali.
8. Teka keadaan "Terima Kasih" dilakukan.
9. Murid perlu memberi respon 'Terima Kasih" bagi situasi yang ditunjukkan
oleh guru.
11. Murid yang berjaya menjawab teka-teki guru dapat ganjaran daripada guru.
12. Guru bertanya soalan kepada murid.
14. Murid menjawab soalan guru.
15. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
16. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Pembelajaran Berasaskan Inkuiri TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kejujuran KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Memahami
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment Learning
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299458

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : JUMAAT


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : NILAI MURNI
TARIKH : 06-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 09:40 hingga 10:40

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS JED STD. KANDUNGAN : 13.1. Bersederhana di bilik darjah
MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN MORAL STD. PEMBELAJARAN : 13.1.1. Menyatakan perlakuan bersederhana di bilik
TAJUK : 13. Kesederhanaan darjah

STANDARD PRESTASI

Tahap Penguasaan 1 Menyatakan perlakuan bersederhana di bilik darjah Tahap Penguasaan 2 Menjelaskan kebaikan bersikap sederhana di bilik darjah

Menunjuk cara bersikap sederhana di bilik darjah Menunjuk cara bersikap sederhana di bilik darjah dengan
Tahap Penguasaan 3 Tahap Penguasaan 4
dengan bimbingan betul

Menunjuk cara bersikap sederhana di bilik darjah Menunjuk cara bersikap sederhana di bilik darjah dengan
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6
dengan betul dalam pelbagai situasi betul dalam pelbagai situasi dan membimbing rakan

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: memilih kad gambar perlakuan bertoleransi
memilih kad gambar perlakuan bertoleransi semasa di kelas KUMPULAN 1 : semasa di kelas sekurang-kurang 3 kad gambar.
(PEMERHATIAN - Amali)
memilih kad gambar perlakuan bertoleransi
KUMPULAN 2 :
semasa di kelas sekurang-kurang 1 kad gambar.

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.
3. Murid menjawab persoalan guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan "Toleransi".
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan 5 cara bertoleransi di dalam kelas.
5. Seterusnya, murid ditunjukkan perlakuan tersebut.
6. Murid diminta untuk melakukan pergerakan yang ditunjukkan oleh guru. PEMERHATIAN - Amali
7. Murid diberi penekanan dengan meminta mereka menunjukkan pergerakan
sebanyak dua kali.
8. Kemudian guru menunjukkan 3 sikap yang tidak bertoleransi.
9. Murid akan bermain permainan kotak beracun dan kemudian perlu
mengambil kas yang menunjukkan tingkah laku toleransi.
10. Murid yang berjaya memilih kad yang betul dapat ganjaran daripada guru.
11. Guru bertanya soalan kepada murid.
12. Murid menjawab soalan guru.
13. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
14. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Pembelajaran Berasaskan Inkuiri TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Rasional KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Mengingat
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment Learning
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #1299459

RANCANGAN PELAJARAN

AMIRAH NUR AISYAH HARI : JUMAAT


GURU : MINGGU PEMBELAJARAN : 26
BINTI SAMSULAMRI TEMA : BARANG DI KELAS
TARIKH : 06-10-2023
SEKOLAH : SK (1) BATU 4 JALAN IPOH MASA 1: 10:40 hingga 11:40

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : KHAS KRISTAL
STD. KANDUNGAN : 3.1. Menulis suku kata tertutup
MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU
STD. PEMBELAJARAN : 3.1.1. Menyalin suku kata tertutup
TAJUK : 3. KEMAHIRAN MENULIS

STANDARD PRESTASI

Tahap Penguasaan 1 Menyalin suku kata tertutup Tahap Penguasaan 2 Menulis suku kata tertutup

Tahap Penguasaan 3 Menulis suku kata tertutup dengan betul Tahap Penguasaan 4 Menulis suku kata tertutup denan betul dan kemas

Menulis suku kata tertutup dengan betul, kemas dan Menulis suku kata tertutup dengan yakin dan boleh
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6
tekal dicontohi

OBJEKTIF GURU KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: Murid boleh memberi respon sekurang-
murid dapat memberi respons ayat perintah yang diberikan oleh KUMPULAN 1 : kurangnya 3 arahan guru. (PEMERHATIAN -
guru Amali)

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Set induksi :
1. Murid diminta untuk duduk dalam keadaan sedia.
2. Murid ditanyakan khabar oleh guru.

Aktiviti.
1. Murid didengarkan lagu berkenaan dengan barang di dalam kelas.
2. Murid diminta untuk berdiri dan menyanyi bersama guru.
3. Murid diminta untuk kembali ke tempat duduk.
4. Guru memperkenalkan nombor nama-nama onjek di kelas.
5. Seterusnya, setiap murid diminta untuk mengikut bacaan guru.
6. Murid dipanggil ke hadapan untuk menulis nombor perkataan objek di papan
putih (murid yang perlu bimbingan akan dibantu oleh guru). Hasil Kerja Murid
7. Kemudian, guru memberi lembaran kerja kepada murid.
8. Murid diminta untuk menyiapkan lembaran kerja.
9. Murid diberi masa untuk menyiapkan tugasan.
10. Murid dipanggil oleh guru satu per satu.
11. Murid dikehendaki untuk menunjukkan tugasan yang telah siap.
12. Guru mengumpulkan hasil murid.
13. Guru bertanya soalan kepada murid.
14. Murid menjawab soalan guru.
15. Guru memberikan ganjaran 'sticker' kepada murid yang memberikan
tumpuan atau respon (Penutup Sosial).
16. Penutup kognitif dilakukan bagi menekankan pengajaran yang dilakukan.
STRATEGI P&P Belajar Melalui Bermain TERAS AKTIVITI PBD Bercerita
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kejujuran KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Memahami
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara
Pembelajaran Berasaskan
KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi KAEDAH PDPR
Inkuiri
SELF (Student Enrichment
STRATEGI CATCH-UP PLAN
Learning Framework)
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Kejohanan Sukan Stacking

You might also like