You are on page 1of 11

BaSO-D/ LO: LESPLAN

Naam Student: Anna jacob


Mentor :luc focquet
School: SMI
Locatie: basketbal zaal
Datum:
Lesuur:
Onderwijsvorm: Lager
Aantal lln.:20- 23
Klas=2de graad
Beginsituatie ifv. lesopdracht en lesdoelen
Wat kunnen de lln.? De lln. zijn vertrouwd met de basketbal. Ze kunnen de bal in beweging houden door te dribbelen.

Wat weten de lln.? Ze weten hun voorkeurshand. De lln. weten ook dat ze met 1 hand moeten dribbelen.

Hoe zijn de lln.? De groep is tamelijk groot, mogelijk minder aandachtig zijn
Bewegingsdomein/ Bewegingsthema Lesopdracht: Inleiding/Kern/Slot
Basketbal (balvaardigheid) Inleiding: Loopspel
Kern: balvaardigheid en dribbelen
Slot: wedstrijd
Leerplandoelen/Eindtermen/Ontwikkelingsdoelen
Lesdoelen: Bewegingdoelen (B) en Persoonsdoelen (P): Inleiding/Kern/Slot
Rol(len)
Bewegingsdoel: 1.9 Inleiding: Persoonsdoel(en): PD1: Sociaal: Vreugdebeleving: De lln. hebben plezier bij het spelen
De leerlingen voeren, conform de bewegingsnorm en van het spel. Bewegingsdoel(en):
rekening houdend met hun eigen fysieke capaciteiten, op BD1: Fysiek: Lichaamsperceptie: Oog-handcoördinatie: De lln. kunnen gericht de bal naar de grond
veilige wijze bewegingen en activiteiten uit in verschillende duwen.
Kern: Persoonsdoel(en):
omgevingen met nadruk op plezier in beweging en sport.
PD2: Cognitief: Concentratie: De leerlingen concentreren zich op het correct uitvoeren van de
Persoonsdoel: 1.16°De leerlingen uiten hun gevoelens
oefening. Bewegingsdoel(en):
respectvol. (attitudinaal BD2: Lichaamsperceptie: Houding- en bewegingsbewustzijn: De lln. worden bewust welke
houding ze moeten aannemen en welke beweging ze moeten uitvoeren.
Slot / Kern2: Persoonsdoel(en): PD3: Cognitief: Waarneming: De lln. zijn aandachtig en houden de
verdediger in de gaten zodat ze hem kunnen ontwijken. Bewegingsdoel(en):

13/11/2023 Blad 1
BD3: Lichaamsperceptie: Reactiesnelheid: De lln. kunnen snel reageren en de verdediger ontwijke

Eigen werkpunten voor deze les


BaSO-D / LO: LESPLAN

HOE DE DOELEN BEREIKEN? ACTIVITEITEN MANAGEMENT TIJD

2
BaSO-D / LO: LESPLAN

Inleiding: STAP 1: Verwelkoming en korte inl. Materiaal 10’

.Inleiding: .
Op fluitsignaal voeren de leerlingen verschillende
H.K.E.O.A.D opdrachten uit
De leerlingen aandachtig blijven tijdens
de oefeningen en dat ze de oefeningen Opdracht 1 De leerlingen dribbelen door elkaar rond.
uitvoeren zoals gevraagd, zodat ze hun Op fluitsignaal moeten ze snel mogelijk de 4 muren
dribbelvaardigheden verbeteren. tikken en terugkomen.

H.K.E.O.A.D De leerlingen het verschil Opdracht 2 De leerlingen dribbelen door elkaar. 1 à 2


weten tussen een botspas en een personen hebben geen bal. Het is de bedoeling dat
borstpas. deze leerlingen de bal proberen af te pakken van een
andere leerling. Lukt dit, dan word degene van wie de
Aandachtspunten Borstpas bal afgepakt geweest is de nieuwe tikker.
- Stabiel staan
- Bal ter hoogte van eigen borstkas Opdracht 3 De leerlingen dribbelen door elkaar en op
houden fluitsignaal wisselen ze van bal met iemand anders.
- Duimen achter de bal, vingers gespreid Daarna lopen ze gewoon verder en wachten ze op het
- 1 stap voorwaarts zetten bij het werpen volgend fluitsignaal.
van de bal (zo kan men meer kracht
zetten) Opdracht 4 De leerlingen gaan per 2 tegenover elkaar
- Armen gelijktijdig voorwaarts strekken staan. Ze geven verschillende soorten passen aan
en duimen naar onder roteren elkaar. We beginnen met een borstpas, en daarna een
- Mikken op de borstkas van de botspas. We kunnen hierbij ook een spelletje doen
medespeler Aandachtspunten Botspas - bijvoorbeeld: Het eerste groepje die zo snel mogelijk
Stabiel staan 10 passen kunnen geven aan elkaar wint. Materiaal:
- Bal ter hoogte van eigen borstkas 22 basketballen, 13 kegels, 1 hoepel
houden

2
BaSO-D / LO: LESPLAN

- Duimen achter de bal, vingers gespreid


- 1 stap voorwaarts zetten bij het werpen
van de bal (zo kan men meer kracht
zetten)
- Armen gelijktijdig schuin afwaarts
strekken en duimen naar onder roteren
- Bal laten botsen op 2/3 afstand tussen
de pasgever en ontvanger
- Zorgen dat de bal aankomt op de
borstkas van de medespeler Opwarming
De leerlingen hebben elk een bal.

Op fluitsignaal voeren de leerlingen


verschillende opdrachten uit

B1: Oog-handcoördinatie de  leerlingen


kunnen de oefeningen uitvoeren door
mt hun ogen te focussen op de bal en de
ruimte.

P1: Actief opstellen de leerlingen  doen


actief mee met de opdrachten

2
BaSO-D / LO: LESPLAN

.K.E.O.A.D
Dat de leerlingen de oefening uitvoeren
zoals gevraagd. Dribbelen & Set shot & lay-up

Aandachtspunten Set Shot Oefening 1


- Voeten op schouderbreedte De leerlingen worden verdeeld over 4 kegels. Per
- 1 hand achter de bal & 1 hand naast de kegel staan ze met 3 leerlingen. De leerlingen lopen al
bal. dribbelend naar de kegel in het midden.
- Over de bal richting doel kijken. Ze slaan dan naar rechts af en lopen al dribbelend
- Knieën buigen Springen en polsslag naar de volgende groep. Ze geven dan een borstpas
naar de volgende leerling en sluiten dan achteraan in
Aandachtspunten Lay-up de groep aan. We kunnen dit erna ook doen langs de
- 3 stappen andere kant.
- Bal in de hand
- Hoge knie Oefening 2
De leerlingen gaan hun Set shot oefenen. Ze worden
B2: Oog-handcoördinatie de  leerlingen verdeeld over de verschillende ringen. De leerlingen
kunnen de oefeningen uitvoeren door worden eerst dichtbij de ring geplaatst en naarmate
mt hun ogen te focussen op de bal en de het goed gaat, mogen ze verder en verder gaan staan.
ruimte. (kan een spel aan verbonden worden namelijk Rond
de wereld)
P2: Durven de leerlingen durven naar 
de ring te gooien zonder twijfels te Oefening 3
hebben De leerlingen gaan nu proberen om een lay-up uit te
voeren. Dus ze worden verder geplaatst, zodat ze een
aanloop kunnen nemen. Als je de lay up van links wilt
uitvoeren is het eerst met je rechtervoet dan

2
BaSO-D / LO: LESPLAN

linkervoet en dan weer rechtervoet, waarbij je dan je


linkerknie omhoog doet . Als je de lay up van rechts
wilt uitvoeren is het eerst je linkervoet, dan je
rechtervoet en dan weer je linkervoet, 00’ Blad 2
waarbij je dan je rechterknie omhoog doet.
Oefening 4

Leerling A staat ongeveer naast de rij, deze geeft een


schuine pas aan leerling B, deze leerling draait zich en
geeft een schuine pas naar leerling C, deze draait zich
en geeft de bal aan leerling D. Deze leerling draait zich
en probeert te doelen naar de ring. Dit kan met een
set shot of een lay-up.
Daarna pakt de leerling de bal en sluit aan bij de
volgende groep die net hetzelfde doet, maar naar de
andere kan

2
BaSO-D / LO: LESPLAN

materiaal 28’
H.K.E.O.A.D De leerlingen de technieken Wedstrijd
gebruiken die we in de les gebruikt Spel: Nummerscoren
hebben.
De leerlingen worden verdeeld in 4 groepen en deze
B3: Reactiesnelheid de leerlingen  worden geplaatst op elke hoek van het speelveld. In
moeten proberen om zo snel mogelijk te het midden van het veld is een een hoepel met ballen
scoren in.
Elke leerling krijgt een nummer. Word het nummer
P3: Positief zelfbeeld de leerlingen  afgeroepen, dan moet die leerling zo snel mogelijk die
krijgen een positief zelfbeeld als ze snel bal nemen en dribbelen naar de ring. Hij/zij moet dan
weten te scoren doelen.
Ze krijgen slechts 1 kans. Als ze geschoten hebben,
nemen ze de bal en zetten deze terug in het midden.
De eerste groep die 7 punten heeft wint. Popcorn Om
af te sluiten, gaan we nog een spel spelen namelijk
popcorn.
De leerlingen worden verdeeld over 2 ringen. De
eerste gooit de bal naar de ring. Op het moment dat
de bal de ring raakt mag de volgende al beginnen. Het

2
BaSO-D / LO: LESPLAN

is de bedoeling dat de tweede persoon de bal voor de


andere kan scoren. Als de eerste kan scoren voor de

tweede bal dan geeft deze gewoon de bal door aan de


derde in de rij en zo verder. Er word gespeeld tot dat
er 1 persoon overblijft en die is dat de winnaar

2
BaSO-D / LO: LESPLAN

2
BaSO-D / LO: LESPLAN
Bespreking van de les door de stagementor

Zelfreflectie door de stagiair


Sterke punten:

Werkpunten + hoe de stagiair er zal aan werken?:

13/11/2023 Blad 3

You might also like