You are on page 1of 4

Урок № ____ Українська література, 9 клас

КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 3
за темою № 2: «Давня українська література»
Мета: за допомогою запропонованих завдань виявити в учнів рівень знань, умінь
та навичок із вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, пам’ять, спритність,
рішучість, уміння акумулювати отриманні знання і застосовувати їх під час
виконання завдань; виховувати працьовитість, наполегливість, старанність;
прищеплювати інтерес до наслідків власної праці.
Тип уроку: контролю, корекції знань та вмінь.
Обладнання: різнорівневі тестові завдання і питання для самоконтролю за темою
у трьох варіантах

ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми, мети уроку.


Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Пояснення вчителем питань, які стосуються проведення тематичної
контрольної роботи

ІV. Виконання роботи

V. Підсумок уроку

VІ. Домашнє завдання


Скласти план про життя і творчість І. Котляревського, підготувати міні-діалог
«Вітаю Вас, Іване Петровичу…».

Ключі
І.
1. г; 2. г; 3. б; 4. б, в, г, д;
5. 1 — в, 2 — г, 3 — д, 4 — а.
6. 1 — г, 2 — в, 3 — а, 4 — д.

ІІ.
1. г; 2. б; 3. в; 4. а, в, г;
5. 1 — в, 2 — г, 3 — д, 4 — б;
6. 1 — а; 2 — г; 3 — в; 4 — д.

ІІІ.
1. в; 2. г; 3. в; 4. а, г, е;
5. 1 — в, 2 — г, 3 — б, 4 — а;
6. 1 — д; 2 — б; 3 — г; 4 — а.
Контрольна робота № 3
за темою № 2: «Давня українська література»

Варіант І 5. Установіть відповідність між героєм твору і


його характеристикою.
Частина перша (4 б.) 1) Молодший син («Притча про блудного сина»);
Виберіть одну правильну відповідь. 2) Святополк (оповідання про Прохора
чорноризця);
1. Герой якого твору з лободи робив хліб, а з 3) Сірко («Літопис С. Величка»);
попелу сіль? 4) І. Мазепа («Історія Русів»);
а) Шершень (Г. Сковорода «Бджола і Шершень); а) «…Був для шведів єдиним поводирем,
б) Нестор Літописець («Повість минулих літ»); зробивши їм одну лише цю послугу між силою-
в) Мойсей (біблійна легенда про Мойсея); силенною бід, що від прожектору його на шведів
г) Прохор чорноризець (оповідання про Прохора звалилися»
чорноризця). б) «Він ховав і втаював ті привілеї без жодної
козакам і народові малоросійському користі»
2. Укажіть, кого з нижчезазначених митців слова в) «Поміркував так і подався в рідні краї. Звідти
вважають мислителем, богословом, полемістом: він як вітер мчав – на коні! А назад ледве повз…»
а) Г. Сковороду; г) «Багато наруги чинив людям… без вини
б) І. Величковського; викорінив дощенту багатьох знатних людей і
в) Ф. Прокоповича; маєтки у них одняв»
г) І. Вишенського. д) «Намагався помститися за минулорічне своє й
низового війська турбування, зневагу та шкоди,
3. Укажіть афоризм Г. Сковороди, який за своїм коли хан з турецькими яничарами хотів
значенням не є спорідненим з іншими: зруйнувати Запорозьку Січ і вигубити та забрати
а) краще голий та правдивий, ніж багатий та в полон усе низове військо, що в ній було»
беззаконний;
б) визначай смак не по шкарлупі, а по ядру; 6. Установіть відповідність між літературними
в) чи не дивина, що один у багатстві бідний, а творами та їхніми героями:
інший у бідності багатий. 1) «De libertate» Г. Сковороди;
г) коли є червінець, навіщо бажати, щоб і гаманець 2) оповідання про Прохора чорнорижця;
був золотий. 3) літопис С. Величка;
4) «Владимир» Ф. Прокоповича.
Укажіть одну, дві і більше правильних відповідей. а) І. Сірко;
б) Федько;
4. Визначте, хто з нижчезазначених осіб здійснив в) Ігумен Іоанн;
переклад Біблії: г) Б. Хмельницький;
а) Леся Українка; д) Ярополк.
б) П. Куліш;
в) І. Хоменко; Частина третя (4 б.)
г) Нечуй-Левицький; Напишіть міні-твір на одну із запропонованих
д) І.Пулюй; тем:
е) В.Винниченко. а) «Хвилини» І. Величковського — людський
світ у всій його багатоманітності, складності,
тлінності й неповторності».
Частина друга (4 б.) б) «Літописці — справжні патріоти рідного
Завдання на встановлення відповідності. До краю».
кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть в) «Вірний приятель — то найбільший скарб» (за
відповідник, позначений буквою. байкою Г. Сковороди «Собака і Вовк»).
Контрольна робота № 3
за темою № 2: «Давня українська література»

Варіант ІІ 5. Установіть відповідність між героями


художніх творів і їхніми висловлюваннями.
Частина перша (4 б.) 1) Батько («Притча про блудного сина»)
Виберіть одну правильну відповідь. 2) Ягве («Легенда про всесвітній потоп»)
3) Прохор (Оповідання про Прохора чорноризця)
1. Про другу битву козаків з ляхами та перемогу 4) Б. Хмельницький («Літопис Г. Грабянки»)
під Корсунем розповідається в козацькому а) «В одному лише не криюся, що маю хвіст
літописі: лисячий, а погляд вовчий»
а) С. Величка; б) «Битва — це немов меч двосічний, яким
б) Г. Грабянки; можна і в один, і в другий бік рубати»
в) Самовидця; в) «Так, ти винен, але ти повернувся, покаявся.
г) у всіх зазначених вище осіб. Ходім же мерщій до хати й забудьмо всі у
злигодні!»
2. Укажіть видатного драматурга ХVIII ст.: г) «Ні, не буду більше губити землю, ще мало
а) С. Климовський; люди пожили на ній… І нехай прославиться
б) Ф. Прокопович; усякий труд людський»
в) Нестор Літописець; д) «Оскільки надходить час, коли маю я
г) І. Вишенський. полишити тіло, то, якщо бажаєш, прийди
отримати прощення і довершити свою обітницю:
3. Укажіть поняття, яке належить до «минут» своїми руками покладеш мене в домовину і
загальних (І. Величковський «Зегар з приймеш відпуст від Бога. Це ж очікую твого
полузегарком»): приходу, а якщо забаришся і я відійду, то не так
а) розкіш; поведеться тобі війна, як у разі твого приходу до
б) ненависть; мене»
в) покаяння;
г) гордість. 6. Знайдіть відповідність між літературними
творами та їхніми героями:
Укажіть одну, дві і більше правильних відповідей. 1) «Собака і Вовк» Г. Сковороди
2) «Всесвітній потоп»
4. Укажіть ознаки бароко як реалістичного стилю: 3) Літопис Самовидця
а) гуманізм, заглибленість у внутрішній світ 4) «Владимир» Ф. Прокоповича
людини; а) Тітир
б) нетерпимість до зла в усіх його проявах; б) І. Мазепа
в) яскравість викладу художнього матеріалу;__ в) І. Брюховецький
г) ускладненість сюжету і разом з тим слабкість г) Ной
зв’язку між його частинами; д) Жеривіл
д) наслідування зразків греко-римського
мистецтва; Частина третя (4 б.)
е) зображення героя тільки під час виконання Напишіть міні-твір на одну із запропонованих
державного обов’язку. тем:
а) «Життя таке коротке, поспішай робити добрі
справи» (за творчістю І. Величковського);
Частина друга (4 б.) б) «Християнство в духовному житті
Завдання на встановлення відповідності. До українського народу»;
кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть в) «Сродна праця» — це найсолодша в світі
відповідник, позначений буквою. річ…» (за творчістю Г. Сковороди).
Контрольна робота № 3
за темою № 2: «Давня українська література»

Варіант ІІІ 5. Установіть відповідність між героями


художніх творів та їхніми висловлюваннями:
Частина перша (4 б.) 1) Змій (легенда про перших людей Адама і Єву)
Виберіть одну правильну відповідь. 2) Б. Хмельницький («Літопис Г. Грабянки»)
3) Бджола (Г. Сковорода «Бджола та Шершень»)
4) Фірідам (Г. Сковорода «Собака і Вовк»)
1. Митець слова, мандрівний філософ, який з а) «Голосом і волосом ти справді на нас схожий,
повним правом заповідав написати на своїй але серце твоє далеко стоїть»
могилі: «Світ ловив мене, та не спіймав»: б) «До сього ми народжені і будемо такі, доки не
а) Ф. Прокопович; помремо. А без сього жити… для нас найлютіша
б) І. Вишенський; мука»
в) Г. Сковорода; в) «Коли ви з’їсте заборонений плід, ви… станете
г) С. Величко. такі ж мудрі та всемогутні, як сам Бог»
г) «І ми раді, що Господь, давши нам силу знести
2. Про походження гетьмана Хмельницького, «хто часи скорботи, допоміг незабаром все те своєю
він був і звідки», розповідається у: відвагою виправити, допоміг відплатити ляхам та
а) літописі С. Величка; вигнати їх з України»
б) «Повісті минулих літ»; д) «Не підупадати на силах при потребі в
в) притчі проблудного сина; мужності і подвигах ратних, триматися завжди
г) літописі Самовидця. одностайної згоди і братської дружби, без чого
ніяке царство і ніяке суспільство стояти не може»
3. Щоб дати відпочинок глядачеві, стомленому
серйозною дією, у шкільному театрі 6. Установіть відповідність між літературними
демонструвалися: творами та їхніми героями:
а) містерії; 1) Курояд
б) мораліте; 2) Батько
в) інтермедії; 3) Святополк
г) міраклі. 4) І. Мазепа
а) «Історія русів»
Укажіть одну, дві і більше правильних відповідей. б) Притча про блудного сина
в) Легенда про Вавилонську вежу
4. Укажіть твори, які мають історичну г) «Оповідання про Прохора чорноризця»
спрямованість: д) Ф. Прокопович «Владимир»
а) «Повість минулих літ»;
б) притча про блудного сина; Частина третя (4 б.)
в) «Владимир» Ф. Прокоповича; Напишіть міні-твір на одну із запропонованих
г) літопис С. Величка; тем:
д) «Вступні двері до християнської
добронравності»; а) «Життя є благо, але тільки життя доброчинне,
е) «Історія Русів». гідне людини» (за творчістю С. Климовського);
б) «Суд без милості тому, хто сам не творить
Частина друга (4 б.) милості» (за оповіданням про Прохора
Завдання на встановлення відповідності. До чорноризця);
кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть в) «Веселість серця — життя для людини» (за
відповідник, позначений буквою. творчістю Г. Сковороди).

You might also like