You are on page 1of 2

Музичне заняття «Подорож Країною музики»

Мета: розширювати знання дітей про музичні та немузичні (шумові) звуки, звукові можливості
музичних інструментів. Вчити дітей розпізнавати музичні твори за жанрами: пісня, танець, марш.
Виховувати бажання слухати музику, співати, передавати позитивні емоції оточуючим. Розвивати
тембровий та звуковисотний слух, почуття ритму та динаміки, вміння характеризувати почуту
музику. Працювати над звукоутворенням та розвитком артикуляції. Закріпити музичні поняття
«оркестр», «диригент», розрізняти і впізнавати музичні інструменти за їх назвою та звучанням;
Хід заняття:
Музичний керівник: Добрий день усім, усім і дорослим і малим!
З вами весело вітаюсь від душі вам посміхаюсь,
На заняття запрошую казкове, незвичне загадкове!
У царство музики величне чарівне і фантастичне!
Звук музики
Чуєте? вона вже лунає нас до себе закликає!
На малюнку Королівство музики під замком
Музичний керівник: Подивіться злий чаклун зачаклував Королівство музики із ним Фею музики.
Що ж будемо робити? Треба виконати всі завдання вірно та дістати ключі від Королівства. Тож
рушаємо у подорож Країною музики! Перше наше завдання, згадаємо про світ звуків. Всі ви знаєте,
що звуки бувають шумові та музичні. Коли ми з ними зустрічаємось?
Тож ось таке завдання:
Інтерактивна гра «Відгадай чий звук»
Розподіли за малюнками, які звуки відносяться до музичних, а які до шумових.
https://learningapps.org/31540735
https://learningapps.org/25822883
Музичний керівник: Молодці! Вправно впоралися із завданням! Тож отримаємо перший ключ! У
музичній країні дуже багато різних цікавих будинків. Якого вони кольору? В цих будиночках живуть
жителі музичної країни – жанри. Назвіть їх. Це- Марш, танок, та пісня. У жовтому будиночку живе –
пісня, у синьому – танець, а у червоному– марш. Кожен будиночок має своїх мешканців. Але вони
заблукали у країні музики. Тож допоможемо їм.
Музично-дидактична гра «Пісня, танець, марш».
Музичний керівник: Уважно слухаймо музичний твір, щоб потім визначити: який настрій має
музика, темп, лад. Та щоб вірно розселити мешканців будиночків.
1. Звучить в запису «Гопак», укр. нар. танок
(Прошу дітей визначити який твір було виконано, визначається характер музики. Діти визначають
жанр п'єси – що під цю музику можна роботи?)
2. «Повішу я колисочку», українська народна пісня.
(Визначаємо жанр, знаходимо мешканців будиночку)
3.«Козацький Марш» муз. Є. Адамцевича
(Діти визначають жанр п'єси, характер, темп).
Музичний керівник: Молодці, діти! Допомогли заселити мешканців до правильного будиночку, та
отримаємо ще один ключ. Діти погляньте що це? Магазин солодощів у нашій країні, скільки їх багато
тут. Що ж я аж зголодніла, щоб таке з’їсти? Хто уміє готувати? Будемо робити млинці разом, уважно
дивимося на екран та повторюємо за мною!
Дихальні та артикуляційні вправи
Музичний керівник: Дуже смачно вийшло в нас. Просуваємося далі нашою музичною країною. І
потрапляємо до такого цікавого будиночку Ритму. Ритм - навчає всіх мешканців музичної країни
рухатися ритмічно, бути ввічливими і тактовними. Як ви вважаєте, а імена мають ритм? Авжеж,
кожне ім’я має свій ритм. Пограємо у гру «Моє ім’я має ритм»
Діти по черзі плескають ритм свого імені.
Музичний керівник: Дуже добре в нас вийшло, а тепер спробуємо відтворити ритм за малюнком.
Гра «Ритмічні малюнки»
Музичний керівник: Як гарно ми впоралися, і отримаємо ключ. Що ж ми разом майже зібрали всі
ключі. Але чаклун зробив такий безлад в музичній країні що всі музичні інструменти загубилися,
треба їх знайти за тіню та звучанням.
Гра «Знайти Музичний інструмент»
Музичний керівник: Скажіть а коли всі музичні інструменти грають разом, як це зветься?
Запрошую пограти у оркестрі, але незвичному я гадаю ви здогадалися на чому будемо грати?
Паперовий оркестр «Полька»
Музичний керівник: Які ви молодці гарно впоралися, отримаємо ключ та будемо відкривати
Королівство музики!
На екрані Фея Музики
Діти ви такі розумнички, дякую що розчаклували моє королівство! Гарно виконали завдання. Ви так
багато знаєте про музику справжні музиканти!
Музичний керівник: Діти, яка незвичайна зустріч відбулася у нас! Що цікавого дізналися самі?
Чого навчилися? Спробуйте за допомогою кольору показати, який у вас зараз настрій. Можете, за
бажанням, пояснити свій вибір.
Доска Jamboard

https://learningapps.org/31423703

https://learningapps.org/watch?v=pqc4cfjsa23

You might also like