You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 2

NAMA GURU : NORAZLIZA BT ABD AZIZ


MATA KELAS: 1R MASA: 11.40-12.40 TARIKH / HARI: 21/3/2024
PELAJARAN: TGHHARI (KHAMIS)
SAINS
TEMA / BIDANG 1. KAEDAH SAINTIFIK
TAJUK 1.0 PENGENALAN KEPADA PENYIASATAN SAINTIFIK
*STANDARD 1.1 Sains adalah sebahagian daripada kehidupan harian
KANDUNGAN
*STANDARD 1.1.1 menghubungkaitkan aktiviti seharian dengan sains.
PEMBELAJARA 1.1.2 mengitlak maksud sains.
N 1.1.3 merumuskan kepentingan bidang sains tersebut dalam kehidupan seharian.
1.1.4 memerihalkan bidang sains.
1.1.5 berkomunikasi mengenai kerjaya dalam bidang sains.
1.1.6 menghubungkait subjek yang perlu dipelajari dengan kerjaya bidang sains yang diminati.
1.1.7 memerihalkan inovasi teknologi.
OBJEKTIF / i-menghubungkaitkan aktiviti seharian dengan sains.
HASIL ii- mengitlak maksud sains.
PEMBELAJARA iii- merumuskan kepentingan bidang sains tersebut dalam kehidupan seharian.
N iv-memerihalkan bidang sains.
v-berkomunikasi mengenai kerjaya dalam bidang sains.
vi-menghubungkait subjek yang perlu dipelajari dengan kerjaya bidang sains yang diminati.
vii-memerihalkan inovasi teknologi.
KRITERIA i-Murid akan berjaya sekiranya dapat :-
KEJAYAAN i-menghubungkaitkan aktiviti seharian dengan sains.
ii- mengitlak maksud sains.
iii- merumuskan kepentingan bidang sains tersebut dalam kehidupan seharian.
iv-memerihalkan bidang sains.
v-berkomunikasi mengenai kerjaya dalam bidang sains.
vi-menghubungkait subjek yang perlu dipelajari dengan kerjaya bidang sains yang diminati.
vii-memerihalkan inovasi teknologi.
BBM Buku Teks, Helaian nota slaid PP
KBAT ( Mengaplikasi / Menganalisis / Menilai / Mencipta )
*EMK /NILAI Kreatif dan Inovasi
PENTAKSIRAN / Latihan Sains
PENILAIAN
PdPc
TP PBD TP1-TP4
ASPIRASI / KEMAHIRAN / KEMAHIRAN / KEMAHIRAN / ETIKA DAN / IDENTITI
MURID PENGETAHUAN BERFIKIR MEMIMPIN DWI KEROHANIAN NASIONAL
BAHASA
LANGKAH PENGAJARAN
SET INDUKSI
1.Guru meminta pelajar menyatakan maksud sains mengikut kefahaman mereka di dalam kertas yang
mengandungi peta bulatan.

2.Guru mengaitkan dengan pdp pada hari ini iaitu 1.1 Sains adalah sebahagian daripada kehidupan
harian.

AKTIVITI 1.Pelajar membincangkan aktiviti kehidupan seharian yang menjurus kepada takrifan Sains. Membuat
UTAMA sumbang saran menggunakan peta pemikiran mengenai:
• kepentingan Sains dalam memahami diri sendiri dan alam sekeliling ke arah mengagumi ciptaan
Tuhan.
• bidang sains dan contoh bidang sains seperti zoologi, astronomi, mikrobiologi, geologi, fisiologi,
botani, kejuruteraan, farmakologi, oseanografi, forensik, pengurusan sisa dsb.
• kerjaya dalam bidang sains
• subjek yang perlu dipelajari untuk kerjaya yang dipilih.
PENUTUP 1.Guru memberikan 3 soalan KBAT dan meminta pelajar menjawab soalan-soalan tersebut di dalam
helaian yang diberikan guru.

2.Perbincangan soalan latihan.

REFLEKSI Pdp ditangguhkan kerana pelajar terlibat dengan kelas Ujian kelayakan kelas DLP dan KKQ.

CATATAN

You might also like