Professional Documents
Culture Documents
обр мист
обр мист
Образ будівлі, її
призначення. Створення на основі асоціацій образу казкового будинку в техніці
аплікації.
Мета.Ознайомити учнів з архітектурою як видом мистецтва та з професією
архітектора. Дати поняття про основні засоби художньої виразності архітектури.
Формувати навички трансформації архітектурних форм з метою посилення
художнього образу. Розвивати відчуття рівноваги, пропорційності й
архітектурної цілісності зображувального об’єкта. Виховувати спостережливість,
увагу, художній смак, прагнення створити новий образ.
Засоби навчання: фотографії із архітектурними спорудами та елементами
декору, гра «Танграм», мультфільм «Снігова Королева»(Українська казка на ніч.
Мультфільм для дітей). кольоровий папір, картон,клей, ножиці.
Перебіг уроку
I. Мотиваційний етап.
Створення емоційного настрою.
Вже лунає наш дзвінок,
Розпочинаємо урок.
В світ мистецтва помандруєм,
Вироби чудові ми змайструємо!
Актуалізація опорних знань учнів.
Бесіда з використанням ілюстрованого матеріалу.
- З якими видами образотворчого мистецтва ми знайомилися на попередніх
уроках? (Живопис, графіка, скульптура, декоративно-прикладне мистецтво)
- Розгляньте уважно ці фотографії. Що на них зображено?
ПалацСнігової королеви
Величний
Суворий
Грізний
Перегляд мультфільму «Снігова королева» (Снігова Королева. Українська казка
на ніч. Мультфільм для дітей. Аудіоказка та анімація) за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=NbC6RkvFpCk
А, можливо, Снігова королева тому була такою безсердечною і суворою, і не
хоче ніяк пускати весну на нашу землю, що палац у неї -непривітний, крижаний
та холодний? Вона немає бажання туди повертатися!
А ми створимо для неї (до кожного слова з асоціативного куща добираємо
антонім): барвистий, теплий, привітний, веселий, сніжинковий, різнокольоровий
палац.
Роботу ви будете виконувати в техніці аплікації.
Інструктаж з техніки безпеки.
Фізкультхвилинка.
Розгляд готового зразка аплікації.
Послідовність виконання завдання.
Вам в роботі буде допомагати інструкційна карта. Працювати ви будете в парах.
Обов’язки між собою розподіляйте самостійно. Працюйте злагоджено, дружно!
Інструкційна карта
1. Підбираємо аркуш картону потрібного кольору.
2. Вирізаємо гору потрібної форми та розміру. Наклеюємо її на
підготовлений аркуш картону.
3. Кольоровий папір згинаємо навпіл кольором усередину. Олівцем малюємо
елементи аплікації та вирізаємо їх. В роботі вам допоможуть шаблони.
4. Послідовно викладаємо на основу елементи аплікації.
5. Доповнюємо зображення палацу декоративними елементами. Декор може
бути на дахах, навколо вікон та дверей.
6. Доповнюємо композицію другорядними елементами – ялинками,
сніжинками, бурульками.
Практична діяльність учнів.
Виставка дитячих робіт.
У наших третьокласників вийшли чудові палаци! Ви використали цікаві
декоративні елементи, завдяки яким вони набули величного і виразного
вигляду. Зазирнувши в їхні вікна, Снігова королева неодмінно захоче щось
змінити у своєму житті і нарешті поступиться місцем Весні. Ваші роботи
стануть гарною окрасою нашого класу!!!
IV. Рефлексія
-Чого нового ви дізналися на уроці?
-Чи сподобалось вам бути архітекторами? Чому? Чи приносить ця праця
радість і користь людям?
-Чого навчилися?
-Що було найскладніше?
-Що було найлегше?