You are on page 1of 6

Дата проведення уроку: 14.10.

2022
Клас: 2-В
Тема: Способи пізнання. Виготовлення поробки з пластиліну «Черепаха аха-
аха»
Мета: ознайомити дітей з поняттям скульптура; забезпечити засвоєння
особливостей виробів виготовлених за допомогою ліплення з пластиліну;
формувати вміння працювати з пластиліном; вчити виготовляти вироби в
техніці ліплення; удосконалювати дрібну моторику пальців рук; виховувати
акуратності під час роботи з матеріалами, дбайливого ставлення до роботи;
формувати шанобливе ставлення до навколишнього світу.
Обладнання: ТНЗ, на 1 учня- набір пластиліну, стеки, дощечка, вологі
серветки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
I. Організаційна частина
- Доброго дня
Сядьте, діти, всі рівненько.
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на урок візьмемо,
Й працювати розпочнемо.

- Приберіть все зайве з парті залишіть лише набір пластиліну, стеки,


дощечку, вологі серветки та робочий зошит.
- Хто сьогодні черговий?
ІІ. Мотиваційна діяльність. Повідомлення теми та мети уроку.
- Увага на дошку. Відгадайте загадку та дізнайтеся тему уроку.
Кістяну сорочку маю
І ніколи не знімаю,
-У сорочку-костомаху
Я ховаюся від страху. (Черепаха)
- Сьогодні на уроці ми будемо виготовляти черепаху. Сьогодні ми
попрацюємо з пластиліном та познайомимося з таким видом мистецтва як
Скульптура.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
- Чи бачили ви справжню черепаху?
- Можливо в когось вдома є черепаха?
- Які особливості має ця тваринка?
IV. Вивчення нового матеріалу
4.1. Робота над презентацією

1
 Скульптура — вид образотворчого мистецтва, твори якого мають
об'ємну, тривимірну форму і виконуються із твердих чи пластичних
матеріалів.

 За своїм змістом та функціями скульптура поділяється на


Монументальну – пам'ятники, статуї, рельєфи, що безпосередньо
пов’язані з архітектурою і пейзажним середовищем;

 Станкову, яка має камерний характер і представлена жанром портре

 Декоративну, що виконує функцію художнього оформлення будівель,


парків, вулиць, майданів міст.

2
 Під час створення скульптурного образу необхідно враховувати
матеріал і техніку виконання, освітлення, яке підкреслювало б
пластичні якості скульптури, а також ритмічну композицію твору, що
може бути статичною і динамічною.

V. Закріплення вивченого матеріалу


5.1. Асоціативний кущ «Скульптура»

Скульптура

VI. Практична робота


Вступний інструктаж
6.1. Показ зразка, аналіз.
- Подивіться на зразок виробу який ми сьогодні виготовимо;
- З яких матеріалів він складається? (пластиліну та бісеру);
- Які кольори використані у цьому виробі?;
- З яких деталей він складається? ( тулуба, голови, хвостика та лапок );
3
- Якої форми тулуб? ( шароподібна);
- Якої форми лапки ? (продовгуваті, овал);
6.2. Технологія виготовлення виробу.
- Відкрийте робочі зошити, та розгляньте як
виготовити.
Послідовність виконання:
1. Із половини бруска дібраного пластиліну
скачай кульку. Розплющ її та надай форму
паляниці (фото 1, 2).
2. З другої частинки бруска скатай ковбаску. Розділи її на чотири частини це
ніжки черепашки. Зроби стекою на них засічки та приєднай їх до тулуба
(фото 3, 4, 5).
3. Скатай кульку голівку черепашки та приєднай її до тулуба (фото 6).
4. Добери пластилін для двох шарів панцира. Нижній шар зроби такого ж
розміру, як тулуб черепашки, а верхній трохи менший (фото 7, 8).
5. Приліпи черепашці очка, зроби стекою ротик та візерунок на панцирі.
6. Прикрась черепашку намистинками і бісером (фото 9, 10).
- Зверніть увагу, на те коли будете прикріпляти деталі до основи. Робіть це
обережно, щоб не пошкодити форму деталей. Також слід відразу прикріпляти
виготовлену деталь до основи адже зготом пластилін твердне і буде погано
кріпитися.
- Розмістіть дощечку перед собою, зверху пластилін , робочий зошит та
серветки з лівого боку, стеки з правого. Серветки покладіть на край парти, за
потреби ними можна користуватися.
6.3. Також пригадаємо правила роботи з пластиліном
(Фізкультхвилинка)
- Якщо правило звучить правильно ви стрибаєте, якщо не правильно
присідаєте.
Правила користування пластиліном
- Роботу розпочинай лише з дозволу вчителя.
- Працюй з пластиліном на голому столі.
- Слідкуй за чистотою, не залишай пластилін будь-де.
- Непотрібний пластилін кидай на підлогу.
- Обережно користуйся стеками.
4
- Після роботи з пластиліном витри руки серветкою і вимий з милом.
- Після закінчення роботи швидше біжи на перерву
.
Поточний інструктаж
6.4. Самостійна робота учнів. (фронтальна)
- Починайте працювати, за підказками у
послідовності виконання звертайте увагу на екран.

6.5. Цільові обходи.


Постійна перевірка виконання учнями правил техніки безпеки праці, та
санітарно гігієнічних вимог.
1-й обхід перевіряю правильність організації робочого місця та початку
роботи.
2-й обхід перевіряю правильність виготовлення та прикріплення лапок та
основи тулуба черепахи.
3-й обхід перевіряю правильність виготовлення та прикріплення панциря.
4-й обхід перевіряю правильність закінчення (прикрашання) черепашки .

Заключний інструктаж
- Закінчили роботу.
- Що було зробити легко?
- А що було робити найскладніше?
- На що треба звернути увагу при виконанні наступної роботи?

VII. Підсумок уроку


- Що ми сьогодні виготовляли?
- З чого виготовляли черепаху?
- У якій техніці ми працювали?
- Наведіть приклади де зустрічається скульптура у нашому житті.

VIII. Прибирання робочих місць.


- Ось ми і закінчили роботу. Що треба зробити ? Прибираємо свої робочі
місця. Чергові учні стежать за якістю прибирання приміщення.

5
Оцінка вчителя: Підпис:

You might also like