You are on page 1of 6

План-конспект уроку конструювання з пластичних матеріалів, виріб

«Рибка у акваріумі»
Мета: Удосконалювати навички роботи з пластиліном. Навчати учнів
виготовляти композиції з використанням пластиліну. Розвивати
спостережливість, пам'ять, мислення.
Обладнання: Пластилін, дощечка, тека, серветки.
Підручник: Трудове навчання (Веремійчик, Тименко) 3 клас.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Нумо, діти, підведіться!


Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
- Діти, сьогодні ми поговоримо про роботу з пластиліном, а от що саме ми
будемо виробляти, діснаємося згодом.
2. Вступна бесіда
- Які ви знаєте пластичні матеріали? (глина, пластилін, тісто)
Які вироби виготовляють з цих матеріалів? (посуд, декоративні елементи, меблі
тощо)
Вироби з пластичних матеріалів об'ємної форми – це рельєф, барельєф,
горельєф, скульптура. Рельєф є незначним випуклим або заглибленим
скульптурним зображенням на площині. Барельєф – це скульптурна прикраса на
плоскій поверхні, що виступає над площиною фону менше ніж на половину, а
горельєф – більше ніж на половину свого об'єму. Скульптура – це зображення
об'ємної форми.
- Давайте детальніше поговоримо про матеріал, з яким ми будемо працювати.
Пластилін – матеріал для ліплення. Виготовляється з очищеного і подрібненого
порошку глини з доданням воску, сала та інших речовин, що перешкоджають
висиханню. Буває різнобарвним. Слугує для виконання фігур ескізів для
скульптурних робіт, невеликих моделей, виробів малих форм.
Також є кілька основних прийомів ліплення:
1.Витягування
2.Скачування кульки
3.Розкачування циліндричної форми
4.Виконання заглиблення й заготовці
5.З'єднання деталей.
3. Правила роботи з пластиліном
Правила роботи з пластиліном:
1. Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці;
2. Розрізати пластилін стекою;
3. Невикористаний пластилін класти в клітинку упаковки;
4. Після завершення роботи з пластиліном витирати руки вологою сервет-
кою;
5. Не бери пластилін до рота;
6. Не торкайся брудними руками об¬личчя, очей, одягу;
7. Не чіпай зошити, книги, гумки — скрізь бу¬дуть жирні плями;
8. Не розмахуй стеками, щоб не поранити себе та інших.
III. ДЕМОНСТРУВАННЯ ТА АНАЛІЗ ЗРАЗКА
- Відкрийте підручники на с. 43. Подивіться, що ми будемо сьогодні ліпити?
№ Фото етапів Опис дій Використані
матеріали
1. Розкачай кульку Пластилін.
пластиліну і надай їй
форму еліпса. Стисни так,
щоб заготовка стала
плоскою.

2. Надай заготовці форму Пластилін.


рибки.
3. Розкачай меншу кульку і Пластилін.
перетвори її на
плавничок. З'єднай
плавники з тулубом.
Додай очі та рот.

4. Прикрась рибку лініями Пластилін.


за допомогою стеки.

5. Виготов підставку-хвилю. Пластилін.

Фізкультхвилинка
Сірий котик міцно спав,
Навіть пісню не співав.
Та нарешті пробудився
І довкола обдивився.
Став смачненько потягатись
І чистенько умиватись.
Порозчісував він вуса
Довгі-довгі, русі-русі.
Зуби й кігті нагострив
Й до комірчини побрів.
Буде мишку полювати
І добро оберігати.
Ми, як котик відпочили,
Щоб зміцніли наші сили.
IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
(Учні починають працювати. Учитель надає допомогу.)
V. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ
— Подивіться, наш клас перетворився на акваріум! Які ви молодці! Як добре
попрацювали.
— Як ви оцінюєте свою роботу?
— Що було найбільш удалим і чому?
— Які труднощі виникали?
— Як їх можна було подолати?
VI. Підсумок уроку. Труд.навчання 2 клас. Аплікація «Жучок»
— Чи сподобався вам наш урок?
— Що нового дізналися?

You might also like