Professional Documents
Culture Documents
RPH M15
RPH M15
RASMI MINGGUAN
Minggu – 15
Tarikh – 03/05/2021
Masa – 1.25 - 1.55
Tajuk – Kebersamaan
Nyanyian Lagu
Negaraku
Negeri Selangor
Sekolah
Lafaz Ikrar
Bacaan Doa
Ucapan Guru Bertugas
Laporan Guru Bertugas Minggu Lepas
Hal-Hal Lain
Ucapan Pentadbir
MINGGU HARI TARIKH KELAS MASA MATAPELAJARAN KEHADIRAN
15 ISNIN 03.05.2021 2T 1.25-2.25 MT 26 / 35
2I 4.15-4.40 32 / 38
BIDANG Nombor Dan Operasi
TAJUK Tolak Berturut-turut
S.KANDUNGAN 2.2 Tolak dalam lingkungan 1000.
S. PEMBELAJARAN 2.2.2 Menolak dua nombor dari satu nombor dalam lingkungan 1000
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:-
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Menolak dua nombor dari satu nombor dalam lingkungan 1000.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menolak 4/5 dua nombor dari satu nombor dengan
betul.
Aktiviti Pemula
1. Murid mendengar cerita yang disampaikan oleh guru.
2. Murid menjawab soalan berdasarkan cerita tadi.
Aktiviti Utama
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran.
2. Murid menampalkan jawapan berdasarkan soalan yang diberi oleh
AKTIVITI guru.
3. Murid menyelesaikan masalah tolak dengan menggunakan
kaedah tolak berturut-turut.
4. Murid menyelesaikan masalah dengan menggunakan konsep tolak
secara kumpulan. (PBD 2.2.2)
Aktiviti Penutup
1. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru dalam buku
aktiviti.
2. Murid membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
20 /35 (2T), 26/ 38 (2I) murid dapat melakukan aktiviti dan mencapai
REFLEKSI / IMPAK
objektif.
6 /35 (2T), 6/ 38 (2I) murid memerlukan bimbingan.
3 /35 (2T), 5/ 38 (2I) murid telah melaksanakan pentaksiran.
MINGGU HARI TARIKH KELAS MASA MATAPELAJARAN KEHADIRAN
15 ISNIN 03.05.2021 3B 2.25-3.25 MT 32 / 40
3E 4.40-5.30 30 / 40
BIDANG Nombor Hingga 10 000
TAJUK Tolak Berturut-Turut
S.KANDUNGAN 2.2 Tolak dalam lingkungan 10 000
S. PEMBELAJARAN 2.2.2 Menyelesaikan ayat matematik tolak melibatkan dua nombor
dari satu nombor dalam lingkungan 10 000.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:-
Aktiviti Pemula
1. Murid diminta menyelesaikan ayat matematik tolak.
2. Murid imbas kembali pelajaran lepas.
Aktiviti Utama
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran.
2. Murid diperkenalkan dengan cara menolak berturut-turut.
3. Murid mencari jawapan berdasarkan kad imbasan yang
AKTIVITI ditunjukkan oleh guru secara individu.
4. Murid menyelesaikan masalah menolak berturut-turut secara
kumpulan. (PBD 2.2.2)
Aktiviti Penutup
1. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru dalam buku
aktiviti.
2. Murid membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid akan dapat :
Aktiviti Pemula
1. Murid menyanyikan lagu serangga.
2. Murid menceriakan tentang arca mobail.
Aktiviti Utama
1. Murid berbincang bahan seni visual (bentuk, warna, kepelbagaian
dan pergerakan) yang wujud pada hasil karya.
AKTIVITI 2. Murid menghasilkan mobail secara berpasangan. (PBD 3.1.4)
3. Murid dibantu menghasilkan pelbagai arca mobail dengan bahan
lain.
4. Murid menyiapkan mobail dengan kreatif.
5. Murid menceritakan tentang karya yang dihasilkan dihadapan
kelas. (PBD 4.1.2)
Aktiviti Penutup
1. Murid membuat kesimpulan pelajaran hari ini.
PENGISIAN KURIKULUM Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK
2, EK 3 EK 4, EK 5), TMK dan nilai murni.
BAHAN BANTU Contoh karya mobail, buku teks
MENGAJAR
PENILAIAN & Secara lisan
PENTAKSIRAN PDP
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyelesaikan 4/5 ayat matematik tambah dan tolak.
Aktiviti Pemula
1. Murid diminta untuk menuliskan ayat matematik berdasarkan
senario dalam buku teks.
2. Murid menjawab soalan guru berkaitan ayat matematik yang
dituliskan oleh murid.
Aktiviti Utama
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru berkaitan pelajaran.
2. Murid menuliskan ayat matematik berdasarkan cerita yang
disampaikan oleh guru secara berpasangan.
3. Murid menyelesaikan ayat matematik yang ditulis dengan
menggunakan dua cara yang berbeza. (PBD 2.5.1)
4. Murid menyelesaikan ayat matematik operasi bergabung tambah
dan tolak. (PBD 2.5.1)
Aktiviti Penutup
1. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru dalam buku
aktiviti.
2. Murid membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menolak 4/5 dua nombor dengan betul.
Aktiviti Pemula
1. Murid memerhatikan simulasi jualan guru.
2. Murid menjawab soalan guru.
Aktiviti Utama
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran.
2. Murid memerhatikan gambar dalam buku teks m/s 62.
3. Murid menyelesaikan masalah tolak dengan menggunakan
AKTIVITI kaedah garis nombor dan bentuk lazim.
4. Murid menyelesaikan masalah tolak yang diberi. (PBD 2.2.1)
Aktiviti Penutup
1. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru dalam buku
aktiviti.
2. Murid membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyelesaikan 4/5 ayat matematik tambah dan tolak.
Aktiviti Pemula
1. Murid diminta untuk menuliskan ayat matematik berdasarkan
senario dalam buku teks.
2. Murid menjawab soalan guru berkaitan ayat matematik yang
dituliskan oleh murid.
Aktiviti Utama
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru berkaitan pelajaran.
2. Murid menuliskan ayat matematik berdasarkan cerita yang
disampaikan oleh guru secara berpasangan.
3. Murid menyelesaikan ayat matematik yang ditulis dengan
menggunakan dua cara yang berbeza. (PBD 2.5.1)
4. Murid menyelesaikan ayat matematik operasi bergabung tambah
dan tolak. (PBD 2.5.1)
Aktiviti Penutup
1. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru dalam buku
aktiviti.
2. Murid membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat mereka cerita 4/5 ayat matematik melibatkan operasi
asas.
Aktiviti Pemula
1. Murid mendengar cerita yang disampaikan oleh guru berdasarkan
ayat matematik.
2. Murid menjawab soalan guru berdasarkan cerita tadi.
Aktiviti Utama
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran.
AKTIVITI 2. Murid membaca cerita yang terdapat dalam buku teks m/s 76.
3. Murid dipilih mereka cerita berdasarkan kad ayat matematik
melibatkan operasi asas.
4. Murid mereka cerita berdasarkan ayat matematik yang diberikan
oleh guru. (PBD 2.5.1)
Aktiviti Penutup
1. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru dalam buku
aktiviti.
2. Murid membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.