Professional Documents
Culture Documents
Nama :
Email: g-sk225tmp03@moe-dl.edu.my AYUNI NADRAH BINTI KAMARUJAMAN
Name :
Rancangan Pengajaran Harian / Daily Lesson Plan
Minggu: Hari: Tarikh Kelas:
19 Selasa 2022-08-02 2 Einstein
Week Day Date Class
Masa / Tempoh
Time / Duration
Masa Mula: Masa Tamat:
11:30:00 12:10:00
Start Time End Time
Mata Pelajaran /
Tema Matematik
Subject / Theme
7.0 Koordinat
Pembelajaran 7.2.3 Menentukan koordinat titik tengah antara dua titik pada satah Cartes.
Learning Standard 7.2.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan titik tengah dalam sistem koordinat Carte
Objektif 7.2.1 Menerangkan maksud titik tengah antara dua titik pada satah Cartes.
Pembelajaran 7.2.2 Menerbitkan rumus titik tengah antara dua titik pada satah Cartes.
Learning Objektive 7.2.3 Menentukan koordinat titik tengah antara dua titik pada satah Cartes.
7.2.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan titik tengah dalam sistem koordinat Cartes
1. Murid dapat menerangkan maksud titik tengah antara dua titik pada satah Cartes.
2. Murid dapat menerbitkan satu rumus titik tengah antara dua titik pada satah Cartes.
Kriteria Kejayaan
3. Murid dapat menentukan koordinat titik tengah antara dua titik pada satah Cartes.
Success Criteria 4. Murid dapat menyelesaikan masalah yang melibatkan titik tengah dalam sistem koordinat Cartes
Objektif
Pembelajaran PPKI Tiada murid ppki di dalam kelas ini
Learning Objective
(SNS)
Bahan Bantu
Lembaran kerja
Aktiviti / Activities
Guru memperkenalkan tajuk baharu iaitu koordinat kepada murid-murid. Tajuk ini merupakan tajuk yang baharu
buat mereka. Oleh itu, guru melakukan aktiviti untuk menjana idea murid terlebih dahulu supaya murid dapat
1.Set Induksi mengaitkan subtopik yang bakal dipelajari dengan subtopik lepas yang telah dipelajari.
Induction Set
Guru memberikan lembaran kerja yang mengandungi beberapa soalan kepada murid dan bersama-sama menjawab
soalan tersebut. Guru memberikan soalan contoh seperti mana yang terdapat dalam lembaran tersebut. Maka,
2. Perkembangan guru meminta murid-murid untuk menjawab soalan-soalan yang seterusnya. Guru sebagai pembimbing untuk
Development membantu murid dalam menyelesaikan soalan tersebut dan memantau aktiviti-aktiviti murid.
Selepas itu, guru memberikan latihan seperti yang terdapat dalam buku kerja masing-masing. Murid diberikan
3.Penutup masa untuk menjawab soalan tersebut. Murid dibenarkan untuk berbincang dengan rakan-rakan mereka serta
Closure merujuk jalan kira pada soalan-soalan yang lepas.
Tiada
ICT
Lembaran kerja
Print Report|
MAIN MENU