You are on page 1of 5

Практична робота № 4 «Добування кисню з гідроген

пероксиду, збирання, доведення його наявності»

Тема: Практична робота № 4 «Добування кисню з гідроген пероксиду,


збирання, доведення його наявності»

Мета: ознайомити з лабораторним способом добування кисню, виробляти


навички розпізнавання кисню, збирання його; розвивати логічне мислення,
пізнавальний інтерес, продовжити формувати навички роботи з
лабораторним обладнанням і хімічними реактивами,
дотримуватись правил техніки безпеки; виховувати бережливе ставлення
до обладнання, реактивів та власного здоров’я.

Хід уроку
І. Організаційний момент

Повторення правил техніки безпеки

Пергідроль (30%-й розчин гідроген пероксиду) — їдка речовина!

У разі потрапляння на шкіру може призвести до слабких опіків.


Знебарвлює одяг. У разі потрапляння пергідролю на шкіру або одяг його
необхідно змити проточною водою. Якщо цього не зробити вчасно,
можливе утворення опіку, при цьому відбувається пощипування шкіри та
забарвлення її в білий колір.

Не лякайтеся!: неприємні відчуття швидко минуть, а біла пляма зникне


через 2-3 години.

Побіління одягу в разі дії пергідролю усунути неможливо — барвник


руйнується назавжди.

ІІ. Проведення практичної роботи (за допомогою відео демонстрації)


1. Інструктаж з БЖД
2. Виконання роботи
ТЕМА: Добування кисню з гідроген пероксиду, збирання, доведення його
наявності
Обладнання та реактиви: лабораторний штатив із тримачем, нагрівний
прилад з відкритим полум’ям, штатив із пробірками, суха пробірка з
газовідвідними трубками, хімічна склянка для збирання кисню, скляна
пластинка, 30% -й розчин гідроген пероксиду (пергідроль), деревна вуглинка
(розміром з горошину); речовина, що прискорює розкладання пероксиду; пісок

Хід роботи:
1. У пробірку з 2 мл гідроген пероксиду лопаточкою або шпателем
вноситься трохи речовини, що призводить до розкладу гідроген
пероксиду.
2. Потім пробірку закривається пробкою з газовідвідною трубкою. Кінець
трубки опустіть у склянку.
3.Через 2-3 хв. опускається у склянку скіпка, що жевріє, та відразу ж
виймають її. Скіпка у склянці яскраво спалахує .

1.Опишіть, що відбувається у пробірці в процесі добування кисню.


2.Опишіть, що залишається у пробірці після закінчення реакції.
3.Чому загоряння скіпки свідчить про наявність у склянці кисню?
4.Запишіть рівняння розкладу гідроген пероксиду Н2О2.
5.Яка речовина сприяє розкладу гідроген пероксиду, чим вона є в реакції?
Висновок
Кисень можна добути шляхом розкладу ________ під дією
________________, який є ____________________________________.       
Довести наявність кисню можна за допомогою _________________________,
вона .

Домашнє завдання
1. Повторити вивчений матеріал.
2. Оформити лабораторну роботу в зошиті, записати спростереження!
Урок 2

ДОМАШНЯ ЛАБОРАТОРНА РОБОТА

(Досліджуємо вдома разом з батьками! Спостереження записати до


зошитів.)

Правила техніки безпеки під час проведення домашнього експерименту:


1. Виконуй дослід лише після того, як усвідомиш послідовність своїх дій.
Кожний дослід виконуй чітко за  інструкцією.
2. Спостереження записуй під час проведення досліду, а результат і
висновки – після завершення роботи.
3. Працюючи з вогнем, будь особливо уважним та обережним.
4. У разі опіку гарячим предметом обпечене місце змочи розчином калій
перманганату чи спирту.
5. Не нахиляйся над посудом, в якому кипить рідина.
6. Виконуючи досліди, користуйся невеликою кількістю речовин.
7. Обережно визначай запах будь – яких речовин. Не нахиляйся над
посудиною і не вдихай повними грудьми, спрямуй на себе пар чи газ
рухами руки.
8. Не вживай їжу під час проведення домашнього експерименту.
9. Окремі досліди проводь лише з допомогою батьків.
10. Пам’ятай, що неохайність, неуважність, недостатня обізнаність із
властивостями речовин, які використовуються в дослідах, можуть
спричинити нещасний випадок.
11. Після виконання дослідів прибери своє робоче місце та ретельно помий
руки з милом.
12. У разі нещасного випадку відразу звернися по допомогу до батьків.
13.
План проведення домашнього експерименту з хімії
Тема : Кисень. Дія гідроген пероксиду на сирі та відварені овочі, м’ясо.
Мета : формувати самостійність учнів у виконанні хімічних експериментів,
розвивати зацікавленість учнів та їх батьків у вивченні хімії.
Обладнання: 3%- розчин гідроген пероксид, стакани, сира картопля, варена
картопля, сире м’ясо, варене м’ясо.
 
Методика проведення:
 
1. План проведення домашнього експерименту.
а) Дрібно нарізану сиру картоплю помістити в склянку долити 2-3 мл 3%
розчину гідроген пероксиду. Що спостерігаєте? Описати. Зробити висновок
б) Дрібно нарізану варену картоплю помістити в склянку долити 2-3 мл 3%
розчину гідроген пероксиду. (Відварити овочі вам допоможуть батьки!) Що
спостерігаєте? Описати. Зробити висновок
в) Кілька шматочків  сирого м’яса помістити в склянку долити 2-3 мл 3%
розчину гідроген пероксиду. Що спостерігаєте? Описати. Зробити висновок
г) Кілька шматочків  вареного м’яса помістити в склянку долити 2-3 мл 3%
розчину гідроген пероксиду. (Відварити м’ясо вам допоможуть батьки!) Що
спостерігаєте? Описати. Зробити висновок
 
Результати роботи і висновки: скласти звіт про виконану роботу,
проаналізувати результати.
Результати:
1. Дослід №1. При дії  гідроген пероксиду на сиру картоплю
спостерігаю……..
2. Дослід №2. При дії  гідроген пероксиду на варену  спостерігаю……..
3. Дослід №3. При дії  гідроген пероксиду на сире м’ясо спостерігаю……..
4. Дослід №4. При дії  гідроген пероксиду на варене м’ясо спостерігаю……..
 
 

You might also like