Professional Documents
Culture Documents
4 курс
Методичні рекомендації з підготовки до практичних занять
Ознайомтеся з планом практичного заняття. Продумайте виконання
попередніх завдання, зверніть увагу на літературу до заняття. Не відкладайте
побудову плану-конспекту фрагмента уроку, пам’ятайте про можливість
вдосконалити зміст уроку. Підготуйте та попередньо програйте презентацію
фрагмента уроку. Підготуйте відповіді на теоретичні питання. Якщо виникли
труднощі чи запитання, звернітьсь до колег чи викладача.
Практичне заняття № 2
Тема: Особливості уроку англійської мови та його аналіз (2 год.).
Мета - перевірити рівень набутих методичних знань студентів та рівень
оволодіння вміннями аналізувати конспекти уроків англійської мови.
Завдання: продемонструвати рівень "індивідуальних" набутих
методичних знань; уточнити та конкретизувати "нечіткі/розмиті" методичні
знання; виявити прогалини в методичних знаннях для їх усунення;
продемонструвати навички аналізу конспекту уроку.
Попередні завдання
1. Опрацюйте наступні джерела:
Роман С.В. Методика навчання англійської мови у початковій школі:
Навчальний посібник. – К.: Ленвіт, 2005. – С. 148-180;
Методика навчання іноземних мов у загальноосвітніх навчальних
закладах: підручник / Л.С. Панова, І.Ф.Андрійко, С.В.Тезікова та ін. – К.: ВЦ
«Академія», 2010. – С. 261 – 269.
2. Складіть деталізовану стуктуру конспекту уроку англійської мови в
початковій школі комбінованого типу (предмет, клас, тема, мета, завдання,
обладнання, хід уроку, етапи, час…).
3. Зробіть схему аналізу уроку англійської мови за чотирма аспектами
(стислу).
План роботи:
1. Знайомство студентів із планом проведення практичного заняття.
2. Опрацювання теоретичних питань:
1) Вимоги до уроку англійської мови в початковій школі.
2) Формулювання мети та завдань уроку англійської мови.
3) Структура і типи уроків англійської мови.
4) Аналіз уроку англійської мови в початковій школі.
3. Виконання індивідуальних практичних завдань.
4. Колективний аналіз конспекту уроку англійської мови.
5. Підведення підсумків практичного заняття.
Рекомендована література
1. Бігич О.Б. Теорія і практика формування методичної компетенції
вчителя іноземної мови початкової школи: Навчальний посібник. – К.:
Ленвіт, 2006. – 200 с.
2. Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних
закладах: Підручник. Вид. 2-е, випр. і перероб. / Кол. авторів під керівн.
С.Ю.Ніколаєвої. – К.: Ленвіт, 2002. – 328 с.
3. Методика навчання іноземних мов у загальноосвітніх навчальних
закладах: підручник / Л.С. Панова, І.Ф.Андрійко, С.В.Тезікова та ін. – К.: ВЦ
«Академія», 2010. – 328 с.
4. Роман С.В. Методика навчання англійської мови у початковій школі:
Навчальний посібник. – К.: Ленвіт, 2005. – 208 с.
Практичне заняття № 3
Тема Види та форми контролю навчальних досягнень молодших
школярів (2 год.).
Мета - перевірити рівень набутих методичних знань студентів щодо
оцінювання та контролю навчальних досягнень учнів з англійської мови.
Завдання: продемонструвати рівень "індивідуальних" набутих
методичних знань; уточнити та конкретизувати "нечіткі/розмиті" методичні
знання; виявити прогалини в методичних знаннях для їх усунення;
продемонструвати навички організації контролю.
Попередні завдання
1. Опрацюйте статтю «Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
з іноземної мови». Джерело: Осипенко Е.О. Організація навчально-виховного
процесу з англійської мови у 2012 / 2013 навчальному році : інструктивно-
методичний лист / Е. О. Осипенко. – Миколаїв : ОІППО. – 2012 – С. 15-19.
2. Зробіть копію критеріїв оцінювання учнів початкових класів з
англійської мови в накопичувальну папку.
3. Складіть різнорівневу контрольну роботу для учнів 4 класу з
англійської мови на обрану вами тему (обов’язково має бути інструкція,
шкала оцінювання, цікаві та різнопланові завдання різних видів мовленнєвої
діяльності, обсяг контрольної роботи на 30 хв.).
План роботи:
1. Знайомство студентів із планом проведення практичного заняття.
2. Опрацювання теоретичних питань:
1) Контроль, його сутність і функції у початковій школі.
2) Види і форми контролю.
4) Об’єкти, критерії і способи контролю.
5) Тестовий контроль з англійської мови в початковій школі.
3. Виконання індивідуальних практичних завдань.
4. Колективний аналіз підготовлених попередньо студентами
контрольних робіт.
5. Підведення підсумків практичного заняття.
Рекомендована література
1. Бігич О.Б. Теорія і практика формування методичної компетенції
вчителя іноземної мови початкової школи: Навчальний посібник. – К.:
Ленвіт, 2006. – 200 с.
2. Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних
закладах: Підручник. Вид. 2-е, випр. і перероб. / Кол. авторів під керівн.
С.Ю.Ніколаєвої. – К.: Ленвіт, 2002. – 328 с.
3. Методика навчання іноземних мов у загальноосвітніх навчальних
закладах: підручник / Л.С. Панова, І.Ф.Андрійко, С.В.Тезікова та ін. – К.: ВЦ
«Академія», 2010. – 328 с.
4. Осипенко Е.О. Організація навчально-виховного процесу з
англійської мови у 2012 / 2013 навчальному році : інструктивно-методичний
лист / Е. О. Осипенко. – Миколаїв : ОІППО. – 2012 – С. 15-19.
5. Роман С.В. Методика навчання англійської мови у початковій школі:
Навчальний посібник. – К.: Ленвіт, 2005. – 208 с.
Практичне заняття № 4
Тема: Методика навчання англомовного лексичного матеріалу (2 год.).
Мета - перевірити рівень набутих методичних знань студентів та рівень
оволодіння технологією навчання аудіювання на рівні навичок.
Завдання: продемонструвати навички навчання активного лексичного
матеріалу; набути знань і сформувати навички аналізу фрагмента уроку з
навчання активного лексичного матеріалу.
Попередні завдання
1. Опрацюйте Програму з англійської мови для учнів 1-4 класів.
Заповнивши таблицю, проаналізуйте динаміку розвитку в молодших
школярів мовної лексичної компетенції.
Мовна лексична компетенція
1-ий клас 2-ий клас 3-ій клас 4-ий клас
Практичне заняття № 5
Тема: Методика навчання англомовного граматичного матеріалу (2
год.).
Мета - перевірити рівень набутих методичних знань студентів та рівень
оволодіння технологією навчання граматики на рівні навичок.
Завдання: продемонструвати навички навчання граматичного матеріалу;
набути знань і сформувати навички аналізу фрагмента уроку з навчання
граматичного матеріалу.
Попередні завдання
1. Опрацюйте Програму з англійської мови для учнів 1-4 класів.
Заповнивши таблицю, проаналізуйте динаміку розвитку в молодших
школярів мовної граматичної компетенції.
Мовна граматична компетенція
1-ий клас 2-ий клас 3-ій клас 4-ий клас
Практичне заняття № 6
Тема: Методика навчання фонетичного матеріалу (2 год.).
Мета - перевірити рівень набутих методичних знань студентів та рівень
оволодіння технологією навчання фонетики на рівні навичок.
Завдання: продемонструвати навички навчання фонетичного матеріалу;
набути знань і сформувати навички аналізу фрагмента уроку з навчання
фонетичного матеріалу.
Попередні завдання
1. Опрацюйте Програму з англійської мови для учнів 1-4 класів.
Заповнивши таблицю, проаналізуйте динаміку розвитку в молодших
школярів мовної фонетичної компетенції.
Мовна фонетична компетенція
1-ий клас 2-ий клас 3-ій клас 4-ий клас
Практичне заняття № 7
Тема: Методика навчання техніки англомовного читання і письма
(2год.).
Мета - перевірити рівень набутих методичних знань студентів та рівень
оволодіння технологією навчання техніки читання і письма.
Завдання: продемонструвати навички навчання техніки читання і
письма; набути знань і сформувати навички аналізу фрагмента уроку з
навчання техніки читання чи письма.
Попередні завдання
1. Опрацюйте Програму з англійської мови для учнів 1-4 класів.
Заповнивши таблицю, проаналізуйте динаміку розвитку в молодших
школярів орфографічної компетенції.
Орфографічна компетенція
1-ий клас 2-ий клас 3-ій клас 4-ий клас