You are on page 1of 17

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF

MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 1/1/2023 HARI AHAD
(EMK)
MASA 2 dan 3 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 SETIA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP


TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion. 5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


6. Keusahawanan ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
OBJEKTIF alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. 7. Kreativiti dan Inovasi /
/STANDARD
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
PEMBELAJARAN 8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia. 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐

10. Pendidikan Kewangan ☐


Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
11. Kelestarian Global ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
KRITERIA alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. PROSES PEMIKIRAN
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
PERKEMBANGAN
ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
AKTIVITI
latar belakang semula jadi seperti
PEMBELAJARAN
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang

ii. Spoke out :


a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan
Pdpc ditangguhkan kerana cikgu
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah
kurang sihat, cuti sakit
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa
penembusan, pemesongan oleh medan magnet
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 1/1/2023 HARI AHAD
(EMK)
MASA 4 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 KERJASAMA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP


TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion. 5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


6. Keusahawanan ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
OBJEKTIF alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. 7. Kreativiti dan Inovasi /
/STANDARD
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
PEMBELAJARAN 8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia. 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐

10. Pendidikan Kewangan ☐


Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
11. Kelestarian Global ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
KRITERIA alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. PROSES PEMIKIRAN
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
PERKEMBANGAN
ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
AKTIVITI
latar belakang semula jadi seperti
PEMBELAJARAN
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang

ii. Spoke out :


a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan
Pdpc ditangguhkan kerana cikgu
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah
kurang sihat, cuti sakit
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa
penembusan, pemesongan oleh medan magnet
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 1/1/2023 HARI AHAD
(EMK)
MASA 5 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 ADIL 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP


TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion. 5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


6. Keusahawanan ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
OBJEKTIF alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. 7. Kreativiti dan Inovasi /
/STANDARD
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
PEMBELAJARAN 8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia. 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐

10. Pendidikan Kewangan ☐


Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
11. Kelestarian Global ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
KRITERIA alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. PROSES PEMIKIRAN
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
PERKEMBANGAN gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
AKTIVITI ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
PEMBELAJARAN latar belakang semula jadi seperti
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang

ii. Spoke out :


a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan Pdpc ditangguhkan kerana cikgu
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah kurang sihat, cuti sakit
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa
penembusan, pemesongan oleh medan magnet
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 1/1/2023 HARI AHAD
(EMK)
MASA 5 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 ADIL 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP


TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion. 5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


6. Keusahawanan ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
OBJEKTIF alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. 7. Kreativiti dan Inovasi /
/STANDARD
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
PEMBELAJARAN 8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia. 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐

10. Pendidikan Kewangan ☐


Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
11. Kelestarian Global ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
KRITERIA alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. PROSES PEMIKIRAN
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
PERKEMBANGAN gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
AKTIVITI ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
PEMBELAJARAN latar belakang semula jadi seperti
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang

ii. Spoke out :


a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan Pdpc ditangguhkan kerana cikgu
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah kurang sihat, cuti sakit
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa
penembusan, pemesongan oleh medan magnet
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

TANDATANGAN GURU PENGESAHAN

.................................................... ...................................................
NAMA : NUR DALILA YUSOF
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 2/1/2023 HARI ISNIN
(EMK)
MASA 3 dan 4 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 KERJASAMA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP


TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion. 5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


6. Keusahawanan ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
OBJEKTIF alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. 7. Kreativiti dan Inovasi /
/STANDARD
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
PEMBELAJARAN 8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia. 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐

10. Pendidikan Kewangan ☐


Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
11. Kelestarian Global ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
KRITERIA alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. PROSES PEMIKIRAN
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
PERKEMBANGAN
ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
AKTIVITI
latar belakang semula jadi seperti
PEMBELAJARAN
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang

ii. Spoke out :


a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan
Pdpc ditangguhkan kerana cikgu
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah
kurang sihat, cuti sakit
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa
penembusan, pemesongan oleh medan magnet
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 2/1/2023 HARI ISNIN
(EMK)
MASA 8 dan 9 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 YAKIN 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP


TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion. 5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


6. Keusahawanan ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
OBJEKTIF alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. 7. Kreativiti dan Inovasi /
/STANDARD
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
PEMBELAJARAN 8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia. 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐

10. Pendidikan Kewangan ☐


Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
11. Kelestarian Global ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
KRITERIA alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. PROSES PEMIKIRAN
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
PERKEMBANGAN
ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
AKTIVITI
latar belakang semula jadi seperti
PEMBELAJARAN
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang

ii. Spoke out :


a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan
Pdpc ditangguhkan kerana cikgu
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah
kurang sihat, cuti sakit
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa
penembusan, pemesongan oleh medan magnet
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 3/1/2023 HARI SELASA
(EMK)
MASA 3 dan 4 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 SETIA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP


TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion. 5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


6. Keusahawanan ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
OBJEKTIF alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. 7. Kreativiti dan Inovasi /
/STANDARD
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
PEMBELAJARAN 8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia. 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐

10. Pendidikan Kewangan ☐


Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
11. Kelestarian Global ☐
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam
KRITERIA alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia. PROSES PEMIKIRAN
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran
mengion semula jadi dan buatan manusia.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
PERKEMBANGAN
ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
AKTIVITI
latar belakang semula jadi seperti
PEMBELAJARAN
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang
Pelajar dapat membincangkan
ii. Spoke out : mengenai sinaran mengion dan
a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan mengesan sumber sinaran
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah latarbelakang semulajadi sinaran
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa tersebut. Pelajar juga boleh
penembusan, pemesongan oleh medan magnet membezakan antara ketiga-tiga
dan medan elektrik. sinaran.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 3/1/2023 HARI SELASA
(EMK)
MASA 6 dan 7 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 JUJUR 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐
5. Nilai Murni /
TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP
TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion.

OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


/STANDARD 6. Keusahawanan ☐
PEMBELAJARAN 8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 7. Kreativiti dan Inovasi /
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
mengion semula jadi dan buatan manusia.

KRITERIA Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 10. Pendidikan Kewangan ☐
KEJAYAAN
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 11. Kelestarian Global ☐
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
PROSES PEMIKIRAN
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran (PETA PEMIKIRAN)
mengion semula jadi dan buatan manusia.

PERKEMBANGAN AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)
AKTIVITI
Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
PEMBELAJARAN
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
latar belakang semula jadi seperti
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang Pelajar dapat membincangkan
mengenai sinaran mengion dan
ii. Spoke out : mengesan sumber sinaran
a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan latarbelakang semulajadi sinaran
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah tersebut. Pelajar juga boleh
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa membezakan antara ketiga-tiga
penembusan, pemesongan oleh medan magnet sinaran.
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


C 3/1/2023 HARI SELASA
(EMK)
MASA 8 dan 9 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 ADIL 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐
5. Nilai Murni /
TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP
TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion.

OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


/STANDARD 6. Keusahawanan ☐
PEMBELAJARAN 8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 7. Kreativiti dan Inovasi /
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
mengion semula jadi dan buatan manusia.

KRITERIA Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 10. Pendidikan Kewangan ☐
KEJAYAAN
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 11. Kelestarian Global ☐
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
PROSES PEMIKIRAN
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran (PETA PEMIKIRAN)
mengion semula jadi dan buatan manusia.

PERKEMBANGAN AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)
AKTIVITI
Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
PEMBELAJARAN
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
latar belakang semula jadi seperti
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang Pelajar dapat membincangkan
mengenai sinaran mengion dan
ii. Spoke out : mengesan sumber sinaran
a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan latarbelakang semulajadi sinaran
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah tersebut. Pelajar juga boleh
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa membezakan antara ketiga-tiga
penembusan, pemesongan oleh medan magnet sinaran.
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 4/1/2023 HARI RABU
(EMK)
MASA 8 dan 9 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 KERJASAMA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐
5. Nilai Murni /
TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP
TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion.

OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


/STANDARD 6. Keusahawanan ☐
PEMBELAJARAN 8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 7. Kreativiti dan Inovasi /
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
mengion semula jadi dan buatan manusia.

KRITERIA Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 10. Pendidikan Kewangan ☐
KEJAYAAN
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 11. Kelestarian Global ☐
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
PROSES PEMIKIRAN
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran (PETA PEMIKIRAN)
mengion semula jadi dan buatan manusia.

PERKEMBANGAN AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)
AKTIVITI
Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
PEMBELAJARAN
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
latar belakang semula jadi seperti
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang Pelajar dapat membincangkan
mengenai sinaran mengion dan
ii. Spoke out : mengesan sumber sinaran
a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan latarbelakang semulajadi sinaran
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah tersebut. Pelajar juga boleh
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa membezakan antara ketiga-tiga
penembusan, pemesongan oleh medan magnet sinaran.
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 5/1/2023 HARI KHAMIS
(EMK)
MASA 2 dan 3 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 YAKIN 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐
5. Nilai Murni /
TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP
TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion.

OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


/STANDARD 6. Keusahawanan ☐
PEMBELAJARAN 8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 7. Kreativiti dan Inovasi /
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
mengion semula jadi dan buatan manusia.

KRITERIA Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 10. Pendidikan Kewangan ☐
KEJAYAAN
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 11. Kelestarian Global ☐
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
PROSES PEMIKIRAN
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran (PETA PEMIKIRAN)
mengion semula jadi dan buatan manusia.

PERKEMBANGAN AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)
AKTIVITI
Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
PEMBELAJARAN
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
latar belakang semula jadi seperti
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang Pelajar dapat membincangkan
mengenai sinaran mengion dan
ii. Spoke out : mengesan sumber sinaran
a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan latarbelakang semulajadi sinaran
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah tersebut. Pelajar juga boleh
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa membezakan antara ketiga-tiga
penembusan, pemesongan oleh medan magnet sinaran.
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 5/1/2023 HARI KHAMIS
(EMK)
MASA 4 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 SETIA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐
5. Nilai Murni /
TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP
TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion.

OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


/STANDARD 6. Keusahawanan ☐
PEMBELAJARAN 8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 7. Kreativiti dan Inovasi /
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
mengion semula jadi dan buatan manusia.

KRITERIA Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 10. Pendidikan Kewangan ☐
KEJAYAAN
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 11. Kelestarian Global ☐
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
PROSES PEMIKIRAN
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran (PETA PEMIKIRAN)
mengion semula jadi dan buatan manusia.

PERKEMBANGAN AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)
AKTIVITI
Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
PEMBELAJARAN
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
latar belakang semula jadi seperti
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang Pelajar dapat membincangkan
mengenai sinaran mengion dan
ii. Spoke out : mengesan sumber sinaran
a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan latarbelakang semulajadi sinaran
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah tersebut. Pelajar juga boleh
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa membezakan antara ketiga-tiga
penembusan, pemesongan oleh medan magnet sinaran.
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 5/1/2023 HARI KHAMIS
(EMK)
MASA 5 dan 6 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 ADIL 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐
5. Nilai Murni /
TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP
TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion.

OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


/STANDARD 6. Keusahawanan ☐
PEMBELAJARAN 8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 7. Kreativiti dan Inovasi /
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
mengion semula jadi dan buatan manusia.

KRITERIA Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 10. Pendidikan Kewangan ☐
KEJAYAAN
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 11. Kelestarian Global ☐
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
PROSES PEMIKIRAN
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran (PETA PEMIKIRAN)
mengion semula jadi dan buatan manusia.

PERKEMBANGAN AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)
AKTIVITI
Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
PEMBELAJARAN
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
latar belakang semula jadi seperti
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang Pelajar dapat membincangkan
mengenai sinaran mengion dan
ii. Spoke out : mengesan sumber sinaran
a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan latarbelakang semulajadi sinaran
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah tersebut. Pelajar juga boleh
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa membezakan antara ketiga-tiga
penembusan, pemesongan oleh medan magnet sinaran.
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 36 TARIKH:01.1.2023-05.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 5/1/2023 HARI KHAMIS
(EMK)
MASA 7 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 JUJUR 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐
5. Nilai Murni /
TEMA 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP
TAJUK / STANDARD
BAB 8: KERADIOAKTIFAN
KANDUNGAN
8.3 Sinaran mengion dan sinaran tidak mengion.

OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


/STANDARD 6. Keusahawanan ☐
PEMBELAJARAN 8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 7. Kreativiti dan Inovasi /
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran 9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
mengion semula jadi dan buatan manusia.

KRITERIA Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 10. Pendidikan Kewangan ☐
KEJAYAAN
8.3.3 Menjelaskan dengan contoh sumber sinaran mengion dalam 11. Kelestarian Global ☐
alam sekitar iaitu sumber semula jadi dan sumber buatan manusia.
PROSES PEMIKIRAN
8.3.4 Membincang cara mengurus risiko terdedah kepada sinaran (PETA PEMIKIRAN)
mengion semula jadi dan buatan manusia.

PERKEMBANGAN AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)
AKTIVITI
Pelajar membuka buku teks masing-masing dengan bantuan guru. BBM :
PEMBELAJARAN
Pelajar diminta menyatakan kesan bom nuklear kepada manusia Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
+Peta Bulatan
NILAI :
i. Rally Robin : Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
a. Pelajar diberi masa untuk membuat aktiviti dalam kehidupan
dalam kumpulan PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
i. Pelajar membincangkan mengenai
sinaran mengion (sinar alfa, beta, KBKK :
gamma dan sinar- X) +Peta Pokok Membanding beza dan Menyatakan
ii. Pelajar mengesan sumber sinaran dengan Jelas
latar belakang semula jadi seperti
tanah, batuan dan tumbuhan IMPAK / REFLEKSI
menggunakan alat pengesan sinar
latar belakang Pelajar dapat membincangkan
mengenai sinaran mengion dan
ii. Spoke out : mengesan sumber sinaran
a. Pelajar diberi masa untuk membincangkan latarbelakang semulajadi sinaran
perbezaan antara ketiga-tiga sinaran adalah tersebut. Pelajar juga boleh
dari aspek saiz zarah, kuasa pengionan, kuasa membezakan antara ketiga-tiga
penembusan, pemesongan oleh medan magnet sinaran.
dan medan elektrik.

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6

You might also like