You are on page 1of 24

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TARIKH 9/4/2023 MASA


MINGGU 22
HARI Isnin KELAS
TEMA Tema 2: PENEROKAAN UNSUR DALAM ALAM
TAJUK BAB 7:TENAGA DAN KUASA
STANDARD KANDUNGAN 7.3 Prinsip keabadian tenaga
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
7.3.1 : Menerangkan dengan contoh Prinsip Keabadian Tenaga

AKTIVITI PENGAJARAN 1. Guru mencetus pemikiran pelajar dengan bertanyakan soalan men
perlahan apabila berada di landasan yang tinggi dan sangat laju apa
(Pengenalan)
2. Murid mengenal pasti jenis dan fungsi transformer dalam penggun

3.Pelajar dalam kumpulan (Pembezaan: Kumpulan pelbagai aras) m


(Penerokaan)
4. Murid membincangkan secara ringkas dapatan mereka dihadapan
4. Pelajar jalankan aktiviti, perhatikan ayunan bandul dan wakil kump
5. Pelajar membincangkan perubahan tenaga dalam beberapa aktivi
mengayun buaian di taman permainan. (CL : Roam or remains)
6. Murid secara kreatif akan membina dan membentangkan peta min
hadapan kelas.
7. Murid merumuskan isi pelajaran dan aktiviti yang di laksanakan se
guru.

☐ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi lat

☐ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latih


REFLEKSI
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TARIKH 9/4/2023 MASA


MINGGU 22
MINGGU 22
HARI Isnin KELAS
TEMA Tema 2: PENEROKAAN UNSUR DALAM ALAM
TAJUK BAB 7:TENAGA DAN KUASA

STANDARD KANDUNGAN 7.3 Prinsip keabadian tenaga


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :

7.3.1 : Menerangkan dengan contoh Prinsip Keabadian Tenaga

AKTIVITI 1. Guru mencetus pemikiran pelajar dengan bertanyakan soalan men


perlahan apabila berada di landasan yang tinggi dan sangat laju apa
(Pengenalan)
2. Murid mengenal pasti jenis dan fungsi transformer dalam penggun

3.Pelajar dalam kumpulan (Pembezaan: Kumpulan pelbagai aras) m


(Penerokaan)
4. Murid membincangkan secara ringkas dapatan mereka dihadapan
4. Pelajar jalankan aktiviti, perhatikan ayunan bandul dan wakil kump
5. Pelajar membincangkan perubahan tenaga dalam beberapa aktivi
mengayun buaian
6. Murid secara di taman
kreatif akanpermainan. (CLmembentangkan
membina dan : Roam or remains)
peta min
hadapan kelas.

REFLEKSI ☐ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi lati
☐ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latih
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


TARIKH 9/4/2023 MASA
MINGGU 22
HARI Isnin KELAS
TEMA Tema 2: PENEROKAAN UNSUR DALAM ALAM
TAJUK BAB 7: KEELEKTRIKAN DAN KEMAGNETAN
STANDARD KANDUNGAN 7.3 : Kemagnetan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
OBJEKTIF 7.3.1 : Membincangkan ciri-ciri magnet.

AKTIVITI 1. Guru mencetus pemikiran pelajar dengan bertanyakan soalan, ada


(Pengenalan)
AKTIVITI

2.Guru menyatakan Objektif Pembelajaran dan Kriteria Kejayaan yan


ini.
3.Pelajar dalam kumpulan (Pembezaan: Kumpulan pelbagai aras) m
magnet. (Penerokaan)
4. Wakil kumpulan menerangkan ciri- ciri magnet.
5. Pelajar menerangkan maksud medan magnet(CL : Roam or remai
6. Murid menjawab soalan mengenai soalan KBaT dengan bimbinga
7. Murid secara kreatif akan membina dan membentangkan peta min
hadapan kelas
REFLEKSI
☐ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi la

☐ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi lati

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:


ARIAN

8.00 - 9.30 am
3 COMMUNICATOR

dapat :
badian Tenaga

anyakan soalan mengapakah troli dalam roller-coaster


dan sangat laju apabila menuruni landasan.

mer dalam penggunaan peralatan elektrik di rumah.

an pelbagai aras) membina satu model bandul ringkas.

n mereka dihadapan kelas.


ndul dan wakil kumpulan menerangkannya
lam beberapa aktiviti yang berlaku seharian contohnya
am or remains)
bentangkan peta minda yang telah dibincangkan di

ng di laksanakan sepanjang hari ini dengan bimbingan

ajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan

jaran dan diberi latihan pemulihan


uhkan kerana:

ARIAN

10.00 - 11.00 am
3 THINKER

dapat :

badian Tenaga

anyakan soalan mengapakah troli dalam roller-coaster


dan sangat laju apabila menuruni landasan.

mer dalam penggunaan peralatan elektrik di rumah.

an pelbagai aras) membina satu model bandul ringkas.

n mereka dihadapan kelas.


ndul dan wakil kumpulan menerangkannya
lam beberapa aktiviti yang berlaku seharian contohnya
am or remains)
bentangkan peta minda yang telah dibincangkan di

ajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan


jaran dan diberi latihan pemulihan
uhkan kerana:

ARIAN
12.00 - 1.00 pm
2 PRINCIPLE

dapat :

anyakan soalan, adakah magnet boleh dicipta?.


Kriteria Kejayaan yang akan dicapai dalam pdp pada hari

an pelbagai aras) membuat peta buih berkaitan ciri- ciri

t.
CL : Roam or remains)
aT dengan bimbingan guru.
bentangkan peta minda yang telah dibincangkan di

elajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan

ajaran dan diberi latihan pemulihan

uhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 9/5/2023 MASA
MINGGU 22
HARI Selasa KELAS
TEMA Tema 2: PENEROKAAN UNSUR DALAM ALAM
TAJUK BAB 7:TENAGA DAN KUASA
STANDARD KANDUNGAN 7.3 Prinsip keabadian tenaga
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
OBJEKTIF 7.3.1 : Menerangkan dengan contoh Prinsip Keabadian Tenaga

AKTIVITI PENGAJARAN 1. Guru mencetus pemikiran pelajar dengan bertanyakan soalan mengapakah troli dalam roller-coaster perl
berada di landasan yang tinggi dan sangat laju apabila menuruni landasan.(Pengenalan)

2. Murid mengenal pasti jenis dan fungsi transformer dalam penggunaan peralatan elektrik di rumah.

3. Pelajar dalam kumpulan (Pembezaan: Kumpulan pelbagai aras) membina satu model bandul ringkas.(Pe

4. Murid membincangkan secara ringkas dapatan mereka dihadapan kelas.


5. Murid membentangkan hasil dapatan masing-masing mengikut kumpulan.
6. Murid menjawab soalan KBAT: Namakan gas yang terkumpul pada anod dan katod.
7. Murid merumus isi pelajaran dengan bantuan guru.
orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan

REFLEKSI orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


TARIKH 9/5/2023 MASA
MINGGU 22
HARI Selasa KELAS
TEMA Tema 2: PENEROKAAN UNSUR DALAM ALAM
TAJUK BAB 7: KEELEKTRIKAN DAN KEMAGNETAN
STANDARD KANDUNGAN 7.3 : Kemagnetan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
OBJEKTIF 7.3.1 : Membincangkan ciri-ciri magnet.

AKTIVITI PENGAJARAN 1. Guru mencetus pemikiran pelajar dengan bertanyakan soalan, adakah magnet boleh dicipta?.(Pe

2.Guru menyatakan Objektif Pembelajaran dan Kriteria Kejayaan yang akan dicapai dalam pdp pad

3.Pelajar dalam kumpulan (Pembezaan: Kumpulan pelbagai aras) membuat peta buih berkaitan cir
magnet. (Penerokaan)
4. Wakil kumpulan menerangkan ciri- ciri magnet.
5. Pelajar menerangkan maksud medan magnet(CL : Roam or remains)
6. Murid menjawab soalan mengenai soalan KBaT dengan bimbingan guru.
7. Murid secara kreatif akan membina dan membentangkan peta minda yang telah dibincangkan d
kelas.
REFLEKSI
orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan

orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:


10.00 -11.30 am
3 REFLECTIVE

naga

n mengapakah troli dalam roller-coaster perlahan apabila


i landasan.(Pengenalan)

ggunaan peralatan elektrik di rumah.

as) membina satu model bandul ringkas.(Penerokaan)

apan kelas.
kut kumpulan.
ul pada anod dan katod.

i latihan pengayaan / pengukuhan

atihan pemulihan

AN
12.00 - 1.00 Pm
2 PRINCIPLE
oalan, adakah magnet boleh dicipta?.(Pengenalan)

ayaan yang akan dicapai dalam pdp pada hari ini.

ai aras) membuat peta buih berkaitan ciri- ciri

m or remains)
n bimbingan guru.
n peta minda yang telah dibincangkan di hadapan

iberi latihan pengayaan / pengukuhan

beri latihan pemulihan

na:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 9/6/2023 MASA
MINGGU 22
HARI RABU KELAS
TEMA Tema 2: PENEROKAAN UNSUR DALAM ALAM
TAJUK BAB 7: KEELEKTRIKAN DAN KEMAGNETAN
STANDARD KANDUNGAN 7.3 : Kemagnetan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
OBJEKTIF
7.3.1 : Membincangkan ciri-ciri magnet.

AKTIVITI PENGAJARAN 1. Guru mencetus pemikiran pelajar dengan bertanyakan soalan, adakah magnet boleh dicipta?
2.Guru menyatakan Objektif Pembelajaran dan Kriteria Kejayaan yang akan dicapai dalam pdp p
3.Pelajar dalam kumpulan (Pembezaan: Kumpulan pelbagai aras) membuat peta buih berkaitan
(Penerokaan)
4. Wakil kumpulan menerangkan ciri- ciri magnet.
5. Pelajar menerangkan maksud medan magnet(CL : Roam or remains)
6. Murid menjawab soalan mengenai soalan KBaT dengan bimbingan guru.
7. Murid secara kreatif akan membina dan membentangkan peta minda yang telah dibincangka

☐ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuh

REFLEKSI ☐ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 9/6/2023 MASA
MINGGU 22
HARI Rabu KELAS
TEMA Tema 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP
TAJUK BAB 6: ELEKTRIK DAN KEMAGNETAN
STANDARD KANDUNGAN 6.3 Penghantaran dan pengagihan tenaga elektrik
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
6.2.1 Menerangkan fungsi komponen dalam sistem penghantaran dan pengagihan tenaga elek
OBJEKTIF visual.
Menerangkan dengan contoh pembekalan elektrik dan sistem pendawaian elektrik di rumah.
6.2.3 Membezakan komponen keselamatan dalam sistem pendawaian di rumah.
1. Secara berkumpulan, murid menjalankan aktiviti membina transformer injak naik dan injak tur
2. Murid mengenal pasti jenis dan fungsi transformer dalam penggunaan peralatan elektrik di rum
3. Secara berkumpulan, murid mengumpul maklumat mengenai fungsi transformer dalam pengg
elektrik di rumah.
4. Murid membincangkan secara ringkas dapatan mereka dihadapan kelas.
5. Murid menjawab soalan mengenai perbezaan unsur dan sebatian.
AKTIVITI PENGAJARAN
6. Murid menjawab soalan mengenai soalan KBaT dengan bimbingan guru.
7. Murid merumuskan isi pelajaran dan aktiviti yang di laksanakan sepanjang hari ini dengan bim
8. Murid secara kreatif akan membina dan membentangkan peta minda yang telah dibincangkan

9. Murid merumuskan isi pelajaran dan aktiviti yang di laksanakan sepanjang hari pertama perse
bimbingan guru.

orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan

REFLEKSI orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
REFLEKSI

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


TARIKH 9/6/2023 MASA
MINGGU 22
HARI Rabu KELAS
TEMA PENYENGGARAAN KESINAMBUNGAN HIDUP
TAJUK 7.0 : KEELEKTRIKAN DAN KEMAGNETAN
STANDARD KANDUNGAN 7.1 : Keelektrikan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
7.1.1 : Menerangkan tentang tenaga .
OBJEKTIF 7.1.2 : Menerangkan tentang cas elektrostatik

1. Guru mencetus pemikiran pelajar dengan menunjukkan gambar pokok dan menanyakan soalan iaitu a
memerlukan tenaga .
2.Guru menyatakan Objektif Pembelajaran dan Kriteria Kejayaan yang akan dicapai dalam pdp pada har

3. Pelajar dalam kumpulan (Pembezaan: Kumpulan pelbagai aras) menyatakan maksud tenaga
AKTIVITI PENGAJARAN (Penerokaan)
4. Pelajar menyenaraikan kegunaan tenaga dan wakil kumpulan menerangkannya.
5. Pelajar menyatakan jenis cas elektrostatik dan wakil kumpulan menerangkannya.
6. Pelajar menerangkan kesan cas elektrostatik.
7. Murid merumus isi pelajaran dengan bantuan guru.

orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan

REFLEKSI orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:


7.00 - 8.30 AM
2 BALANCE

magnet boleh dicipta?.(Pengenalan)


n dicapai dalam pdp pada hari ini.
at peta buih berkaitan ciri- ciri magnet.

u.
ang telah dibincangkan di hadapan kelas

engayaan / pengukuhan

mulihan
8.30 - 9.30 AM
3 THINKER

ngagihan tenaga elektrik dengan lakaran


6.2.2
n elektrik di rumah.
rumah.
njak naik dan injak turun.
eralatan elektrik di rumah.
sformer dalam penggunaan peralatan

u.
ng hari ini dengan bimbingan guru.
ng telah dibincangkan di hadapan kelas.

ng hari pertama persekolahan dengan

/ pengukuhan
10.00 - 11.00 am
2 Principle

nanyakan soalan iaitu adakah pokok

pai dalam pdp pada hari ini.

maksud tenaga

a.
a.

an / pengukuhan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 9/7/2023 MASA
MINGGU 22
HARI Khamis KELAS

TEMA PENYENGGARAAN KESINAMBUNGAN HIDUP

TAJUK 7.0 : KEELEKTRIKAN DAN KEMAGNETAN


STANDARD KANDUNGAN 7.1 : Keelektrikan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
7.1.1 : Menerangkan tentang tenaga .
OBJEKTIF 7.1.2 : Menerangkan tentang cas elektrostatik

1. Guru mencetus pemikiran pelajar dengan menunjukkan gambar pokok dan menanyakan soalan iai
memerlukan tenaga .
2.Guru menyatakan Objektif Pembelajaran dan Kriteria Kejayaan yang akan dicapai dalam pdp pada

3. Pelajar dalam kumpulan (Pembezaan: Kumpulan pelbagai aras) menyatakan maksud tenaga
AKTIVITI PENGAJARAN (Penerokaan)
4. Pelajar menyenaraikan kegunaan tenaga dan wakil kumpulan menerangkannya.

5. Pelajar menyatakan jenis cas elektrostatik dan wakil kumpulan menerangkannya.

6. Pelajar menerangkan kesan cas elektrostatik.


7. Murid merumus isi pelajaran dengan bantuan guru.
☐ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan

REFLEKSI ☐ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TARIKH 9/7/2023 MASA


MINGGU 22
HARI Khamis KELAS
TEMA PENYENGGARAAN KESINAMBUNGAN HIDUP
TAJUK 7.0 : KEELEKTRIKAN DAN KEMAGNETAN
STANDARD KANDUNGAN 7.2 : Pengaliran arus dalam litar selari dan bersiri
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :

OBJEKTIF 7.2.1 : Menghuraikan dan berkomunikasi mengenai pengaliran arus elektrik dalam litar bersiri dan litar selari.

AKTIVITI PENGAJARAN 1. Guru mencetus pemikiran pelajar dengan bertanyakan soalan, lampu dirumah di pasang dalam susunan sel
(Pengenalan)

2.Guru menyatakan Objektif Pembelajaran dan Kriteria Kejayaan yang akan dicapai dalam pdp pada hari ini.
3.Pelajar dalam kumpulan (Pembezaan: Kumpulan pelbagai aras) menyatakan tentang penyambungan kompo
litar bersiri dan litar selari. (Penerokaan)
4. Wakil kumpulan menerangkan lebih lanjut tentang penyambungan dalam litar.
5. Pelajar menyatakan kelebihan dan kekurangan litar selari dan litar bersiri (CL : Roam or remains)
6. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT yang dirancang oleh guru. ( KBAT)
7. Murid secara kreatif akan membina dan membentangkan peta minda yang telah dibincangkan di hadapan ke
8. Murid merumuskan isi pelajaran dan aktiviti yang di laksanakan sepanjang hari pertama persekolahan denga

☐ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan

☐ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
REFLEKSI
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: pelajar tingkatan 2 balik awal (jam 12.00 pm) ha

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


TARIKH 9/7/2023 MASA
MINGGU 22
HARI Khamis KELAS
TEMA Tema 3: TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP
TAJUK BAB 6: ELEKTRIK DAN KEMAGNETAN
STANDARD KANDUNGAN 6.3 Penghantaran dan pengagihan tenaga elektrik
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
6.2.1 Menerangkan fungsi komponen dalam sistem penghantaran dan pengagihan tenaga elektrik d
OBJEKTIF visual.
Menerangkan dengan contoh pembekalan elektrik dan sistem pendawaian elektrik di rumah.
6.2.3 Membezakan komponen keselamatan dalam sistem pendawaian di rumah.
AKTIVITI PENGAJARAN 1. Secara berkumpulan, murid menjalankan aktiviti membina transformer injak naik dan injak turun.
2. Murid mengenal pasti jenis dan fungsi transformer dalam penggunaan peralatan elektrik di rumah.
3. Secara berkumpulan, murid mengumpul maklumat mengenai fungsi transformer dalam penggunaa
di rumah.
4. Murid membincangkan secara ringkas dapatan mereka dihadapan kelas.
5. Murid menjawab soalan mengenai perbezaan unsur dan sebatian.
6. Murid menjawab soalan mengenai soalan KBaT dengan bimbingan guru.
7. Murid merumuskan isi pelajaran dan aktiviti yang di laksanakan sepanjang hari ini dengan bimbing
8. Murid secara kreatif akan membina dan membentangkan peta minda yang telah dibincangkan di ha

REFLEKSI 9. Murid merumuskan isi pelajaran dan aktiviti yang di laksanakan sepanjang hari pertama persekolah
bimbingan guru.
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
8.00 - 9.30 am
2 Balance

menanyakan soalan iaitu adakah pokok

capai dalam pdp pada hari ini.

n maksud tenaga

nnya.

nnya.

pengukuhan

12.00 - 1.00 PM
2 PRINCIPLE
ar bersiri dan litar selari.

asang dalam susunan selari atau bersiri?.

alam pdp pada hari ini.


g penyambungan komponen elektrik dalam

m or remains)
h guru. ( KBAT)
bincangkan di hadapan kelas.
ama persekolahan dengan bimbingan guru.

/ pengukuhan

ik awal (jam 12.00 pm) hari ini.

10.00 - 11.30 am
3 Reflective
gihan tenaga elektrik dengan lakaran
6.2.2
ektrik di rumah.
ah.
naik dan injak turun.
atan elektrik di rumah.
mer dalam penggunaan peralatan elektrik

hari ini dengan bimbingan guru.


elah dibincangkan di hadapan kelas.

hari pertama persekolahan dengan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 9/8/2023 MASA
MINGGU 22
HARI Jumaat KELAS
TEMA PENYENGGARAAN KESINAMBUNGAN HIDUP
TAJUK 7.0 : KEELEKTRIKAN DAN KEMAGNETAN
STANDARD KANDUNGAN 7.1 : Keelektrikan
Pada
7.1.4 :akhir pengajarantentang
Menerangkan dan pembelajaran
arus, voltan ,dan
murid dapat : serta unitnya.
rintangan
OBJEKTIF

1. Guru mencetus pemikiran pelajar dengan bertanyakan soalan mengapakah kipas berpusing.
2. Guru menyatakan Objektif Pembelajaran dan Kriteria Kejayaan yang akan dicapai dalam pdp pada hari
(Pengenalan)
ini.
3. Pelajar dalam kumpulan (Pembezaan: Kumpulan pelbagai aras) menyatakan maksud arus, voltan dan
rintangan beserta unitnya.(Penerokaan)
4. Pelajar menamakan alat untuk mengukur arus dan voltan dan wakil kumpulan menerangkannya.
5. Pelajar melukis litar lengkap untuk mengukur arus dan voltan .
AKTIVITI PENGAJARAN
6. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT yang dirancang oleh guru. ( KBAT)
7. Murid secara kreatif akan membina dan membentangkan peta minda yang telah dibincangkan di hadapa
kelas.
8. Murid merumuskan isi pelajaran dan aktiviti yang di laksanakan sepanjang hari pertama persekolahan
dengan bimbingan guru.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuha

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
REFLEKSI
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
7.30 - 9.00 am
2 BALANCE

nitnya.

mengapakah kipas berpusing.


n yang akan dicapai dalam pdp pada hari
s) menyatakan maksud arus, voltan dan
wakil kumpulan menerangkannya.
.
T yang dirancang oleh guru. ( KBAT)
a minda yang telah dibincangkan di hadapan

n sepanjang hari pertama persekolahan

dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan

dan diberi latihan pemulihan

You might also like