You are on page 1of 3

Висока школа струковних студија за васпитаче у Крушевцу

ПИСАНА ПРИПРЕМА ЗА УСМЕРЕНУ АКТИВНОСТ ИЗ ПОЧЕТНИХ


МАТЕМАТИЧКИХ ПОЈМОВА

Назив тематске области: Релације положаја


Тематска јединица: Развијање појмова релација положаја испред, иза
и између

Ментор: Студент:
др Марија Најдановић, проф. Јована Веселиновић, 1в-042/15

Крушевац, 2017.
I Општи подаци:
1. Назив вртића: Лабуд
2. Датум и време активности: 31.10.2017. у 9.00
3. Узрасна група: Припремна
4. Број деце: 27
5. Васпитач: .
6.Студент: Јована Веселиновић
II Општи методички подаци:
1. Усмерена активност: Из почетних математичких појмова
2. Назив тематске области: Релације положаја
3. Тематска јединица: Развијање појмова релација положаја испред,
иза и између
III Циљеви и задаци активности:
Васпитно-образовни циљеви:

Практични циљеви:

IV Остали методички подаци:

1. Методе рада: - метода разговора;


- метода демонстрације и илустрације;
- проналазачка метода;
- игра као принцип и метода рада.

2. Облици рада: - фронтални;


- индивидулани;
- групни.

3. Средства рада: - 2 лутке на штапу;


- илустрација собе на хамеру;
- беџеви са именима;
- чаробна кутија са предметима;
- картице са нацртаним предметима;
- радни листови.
4. Корелација са осталим облицима
васпитно-образовног рада: - упознавање околине;
- развој говора;
- ликовно васпитање;
- физичко васпитање

V Литература - Дејић, М. (2015.) Методика развијања


почетних математичких појмова,
Београд: Планета Принт;
- Егерић, М. (2009.) Методика
развијања почетних математичких
појмова, Крушевац:Сиграф;
- Милешевић Д, Влаховић Д, Врбашки
Ђ, (2009.) Приручник за васпитаче
математика, Стилос арт.

VI План усмерене активности:


1. Уводни део (5 минута): - представљање деци;
- драматизација са луткама на штапу.

2. Главни део (15 до 20 минута): - разговор о представи;


- уочавање релација положаја испред,
иза и између;
- одређивање положаја у односу на
посматрача, у односу на друго лице и у
односу на предмет;
- навођење примера ван радне собе за
поменуте релације.

3. Завршни део ( 5 до 10 минута): - рад на радним листовима.

VII Могући ток усмерене активности:

Уводни део:

Главни део:
Завршни део:

You might also like