You are on page 1of 9

CONTOH

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SMK SEKSYEN 4 BANDAR KINRARA

KELAS 1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 8.00 AM WAKTU TAMAT 9.30 AM BIL KEHADIRAN/
HARI ISNIN KELAS 4 SS JUMLAH MURID
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 26
MATA PELAJARAN SAINS TAMBAHAN TAJUK/BIDANG PENEROKAAN UNSUR DALAM ALAM. BAB 3 JADUAL BERKALA UNSUR
STANDARD
KANDUNGAN 3.2.1 Menyenaraikan unsur dalam Kumpulan 1.
STANDARD 3.2.2 Menerangkan sifat fizik dan sifat kimia unsur dalam Kumpulan 1 iaitu
3.2 Kumpulan 1 PEMBELAJARAN litium, natrium dan kalium.
OBJEKTIF Pada akhir pdpc murid dapat :-
a. Menyenaraikan unsur dalam Kumpulan 1.
b. Menerangkan sifat fizik dan sifat kimia unsur dalam Kumpulan 1 iaitu litium, natrium dan kalium.

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik 1. Set Induksi - Guru bertanya berkaitan dengan pengetahuan murid berkaitan dengan bahan logam dan bukan logam.
dan berkesan dalam 2. Murid memberikan pelbagai jawapan dan guru memberikan maklum balas bagi jawapan murid
tempoh masa yang 3. Murid dalam kumpulan berempat diminta mengenalpasti tentang jadual berkala dan setiap kumpulan diberikan dengan seorang nama ahli sains yang berkaitan
realistik) dengan jadual berkala.
4. Guru menerangkan tentang sejarah perkembangan Jadual Berkala kepada murid dan murid membuat nota berkaitan tajuk

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN PdPc ditangguhkan kerana guru menghadiri taklimat SPR di USJ7

KELAS 2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 11.50 AM WAKTU TAMAT 1.20 PM BIL KEHADIRAN/
HARI ISNIN KELAS 3 AMANAH JUMLAH MURID /37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 26
MATA PELAJARAN SAINS TAJUK/BIDANG BAB 2: RESPIRASI

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN 2.5. Pertukaran gas dalam tumbuhan. PEMBELAJARAN 2.5.1 Menerangkan mekanisme pertukaran gas dalam tumbuhan.

OBJEKTIF Pada akhir pdpc murid dapat :-


2.5.1 Menerangkan mekanisme pertukaran gas dalam tumbuhan.

AKTIVITI PDP 1. Set Induksi - Guru bertanya kepada murid berkaitan dengan proses fotosintesis pada tumbuhan
(mengikut urutan 2. Murid memberikan jawapan dan jawapan yang betul diberikan sedikit token
aktiviti yang menarik 3. Murid diberi penerangan berkaitan dengan mekanisme pertukaran gas dalam tumbuhan pada waktu siang dan waktu malam
dan berkesan dalam 4. Murid membuat nota berkaitan tajuk
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN PdPc ditangguhkan kerana guru menghadiri taklimat SPR di USJ7

KELAS 3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI ISNIN KELAS 4 AK1 JUMLAH MURID 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 26

MATA PELAJARAN TAJUK/BIDANG PERWAKILAN DATA

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI ISNIN KELAS 4 AK2 JUMLAH MURID 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 26
MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI ISNIN KELAS 4 AK2 JUMLAH MURID 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 26
MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM


BIL KEHADIRAN/
HARI ISNIN KELAS 4 AK2 JUMLAH MURID 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 26

MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS RELIEF
REKOD WAKTU RELIEF
KELAS RELIEF
WAKTU RELIEF
GURU YANG DIGANTI
AKTIVITI MURID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SMK SEKSYEN 4 BANDAR KINRARA

KELAS 1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 7.30 AM WAKTU TAMAT 8.30 AM BIL KEHADIRAN/
HARI SELASA KELAS 3 INTELEK JUMLAH MURID
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 20
MATA PELAJARAN SAINS TAJUK/BIDANG CHAPTER 3 : TRANPOSRTATION

3.1.1 Describe the function of transport systems in complex and simple


organisms.
STANDARD STANDARD 3.1.2 Compare and contrast the functions of transport systems in complex and
KANDUNGAN 3.1 Transport system in organisms PEMBELAJARAN simple organisms.
3.1.3 Justify the importance of the function of transport system in
organisms.
OBJEKTIF At the end of this lesson, students should be able to:-
3.1.1 Describe the function of transport systems in complex and simple organisms.
3.1.2 Compare and contrast the functions of transport systems in complex and simple organisms.
3.1.3 Justify the importance of the function of transport system in organisms.

AKTIVITI PDP 1. Induction set :- Teacher check the students homework


(mengikut urutan 2. Via slide power point teacher explain about the mechanism og gases exchange
aktiviti yang menarik 3. Student so the excercises in PBD Plus book
dan berkesan dalam 4.Teacher guided the students
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN Semua murid terlibat dengan Program Senamrobik

KELAS 2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 9.00 AM WAKTU TAMAT 10.00 AM BIL KEHADIRAN/
HARI SELASA KELAS 3 EFEKTIF JUMLAH MURID
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 20
MATA PELAJARAN SAINS TAJUK/BIDANG BAB 2: RESPIRASI

STANDARD 2.5. STANDARD 2.5.1 Menerangkan mekanisme pertukaran gas dalam tumbuhan.
KANDUNGAN Pertukaran gas dalam tumbuhan. PEMBELAJARAN 2.5.2 Berkomunikasi bagi mewajarkan kepentingan persekitaran yang tidak
tercemar untuk tumbesaran dan kemandirian tumbuhan.
OBJEKTIF Pada akhir PdPc murid dapat:-
a. Menerangkan mekanisme pertukaran gas dalam tumbuhan.
b. Berkomunikasi bagi mewajarkan kepentingan persekitaran yang tidak tercemar untuk tumbesaran dan kemandirian tumbuhan.

AKTIVITI PDP 1. Set induksi - Guru bertanya bagaimana tumbuhan bernafas


(mengikut urutan 2. Beberapa orang murid memberikan jawapan masing-masing dan guru memberi maklum balas
aktiviti yang menarik 3. Menggunakan slide power point guru menerangkan isi pelajaran dan murid membuat latihan di dalam buku PBD Plus
dan berkesan dalam 4. Guru memantau tugasan murid
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN Semua murid terlibat dengan Program Senamrobik

KELAS 3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI SELASA KELAS 4 AK1 JUMLAH MURID 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 20

MATA PELAJARAN SAINS TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI SELASA KELAS 4 AK2 JUMLAH MURID 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 20
MATA PELAJARAN SAINS TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI SELASA KELAS 4 AK2 JUMLAH MURID 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 20
MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM


BIL KEHADIRAN/
HARI SELASA KELAS 4 AK2 JUMLAH MURID 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 20

MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS RELIEF
REKOD WAKTU RELIEF
KELAS RELIEF
WAKTU RELIEF
GURU YANG DIGANTI
AKTIVITI MURID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SMK SEKSYEN 4 BANDAR KINRARA

KELAS 1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 7.30 AM WAKTU TAMAT 8.30 AM BIL KEHADIRAN/
HARI RABU KELAS 3 INTELEK
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 21 JUMLAH MURID
MATA PELAJARAN SAINS TAJUK/BIDANG BAB 2: RESPIRASI

2.5.1 Menerangkan mekanisme pertukaran gas dalam tumbuhan.


STANDARD 2.5. STANDARD 2.5.2 Berkomunikasi bagi mewajarkan kepentingan persekitaran yang tidak
KANDUNGAN Pertukaran gas dalam tumbuhan. PEMBELAJARAN tercemar untuk tumbesaran dan kemandirian tumbuhan.
OBJEKTIF Pada akhir PdPc murid dapat:-
a. Menerangkan mekanisme pertukaran gas dalam tumbuhan.
b. Berkomunikasi bagi mewajarkan kepentingan persekitaran yang tidak tercemar untuk tumbesaran dan kemandirian tumbuhan.

AKTIVITI PDP 1. Set induksi - Guru bertanya bagaimana tumbuhan bernafas


(mengikut urutan 2. Beberapa orang murid memberikan jawapan masing-masing dan guru memberi maklum balas
aktiviti yang menarik 3. Menggunakan slide power point guru menerangkan isi pelajaran dan murid membuat latihan di dalam buku PBD Plus
dan berkesan dalam 4. Guru memantau tugasan murid
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN PdPc ditangguhkan kerana murid terlibat dengan penyesuaian trek "Larian Gemilang"

KELAS 2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 9.00 AM WAKTU TAMAT 10.00 AM BIL KEHADIRAN/
HARI RABU KELAS 3 AMANAH
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 21 JUMLAH MURID
MATA PELAJARAN SAINS TAJUK/BIDANG BAB 2: RESPIRASI

STANDARD 2.5. STANDARD 2.5.1 Menerangkan mekanisme pertukaran gas dalam tumbuhan.
KANDUNGAN Pertukaran gas dalam tumbuhan. PEMBELAJARAN 2.5.2 Berkomunikasi bagi mewajarkan kepentingan persekitaran yang tidak
tercemar untuk tumbesaran dan kemandirian tumbuhan.
OBJEKTIF Pada akhir PdPc murid dapat:-
a. Menerangkan mekanisme pertukaran gas dalam tumbuhan.
b. Berkomunikasi bagi mewajarkan kepentingan persekitaran yang tidak tercemar untuk tumbesaran dan kemandirian tumbuhan.

AKTIVITI PDP 1. Set induksi - Guru bertanya bagaimana tumbuhan bernafas


(mengikut urutan 2. Beberapa orang murid memberikan jawapan masing-masing dan guru memberi maklum balas
aktiviti yang menarik 3. Menggunakan slide power point guru menerangkan isi pelajaran dan murid membuat latihan di dalam buku PBD Plus
dan berkesan dalam 4. Guru memantau tugasan murid
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN PdPc ditangguhkan kerana guru terlibat dengan penyesuaian trek "Larian Gemilang'

KELAS 3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 11.20 AM WAKTU TAMAT 12.20 PM BIL KEHADIRAN/
HARI RABU KELAS 3 EFEKTIF 28/33
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 21 JUMLAH MURID

MATA PELAJARAN SAINS TAJUK/BIDANG CHAPTER 3 : TRANPOSRTATION

3.1.1 Describe the function of transport systems in complex and simple


organisms.
STANDARD 3.1 Transport system in organisms STANDARD 3.1.2 Compare and contrast the functions of transport systems in complex and
KANDUNGAN PEMBELAJARAN simple organisms.
3.1.3 Justify the importance of the function of transport system in
organisms.
OBJEKTIF At the end of this lesson, students should be able to:-
3.1.1 Describe the function of transport systems in complex and simple organisms.
3.1.2 Compare and contrast the functions of transport systems in complex and simple organisms.
3.1.3 Justify the importance of the function of transport system in organisms.

AKTIVITI PDP 1. Induction set :- Teacher check the students homework


(mengikut urutan 2. Via slide power point teacher explain about the mechanism og gases exchange
aktiviti yang menarik 3. Student so the excercises in PBD Plus book
dan berkesan dalam 4.Teacher guided the students
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN PdPc ditangguhkan kerana guru Taklimat Penjaminan Kualiti PBD

KELAS 4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI RABU KELAS
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 21 JUMLAH MURID

MATA PELAJARAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI RABU KELAS 4 AK2 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 21 JUMLAH MURID

MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM


HARI RABU KELAS 4 AK2 BIL KEHADIRAN/ 34/37
JUMLAH MURID
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 21

MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS RELIEF
REKOD WAKTU RELIEF
KELAS RELIEF
WAKTU RELIEF
GURU YANG DIGANTI
AKTIVITI MURID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SMK SEKSYEN 4 BANDAR KINRARA

KELAS 1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 9.00 AM WAKTU TAMAT 10.00 AM BIL KEHADIRAN/
HARI KHAMIS KELAS 3 EFEKTIF 30/33
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 22 JUMLAH MURID
MATA PELAJARAN SAINS TAJUK/BIDANG CHAPTER 3 : TRANPOSRTATION
3.1.1 Describe the function of transport systems in complex and simple
organisms.
STANDARD 3.1 Transport system in organisms STANDARD 3.1.2 Compare and contrast the functions of transport systems in complex and
KANDUNGAN PEMBELAJARAN simple organisms.
3.1.3 Justify the importance of the function of transport system in
organisms.
OBJEKTIF At the end of this lesson, students should be able to:-
3.1.1 Describe the function of transport systems in complex and simple organisms.
3.1.2 Compare and contrast the functions of transport systems in complex and simple organisms.
3.1.3 Justify the importance of the function of transport system in organisms.

AKTIVITI PDP 1. Induction set :- Teacher check the students homework


(mengikut urutan 2. Via slide power point teacher explain about the mechanism og gases exchange
aktiviti yang menarik 3. Student so the excercises in PBD Plus book
dan berkesan dalam 4.Teacher guided the students
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI 30/33 students do the exercises

CATATAN

KELAS 2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 11.20 AM WAKTU TAMAT 12.20 PM BIL KEHADIRAN/
HARI KHAMIS KELAS 3 AMANAH 32/36
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 22 JUMLAH MURID
MATA PELAJARAN SAINS TAJUK/BIDANG BAB 3: PENGANGKUTAN

3.1.1 Memerihalkan fungsi sistem pengangkutan dalam organisma kompleks


dan organisma ringkas.
STANDARD 3.1 STANDARD 3.1.2 Membanding dan membezakan fungsi sistem pengangkutan dalam
KANDUNGAN Sistem pengangkutan dalam organisma PEMBELAJARAN organisma kompleks dan organisma ringkas.
3.1.3 Mewajarkan kepentingan fungsi sistem pengangkutan dalam organisma
OBJEKTIF Pada akhir PdPc murid dapat:-
a. Memerihalkan fungsi sistem pengangkutan dalam organisma kompleks dan organisma ringkas.
b. Membanding dan membezakan fungsi sistem pengangkutan dalam organisma kompleks dan organisma ringkas.
c. Mewajarkan kepentingan fungsi sistem pengangkutan dalam organisma

AKTIVITI PDP 1. Set induksi - Guru mengagihkan murid kepada beberapa kumpulan
(mengikut urutan 2. Beberapa orang murid memberikan jawapan masing-masing dan guru memberi maklum balas
aktiviti yang menarik 3. Menggunakan slide power point guru menerangkan isi pelajaran dan murid membuat latihan di dalam buku PBD Plus
dan berkesan dalam 4. Guru memantau tugasan murid
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI 32/32 murid boleh menjawab soalan latihan dalam buku PBD Plus

CATATAN

KELAS 3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU WAKTU MULA WAKTU TAMAT BIL KEHADIRAN/
HARI KHAMIS KELAS
TAHUN BULAN TARIKH JUMLAH MURID

MATA PELAJARAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI KHAMIS KELAS 4 AK2 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 22 JUMLAH MURID

MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI KHAMIS KELAS 4 AK2 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 22 JUMLAH MURID

MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 0 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM


HARI KHAMIS KELAS 4 AK2 BIL KEHADIRAN/ 34/37
JUMLAH MURID
TAHUN 0 BULAN 0 TARIKH 0

MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS RELIEF
REKOD WAKTU RELIEF
KELAS RELIEF
WAKTU RELIEF
GURU YANG DIGANTI
AKTIVITI MURID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SMK SEKSYEN 4 BANDAR KINRARA

KELAS 1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 7.30 AM WAKTU TAMAT 8.30 AM BIL KEHADIRAN/
HARI JUMAAT KELAS 4 SS JUMLAH MURID 15/22
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 16
MATA PELAJARAN SAINS TAMBAHAN TAJUK/BIDANG BAB 3: JADUAL BERKALA

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN 3.1 Sejarah Jadual Berkala Unsur PEMBELAJARAN 3.1.1 Memerihalkan sejarah perkembangan Jadual Berkala Unsur

OBJEKTIF Pada akhir sesi PdPc murid dapat:-


a. memerihalkan sejarah perkembangan Jadual Berkala Unsur

AKTIVITI PDP 1. Set induksi - Guru meminta murid menyatakan maksud unsur
(mengikut urutan 2. Murid memberikan respon berdasarkan pengetahuan sedia ada semasa di tingkatan 3
aktiviti yang menarik 3. Menggunakan slide power point guru menerangkan tentang sejarah jadual berkala dan kenapa ia disusun sedemikian
dan berkesan dalam 4. Murid menyalin nota
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI 15/15 murid boleh menyatakan ahli kimia yang terlibat dengan penyusunan jadual berkala

CATATAN

KELAS 2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI JUMAAT KELAS 3 INTELEK JUMLAH MURID 30/38
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 16
MATA PELAJARAN SAINS TAJUK/BIDANG BAB 2: RESPIRASI

STANDARD 2.5. STANDARD 2.5.1 Menerangkan mekanisme pertukaran gas dalam tumbuhan.
KANDUNGAN Pertukaran gas dalam tumbuhan. PEMBELAJARAN 2.5.2 Berkomunikasi bagi mewajarkan kepentingan persekitaran yang tidak
tercemar untuk tumbesaran dan kemandirian tumbuhan.
OBJEKTIF Pada akhir PdPc murid dapat:-
a. Menerangkan mekanisme pertukaran gas dalam tumbuhan.
b. Berkomunikasi bagi mewajarkan kepentingan persekitaran yang tidak tercemar untuk tumbesaran dan kemandirian tumbuhan.

AKTIVITI PDP 1. Set induksi - Guru bertanya bagaimana tumbuhan bernafas


(mengikut urutan 2. Beberapa orang murid memberikan jawapan masing-masing dan guru memberi maklum balas
aktiviti yang menarik 3. Menggunakan slide power point guru menerangkan isi pelajaran dan murid membuat latihan di dalam buku PBD Plus
dan berkesan dalam 4. Guru memantau tugasan murid
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI 29/30 murid melengkapkan latihan pemulihan berkaitan sub topik 2.5
1/30 murid terlibat dengan latihan bola baling

CATATAN

KELAS 3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI KELAS JUMLAH MURID
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 16

MATA PELAJARAN TAJUK/BIDANG PERWAKILAN DATA

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI JUMAAT KELAS 4 AK2 JUMLAH MURID 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 16
MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM BIL KEHADIRAN/
HARI JUMAAT KELAS 4 AK2 JUMLAH MURID 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 16
MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS 6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 13 WAKTU MULA 10.20 AM WAKTU TAMAT 11.20 AM


BIL KEHADIRAN/
HARI 0 KELAS 4 AK2 JUMLAH MURID 34/37
TAHUN 2023 BULAN JUN TARIKH 16

MATA PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN TAJUK/BIDANG

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

AKTIVITI PDP
(mengikut urutan
aktiviti yang menarik
dan berkesan dalam
tempoh masa yang
realistik)

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN

KELAS RELIEF
REKOD WAKTU RELIEF
KELAS RELIEF
WAKTU RELIEF
GURU YANG DIGANTI
AKTIVITI MURID
PRINSIP PERAKAUNAN

Keupayaan murid yang pelbagai akan dikenalpasti melalui pra ujian, kemudian di bahagikan mengikut 3 kumpulan ke
1. KUKUH1 - kumpulan murid yang belum menguasai sepenuhnya kandungan kurikulum/kumpulan TP1-TP2
2. KUKUH2 - kumpulan murid yang telah menguasai kandungan kurikulum/kumpulan TP3-TP4
3. PENGAYAAN - kumpulan murid yang telah menguasai sepenuhnya kandungan kurikulum melebihi rakan yang lain

KUKUH 1 KUKUH II
(MAMPATAN) pengetahuan
Membanding dan mengaplikasikan (PECUTAN) pengetahuan
Membanding dan mengaplikasikan
tentang pelbagai jenis pelarasan pada tarikh tentang pelbagai jenis pelarasan pada tarikh
ahagikan mengikut 3 kumpulan keupayaan
kulum/kumpulan TP1-TP2

kurikulum melebihi rakan yang lain/kumpulan TP5-TP6

KUKUH II PENGAYAAN
(PECUTAN) pengetahuan
engaplikasikan Membanding dan mengaplikasikan pengetahuan
s pelarasan pada tarikh tentang pelbagai jenis pelarasan pada tarikh

You might also like