You are on page 1of 4

TANÓRA TERVEZET

A dokumentum készítőjének Ádám Zsolt


neve:

A foglalkozás célja: Rendszerező, ismétlő jellegű óra


Évfolyam és/vagy csoport: 4. osztály
Tematikus egység: Rajz/vizuális nevelés
A foglalkozás témája: Az őskor művészete
Tantárgyi kapcsolat: informatika, környezetismeret, magyar
Megvalósítás: informatikai eszközök alkalmazása
Felhasznált források: Lásd. tervezet alján részletezve!

Munka-
Idő-

forma*
A pedagógus A tanulók
tartam Módszer Eszköz
tevékenysége tevékenysége
(perc)
5 perc Előkészítés: Csoportalakítás: Irányított festett kövek
a szükséges 4 csoport csoportalakítás: zsákocska
eszközök a gyerekek tablet
biztosítása belépéskor (csoportonként
„mágikus” egy)
szimbólumokat
ábrázoló
köveket húznak
egy
zsákocskából,
az egyforma
szimbólumot
húzók alkotnak
egy csoportot.

10 Ráhangolódás, PUZZLE kirakása: K tabletek


perc motiváció – a Minden csoport kap játékos feladat interaktív tábla
téma egy szimbólumának borítékok
megközelítése megfelelő borítékot, QR-kód
mely egy QR-kódot és számkártyák
egy számkártyát
tartalmaz.
A kódot beolvasva egy
kirakót találnak - egy,
az óra témájához
illeszkedő képet kell
összeállítaniuk:

PUZZLE

A kirakott kép aztán


megjelenik az
interaktív táblán is, és
rövid beszélgetés
kezdődik róla, az
őskorról szerzett eddigi
ismereteket felidézve.

20 „Őskori séta” A csoportok Forgószínpad: K tabletek


perc „tanulmányi sétára” A csoportok fotók
indulnak a múltba: a egymás után QR-kódok
tabletekkel a kezükben keresik fel a
felkeresik a helyszíneket,
folyosón/udvaron mindenhol kb.
kihelyezett képeket, 5 perc áll a
minden csoport a rendelkezésükre
számkártyájának az ismeretek
megfelelővel kezdi, befogadására.
majd halad tovább a
másik helyszínre.
A képek alatti QR- Önálló
kódokat beolvasva ismeretszerzés
további ismeretekre
tehetnek szert a
következő négy
témakörben:

1.Az őskori festészet


Az őskori festészet

2.Az őskori szobrászat


Az őskori szobrászat

3.Az őskori építészet


Az őskori építészet

4.Agyagedények
Agyagedények

6 perc Önellenőrzés, ELLENŐRZŐ Írásbeli teszt E tabletek


visszacsatolás TESZT kitöltése:
a kutatómunkából
visszatérve minden
gyermek megkapja a
saját tabletjét és
nekilát a megosztott
GOOGLE ŰRLAP
kitöltéséhez. Ezt
megkaphatják akár az
e-mail címükre,
Messenger üzenetben,
vagy az osztály LINO
– felületére tűzve:

Ellenőrző kérdések

4 perc Értékelés A tesztek, ill. az Cs


elvégzett munka
értékelése, esetleges
felmerült kérdések
megbeszélése,
reflexiók

Össz.: 45 perc

*Rövidítések magyarázata: E = egyéni, P = páros, K = 3-6 fős kiscsoportos, Cs = Csoportos

A foglalkozás során fejlesztett kompetenciák, képességek: anyanyelvi kommunikáció,


digitális kompetenciák, önálló ismeretszerzés, rendszerező/elemző-készség, kreativitás,
együttműködés, lényeglátás, esztétikai érzék,

Felhasznált források:
https://im-a-puzzle.com/muveszettortenet_38ccabgo0.puzzle
https://tinyurl.com/bddxtnc6

https://www.irodalmiradio.hu/femis/muveszetek/3stilus/01oskor/1szobraszat.htm
https://tinyurl.com/2ztmhh2d

https://quizlet.com/324965412/flashcards

https://www.nkp.hu/tankonyv/vizualis_kultura_5_sni/lecke_01_001
https://tinyurl.com/mrxpfh3a

https://hu.qr-code-generator.com/

https://forms.gle/iH8KG7x7YzdzN5YR9

You might also like