You are on page 1of 10

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TARIKH 11 SEPTEMBER 2023 HARI ISNIN MINGGU 23

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL MASA 9.30 – 10.00 PAGI KELAS 2 KHA / JAZ

BIDANG / UNIT / TAJUK


MINGGU LAPOR DIRI - MENGGANTIKAN JADUAL PUAN NORABIA TUTADAWIYAH
PEMBELAJARAN

STANDARD KANDUNGAN RUJUK LAMPIRAN

STANDARD
RUJUK LAMPIRAN
PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 3.5.5 Melahirkan perasaan apabila mengamalkan gaya hidup sihat dan selamat.

RANGKA PENGAJARAN CATATAN / IMPAK

Aktiviti Permulaan
· Aktiviti untuk menarik
minat murid
· Memaklumkan kepada 1. Guru mendefinisikan tajuk
murid tentang OP dan KK 2. Guru membuat perbincangan dengan pelajar.
· Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran
terdahulu

Aktiviti Utama
· Penerangan kandungan
pembelajaran
· Contoh dan tunjuk cara
· Peluang membuat 1. Murid menyatakan perasaan apabila mampu mengamalkan gaya
latihan hidup sihat dan selamat dalam kehidupan seharian.
· Bimbingan dan maklum 2. Guru melontarkan soalan berdasarkan pengetahuan umum
balas berterusan pelajar.
· Beri pelbagai gaya 3. Murid memberi penerangan tentang gaya hidup sihat dan selamat
pembelajaran berdasarkan gambarajah yang terdapat dalam buku teks.
· Cabaran bersesuaian 4. Murid membuat catatan nota.
untuk semua murid
· Peluang untuk belajar
secara kolaboratif
· Pentaksiran untuk
pembelajaran

Aktiviti Penutup
· Aktiviti penutup yg
sesuai Guru membuat rumusan berdasarkan aktiviti PDPC yang dilakukan.
· Berkaitan dengan OP
· Rumusan pembelajaran

 REFLEKSI 7/7 orang murid memahami tentang isi pelajaran yang dipelajari pada hari ini.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 11 SEPTEMBER 2023 HARI ISNIN MINGGU 23

MATA PELAJARAN MATEMATIK MASA 11.00 - 12.30 TGH KELAS 4 IBR

BIDANG / UNIT / TAJUK


MINGGU LAPOR DIRI - MENGGANTIKAN JADUAL PUAN NORABIA TUTADAWIYAH
PEMBELAJARAN

STANDARD KANDUNGAN

STANDARD
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir pelajaran, murid dapat :


PEMBELAJARAN

RANGKA PENGAJARAN CATATAN / IMPAK

Aktiviti Permulaan
· Aktiviti untuk menarik
minat murid
· Memaklumkan kepada
murid tentang OP dan KK 1. Guru membuat sesi perbincangan dengan pelajar.
· Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran
terdahulu

Aktiviti Utama
· Penerangan kandungan
pembelajaran
· Contoh dan tunjuk cara
· Peluang membuat
latihan
· Bimbingan dan maklum
balas berterusan
· Beri pelbagai gaya
pembelajaran
· Cabaran bersesuaian
untuk semua murid
· Peluang untuk belajar
secara kolaboratif
· Pentaksiran untuk
pembelajaran

Aktiviti Penutup
· Aktiviti penutup yg
sesuai Guru membuat rumusan berdasarkan aktiviti perbincangan yang
· Berkaitan dengan OP dilakukan.
· Rumusan pembelajaran

 REFLEKSI 22/22 orang memahami dan berinteraksi bersama guru tentang tajuk perbincangan pada hari ini.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 12 SEPTEMBER 2023 HARI SELASA MINGGU 23

MATA PELAJARAN PJK MASA 8.30 - 9.30 PAGI KELAS 1 BUK/KHA

BIDANG / UNIT / TAJUK


MINGGU LAPOR DIRI - MENGGANTIKAN JADUAL PUAN NORABIA TUTADAWIYAH
PEMBELAJARAN

STANDARD KANDUNGAN

STANDARD
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir pelajaran, murid dapat :


PEMBELAJARAN

RANGKA PENGAJARAN CATATAN / IMPAK

Aktiviti Permulaan
· Aktiviti untuk menarik
minat murid
· Memaklumkan kepada
murid tentang OP dan KK 1. Guru membuat perbincangan dengan pelajar.
· Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran
terdahulu

Aktiviti Utama
· Penerangan kandungan
pembelajaran
· Contoh dan tunjuk cara
· Peluang membuat
latihan
· Bimbingan dan maklum
balas berterusan
· Beri pelbagai gaya
pembelajaran
· Cabaran bersesuaian
untuk semua murid
· Peluang untuk belajar
secara kolaboratif
· Pentaksiran untuk
pembelajaran

Aktiviti Penutup
· Aktiviti penutup yg
sesuai Guru membuat rumusan berdasarkan aktiviti perbincangan yang
· Berkaitan dengan OP dilakukan.
· Rumusan pembelajaran

 REFLEKSI / orang memahami dan berinteraksi bersama guru tentang tajuk perbincangan pada hari ini.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 12 SEPTEMBER 2023 HARI SELASA MINGGU 23

MATA PELAJARAN MATEMATIK MASA 12.00 - 1.00 PTG KELAS 1 KIN

BIDANG / UNIT / TAJUK


MINGGU LAPOR DIRI - MENGGANTIKAN JADUAL PUAN NORABIA TUTADAWIYAH
PEMBELAJARAN

STANDARD KANDUNGAN

STANDARD
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir pelajaran, murid dapat :


PEMBELAJARAN

RANGKA PENGAJARAN CATATAN / IMPAK

Aktiviti Permulaan
· Aktiviti untuk menarik
minat murid
· Memaklumkan kepada
murid tentang OP dan KK 1. Guru membuat perbincangan dengan pelajar.
· Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran
terdahulu

Aktiviti Utama
· Penerangan kandungan
pembelajaran
· Contoh dan tunjuk cara
· Peluang membuat
latihan
· Bimbingan dan maklum
balas berterusan
· Beri pelbagai gaya
pembelajaran
· Cabaran bersesuaian
untuk semua murid
· Peluang untuk belajar
secara kolaboratif
· Pentaksiran untuk
pembelajaran

Aktiviti Penutup
· Aktiviti penutup yg
sesuai Guru membuat rumusan berdasarkan aktiviti perbincangan yang
· Berkaitan dengan OP dilakukan.
· Rumusan pembelajaran

 REFLEKSI 30/30 orang memahami dan berinteraksi bersama guru tentang tajuk perbincangan pada hari ini.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 13 SEPTEMBER 2023 HARI RABU MINGGU 23

MATA PELAJARAN PK MASA 9.00 - 9.30 PAGI KELAS 1 KHA

BIDANG / UNIT / TAJUK MINGGU LAPOR DIRI - MENGGANTIKAN JADUAL PUAN NORABIA TUTADAWIYAH
PEMBELAJARAN ( PENGURUSAN MENTAL DAN EMOSI )

STANDARD KANDUNGAN MENGURUS MENTAL DAN EMOSI DALAM KEHIDUPAN SEHARIAN

STANDARD
PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF
1. Menyenaraikan 5 kemahiran mengurus mental dan emosi dalam kehidupan seharian.
PEMBELAJARAN

RANGKA PENGAJARAN CATATAN / IMPAK

Aktiviti Permulaan
· Aktiviti untuk menarik
minat murid
· Memaklumkan kepada
murid tentang OP dan KK 1. Guru membuat perbincangan dengan pelajar.
· Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran
terdahulu

Aktiviti Utama
· Penerangan kandungan
pembelajaran
· Contoh dan tunjuk cara
· Peluang membuat 1. Murid menyatakan definisi mengurus mental dan emosi
latihan berdasarkan pemahaman melalui petikan dari buku teks.
· Bimbingan dan maklum 2. Guru melontarkan soalan berdasarkan pengetahuan umum
balas berterusan pelajar.
· Beri pelbagai gaya 3. Murid membuat penerangan berdasarkan pemahaman sendiri.
pembelajaran 4. Murid memberi penerangan tentang cara mengurus mental dan
· Cabaran bersesuaian emosi dalam kehidupan seharian.
untuk semua murid 5. Murid membuat catatan nota sendiri.
· Peluang untuk belajar
secara kolaboratif
· Pentaksiran untuk
pembelajaran

Aktiviti Penutup
· Aktiviti penutup yg
sesuai Guru membuat rumusan berdasarkan aktiviti perbincangan yang
· Berkaitan dengan OP dilakukan.
· Rumusan pembelajaran

 REFLEKSI 37/37 orang memahami dan berinteraksi bersama guru tentang tajuk perbincangan pada hari ini.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 14 SEPTEMBER 2023 HARI KHAMIS MINGGU 23

MATA PELAJARAN MATEMATIK MASA 7.30 - 8.30 PAGI KELAS 1 KIN

BIDANG / UNIT / TAJUK


MINGGU LAPOR DIRI - MENGGANTIKAN JADUAL PUAN NORABIA TUTADAWIYAH
PEMBELAJARAN

STANDARD KANDUNGAN

STANDARD
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir pelajaran, murid dapat :


PEMBELAJARAN

RANGKA PENGAJARAN CATATAN / IMPAK

Aktiviti Permulaan
· Aktiviti untuk menarik
minat murid
· Memaklumkan kepada
murid tentang OP dan KK 1. Guru membuat perbincangan dengan pelajar.
· Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran
terdahulu

Aktiviti Utama
· Penerangan kandungan
pembelajaran
· Contoh dan tunjuk cara
· Peluang membuat
latihan
· Bimbingan dan maklum
balas berterusan
· Beri pelbagai gaya
pembelajaran
· Cabaran bersesuaian
untuk semua murid
· Peluang untuk belajar
secara kolaboratif
· Pentaksiran untuk
pembelajaran

Aktiviti Penutup
· Aktiviti penutup yg
sesuai Guru membuat rumusan berdasarkan aktiviti perbincangan yang
· Berkaitan dengan OP dilakukan.
· Rumusan pembelajaran

 REFLEKSI 30/30 orang memahami dan berinteraksi bersama guru tentang tajuk perbincangan pada hari ini.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 14 SEPTEMBER 2023 HARI KHAMIS MINGGU 23

MATA PELAJARAN MATEMATIK MASA 9.30 - 10.30 PAGI KELAS 4 IBR

BIDANG / UNIT / TAJUK


MINGGU LAPOR DIRI - MENGGANTIKAN JADUAL PUAN NORABIA TUTADAWIYAH
PEMBELAJARAN

STANDARD KANDUNGAN

STANDARD
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir pelajaran, murid dapat :


PEMBELAJARAN

RANGKA PENGAJARAN CATATAN / IMPAK

Aktiviti Permulaan
· Aktiviti untuk menarik
minat murid
· Memaklumkan kepada
murid tentang OP dan KK 1. Guru membuat perbincangan dengan pelajar.
· Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran
terdahulu

Aktiviti Utama
· Penerangan kandungan
pembelajaran
· Contoh dan tunjuk cara
· Peluang membuat
latihan
· Bimbingan dan maklum
balas berterusan
· Beri pelbagai gaya
pembelajaran
· Cabaran bersesuaian
untuk semua murid
· Peluang untuk belajar
secara kolaboratif
· Pentaksiran untuk
pembelajaran

Aktiviti Penutup
· Aktiviti penutup yg
sesuai Guru membuat rumusan berdasarkan aktiviti perbincangan yang
· Berkaitan dengan OP dilakukan.
· Rumusan pembelajaran

 REFLEKSI 21 /22 orang memahami dan berinteraksi bersama guru tentang tajuk perbincangan pada hari ini.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 14 SEPTEMBER 2023 HARI KHAMIS MINGGU 23

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL MASA 11.00 - 12.00 TGH KELAS 2 KHA / JAZ

BIDANG / UNIT / TAJUK


MINGGU LAPOR DIRI - MENGGANTIKAN JADUAL PUAN NORABIA TUTADAWIYAH
PEMBELAJARAN

STANDARD KANDUNGAN RUJUK LAMPIRAN

STANDARD
RUJUK LAMPIRAN
PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid dapat :

OBJEKTIF 3.5.1 Mengkajikesan amalan gaya hidup sihat dan selamat terhadap diri, komuniti dan
PEMBELAJARAN masyarakat.Menghuraikan aktiviti gaya hidup sihat dan selamat.
3.5.2 Mengenal pasti amalan gaya hidup sihat dan selamat demi kesejahteraan hidup.

RANGKA PENGAJARAN CATATAN / IMPAK

Aktiviti Permulaan
· Aktiviti untuk menarik
minat murid
· Memaklumkan kepada 1. Guru mendefinisikan tajuk
murid tentang OP dan KK 2. Guru membuat perbincangan dengan pelajar.
· Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran
terdahulu

Aktiviti Utama
· Penerangan kandungan
pembelajaran
· Contoh dan tunjuk cara
· Peluang membuat 1. Murid menyatakan kesan mengamalkan gaya hidup sihat
latihan terhadap diri sendiri, keluarga dan masyarakat berdasarkan
· Bimbingan dan maklum pemahaman melalui petikan dari buku teks.
balas berterusan 2. Guru melontarkan soalan berdasarkan pengetahuan umum
· Beri pelbagai gaya pelajar.
pembelajaran 3. Murid membuat penerangan berdasarkan pemahaman sendiri.
· Cabaran bersesuaian 4. Murid membuat catatan nota.
untuk semua murid
· Peluang untuk belajar
secara kolaboratif
· Pentaksiran untuk
pembelajaran

Aktiviti Penutup
· Aktiviti penutup yg
sesuai Guru membuat rumusan berdasarkan aktiviti PDPC yang dilakukan.
· Berkaitan dengan OP
· Rumusan pembelajaran

 REFLEKSI 7/7 orang murid memahami tentang isi pelajaran yang dipelajari pada hari ini.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 15 SEPTEMBER 2023 HARI JUMAAT MINGGU 23

MATA PELAJARAN MATEMATIK MASA 8.00 - 9.30 PAGI KELAS 1 KIN

BIDANG / UNIT / TAJUK


MINGGU LAPOR DIRI - MENGGANTIKAN JADUAL PUAN NORABIA TUTADAWIYAH
PEMBELAJARAN

STANDARD KANDUNGAN

STANDARD
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir pelajaran, murid dapat :


PEMBELAJARAN

RANGKA PENGAJARAN CATATAN / IMPAK

Aktiviti Permulaan
· Aktiviti untuk menarik
minat murid
· Memaklumkan kepada
murid tentang OP dan KK 1. Guru membuat perbincangan dengan pelajar.
· Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran
terdahulu

Aktiviti Utama
· Penerangan kandungan
pembelajaran
· Contoh dan tunjuk cara
· Peluang membuat
latihan
· Bimbingan dan maklum
balas berterusan
· Beri pelbagai gaya
pembelajaran
· Cabaran bersesuaian
untuk semua murid
· Peluang untuk belajar
secara kolaboratif
· Pentaksiran untuk
pembelajaran

Aktiviti Penutup
· Aktiviti penutup yg
sesuai Guru membuat rumusan berdasarkan aktiviti perbincangan yang
· Berkaitan dengan OP dilakukan.
· Rumusan pembelajaran

 REFLEKSI 30 / 30 orang memahami dan berinteraksi bersama guru tentang tajuk perbincangan pada hari ini.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 15 SEPTEMBER 2023 HARI JUMAAT MINGGU 23

MATA PELAJARAN MATEMATIK MASA 11.00 - 12.00 TGH KELAS 4 IBR

BIDANG / UNIT / TAJUK


MINGGU LAPOR DIRI - MENGGANTIKAN JADUAL PUAN NORABIA TUTADAWIYAH
PEMBELAJARAN

STANDARD KANDUNGAN

STANDARD
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir pelajaran, murid dapat :


PEMBELAJARAN

RANGKA PENGAJARAN CATATAN / IMPAK

Aktiviti Permulaan
· Aktiviti untuk menarik
minat murid
· Memaklumkan kepada
murid tentang OP dan KK 1. Guru membuat perbincangan dengan pelajar.
· Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran
terdahulu

Aktiviti Utama
· Penerangan kandungan
pembelajaran
· Contoh dan tunjuk cara
· Peluang membuat
latihan
· Bimbingan dan maklum
balas berterusan
· Beri pelbagai gaya
pembelajaran
· Cabaran bersesuaian
untuk semua murid
· Peluang untuk belajar
secara kolaboratif
· Pentaksiran untuk
pembelajaran

Aktiviti Penutup
· Aktiviti penutup yg
sesuai Guru membuat rumusan berdasarkan aktiviti perbincangan yang
· Berkaitan dengan OP dilakukan.
· Rumusan pembelajaran

 REFLEKSI 21/22 orang memahami dan berinteraksi bersama guru tentang tajuk perbincangan pada hari ini.

You might also like