You are on page 1of 4

SK TANJONG RTAMBUTAN

IPOH, PERAK

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU 25
MATEMATIK TAHUN 6

Tarikh 3 Ogos 2021 (Selasa)


Kelas 6 ALFA
Masa 12.00 – 1.30
Bidang Pengurusan Data
Tajuk A. Selesaikan masalah
Standard
11.1 Data
Kandungan
(ii) Menyelesaikan masalah harian yang melibatkan:
Standard
a. Mod, median, min dan julat.
Pembelajaran b. Piktograf, carta palang dan carta pai bagi sekumpulan data.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Objektif 1) Menyelesaikan masalah harian.
Pembelajaran 2) Murid dapat menjawab sekurang-kurangnya 8 soalan daripada
10 soalan.
1) Guru membina bahan pembelajaran digital.
2) Pengajaran hari ini mengunakan saluran whatsap untuk
makluman arahan.
3) Guru membina 10 item kuiz matematik menggunakan
Aktiviti
liveworksheet bertajuk Pengurusan Data.
4) Murid diberi link liveworksheet peratus.
5) Murid diminta untuk menjawab kuiz melalui pautan yang
diberi.
Kriteria Murid mampu menyelesaikan masalah yang melibatkan mod,min,
Kejayaan median dan julat.
Kaedah
Liveworksheet
pengajaran
5 Alfa : 15 daripada 23 orang murid yang telah menjawab soalan kuiz
liveworksheet
5 Gamma : 15 daripada 26 orang murid yang telah menjawab soalan kuiz
Refleksi
liveworksheet
5 Sigma : 5 daripada 19 orang murid yang telah menjawab soalan kuiz
liveworksheet
SK TANJONG RTAMBUTAN
IPOH, PERAK

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU 25
MATEMATIK TAHUN 5

Tarikh 3 Ogos 2021 (Selasa)


Kelas 5 ALFA, 5 GAMMA DAN 5 SIGMA
Masa 12.00 – 1.30
Bidang Nombor dan operasi
Tajuk Peratus
Standard
2.3 Peratus
Kandungan
Standard 2.3.2 Mengira suatu kuantiti daripada peratus hingga melebihi
Pembelajaran 100% dan sebaliknya.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
Objektif 1) Mengira suatu kuantiti daripada peratus hingga melebihi 100%
dan sebaliknya.
Pembelajaran 2) Murid dapat menjawab sekurang-kurang 8 daripada 10 soalan
dengan betul.
1) Guru membina bahan pembelajaran digital.
2) Pengajaran hari ini mengunakan saluran whatsap untuk
makluman arahan.
3) Guru membina 10 item kuiz matematik menggunakan
Aktiviti
liveworksheet bertajuk PERATUS.
4) Murid diberi link liveworksheet peratus.
5) Murid diminta untuk menjawab kuiz melalui pautan yang
diberi.
Kriteria Murid mampu mengira suatu kuantiti daripada peratus hingga
Kejayaan melebihi 100% dan sebaliknya.
Kaedah
Liveworksheet
pengajaran
5 Alfa : 15 daripada 23 orang murid yang telah menjawab soalan kuiz
liveworksheet
5 Gamma : 15 daripada 26 orang murid yang telah menjawab soalan kuiz
Refleksi
liveworksheet
5 Sigma : 5 daripada 19 orang murid yang telah menjawab soalan kuiz
liveworksheet

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


SK TANJONG RTAMBUTAN
IPOH, PERAK

MINGGU 25
PENDIDIKAN SENI TAHUN 6

Tarikh 3 Ogos 2021 (Selasa)

Kelas 6 ALFA

Masa 11.00 – 12.00

Bidang Catan dan Cetakan

Tema Alam sekitar

Tajuk Alam Sekitar

Aktiviti Catan dan Cetakan

Standard 2.1 Persepsi 2.2 Aplikasi Seni 2.3 Ekspresi 2.4


Pembelajaran Estetik Kreatif Apresiasi
2.2.1 Media Seni
2.1.1 Unsur 2.3.1
Seni 2.2.1.1, 2.2.1.2 2.4.1
2.3.2
2.1.1.1, 2.4.2
2.1.1.2, 2.1.1.3 2.3.3
2.2.2 Teknik dan Proses 2.4.3

2.2.2.1 Teknik- garisan


2.1.2 Prinsip dan titik
Rekaan

2.1.2.1, 2.1.2.2

Objektif Pada akhir pembelajaran, murid dapat;


Pembelajaran
1) Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, media,
serta proses dan teknik dalam penghasilan bentuk dan binaan.

2) Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahasa


SK TANJONG RTAMBUTAN
IPOH, PERAK

seni visual, media, serta proses dan teknik dalam penghasilan bentuk
dan binaan secara kreatif.

3) Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan


dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual.

1) Murid hendaklah mengisi kehadiran melalui link yang diberikan


Aktiviti PdP http://gg.gg/kelaspendidikanseni

2) Murid diminta menonton video untuk memahami langkah-langkah


yang perlu diambil semasa melakukan aktiviti seni hari ini.

3) Dikehendaki klik pada pautan berikut.

4) https://youtu.be/xRdE44AJE_4

5) Murid dikehendaki menyediakan peralatan yang diperlukan untuk


membina catan alam sekitar.

6) Murid-murid boleh merujuk buku teks muka surat 40

7) Murid dikehendaki menghantar hasil kerja melalui saluran whatsap.

EMK Keusahawanan, TMK, Kreativiti dan Inovasi

Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat standard
kandungan.

Bahan Bantu Penyedut minuman, putik kapas dan pemadam pensel.


Belajar

Refleksi Pada akhir pengajaran;

20/23 orang murid dapat menjalankan aktiviti seni dengan baik.

You might also like