You are on page 1of 3

Page |1

RPH SAINS MURID BERKEPERLUAN KHAS

Kelas : K2
Subjek : Sains
Tarikh : 7 Februari 2010
Masa : 8.00 pagi - 8.30 pagi
Bil. Pelajar : 5 orang pelajar (slow leaner)
Topik : Ketumpatan
Sub-Topik : Perbezaan tahap ketumpatan
Objektif : Untuk mengenalpasti daya ketumpatan yang berbeza
Pengalaman sedia ada murid : Pelajar pernah melihat perbezaan daya
apungan pelbagai objek
Nilai murni : Peka,tolong menolong
ABM : Video, kad imbas, persembahan grafik, alat-alat
eksperimen(air,minyak,batu,kapas,daun)

Langkah Kandungan Aktiviti ABM


Set induksi Pengenalan Guru menunjukkan  Video
(3 minit) video tentang
ketumpatan
Guru bertanyakan
murid pengalaman
sedia ada mereka
selepas melihat video
yang di tayangkan
Langkah 1 Jom belajar Guru menunjukkan  persembah
(8 minit) perbezaan daya an grafik
ketumpatan melalui
persembahan grafik
Guru menerangkan
kenapa setiap objek
yang berlainan
Page |2

mempunyai daya
ketumpatan yag
berbeza.
 minyak
 batu
 kapas

Langkah 2 Eksperimen Guru mengagihkan


(8 minit) murid ke dalam dua  Bekas air
kumpulan untuk kosong
melakukan eksperimen  Air
ketumpatan yang  Minyak
berbeza melalui bahan  Kapas
eksperimen yang  Batu
berbeza
Guru mengagihkan
bahan eksperimen
kepada setiap
kumpulan dan guru
hanya sebagai
pemerhati
Setiap keputusan yang
di hasilkan akan di
rekod
Langkah 3 Pengukuhan Guru mengagihkan  Lembaran
(8 minit) lembaran kerja kepada kerja
setiap murid
Lembaran kerja di beri
mengikut tahap murid
Murid boleh
berbincang

Penutup Ulasan Guru menunjukkan


Page |3

(3 minit) semula video penuh Nilai murni:


eksperimen untuk  Peka

menguji daya
ketumpatan yang
berbeza
Guru menasihatkan
murid supaya
mengaplikasikan apa
yang mereka belajar

You might also like