You are on page 1of 2

SEKOLAH KEBANGSAAN BAGAN TERAP

45300 SUNGAI BESAR, SELANGOR


"SAHSIAH CEMERLANG, AKADEMIK TERBILANG"

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU : 6

HARI : Jumaat

TARIKH : 26-Feb-2021

TARIKH : 26-Feb-2021 HARI Jumaat AKTIVITI P&P


MASA : MULA 8.30 pg AKHIR 9.30 pg STRATEGI P&P
TAHUN / KELAS : PRASEKOLAH MINGGU 6 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN : Bahasa Melayu Pembelajaran Konstruktivisme
TEMA : Keluarga Saya KAEDAH P&P
TAJUK : Mari Buat Doh Sendiri Latih Tubi
KEMAHIRAN : Menulis
STANDARD KANDUNGAN : FK 1.1 Meneroka pelbagai aktiviti yang melibatkan motor halus BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : FK 1.1.3 Menggunakan kemahiran motor halus melalui aktiviti Objek sebenar
yang
SA melibatkan
2.2.1 Membandingalatan.dan membeza objek-objek mengikut satu Video

OBJEKTIF PEMBELAJARAN ciri:


Padai)warna iii)tekstur
akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21

1 menghasilkan doh dengan bimbingan ibu bapa.


2 menyebut ciri doh tersebut daripada segi warna dan tekstur
3
KRITERIA KEJAYAAN 1 Murid dapat menghasilkan doh. KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 Murid dapat menyebut warna dan tekstur doh yang dihasilkan. (KBKK)
3 PETA I-THINK

AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula


1 Guru menerangkan bahan-bahan dan langkah menghasilkan doh
2 melalui video pengajaran. NILAI-NILAI MURNI
3 Rajin / Tekun

Penerangan Menjaga kebersihan


1 Murid menonton video penerangan daripada guru. KEMAHIRAN BERFIKIR
2 Penguasaan Konsep
3
Aktiviti KECERDASAN PELBAGAI
1 Murid menyediakan bahan-bahan untuk membuat doh. Logik Matematik
2 Murid membuat doh berdasarkan langkah-langkah yang Kinestetik

3 ditunjukkan oleh guru.


Penerokaan ELEMEN KBAT
1 Murid membahagikan doh kepada beberapa bahagian. KBAT DALAM KURIKULUM

2 Murid mewarnakan doh tersebut dengan warna yang berbeza. Mengaplikasi

3 KBAT DALAM KOKURIKULUM

Penutupan Pengetahuan
1 Murid menyimpan doh di dalam bekas.
2 Murid bersedia untuk pembelajaran berikutnya. ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3 Kreativiti dan Inovasi
RUJUKAN / SUMBER : Modul minggu 6
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan

REFLEKSI : Hanya sebahagian murid-murid yang mengikuti PdP, manakala Ujian


bakinya tidak bersungguh-sungguh dalam PdP Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian

IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Selain itu,tunjuk ajar turut dilakukan oleh guru. Kuiz
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA
KELAS
M/P
GURU
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH : 26-Feb-2021 HARI Jumaat AKTIVITI P&P
MASA : MULA 10.00 pg (MA) AKHIR 10.30 pg (MA) STRATEGI P&P

TINGKATAN / KELAS : PRASEKOLAH MINGGU 6 Pendekatan Berpusatkan Murid

MATA PELAJARAN : Bahasa Melayu Pembelajaran Kontekstual

TEMA : Keluarga Saya KAEDAH P&P

TAJUK : Bentukkan Doh Latih Tubi

KEMAHIRAN : Menulis
STANDARD KANDUNGAN : BM 3.1 Menguasai kemahiran pratulis BAHAN BANTU MENGAJAR

STANDARD PEMBELAJARAN : BM 3.1.4 Mengkoordinasikan pergerakan mata dengan tangan Video


: melalui
KE 3.3.3lakaran bentuk, corak
Menghasilkan corak dan
dan rekaan
garisanmengikut
secara bebas.
kreativiti Objek sebenar

OBJEKTIF PEMBELAJARAN sendiri


Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21

1 membentuk abjad membentuk nama menggunakan doh yang


dihasilkan.
2 menghasilkan pelbagai bentuk dan rekaan mengikut kreativiti
3 sendiri menggunakan doh.
KRITERIA KEJAYAAN 1 Murid dapat membentuk nama sendiri menggunakan doh. KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 Murid dapat membuat pelbagai bentuk dan rekaan (KBKK)
3 menggunakan doh. PETA I-THINK

AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula


1 Guru memberi arahan tugasan melalui video pengajaran.
2 NILAI-NILAI MURNI
3 Kebebasan

Pengembangan Rajin / Tekun


1 Murid melihat contoh rekaan yang dihasilkan oleh guru. KEMAHIRAN BERFIKIR
2 Murid membentuk nama mereka menggunakan doh yang telah Menyusun atur
3 dihasilkan.
Penerokaan KECERDASAN PELBAGAI
1 Murid membuat pelbagai bentuk dan rekaan lain mengikut Logik Matematik
2 kreativiti sendiri menggunakan doh. Bahasa

3
Penutupan ELEMEN KBAT
1 Murid menghantar gambar bentuk dan rekaan yang dihasilkan KBAT DALAM KURIKULUM

2 kepada guru. Mengaplikasi

3 KBAT DALAM KOKURIKULUM


Pemikiran Kreatif dan Inovatif
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3 Kreativiti dan Inovasi
RUJUKAN / SUMBER : Modul minggu 6
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan

REFLEKSI : Hanya sebahagian murid-murid yang mengikuti PdP, manakala Ujian


bakinya tidak bersungguh-sungguh dalam PdP Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian

IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Selain itu,tunjuk ajar turut dilakukan oleh guru. Kuiz
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA
KELAS
M/P
GURU

You might also like