You are on page 1of 13

Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3

Minggu 20
STRATEGI PdPc
Hari ISNIN
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Tarikh 21/6/2021
Pembelajaran Berasaskan Masalah

Masa 8.00-10.00 Penggunaan Teknologi

Tahun/Kelas 6 HAYTHAM KEHADIRAN : 38 / 42 Amali / Hands On / Ujikaji

Subjek BAHASA MELAYU Bimbingan Berfokus Individu/


Kumpulan

Bidang TATABAHASA Pembelajaran Berasaskan Projek

Topik / Tajuk BUDI YANG BAIK DIKENANG JUA Perbincangan

Lain-lain (Nyatakan) :
Standard 5.2 memahami dan menggunakan pembentukan SP 5.2.3
Kandungan ayat tanya
AKTIVITI MURID

Pembelajaran Berasaskan Inkuiri

Objektif Murid dapat menjawab soalan quizizz Perbincangan Think Pare Share
Pembelajaran
Perbentangan dan Gallery Walk
Kriteria 38 / 38 murid dapat menguasai pembelajaran.
Susun dan kembang Idea (i-Think)
Kejayaan
x-Stay, y-Stray
Pedagogi 1. Murid membaca dan memahami maklumat
Deklamasi Sajak/Nyayian/Lakonan
(Strategi / 2. Murid menjawab soalan quizizz. Latihan Berfokus – Penyelesaian
Aktiviti) Masalah
3. Murid menyatakan markah yang diperolehi.
Traffic Light

Latihan / 20 Soalan Lain-lain (Nyatakan) :


Kuantiti Kerja

Nilai Murni Rajin, membantu, berusaha, kerjasama


PETA PEMIKIRAN ( I – THINK)

EMK/BBM Kreativiti dan inovasi Peta Bulatan

Peta Buih

Peta Buih Berganda


Impak __38__ murid telah mencapai objektif
Peta Pokok

Peta Dakad

Rancangan pengajaran dan pembelajaran: Peta Alir

( ) berjalan seperti yang dirancang. Peta Pelbagai Alir

Peta Titi
( ) akan diulang

( ) akan disambung
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi
Tugasan kerja rumah: Menganalisis

Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3


Menilai
( ) latihan pengukuhan.
Mencipta
( ) menghabiskan latihan yang diberi dalam kelas.
Catatan KBAT :

GERAK KERJA SUSULAN MURID

Pemulihan

Pengukuhan

Pengayaan

Latih tubi

PENTAKSIRAN BILIK DARJAH


(PBD)

Latihan Bertulis

Lisan

Kuiz

Pembentangan

Lain-lain (Nyatakan)

TAHAP PENGUASAAN MURID

Band 1 / Tahap 1

Band 2 / Tahap 2

Band 3 / Tahap 3

Band 4 / Tahap 4

Band 5 / Tahap 5

Band 6 / Tahap 6

Minggu 20
STRATEGI PdPc
Hari ISNIN
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Tarikh 21/6/2021
Pembelajaran Berasaskan Masalah

Masa 8.00-10.00 Penggunaan Teknologi

Tahun/Kelas 5 HAYTHAM KEHADIRAN : 32 / 42


Subjek BAHASA MELAYU Amali / Hands On / Ujikaji

Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3


Bimbingan Berfokus Individu/
Bidang TATABAHASA Kumpulan

Topik / Tajuk SAYANGI MALAYSIA Pembelajaran Berasaskan Projek

Perbincangan
Standard 5.2 memahami dan menggunakan pembentukan SP 5.2.3
Kandungan ayat permintaan Lain-lain (Nyatakan) :

Objektif Murid dapat menjawab soalan quizizz


Pembelajaran AKTIVITI MURID

Pembelajaran Berasaskan Inkuiri


Kriteria 32 / 32 murid dapat menguasai pembelajaran.
Kejayaan Perbincangan Think Pare Share

Perbentangan dan Gallery Walk


Pedagogi 1. Murid membaca dan memahami maklumat
Susun dan kembang Idea (i-Think)
(Strategi / 2. Murid menjawab soalan quizizz.
Aktiviti) x-Stay, y-Stray

3. Murid menyatakan markah yang diperolehi.


Deklamasi Sajak/Nyayian/Lakonan

Latihan / 20 Soalan Latihan Berfokus – Penyelesaian


Kuantiti Kerja Masalah

Traffic Light
Nilai Murni Rajin, membantu, berusaha, kerjasama
Lain-lain (Nyatakan) :
EMK/BBM Kreativiti dan inovasi

PETA PEMIKIRAN ( I – THINK)

Impak __32___ murid telah mencapai objektif Peta Bulatan

Peta Buih

Peta Buih Berganda


Rancangan pengajaran dan pembelajaran:
Peta Pokok

( ) berjalan seperti yang dirancang. Peta Dakad

( ) akan diulang Peta Alir

Peta Pelbagai Alir


( ) akan disambung
Peta Titi

Tugasan kerja rumah: Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

( ) latihan pengukuhan. Mengaplikasi

Menganalisis
( ) menghabiskan latihan yang diberi dalam kelas.
Menilai

Mencipta

Catatan KBAT :

GERAK KERJA SUSULAN MURID


Pemulihan

Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3


Pengukuhan

Pengayaan

Latih tubi

PENTAKSIRAN BILIK DARJAH


(PBD)

Latihan Bertulis

Lisan

Kuiz

Pembentangan

Lain-lain (Nyatakan)

TAHAP PENGUASAAN MURID

Band 1 / Tahap 1

Band 2 / Tahap 2

Band 3 / Tahap 3

Band 4 / Tahap 4

Band 5 / Tahap 5

Band 6 / Tahap 6

Minggu 20

Hari ISNIN STRATEGI PdPc

Pembelajaran Berasaskan Inkuiri


Tarikh 21/6/2021
Pembelajaran Berasaskan Masalah
Masa 8.00-10.00
Penggunaan Teknologi

Tahun/Kelas 5 BIRUNI KEHADIRAN : 39 / 42 Amali / Hands On / Ujikaji

Subjek BAHASA MELAYU Bimbingan Berfokus Individu/


Kumpulan
Bidang TATABAHASA
Pembelajaran Berasaskan Projek

Topik / Tajuk SAYANGI MALAYSIA Perbincangan

Standard 5.2 memahami dan menggunakan pembentukan SP 5.2.3 Lain-lain (Nyatakan) :

Kandungan ayat permintaan


Objektif Murid dapat menjawab soalan quizizz dengan betul. AKTIVITI MURID

Pembelajaran Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3


Pembelajaran Berasaskan Inkuiri

Kriteria 39 / 39 murid dapat menguasai pembelajaran. Perbincangan Think Pare Share


Kejayaan
Perbentangan dan Gallery Walk

Pedagogi 1. Murid membaca dan memahami maklumat Susun dan kembang Idea (i-Think)

(Strategi / 2. Murid menjawab soalan quizizz dengan betul. x-Stay, y-Stray

Aktiviti)
Deklamasi Sajak/Nyayian/Lakonan
3. Murid menyatakan markah yang diperolehi.
Latihan Berfokus – Penyelesaian
Latihan / 20 Soalan Masalah

Kuantiti Kerja Traffic Light

Nilai Murni Rajin, membantu, berusaha, kerjasama Lain-lain (Nyatakan) :

EMK/BBM Kreativiti dan inovasi


PETA PEMIKIRAN ( I – THINK)

Peta Bulatan

Impak __39__ murid telah mencapai objektif Peta Buih

Peta Buih Berganda

Peta Pokok
Rancangan pengajaran dan pembelajaran:
Peta Dakad
( ) berjalan seperti yang dirancang.
Peta Alir

( ) akan diulang Peta Pelbagai Alir

( ) akan disambung Peta Titi

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)


Tugasan kerja rumah:
Mengaplikasi

( ) latihan pengukuhan. Menganalisis

( ) menghabiskan latihan yang diberi dalam kelas Menilai

Mencipta

Catatan KBAT :

GERAK KERJA SUSULAN MURID

Pemulihan

Pengukuhan

Pengayaan

Latih tubi

PENTAKSIRAN BILIK DARJAH


(PBD)
Latihan Bertulis

Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3


Lisan

Kuiz

Pembentangan

Lain-lain (Nyatakan)

TAHAP PENGUASAAN MURID

Band 1 / Tahap 1

Band 2 / Tahap 2

Band 3 / Tahap 3

Band 4 / Tahap 4

Band 5 / Tahap 5

Band 6 / Tahap 6

Minggu 20

Hari SELASA STRATEGI PdPc

Pembelajaran Berasaskan Inkuiri


Tarikh 22/6/2021
Pembelajaran Berasaskan Masalah
Masa 12.30-1.00
Penggunaan Teknologi

Tahun/Kelas 6 HAYTHAM KEHADIRAN : 35 / 42 Amali / Hands On / Ujikaji

Subjek SEJARAH Bimbingan Berfokus Individu/


Kumpulan
Bidang KITA RAKYAT MALAYSA
Pembelajaran Berasaskan Projek

Topik / Tajuk PERAYAAN DI MALAYSIA Perbincangan

Standard 10.1 SP Lain-lain (Nyatakan) :

Kandungan

AKTIVITI MURID
Objektif Murid dapat menjawab soalan quizizz dengan betul. Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran
Perbincangan Think Pare Share
Kriteria 35 / 35 murid dapat menguasai pembelajaran.
Perbentangan dan Gallery Walk
Kejayaan
Susun dan kembang Idea (i-Think)
Pedagogi 1. Murid membaca dan memahami maklumat
(Strategi / 2. Murid menjawab soalan quizizz dengan betul. x-Stay, y-Stray

Aktiviti) Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3


Deklamasi Sajak/Nyayian/Lakonan
3. Murid menyatakan markah yang diperolehi dalam whatsapp
Latihan Berfokus – Penyelesaian
Masalah
Latihan / 20 Soalan
Kuantiti Kerja Traffic Light

Nilai Murni Rajin, membantu, berusaha, kerjasama Lain-lain (Nyatakan) :

EMK/BBM Kreativiti dan inovasi


PETA PEMIKIRAN ( I – THINK)

Peta Bulatan

Impak __35__ murid telah mencapai objektif Peta Buih

Peta Buih Berganda

Peta Pokok
Rancangan pengajaran dan pembelajaran:
Peta Dakad
( ) berjalan seperti yang dirancang.
Peta Alir

( ) akan diulang Peta Pelbagai Alir

( ) akan disambung Peta Titi

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)


Tugasan kerja rumah:
Mengaplikasi

( ) latihan pengukuhan. Menganalisis

( ) menghabiskan latihan yang diberi dalam kelas Menilai

Mencipta

Catatan KBAT :

GERAK KERJA SUSULAN MURID

Pemulihan

Pengukuhan

Pengayaan

Latih tubi

PENTAKSIRAN BILIK DARJAH


(PBD)

Latihan Bertulis

Lisan

Kuiz

Pembentangan

Lain-lain (Nyatakan)
Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3
TAHAP PENGUASAAN MURID

Band 1 / Tahap 1

Band 2 / Tahap 2

Band 3 / Tahap 3

Band 4 / Tahap 4

Band 5 / Tahap 5

Band 6 / Tahap 6

Minggu 20
STRATEGI PdPc
Hari KHAMIS
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Tarikh 24/6/2021
Pembelajaran Berasaskan Masalah

Masa 8.00-10.00 Penggunaan Teknologi

Tahun/Kelas 6 HAYTHAM KEHADIRAN : 36 / 42 Amali / Hands On / Ujikaji

Subjek BAHASA MELAYU Bimbingan Berfokus Individu/


Kumpulan

Bidang PEMAHAMAN Pembelajaran Berasaskan Projek

Topik / Tajuk BUDI YANG BAIK DIKENANG JUA Perbincangan

Lain-lain (Nyatakan) :
Standard 5.3 memahami dan membina ayat dengan betul SP 5.3.2
Kandungan

AKTIVITI MURID

Objektif Murid dapat menjawab soalan pemahaman dalam googlemeet Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran
Perbincangan Think Pare Share

Kriteria 36 / 36 murid dapat menguasai pembelajaran. Perbentangan dan Gallery Walk


Kejayaan
Susun dan kembang Idea (i-Think)
Pedagogi 1. Murid membaca dan memahami maklumat
x-Stay, y-Stray

(Strategi / 2. Murid menjawab soalan dalam buku teks Deklamasi Sajak/Nyayian/Lakonan


Aktiviti)
3. Murid menulis jawapan dalam buku latihan Latihan Berfokus – Penyelesaian
Masalah
Latihan / 5 Soalan Traffic Light

Kuantiti Kerja Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3


Lain-lain (Nyatakan) :

Nilai Murni Rajin, membantu, berusaha, kerjasama


PETA PEMIKIRAN ( I – THINK)
EMK/BBM Kreativiti dan inovasi
Peta Bulatan

Peta Buih
Impak __36___ murid telah mencapai objektif Peta Buih Berganda

Peta Pokok

Peta Dakad
Rancangan pengajaran dan pembelajaran:
Peta Alir
( ) berjalan seperti yang dirancang.
Peta Pelbagai Alir

( ) akan diulang Peta Titi

( ) akan disambung
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi
Tugasan kerja rumah:
Menganalisis

( ) latihan pengukuhan. Menilai

( ) menghabiskan latihan yang diberi dalam kelas. Mencipta

Catatan KBAT :

GERAK KERJA SUSULAN MURID

Pemulihan

Pengukuhan

Pengayaan

Latih tubi

PENTAKSIRAN BILIK DARJAH


(PBD)

Latihan Bertulis

Lisan

Kuiz

Pembentangan

Lain-lain (Nyatakan)

TAHAP PENGUASAAN MURID

Band 1 / Tahap 1

Band 2 / Tahap 2
Band 3 / Tahap 3

Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3


Band 4 / Tahap 4

Band 5 / Tahap 5

Band 6 / Tahap 6

Minggu 20
STRATEGI PdPc
Hari KHAMIS
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Tarikh 24/6/2021
Pembelajaran Berasaskan Masalah

Masa 8.00-10.00 Penggunaan Teknologi

Tahun/Kelas 5 HAYTHAM KEHADIRAN : 31 / 42 Amali / Hands On / Ujikaji

Subjek BAHASA MELAYU Bimbingan Berfokus Individu/


Kumpulan

Bidang PEMAHAMAN Pembelajaran Berasaskan Projek

Topik / Tajuk SAYANGI MALAYSIA Perbincangan

Lain-lain (Nyatakan) :
Standard 5.3 memahami dan membina ayat dengan betul SP 5.3.2
Kandungan

AKTIVITI MURID

Objektif Murid dapat menjawab soalan dalam googlemeet Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran
Perbincangan Think Pare Share

Kriteria 31 / 31 murid dapat menguasai pembelajaran. Perbentangan dan Gallery Walk


Kejayaan
Susun dan kembang Idea (i-Think)

Pedagogi 1. Murid membaca dan memahami maklumat x-Stay, y-Stray

(Strategi / 2. Murid menjawab soalan dalam buku teks Deklamasi Sajak/Nyayian/Lakonan


Aktiviti)
Latihan Berfokus – Penyelesaian
3. Murid menulis jawapan dalam buku latihan Masalah

Traffic Light

Lain-lain (Nyatakan) :
Latihan / 5 Soalan
Kuantiti Kerja

Nilai Murni Rajin, membantu, berusaha, kerjasama PETA PEMIKIRAN ( I – THINK)

Peta Bulatan
EMK/BBM Kreativiti dan inovasi
Peta Buih

Peta Buih Berganda

__31__ murid telah mencapai objektif


Impak Peta Pokok

Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3


Peta Dakad
Rancangan pengajaran dan pembelajaran:
Peta Alir
( ) berjalan seperti yang dirancang.
Peta Pelbagai Alir

( ) akan diulang Peta Titi

( ) akan disambung
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi
Tugasan kerja rumah:
Menganalisis

( ) latihan pengukuhan. Menilai

( ) menghabiskan latihan yang diberi dalam kelas. Mencipta

Catatan KBAT :

GERAK KERJA SUSULAN MURID

Pemulihan

Pengukuhan

Pengayaan

Latih tubi

PENTAKSIRAN BILIK DARJAH


(PBD)

Latihan Bertulis

Lisan

Kuiz

Pembentangan

Lain-lain (Nyatakan)

TAHAP PENGUASAAN MURID

Band 1 / Tahap 1

Band 2 / Tahap 2

Band 3 / Tahap 3

Band 4 / Tahap 4

Band 5 / Tahap 5

Band 6 / Tahap 6
Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3
Minggu 20

Hari KHAMIS STRATEGI PdPc

Pembelajaran Berasaskan Inkuiri


Tarikh 24/6/2021
Pembelajaran Berasaskan Masalah
Masa 8.00-10.00
Penggunaan Teknologi

Tahun/Kelas 5 BIRUNI KEHADIRAN : 41 / 42 Amali / Hands On / Ujikaji

Subjek BAHASA MELAYU Bimbingan Berfokus Individu/


Kumpulan
Bidang PEMAHAMAN
Pembelajaran Berasaskan Projek

Topik / Tajuk SAYANGI MALAYSIA Perbincangan

Standard 5.3 memahami dan membina ayat dengan betul SP 5.3.2 Lain-lain (Nyatakan) :

Kandungan

AKTIVITI MURID
Objektif Murid dapat menjawab soalan dalam googlemeet Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran
Perbincangan Think Pare Share
Kriteria 41 / 41 murid dapat menguasai pembelajaran.
Perbentangan dan Gallery Walk
Kejayaan
Susun dan kembang Idea (i-Think)
Pedagogi 1. Murid membaca dan memahami maklumat
x-Stay, y-Stray
(Strategi / 2. Murid menjawab soalan dalam buku teks
Deklamasi Sajak/Nyayian/Lakonan
Aktiviti)
3. Murid menulis jawapan dalam buku latihan Latihan Berfokus – Penyelesaian
Masalah

Traffic Light

Latihan / 5 Soalan Lain-lain (Nyatakan) :


Kuantiti Kerja

Nilai Murni Rajin, membantu, berusaha, kerjasama PETA PEMIKIRAN ( I – THINK)

EMK/BBM Kreativiti dan inovasi Peta Bulatan

Peta Buih

Peta Buih Berganda


Impak __41__ murid telah mencapai objektif
Peta Pokok

Peta Dakad

Rancangan pengajaran dan pembelajaran: Peta Alir

Peta Pelbagai Alir


( ) berjalan seperti yang dirancang.
Peta Titi
( ) akan diulang

( ) akan disambung Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi
Tugasan kerja rumah: Menganalisis

Sekolah Kebangsaan Puncak Alam 3


Menilai
( ) latihan pengukuhan.
Mencipta
( ) menghabiskan latihan yang diberi dalam kelas
Catatan KBAT :

GERAK KERJA SUSULAN MURID

Pemulihan

Pengukuhan

Pengayaan

Latih tubi

PENTAKSIRAN BILIK DARJAH


(PBD)

Latihan Bertulis

Lisan

Kuiz

Pembentangan

Lain-lain (Nyatakan)

TAHAP PENGUASAAN MURID

Band 1 / Tahap 1

Band 2 / Tahap 2

Band 3 / Tahap 3

Band 4 / Tahap 4

Band 5 / Tahap 5

Band 6 / Tahap 6

You might also like