Professional Documents
Culture Documents
Erph Noraini (M43)
Erph Noraini (M43)
At the end of the lesson, students should be able to: SUCCESS CRITERIA LEARNING ACTIVITIES
چ ڤلاجر اكن داڤت٠ ڤ٠ د. ڤد اخير ڤ: كريتيريا كجايا ءن چ٠ڤ٠د٠ اكتيۏيتي ڤمبلاجرن ڤ
Am Ende des Unterrichts können die Schüler: Aktivitäten
在PdPc结束时,学生将能够: 成果标准 教学活动
في نهايةPdPc ، سيتمكن الطلاب من: معايير المجد أنشطة التعلمPdPc
இப்பாட இறுதியில் மாணவர்கள் : வெற்றிக்கூறு கற்றல் கற்பித்தல் நடவடிக்
授業後、学生は次のことができるようになります。 成功基準 学習活動
À la fin du PdPc, les étudiants pourront: CRITÈRES DE RÉUSSITE ACTIVITÉS D'APPRENTISSAGE PdPc
수업이 끝난 후 학생들은 무엇을 할 수 있나요? 성취기준 수업활동
21 22 23 24
RUJUKAN / SUMBER REFLEKSI IMPAK / TINDAKAN SUSULAN NOTA / CATATAN
TEACHING AND LEARNING ACTIVITIES TEACHING AND LEARNING STRATEGIES TEACHING AND LEARNING METHODOLOGY
اكتيۏيتي ڤ&ڤ ستراتيڬي ڤ&ڤ قاعده ڤ&ڤ
P & P-AKTIVITÄTEN P & P-STRATEGIE P & P STUDIE
P&P活动 P&P策略 P&P方式
أنشطةP&P استراتيجية بروكتر آند بورز P&P ا ل دراسة
கற்றம் கற்பித்தல் நடவடி கற்றல் கற்பித்தல் வியூகம் கற்றல் கற்பித்தல் அணுகுமுறை
授業活動 学習戦略 教授法
ACTIVITÉS DE CLASSE STRATÉGIE D'ENSEIGNEMENT MÉTHODES D'ENSEIGNEMENT
교수학습 활동 교수학습전략 교수학습방법론
28 29
BAHAN BANTU MENGAJAR AKTIVITI PA21
CRITICAL AND CREATIVE THINKING SKILLS (CCTS) I-THINK MAP MORAL VALUES THINKING SKILLS
تينك-كماهيرن برفيكير كريتيس دان كرياتيف ﴿قبقق﴾ ڤتا اءي تيڠک-ڤتا اءي مورني٢نيلاي كماهيرن برفيكير
KRITISCHE UND KREATIVE FÄHIGKEITEN (KBKK) Ich denke Karte REINE WERTE DENKENDE FÄHIGKEITEN
关键和创造性技能(KBKK) 思维导图 价值观 思维技能
( المهارات الحرجة والإبداعيةKBKK) خريطةI-THINK القيم الصافية مهارات التفكير
ஆக்க ஆய்வுச் சிந்தனை தகவல் சிந்பண்புக்கூறுகள் சிந்தனை திறன்
思考と創造スキル 思考マップ 道徳価値 思考スキル
Compétences de pensée critique et créative (KBKK) Carte mentale I-T VALEURS MORALES CAPACITÉ DE PENSÉE
창의 비판적 사고능력 I THINK MAP 도덕적 가치 사고적 능력
34 35 36 37
KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN KBAT KBAT DALAM KURIKULUM KBAT DALAM KOKURIKULUM
CROSS CURRICULAR ELEMENTS ASSESSMENT AND EVALUATION RELIEF CLASS CLASS TEACHER
ايليمن مرنتس كوريكولوم ڤينتكسيرن دان ڤنيلاين ريليف كلس كلس ڬورو
ELEMENTE ÜBER CURRICULUM BEWERTUNG UND BEWERTUNG KLASSEN-RELIEF KLASSE LEHRER
项跨课程元素 评估 代课班 班级 老师
عناصر حول المنهج التقييم والتقييم الإغاثة الطبقة صنف المعلم
விரவிவரும் கூறுகள் மதிப்பீடு மாற்று வகுப்பவகுப்பு ஆசிரியர்
飛び越カリキュラム項目 評価 クラスリリーフ クラス 教師
ÉLÉMENT TRANSVERSALS ÉVALUATION COURS REMPLAçANT CLASSE PROFESSEUR
타 교과간 상관성 평가 보강 수업 교사
43 44 45 46
Nama Guru Tanda tangan Pengetua / PKP / GKMP Tarikh
DAY : Isnin
:
:
LEARNING OBJECTIVES At the end of this lesson students could be able to :
LEARNING ACTIVITIES :
Starter
1 Teacher asks students to recall back their previous lesson
Development
2 Teacher give the answer scheme and asks students to identify which questions they give wrong answer
3
Explore
1 Students identify their mistakes by refer to their previous notes
2
3
Engagement
1 Students try to do corrections and compare with their friends
2 Students are picked randomly to show their answer on whiteboard
3
Closing
1 Teacher asks students to summarise what they have learnt for today.
2
3
REFERENCES/ SOURCES : Textbook
Reference book
Exam paper
REFLECTION :
NOTES : Pdpc ditangguhkan kerana murid cuti bergilir semasa ujian bertutur bahasa inggeris SPM 2022
r Guru terlibat dengan pengurusan SPM sebagai setiausaha SPM
u
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PILIHAN BAHASA
:
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN At the end of this lesson students could be able to :
1 Identify their mistakes in section A and Section B
2
Do corrections based on their previous knowledge
KRITERIA KEJAYAAN WEAK GROUP (TP1-TP2) MODERATE GROUP (TP3-TP4)
students from weak group could be students from moderate group could
able to identify and do correcrctions be able to Identify and do corrections
with teacher guidedance by their ownselves
students from weak group could be students from moderate group could
able to identify and do correcrctions be able to Identify and do corrections
with teacher guidedance by their ownselves
Development
1
2 Teacher give the answer scheme and asks students to identify which questions they give wrong answer
Explore
1 Students identify their mistakes by refer to their previous notes
2
Engagement
1 Students try to do corrections and compare with their friends
2 Students are picked randomly to show their answer on whiteboard
Closing
1 Teacher asks students to summarise what they have learnt for today.
2
3
RUJUKAN / SUMBER : Textbook
Reference book
Exam paper
REFLEKSI :
KAEDAH P&P :
NOTA / CATATAN : Pdpc ditangguhkan kerana murid cuti bergilir semasa ujian bertutur bahasa inggeris SPM 2022
Guru terlibat dengan pengurusan SPM sebagai setiausaha SPM
:
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN At the end of this lesson students could be able to :
1
Identify their mistakes in section A and Section B
2 Do corrections based on their previous knowledge
students from weak group could be students from moderate group could
able to identify and do correcrctions be able to Identify and do corrections
with teacher guidedance by their ownselves
1
Teacher asks students to recall back their previous lesson
Development
1
2 Teacher give the answer scheme and asks students to identify which questions they give wrong answer
Explore
1 Students identify their mistakes by refer to their previous notes
2
Engagement
1 Students try to do corrections and compare with their friends
Students are picked randomly to show their answer on whiteboard
Closing
1 Teacher asks students to summarise what they have learnt for today.
REFLEKSI :
KAEDAH P&P :
NOTA / CATATAN : Pdpc ditangguhkan kerana murid cuti bergilir semasa ujian bertutur bahasa inggeris SPM 2022
Guru terlibat dengan pengurusan SPM sebagai setiausaha SPM
N
G
G
U
UCHONG JAYA (B)
P
NG JAYA, 47170 PUCHONG SELANGOR
E
N
D
NGAJARAN HARIAN I
E-JAWI D MINGGU :
I
E-TERJEMAHAN K 43
A
ENGLISH N CLASS 1
TEACHINGS AND LEARNING ACTIVITIES
I AND LEARNING STRATEGIES
TEACHING
V
Pendekatan Berpusatkan Murid
I
Pembelajaran Masteri
K
TEACHING AND LEARNING METHODOLOGY
:
Kuiz
Powerpoint
MORAL VALUES
Bekerjasama
Menepati Masa
THINKING SKILLS
HOTS ELEMENTS
HOTS IN CURRICULUM
Mengaplikasi
HOTS IN CO-CURRICULAR ACTIVITIES
Pemikiran Kreatif dan Inovatif
CROSS CURRICULAR ELEMENTS
Teknologi Maklumat dan Komunikasi
.
ASSESSMENT AND EVALUATION
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz /
Lisan
Tugasan /
RELIEF CLASS
TIME
CLASS
AKTIVITI P&P
STRATEGI P&P
43 Pendekatan Berpusatkan Murid
KAEDAH P&P
Perbincangan
AKTIVITI PA21
Talking Chips
Bridge Map
NILAI-NILAI MURNI
Baik hati
KEMAHIRAN BERFIKIR
Banding beza
ELEMEN KBAT
KBAT DALAM KURIKULUM
Mengaplikasi
KBAT DALAM KOKURIKULUM
Pemikiran kretaif dan inovatif
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Entrepreneurship
.
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah /
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
RELIEF KELAS
MASA
KELAS
GURU
NGAJARAN HARIAN
ENGLISH KELAS 3
AKTIVITI P&P
STRATEGI P&P
43 Student-centered Approach
KAEDAH P&P
Discussion
BAHAN BANTU MENGAJAR
Textbook
AKTIVITI PA21
Talking Chips
Bridge Map
NILAI-NILAI MURNI
Kind hearted
KEMAHIRAN BERFIKIR
Compare and contrast
ELEMEN KBAT
KBAT DALAM KURIKULUM
Applying
KBAT DALAM KOKURIKULUM
Leadership Skills
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Entrepreneurship
.
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan /
GURU
SMK BANDAR PUCHONG JAYA (B)
JALAN TEMPUA 3, BANDAR PUCHONG JAYA, 47170 PUCHONG SELANGOR
HARI : Selasa
students from weak group could be students from moderate group could
able to identify and do correcrctions be able to Identify and do corrections
with teacher guidedance by their ownselves
students from weak group could be students from moderate group could
able to identify and do correcrctions be able to Identify and do corrections
with teacher guidedance by their ownselves
Development
1
2 Teacher give the answer scheme and asks students to identify which questions they give wrong answer
3
Explore
1 Students identify their mistakes by refer to their previous notes
2
3
Engagement
1 Students try to do corrections and compare with their friends
2 Students are picked randomly to show their answer on whiteboard
3
Closing
1 Teacher asks students to summarise what they have learnt for today.
2
3
RUJUKAN / SUMBER : Textbook
Reference book
Exam paper
REFLEKSI :
KAEDAH P&P :
NOTA / CATATAN :
REFLEKSI :
KAEDAH P&P :
NOTA / CATATAN :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PILIHAN BAHASA
students from weak group could be students from moderate group could
able to identify and do correcrctions be able to Identify and do corrections
with teacher guidedance by their ownselves
students from weak group could be students from moderate group could
able to identify and do correcrctions be able to Identify and do corrections
with teacher guidedance by their ownselves
LEARNING ACTIVITIES :
Starter
1 Teacher asks students to recall back their previous lesson
2
3
Development
1
2 Teacher give the answer scheme and asks students to identify which questions they give wrong answer
3
Explore
1 Students identify their mistakes by refer to their previous notes
2
3
Engagement
1 Students try to do corrections and compare with their friends
2 Students are picked randomly to show their answer on whiteboard
3
Closing
1 Teacher asks students to summarise what they have learnt for today.
2
3
REFERENCES/ SOURCES : Textbook
Reference book
Exam paper
REFLECTION :
NOTES :
students from weak group could be students from moderate group could
able to identify and do correcrctions be able to Identify and do corrections
with teacher guidedance by their ownselves
Development
1
2 Teacher give the answer scheme and asks students to identify which questions they give wrong answer
3
Explore
1 Students identify their mistakes by refer to their previous notes
2
3
Engagement
1 Students try to do corrections and compare with their friends
2 Students are picked randomly to show their answer on whiteboard
3
Closing
1 Teacher asks students to summarise what they have learnt for today.
2
3
RUJUKAN / SUMBER : Textbook
Reference book
Exam paper
REFLEKSI :
KAEDAH P&P :
NOTA / CATATAN :
N
G
G
U
UCHONG JAYA (B)
P
NG JAYA, 47170 PUCHONG SELANGOR
E
N
D
NGAJARAN HARIAN I
E-JAWI D MINGGU :
I ;
E-TERJEMAHAN K 41
A
BAHASA MELAYU N KELAS 1
S AKTIVITI P&P
I STRATEGI P&P
V
Pendekatan Berpusatkan Murid
I
Pembelajaran Masteri
K
KAEDAH P&P
Kuiz :
NILAI-NILAI MURNI
Bekerjasama
Menepati Masa
KEMAHIRAN BERFIKIR
ELEMEN KBAT
KBAT DALAM KURIKULUM
Mengaplikasi
KBAT DALAM KOKURIKULUM
Pemikiran Kreatif dan Inovatif
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Teknologi Maklumat dan Komunikasi
.
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz /
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF KELAS
MASA
KELAS
MATA PELAJARAN
GURU
NGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU KELAS 2
AKTIVITI P&P
STRATEGI P&P
41 Inductive and Deductive Approaches
KAEDAH P&P
Questions and Answers (Q&A)
BAHAN BANTU MENGAJAR
Textbook
AKTIVITI PA21
NILAI-NILAI MURNI
Sincere
KEMAHIRAN BERFIKIR
Organize/ Arrange
ELEMEN KBAT
KBAT DALAM KURIKULUM
Understanding
KBAT DALAM KOKURIKULUM
Knowledge
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
.
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF KELAS
MASA
KELAS
MATA PELAJARAN
GURU
NGAJARAN HARIAN
ENGLISH KELAS 3
TEACHING AND LEARNING ACTIVITIES
TEACHING AND LEARNING STRATEGIES
Pendekatan Berpusatkan Murid
Pembelajaran Masteri
TEACHING AND LEARNING METHODOLOGY
Kuiz
MORAL VALUES
Bekerjasama
Menepati Masa
THINKING SKILLS
HOTS ELEMENTS
HOTS IN CURRICULUM
Mengaplikasi
HOTS IN CO-CURRICULAR ACTIVITIES
Pemikiran Kreatif dan Inovatif
CROSS CURRICULAR ELEMENTS
Teknologi Maklumat dan Komunikasi
.
ASSESSMENT AND EVALUATION
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz /
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF CLASS
TIME
CLASS
SUBJECT
TEACHER
AKTIVITI P&P
STRATEGI P&P
Pendekatan Berpusatkan Murid
Pembelajaran Masteri
KAEDAH P&P
Kuiz
NILAI-NILAI MURNI
Bekerjasama
Menepati Masa
KEMAHIRAN BERFIKIR
ELEMEN KBAT
KBAT DALAM KURIKULUM
Mengaplikasi
KBAT DALAM KOKURIKULUM
Pemikiran Kreatif dan Inovatif
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Teknologi Maklumat dan Komunikasi
.
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz /
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF KELAS
MASA
KELAS
MATA PELAJARAN
GURU
SMK BANDAR PUCHONG JAYA (B)
JALAN TEMPUA 3, BANDAR PUCHONG JAYA, 47170 PUCHONG SELANGOR
HARI : Wednesday
REFLEKSI :
KAEDAH P&P :
NOTA / CATATAN :
2 Determine the relationship between the sides of right-angled triangle. Hence, explain the Pythagoras theorem
by referring to the relationship.
REFLEKSI :
KAEDAH P&P :
NOTA / CATATAN :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PILIHAN BAHASA
1
menerangkan hubungan antara ukuran sebenar objek dan lukisan pelbagai saiz objek tersebut dan seterusnya
2 menerangkan maksud lukisan berskala
3
KRITERIA KEJAYAAN KUMPULAN LEMAH (TP1-TP2) KUMPULAN SEDERHANA (TP3-TP4)
1
2 murid daripada kumpulan lemah murid daripada kumpulan sederhana
dapat menerangkan hubungan antara dapat menerangkan hubungan antara
3 ukuran sebenar objek dan lukisan ukuran sebenar objek dan lukisan
4 pelbagai saiz objek tersebut dan pelbagai saiz objek tersebut dan
seterusnya menerangkan maksud seterusnya menerangkan maksud
5 lukisan berskala dengan bantuan guru lukisan berskala secara sendiri
6
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Starter
1 Guru mengajak murid mengimbas pembelajaran lepas dengan memberikan soalan berkaitan isipadu
2
3
Development
1 Murid diperkenalkan dengan konsep lukisan berskala
2 Murid diperkenalkan dengan cara melukis objek berdasarkan skala
3
Explore
1 Murid mengenal pasti perwakilan yang digunakan untuk lukisan berskala
2
3
Engagement
1 Murid menyelesaikan masalah dan berbincang dengan rakan tentang jawapan masing-masing
2
3
Closing
1 Murid mengimbau semula pembelajaran pada hari ini dengan cara membuat kesimpulan tentang pantulan
2
3
RUJUKAN / SUMBER : Buku teks
Buku aktiviti
REFLEKSI :
KAEDAH P&P :
NOTA / CATATAN :
N
G
G
U
UCHONG JAYA (B)
P
NG JAYA, 47170 PUCHONG SELANGOR
E
N
D
NGAJARAN HARIAN I
E-JAWI D MINGGU :
I
E-TERJEMAHAN K 41
A
BAHASA MELAYU N KELAS 1
S AKTIVITI P&P
I STRATEGI P&P
V
Pendekatan Berpusatkan Murid
I
Pembelajaran Masteri
K
KAEDAH P&P
Kuiz :
NILAI-NILAI MURNI
menjawab satu soalan penyelesaian masalah
Bekerjasama
Menepati Masa
KEMAHIRAN BERFIKIR
Mengenal pasti pernyataan berasaskan fakta dan pendapat.
kumpul Membanding dan membeza
ngenai pantulan KECERDASAN PELBAGAI
Logik Matematik
Pemerhatian
Kuiz /
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF KELAS
MASA
KELAS
MATA PELAJARAN
GURU
NGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU KELAS 2
AKTIVITI P&P
STRATEGI P&P
41 Inductive and Deductive Approaches
KAEDAH P&P
Questions and Answers (Q&A)
ngle.
triangle. Hence, explain the Pythagoras theorem by
AKTIVITI PA21
KEMAHIRAN BERFIKIR
Organize/ Arrange
.
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF KELAS
MASA
KELAS
MATA PELAJARAN
GURU
NGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU KELAS 3
AKTIVITI P&P
STRATEGI P&P
41 Pendekatan Induktif dan Deduktif
KAEDAH P&P
Penyelesaian Masalah
AKTIVITI PA21
Gallery Walk
KEMAHIRAN BERFIKIR
Membanding dan membeza
KECERDASAN PELBAGAI
Logik Matematik
kala
ELEMEN KBAT
KBAT DALAM KURIKULUM
Memahami
g jawapan masing-masing KBAT DALAM KOKURIKULUM
Kemahiran Memimpin
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Bahasa
membuat kesimpulan tentang pantulan
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF KELAS
MASA
KELAS
MATA PELAJARAN
GURU
SMK BANDAR PUCHONG JAYA (B)
JALAN TEMPUA 3, BANDAR PUCHONG JAYA, 47170 PUCHONG SELANGOR
DAY : Thursday
REFLECTION :
TEACHING AND LEARNING
:
METHODOLOGY
NOTES :
REFLEKSI :
KAEDAH P&P :
NOTA / CATATAN :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PILIHAN BAHASA
1
menerangkan hubungan antara ukuran sebenar objek dan lukisan pelbagai saiz objek tersebut dan seterusnya
2 menerangkan maksud lukisan berskala
3
KRITERIA KEJAYAAN KUMPULAN LEMAH (TP1-TP2) KUMPULAN SEDERHANA (TP3-TP4)
1
2 murid daripada kumpulan lemah murid daripada kumpulan sederhana
dapat menerangkan hubungan antara dapat menerangkan hubungan antara
3 ukuran sebenar objek dan lukisan ukuran sebenar objek dan lukisan
4 pelbagai saiz objek tersebut dan pelbagai saiz objek tersebut dan
seterusnya menerangkan maksud seterusnya menerangkan maksud
lukisan berskala dengan bantuan guru lukisan berskala secara sendiri
murid daripada kumpulan lemah murid daripada kumpulan sederhana
dapat menerangkan hubungan antara dapat menerangkan hubungan antara
ukuran sebenar objek dan lukisan ukuran sebenar objek dan lukisan
pelbagai saiz objek tersebut dan pelbagai saiz objek tersebut dan
seterusnya menerangkan maksud seterusnya menerangkan maksud
5 lukisan berskala dengan bantuan guru lukisan berskala secara sendiri
6
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Starter
1 Guru mengajak murid mengimbas pembelajaran lepas dengan memberikan soalan berkaitan isipadu
2
3
Development
1 Murid diperkenalkan dengan konsep lukisan berskala
2 Murid diperkenalkan dengan cara melukis objek berdasarkan skala
3
Explore
1 Murid mengenal pasti perwakilan yang digunakan untuk lukisan berskala
2
3
Engagement
1 Murid menyelesaikan masalah dan berbincang dengan rakan tentang jawapan masing-masing
2
3
Closing
1 Murid mengimbau semula pembelajaran pada hari ini dengan cara membuat kesimpulan tentang pantulan
2
3
RUJUKAN / SUMBER : Buku teks
Buku aktiviti
REFLEKSI :
KAEDAH P&P :
NOTA / CATATAN :
N
G
G
U
UCHONG JAYA (B)
P
NG JAYA, 47170 PUCHONG SELANGOR
E
N
D
NGAJARAN HARIAN I
E-JAWI D MINGGU :
I
E-TERJEMAHAN K 41
A
ENGLISH N CLASS 1
TEACHINGS AND LEARNING ACTIVITIES
I AND LEARNING STRATEGIES
TEACHING
V
Pendekatan Berpusatkan Murid
I
Pembelajaran Masteri
K
TEACHING AND LEARNING METHODOLOGY
Kuiz :
HOTS ELEMENTS
HOTS IN CURRICULUM
Mengaplikasi
HOTS IN CO-CURRICULAR ACTIVITIES
Pemikiran Kreatif dan Inovatif
CROSS CURRICULAR ELEMENTS
Teknologi Maklumat dan Komunikasi
.
ASSESSMENT AND EVALUATION
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz /
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF CLASS
TIME
CLASS
SUBJECT
TEACHER
NGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU KELAS 2
AKTIVITI P&P
STRATEGI P&P
41 Inductive and Deductive Approaches
KAEDAH P&P
Questions and Answers (Q&A)
ngle.
triangle. Hence, explain the Pythagoras theorem by AKTIVITI PA21
KEMAHIRAN BERFIKIR
Organize/ Arrange
ELEMEN KBAT
KBAT DALAM KURIKULUM
Understanding
KBAT DALAM KOKURIKULUM
Knowledge
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
.
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF KELAS
MASA
KELAS
MATA PELAJARAN
GURU
NGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU KELAS 3
AKTIVITI P&P
STRATEGI P&P
41 Pendekatan Induktif dan Deduktif
KAEDAH P&P
Penyelesaian Masalah
AKTIVITI PA21
Gallery Walk
KEMAHIRAN BERFIKIR
Membanding dan membeza
KECERDASAN PELBAGAI
Logik Matematik
kala
ELEMEN KBAT
KBAT DALAM KURIKULUM
Memahami
g jawapan masing-masing KBAT DALAM KOKURIKULUM
Kemahiran Memimpin
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Bahasa
membuat kesimpulan tentang pantulan
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF KELAS
MASA
KELAS
MATA PELAJARAN
GURU
SMK BANDAR PUCHONG JAYA (B)
JALAN TEMPUA 3, BANDAR PUCHONG JAYA, 47170 PUCHONG SELANGOR
HARI : Jumaat
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN At the end of this lesson students could be able to :
1 mencari nilai mod, median bagi data genap dan data ganjil serta min databagi data tak terkumpul
2
Development
1 Murid diperkenalkan dengan mod, median dan min bagi data tak terkumpul
2 Murid diberikan contoh untuk menguatkan pemahaman mereka mengenai pantulan
3
Explore
1 Murid menyelesaikan masalah yang diberikan oleh guru dengan berbincang dengan rakan sebelah
2
3
Engagement
1 Murid membuat perbandingan jawapan dengan rakan yang lain
2 Murid menyemak jawapan dan membuat pembetulan
3
Closing
1 Murid membuat kesimpulan mengenai pembelajaran pada hari ini
2
3
RUJUKAN / SUMBER : Buku teks
Buku aktiviti
REFLEKSI :
KAEDAH P&P :
NOTA / CATATAN :
REFLEKSI :
KAEDAH P&P :
NOTA / CATATAN :
REFLECTION :
LANGUAGE CHOICE
REFLECTION :
TEACHING AND LEARNING
:
METHODOLOGY
NOTES :
N
G
G
U
UCHONG JAYA (B)
P
NG JAYA, 47170 PUCHONG SELANGOR
E
N
D
NGAJARAN HARIAN I
E-JAWI D MINGGU :
I
E-TERJEMAHAN K 36
A
BAHASA MELAYU N KELAS 1
S AKTIVITI P&P
I STRATEGI P&P
V
Pendekatan Berpusatkan Murid
I
Pembelajaran Masteri
K
KAEDAH P&P
Kuiz :
AKTIVITI PA21
NILAI-NILAI MURNI
menjawab satu soalan penyelesaian masalah
Independent
KEMAHIRAN BERFIKIR
Make a connection
kumpul
ngenai pantulan KECERDASAN PELBAGAI
Logical-Mathematical
Pemerhatian
Kuiz /
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF KELAS
MASA
KELAS
MATA PELAJARAN
GURU
NGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU KELAS 2
AKTIVITI P&P
STRATEGI P&P
36 Student-centered Approach
KAEDAH P&P
Discussion
AKTIVITI PA21
Talking Chips
NILAI-NILAI MURNI
menjawab satu soalan penyelesaian masalah
Kind hearted
KEMAHIRAN BERFIKIR
Compare and contrast
kumpul
ngenai pantulan KECERDASAN PELBAGAI
Logical-Mathematical
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
RELIEF KELAS
MASA
KELAS
MATA PELAJARAN
GURU
NGAJARAN HARIAN
ENGLISH CLASS 3
ngle.
triangle. Hence, explain the Pythagoras theorem by 21ST CENTURY LEARNING ACTIVITIES
HOTS ELEMENTS
HOTS IN CURRICULUM
Understanding
HOTS IN CO-CURRICULAR ACTIVITIES
Knowledge
CROSS CURRICULAR ELEMENTS
.
ASSESSMENT AND EVALUATION
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF CLASS
TIME
CLASS
SUBJECT
TEACHER
ENGLISH CLASS 4
ss, and interpretation of data representation TEACHING MATERIALS/ AUDIO VISUAL AIDS
Textbook
THINKING SKILLS
Organize/ Arrange
MULTIPLE INTELLIGENCE
Logical-Mathematical
HOTS ELEMENTS
HOTS IN CURRICULUM
Understanding
HOTS IN CO-CURRICULAR ACTIVITIES
Knowledge
CROSS CURRICULAR ELEMENTS
.
ASSESSMENT AND EVALUATION
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan /
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
RELIEF CLASS
TIME
CLASS
SUBJECT
TEACHER
SMK BANDAR PUCHONG JAYA (B)
JALAN TEMPUA 3, BANDAR PUCHONG JAYA, 47170 PUCHONG SELANGOR