You are on page 1of 15

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2018

RANCANGAN MATA PELAJARAN 科学 KELAS 4D


PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 23-04-2018 星期一(Isnin) MASA 8.30a.m. - 9.30a.m.
TEMA 生命科学 TAJUK 3.0 人类
STANDARD KANDUNGAN 3.6 实践良好的生活习惯以爱惜自己
STANDARD PEMBELAJARAN 3.6.1 在日常生活中实践良好的生活习惯。
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 在完成课后,学生能够列出良好的生活习惯。
KRITERIA KEJAYAAN 学生能够至少列出三个良好的生活习惯。
1. 教师让学生说一说日常的生活习惯以导入课题。.
2. 学生进行分组讨论,列出良好的生活习惯。
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. 每组各派代表上前展示讨论结果。
PEMBELAJARAN (P&P)
4. 教师与学生讨论结果,并对良好的生活习惯做出解释。
5. 学生完成作业练习。
BAHAN BANTU BELAJAR 白板、麻将纸。
PENERAPAN NILAI 合作、感恩
ELEMEN MERENTASI 信息通讯技术
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR 联想与联系、分析、比较异同
KEMAHIRAN PROSES SAINS 观察
KEMAHIRAN MANIPULATIF -
PENILAIAN PENGAJARAN & 作业练习
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 37
位学生需要进行课后辅导。

RANCANGAN MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 4E


PENGAJARAN HARIAN TARIKH/HARI 23-04-2018 Isnin MASA 10.50a.m. - 11.50a.m.
TEMA Keselamatan Di Sekeliling Kita TAJUK Keselamatan di Sekolah
STANDARD KANDUNGAN 4.5 Menyampaikan pengucapan awam mengikut laras bahasa yang sesuai dengan yakin dan berkesan.
STANDARD PEMBELAJARAN 4.5.1 Menyampaikan ucapan berdasarkan teks mengikut laras bahasa yang sesuai dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Murid dapat menyampaikan ucapan berdasarkan teks mengikut laras bahasa yang sesuai dengan betul
Murid dapat menyampaikan 3 perenggan ucapan berdasarkan teks mengikut laras bahasa yang sesuai dengan
KRITERIA KEJAYAAN
betul
1. Murid membaca petikan dalam buku teks.
2. Guru membimbing murid menyampaikan ucapan dengan laras bahasa dan intonasi yang betul.
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. Murid menyampaikan ucapan secara berpasangan.
PEMBELAJARAN (P&P)
4. Guru memilih beberapa murid tampil ke hadapan untuk menyampaikan ucapan dengan cara yang betul.
5. Murid membuat kesimpulan
BAHAN BANTU BELAJAR Smartboard, buku teks
PENERAPAN NILAI Sopan Santun
ELEMEN MERENTASI
Berkomunikasi
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR Menghubungkaitkan
PENILAIAN PENGAJARAN & Murid dapat menyampaikan 3 perenggan ucapan berdasarkan teks mengikut laras bahasa yang sesuai
PEMBELAJARAN dengan betul
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran. Kehadiran murid:
REFLEKSI
orang murid memerlukan latihan pemulihan. / 36
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2018
RANCANGAN MATA PELAJARAN 体育 KELAS 4D
PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 24-04-2018 星期二(Selasa) MASA 8.00a.m. - 8.30a.m.

TEMA 单元三 :小圆瓜 TAJUK 骑兵夺宝(二)


STANDARD KANDUNGAN 2.6 能够实践基本球类技能 (攻击) 的概念与原则。
2.6.3 确认与球移动的适合空间。
STANDARD PEMBELAJARAN
2.6.5 确认适合拦截与抢球的时间。
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 学生能够在老师的协助下正确地进行传球和抢球比赛。
KRITERIA KEJAYAAN 学生能够在老师的协助下至少能正确地进行传球和抢球比赛。
1. 热身运动。.
2. 教师让学生进行传球和接球的练习。
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. 教师指导学生进行传球和抢球比赛。
PEMBELAJARAN (P&P)
4. 学生进行比赛。
5. 舒展运动。
BAHAN BANTU BELAJAR 足球、球筒
PENERAPAN NILAI 分工合作
ELEMEN MERENTASI
肢体动作
KURIKULUM
PENILAIAN PENGAJARAN & 学生能够正确把球传去指定方向及拦截对手的球。
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 37
位学生需要进行课后辅导。

RANCANGAN MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 4K


PENGAJARAN HARIAN TARIKH/HARI 17-04-2018 Selasa MASA 8.30a.m. - 9.30a.m.
TEMA Keselamatan Di Sekeliling Kita TAJUK Keselamatan di Sekolah
STANDARD KANDUNGAN 4.5 Menyampaikan pengucapan awam mengikut laras bahasa yang sesuai dengan yakin dan berkesan.
STANDARD PEMBELAJARAN 4.5.1 Menyampaikan ucapan berdasarkan teks mengikut laras bahasa yang sesuai dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Murid dapat menyampaikan ucapan berdasarkan teks mengikut laras bahasa yang sesuai dengan betul
Murid dapat menyampaikan 3 perenggan ucapan berdasarkan teks mengikut laras bahasa yang sesuai dengan
KRITERIA KEJAYAAN
betul
1. Murid membaca petikan dalam buku teks.
2. Guru membimbing murid menyampaikan ucapan dengan laras bahasa dan intonasi yang betul.
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. Murid menyampaikan ucapan secara berpasangan.
PEMBELAJARAN (P&P)
4. Guru memilih beberapa murid tampil ke hadapan untuk menyampaikan ucapan dengan cara yang betul.
5. Murid membuat kesimpulan
BAHAN BANTU BELAJAR Smartboard, buku teks
PENERAPAN NILAI Sopan Santun
ELEMEN MERENTASI
Berkomunikasi
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR Menghubungkaitkan
PENILAIAN PENGAJARAN & Murid dapat menyampaikan 3 perenggan ucapan berdasarkan teks mengikut laras bahasa yang sesuai
PEMBELAJARAN dengan betul
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran. Kehadiran murid:
REFLEKSI
orang murid memerlukan latihan pemulihan. / 30
RANCANGAN MATA PELAJARAN 科学 KELAS 4D
PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 24-04-2018 星期二 (Selasa) MASA 9.50a.m. – 10.50a.m.

TEMA 生命科学 TAJUK 3.0 人类


STANDARD KANDUNGAN 4.1 了解动物的呼吸器官。
4.1.1 通过观察真实的动物或各种媒体,鉴定动物的呼吸器官:
STANDARD PEMBELAJARAN -肺:猫、鸟、鳄鱼、青蛙、鲸鱼
-鳃:鱼、蝌蚪、虾
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 在完成课后,学生能够鉴定动物的呼吸器官。
KRITERIA KEJAYAAN 学生能够至少列出三个动物的呼吸器官尤其是肺和鳃。
1. 教师以影片导入课题。.
2. 学生进行分组讨论,依据动物的呼吸器官分类动物。
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. 每组各派代表上前展示讨论结果。
PEMBELAJARAN (P&P)
4. 教师与学生讨论结果,并对于肺和鳃做出解释。
5. 学生完成作业练习。
BAHAN BANTU BELAJAR 白板、麻将纸。
PENERAPAN NILAI 合作、感恩
ELEMEN MERENTASI 信息通讯技术
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR 联想与联系、分组和分类
KEMAHIRAN PROSES SAINS 观察、沟通
KEMAHIRAN MANIPULATIF -
PENILAIAN PENGAJARAN & 作业练习
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 37
位学生需要进行课后辅导。

RANCANGAN MATA PELAJARAN 数学 KELAS 4B


PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 24-04-2018 星期二(Selasa) MASA 11.50a.m. - 12.50a.m.

TEMA 数目与运算 TAJUK 7. 分数

STANDARD KANDUNGAN 7.4 分数的加减混合运算

(i)运用各种策略,进行分母至 10 的真分数的加减混合运算,涉及:
STANDARD PEMBELAJARAN (a) 同分母;
(b) 异分母。
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 在完成课后,学生能完成三个同分母在 10 以内的真分数的加减混合运算。
KRITERIA KEJAYAAN 学生至少能完成 3 题涉及三个同分母在 10 以内的真分数的加减混合运算。
1. 教师导入课题。
2. 教师展示并讲解涉及三个同分母在 10 以内的加减混合运算。
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. 教师展示例题,并引导学生完成对涉及三个同分母在 10 以内的加减混合运算。
PEMBELAJARAN (P&P)
4. 学生利用小白板,完成老师在白板上展示的习题。
5. 学生完成作业练习。
BAHAN BANTU BELAJAR 数目卡、小白板
PENERAPAN NILAI 互助
ELEMEN MERENTASI
语文
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR 联想与联系
PENILAIAN PENGAJARAN &
作业练习
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 38
位学生需要进行课后辅导。
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2018
RANCANGAN MATA PELAJARAN 体育 KELAS 4E
PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 25-04-2018 星期三(Rabu) MASA 8.30a.m. - 9.00a.m.

TEMA 单元三 :小圆瓜 TAJUK 骑兵夺宝 (二)


STANDARD KANDUNGAN 1.6 能够正确地做出基本球类技能(攻击的技能)。
1.6.3 能够在限定的空间内盘球。
STANDARD PEMBELAJARAN
1.6.6 能够进行抢球
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 学生能够在老师的协助下在限定的空间内盘球及抢球。
KRITERIA KEJAYAAN 学生能够在老师的协助下至少在限定的空间内进行盘球及抢球。
1. 热身运动。.
AKTIVITI PENGAJARAN & 2. 教师指导盘球及抢球的动作。
PEMBELAJARAN (P&P) 3. 学生进行练习。
4. 舒展运动。
BAHAN BANTU BELAJAR 足球、球筒
PENERAPAN NILAI 分工合作
ELEMEN MERENTASI
音乐
KURIKULUM
PENILAIAN PENGAJARAN & 学生能够在限定的空间内盘球及抢球。
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 36
位学生需要进行课后辅导。

RANCANGAN MATA PELAJARAN 健康教育 KELAS 4E


PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 25-04-2018 星期三(Rabu) MASA 9.00a.m. - 9.30a.m.

TEMA 个人健康与繁衍 TAJUK 饮食习惯


STANDARD KANDUNGAN 1.4 了解物品的种类和滥用物品所带来的后果及熟练处理个人、家庭和社会的风险情况
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.3 阐述服用含酒精产品对体能和智力所带来的长期影响
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 在完成课后,学生能列出服用含酒精产品对体能和智力所带来的长期影响。
KRITERIA KEJAYAAN 学生至少能列出三种服用含酒精产品对体能和智力所带来的长期影响。
1. 教师导入。
2. 学生进行分组,讨论酒精产品对体能和智力所带来的长期影响。
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. 学生展示讨论结果,教师点评。
PEMBELAJARAN (P&P)
4. 教师解释酒精产品所带来的长期影响。
5. 学生总结课题。
BAHAN BANTU BELAJAR 麻将纸、小白板
PENERAPAN NILAI 注意安全
ELEMEN MERENTASI
信息与通讯技术
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR 联想与联系
PENILAIAN PENGAJARAN &
列出酒精产品对体能和智力所带来的长期影响。
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 36
位学生需要进行课后辅导
RANCANGAN MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 4E
PENGAJARAN HARIAN TARIKH/HARI 25-04-2018 Rabu MASA 9.50a.m. – 10.50a.m.
Keselamatan Di Sekeliling Kita Amalan Keselamatan di
TEMA TAJUK
Rumah
2.5 Membaca, memahami dan menaakul untuk memindahkan maklumat yang terdapat dalam pelbagai bahan
STANDARD KANDUNGAN
dengan betul.
2.5.2 Membaca, memahami dan menaakul maklumat yang tersurat dan tersirat daripada bahan grafik dan
STANDARD PEMBELAJARAN
memindahkan maklumat dalam bentuk prosa dengan betul.
Murid dapat memindahkan maklumat tersurat dan tersirat daripada bahan grafik dalam bentuk prosa dengan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
betul.
Murid dapat memindahkan sekurang-kurangnya 3 maklumat tersurat dan tersirat daripada bahan grafik
KRITERIA KEJAYAAN
dalam bentuk prosa dengan betul.
1. Murid membaca petikan yang terdapat di dalam buku teks.
2. Murid menyatakan isi tersurat yang terdapat dalam petikan.
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. Guru membimbing murid menyatakan isi tersirat yang terkandung dalam petikan.
PEMBELAJARAN (P&P)
4. Murid memindahkan maklumat tersurat dan tersirat ke dalam bentuk prosa dengan betul.
5. Murid melengkapkan jawapan di buku ulasan.
BAHAN BANTU BELAJAR Smartboard, buku teks, buku ulasan
PENERAPAN NILAI Bekerjasama
ELEMEN MERENTASI
TMK
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR Menghubungkaitkan
PENILAIAN PENGAJARAN & Murid dapat memindahkan maklumat tersurat dan tersirat daripada bahan grafik dalam bentuk prosa dengan
PEMBELAJARAN betul.
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran. Kehadiran murid:
REFLEKSI
orang murid memerlukan latihan pemulihan. / 36

RANCANGAN MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 4K


PENGAJARAN HARIAN TARIKH/HARI 25-04-2018 Rabu MASA 10.50a.m. – 11.50a.m.
Keselamatan Di Sekeliling Kita Amalan Keselamatan di
TEMA TAJUK
Rumah
2.5 Membaca, memahami dan menaakul untuk memindahkan maklumat yang terdapat dalam pelbagai bahan
STANDARD KANDUNGAN
dengan betul.
2.5.2 Membaca, memahami dan menaakul maklumat yang tersurat dan tersirat daripada bahan grafik dan
STANDARD PEMBELAJARAN
memindahkan maklumat dalam bentuk prosa dengan betul.
Murid dapat memindahkan maklumat tersurat dan tersirat daripada bahan grafik dalam bentuk prosa dengan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
betul.
Murid dapat memindahkan sekurang-kurangnya 3 maklumat tersurat dan tersirat daripada bahan grafik
KRITERIA KEJAYAAN
dalam bentuk prosa dengan betul.
1. Murid membaca petikan yang terdapat di dalam buku teks.
2. Murid menyatakan isi tersurat yang terdapat dalam petikan.
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. Guru membimbing murid menyatakan isi tersirat yang terkandung dalam petikan.
PEMBELAJARAN (P&P)
4. Murid memindahkan maklumat tersurat dan tersirat ke dalam bentuk prosa dengan betul.
5. Murid melengkapkan jawapan di buku ulasan.
BAHAN BANTU BELAJAR Smartboard, buku teks, buku ulasan
PENERAPAN NILAI Bekerjasama
ELEMEN MERENTASI
TMK
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR Menghubungkaitkan
PENILAIAN PENGAJARAN & Murid dapat memindahkan maklumat tersurat dan tersirat daripada bahan grafik dalam bentuk prosa dengan
PEMBELAJARAN betul.
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran. Kehadiran murid:
REFLEKSI
orang murid memerlukan latihan pemulihan. / 30
RANCANGAN MATA PELAJARAN 健康教育 KELAS 4B
PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 25-04-2018 星期三(Rabu) MASA 12.20a.m. - 12.50a.m.

TEMA 个人健康与繁衍 TAJUK 饮食习惯


STANDARD KANDUNGAN 1.4 了解物品的种类和滥用物品所带来的后果及熟练处理个人、家庭和社会的风险情况
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.3 阐述服用含酒精产品对体能和智力所带来的长期影响
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 在完成课后,学生能列出服用含酒精产品对体能和智力所带来的长期影响。
KRITERIA KEJAYAAN 学生至少能列出三种服用含酒精产品对体能和智力所带来的长期影响。
1. 教师导入。
2. 学生进行分组,讨论酒精产品对体能和智力所带来的长期影响。
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. 学生展示讨论结果,教师点评。
PEMBELAJARAN (P&P)
4. 教师解释酒精产品所带来的长期影响。
5. 学生总结课题。
BAHAN BANTU BELAJAR 麻将纸、小白板
PENERAPAN NILAI 注意安全
ELEMEN MERENTASI
信息与通讯技术
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR 联想与联系
PENILAIAN PENGAJARAN &
列出酒精产品对体能和智力所带来的长期影响。
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 38
位学生需要进行课后辅导
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2018
RANCANGAN MATA PELAJARAN 体育 KELAS 4E
PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 26-04-2018 星期四(Khamis) MASA 8.30a.m. - 9.00a.m.

TEMA 单元三 :小圆瓜 TAJUK 骑兵夺宝(二)


STANDARD KANDUNGAN 2.6 能够实践基本球类技能 (攻击) 的概念与原则。
2.6.3 确认与球移动的适合空间。
STANDARD PEMBELAJARAN
2.6.5 确认适合拦截与抢球的时间。
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 学生能够在老师的协助下正确地进行传球和抢球比赛。
KRITERIA KEJAYAAN 学生能够在老师的协助下至少能正确地进行传球和抢球比赛。
1. 热身运动。.
2. 教师让学生进行传球和接球的练习。
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. 教师指导学生进行传球和抢球比赛。
PEMBELAJARAN (P&P)
4. 学生进行比赛。
5. 舒展运动。
BAHAN BANTU BELAJAR 足球、球筒
PENERAPAN NILAI 分工合作
ELEMEN MERENTASI
肢体动作
KURIKULUM
PENILAIAN PENGAJARAN & 学生能够正确把球传去指定方向及拦截对手的球。
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 36
位学生需要进行课后辅导。

RANCANGAN MATA PELAJARAN 体育 KELAS 4D


PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 26-04-2018 星期四(Khamis) MASA 9.00a.m. - 9.30a.m.

TEMA 单元三 :小圆瓜 TAJUK 骑兵夺宝 (二)


STANDARD KANDUNGAN 5.2 进行活动时,能够表现出自信与责任感。
STANDARD PEMBELAJARAN 5.2.4 能够接受挑战,享受整个活动的过程。
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 学生能够在老师的协助下在限定的空进行足球比赛。
KRITERIA KEJAYAAN 学生能够在老师的协助下至少在限定的空间内进行足球比赛。
1. 热身运动。.
2. 学生进行传球、运球及抢球的动作。
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. 教师讲解足球比赛的规则。
PEMBELAJARAN (P&P)
3. 学生进行练习。
4. 舒展运动。
BAHAN BANTU BELAJAR 足球、球筒
PENERAPAN NILAI 分工合作、遵守规则
ELEMEN MERENTASI
道德
KURIKULUM
PENILAIAN PENGAJARAN & 学生能够在限定的空间内盘球及抢球。
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 37
位学生需要进行课后辅导。
RANCANGAN MATA PELAJARAN 数学 KELAS 4B
PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 26-04-2018 星期四(Khamis) MASA 9.50a.m. - 10.50a.m.

TEMA 数目与运算 TAJUK 7. 分数

STANDARD KANDUNGAN 7.4 分数的加减混合运算

(i)运用各种策略,进行分母至 10 的真分数的加减混合运算,涉及:
STANDARD PEMBELAJARAN (a) 同分母;
(b) 异分母。
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 在完成课后,学生能完成三个异分母在 10 以内的真分数的加减混合运算。
KRITERIA KEJAYAAN 学生至少能完成 3 题涉及三个异分母在 10 以内的真分数的加减混合运算。
1. 教师导入课题。
2. 教师展示并讲解涉及三个异分母在 10 以内的加减混合运算。
AKTIVITI PENGAJARAN & 3. 教师引导学生找出共同分母的方法。
PEMBELAJARAN (P&P) 4. 教师展示例题,并引导学生完成对涉及三个同分母在 10 以内的加减混合运算。
5. 学生利用小白板,完成老师在白板上展示的习题。
6. 学生完成作业练习。
BAHAN BANTU BELAJAR 数目卡、小白板
PENERAPAN NILAI 互助
ELEMEN MERENTASI
语文
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR 联想与联系
PENILAIAN PENGAJARAN &
作业练习
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 38
位学生需要进行课后辅导。

RANCANGAN MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 4K


PENGAJARAN HARIAN TARIKH/HARI 26-04-2018 Khamis MASA 10.50a.m. – 11.50a.m.
TEMA Keselamatan Di Sekeliling Kita TAJUK Keselamatan di Sekolah
STANDARD KANDUNGAN 2.5 Membaca pelbagai bahan sastera dan bukan sastera yang sesuai bagi memupuk minat membaca.
STANDARD PEMBELAJARAN 2.5.1 Membaca dan memahami pelbagai bahan sastera yang sesuai untuk meneroka ilmu .
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Murid dapat membaca 1 bahan sastera yang sesuai.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat memindahkan sekurang-kurangnya 1 bahan sastera yang sesuai.
1. Murid pergi ke perpusatakaan untuk mencari bahan sastera yang sesuai.
2. Murid membaca buku dan memahami isi yang terdapat dalam buku.
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. Guru membimbing murid menyatakan semula cerita yang terkandung dalam buku tersebut.
PEMBELAJARAN (P&P)
4. Guru memilih beberapa murid tampil ke hadapan untuk menyampaikan cerita.
5. Murid menuliskan perasaan atau nilai murni yang terdapat dalam buku tersebut di buku nilam.
BAHAN BANTU BELAJAR Smartboard, bahan sastera, buku nilam
PENERAPAN NILAI Bekerjasama
ELEMEN MERENTASI
TMK
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR Menghubungkaitkan
PENILAIAN PENGAJARAN & Murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya 1 bahan sastera yang sesuai dan menuliskan perasaan
PEMBELAJARAN mereka di dalam buku nilam.
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran. Kehadiran murid:
REFLEKSI
orang murid memerlukan latihan pemulihan. / 30
RANCANGAN MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 4E
PENGAJARAN HARIAN TARIKH/HARI 26-04-2018 Khamis MASA 11.50a.m. – 12.50a.m.
TEMA Keselamatan Di Sekeliling Kita TAJUK Keselamatan di Sekolah
STANDARD KANDUNGAN 2.5 Membaca pelbagai bahan sastera dan bukan sastera yang sesuai bagi memupuk minat membaca.
STANDARD PEMBELAJARAN 2.5.1 Membaca dan memahami pelbagai bahan sastera yang sesuai untuk meneroka ilmu .
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Murid dapat membaca 1 bahan sastera yang sesuai.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat memindahkan sekurang-kurangnya 1 bahan sastera yang sesuai.
1. Murid pergi ke perpusatakaan untuk mencari bahan sastera yang sesuai.
2. Murid membaca buku dan memahami isi yang terdapat dalam buku.
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. Guru membimbing murid menyatakan semula cerita yang terkandung dalam buku tersebut.
PEMBELAJARAN (P&P)
4. Guru memilih beberapa murid tampil ke hadapan untuk menyampaikan cerita.
5. Murid menuliskan perasaan atau nilai murni yang terdapat dalam buku tersebut di buku nilam.
BAHAN BANTU BELAJAR Smartboard, bahan sastera, buku nilam
PENERAPAN NILAI Bekerjasama
ELEMEN MERENTASI
TMK
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR Menghubungkaitkan
PENILAIAN PENGAJARAN & Murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya 1 bahan sastera yang sesuai dan menuliskan perasaan
PEMBELAJARAN mereka di dalam buku nilam.
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran. Kehadiran murid:
REFLEKSI
orang murid memerlukan latihan pemulihan. / 36
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2018
RANCANGAN MATA PELAJARAN 体育 KELAS 4D
PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 28-04-2018 星期六(Sabtu) MASA 8.00a.m. - 8.30a.m.

TEMA 单元三 :小圆瓜 TAJUK 淘气小球儿


STANDARD KANDUNGAN 1.6 能够正确地做出基本球类技能(攻击的技能)
1.6.4 能够想象对手的动作,以做出拦截的动作。
STANDARD PEMBELAJARAN 1.6.5 能够拦截敌对传球。
1.6.7 能够利用手、脚和用具投篮。
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 学生能够在老师的协助下正确地进行传球、拦截及投篮动作。
KRITERIA KEJAYAAN 学生能够在老师的协助下至少能正确地进行传球、拦截及投篮动作。
1. 热身运动。
AKTIVITI PENGAJARAN & 2. 教师指导学生进行传球、拦截及投篮动作。
PEMBELAJARAN (P&P) 4. 学生自由进行练习。
5. 舒展运动。
BAHAN BANTU BELAJAR 篮球、球筒
PENERAPAN NILAI 分工合作
ELEMEN MERENTASI
肢体动作
KURIKULUM
PENILAIAN PENGAJARAN & 学生能够正确地进行传球、拦截及投篮动作
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 37
位学生需要进行课后辅导。

RANCANGAN MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 4K


PENGAJARAN HARIAN TARIKH/HARI 28-04-2018 Sabtu MASA 8.30a.m. - 9.30a.m.
Keselamatan Di Sekeliling Kita Amalan Keselamatan di
TEMA TAJUK
Rumah
1.5 Bercerita dan menceritakan sesuatu perkara semula dengan tepat menggunakan sebutan yang jelas dan
STANDARD KANDUNGAN
intonasi yang betul.
1.5.1 Bercerita tentang sesuatu perkara dengan tepat, sebutan yang jelas dan intonasi yang betul
STANDARD PEMBELAJARAN
menggunakan diksi dan ayat yang sesuai.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Murid dapat bercerita sesuatu situasi dengan menggunakan ayat dan sebutan yang betul
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat bercerita sekurang-kurang 3 situasi dengan menggunakan ayat dan sebutan yang betul.
1. Murid membaca petikan dalam buku teks.
2. Murid memerhati cara bercerita sesuatu situasi daripada petikan tersebut.
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. Guru membimbing murid menyatakan bercerita tentang sesuatu situasi dengan betul
PEMBELAJARAN (P&P)
4. Murid mensimulasikan situasi secara berpasangan.
5. Murid membuat kesimpulan
BAHAN BANTU BELAJAR Smartboard, buku aktiviti, buku teks
PENERAPAN NILAI Sopan Santun
ELEMEN MERENTASI
Berkomunikasi
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR Menghubungkaitkan
PENILAIAN PENGAJARAN &
Murid dapat bercerita tentang sesuatu situasi dengan menggunakan ayat dan sebutan yang betul.
PEMBELAJARAN
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran. Kehadiran murid:
REFLEKSI
orang murid memerlukan latihan pemulihan. / 30
RANCANGAN MATA PELAJARAN 科学 KELAS 4D
PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 28-04-2018 星期六(Sabtu) MASA 9.50a.m. – 10.50a.m.

TEMA 生命科学 TAJUK 3.0 人类


STANDARD KANDUNGAN 4.1 了解动物的呼吸器官。
4.1.1 通过观察真实的动物或各种媒体,鉴定动物的呼吸器官:
STANDARD PEMBELAJARAN -潮湿的皮肤:青蛙、蚯蚓
-气孔:蟑螂、蚱蜢、蝴蝶、毛虫
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 在完成课后,学生能够鉴定动物的呼吸器官。
KRITERIA KEJAYAAN 学生能够至少列出三个动物的呼吸器官尤其是潮湿的皮肤和气孔。
1. 教师以影片导入课题。.
2. 学生进行分组讨论,依据动物的呼吸器官分类动物。
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. 每组各派代表上前展示讨论结果。
PEMBELAJARAN (P&P)
4. 教师与学生讨论结果,并对于潮湿的皮肤和气孔做出解释。
5. 学生完成作业练习。
BAHAN BANTU BELAJAR 白板、麻将纸。
PENERAPAN NILAI 合作、感恩
ELEMEN MERENTASI 信息通讯技术
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR 联想与联系、分组和分类
KEMAHIRAN PROSES SAINS 观察、沟通
KEMAHIRAN MANIPULATIF -
PENILAIAN PENGAJARAN & 作业练习
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 37
位学生需要进行课后辅导。

RANCANGAN MATA PELAJARAN 数学 KELAS 4B


PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 28-04-2018 星期六(Sabtu) MASA 11.50a.m. - 12.50a.m.

TEMA 数目与运算 TAJUK 7. 分数

STANDARD KANDUNGAN 7.5 解答涉及分数的应用题。

STANDARD PEMBELAJARAN (i)运用各种策略,解答日常生活中涉及两个真分数的加减混合运算的应用题。


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 在完成课后,学生能解答涉及两个真分数的加减混合运算的应用题。
KRITERIA KEJAYAAN 学生至少能完成 3 题涉及两个真分数的加减混合运算的应用题。
1. 教师导入课题。
2. 教师展示并讲解涉及两个真分数的加减混合运算的应用题。
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. 教师展示例题,并引导学生完成涉及两个真分数的加减混合运算的应用题。
PEMBELAJARAN (P&P)
4. 学生利用小白板,完成老师在白板上展示的习题。
5. 学生完成作业练习。
BAHAN BANTU BELAJAR 数目卡、小白板
PENERAPAN NILAI 互助
ELEMEN MERENTASI
语文
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR 联想与联系
PENILAIAN PENGAJARAN &
作业练习
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 38
位学生需要进行课后辅导。
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2018
RANCANGAN MATA PELAJARAN 数学 KELAS 4B
PENGAJARAN HARIAN
TARIKH/HARI 29-04-2018 星期日(Ahad) MASA 9.50a.m. - 10.50a.m.

TEMA 数目与运算 TAJUK 7. 小数

STANDARD KANDUNGAN 8.1 至三位小数的数目。

STANDARD PEMBELAJARAN (i)运用图表以认识、说出和写出小数。


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 在完成课后,学生能运用图表写出小数
KRITERIA KEJAYAAN 学生至少能完成 3 题运用图表写出小数
1. 教师导入课题。
2. 教师以图表展示并讲解小数。
AKTIVITI PENGAJARAN &
3. 教师展示例题,并引导学生写出小数。
PEMBELAJARAN (P&P)
4. 学生利用小白板,完成老师在白板上展示的习题。
5. 学生完成作业练习。
BAHAN BANTU BELAJAR 数目卡、小白板
PENERAPAN NILAI 互助
ELEMEN MERENTASI
语文
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR 联想与联系
PENILAIAN PENGAJARAN &
作业练习
PEMBELAJARAN
位学生能够达致学习成果。 Kehadiran murid:
REFLEKSI / 37
位学生需要进行课后辅导。

RANCANGAN MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 4K


PENGAJARAN HARIAN TARIKH/HARI 29-04-2018 星期日(Ahad) MASA 10.50a.m. - 11.50a.m.
Keselamatan Di Sekeliling Kita Amalan Keselamatan di
TEMA TAJUK
Rumah
3.6 Menulis untuk menyampaikan maklumat tentang sesuatu perkara dengan menggunakan bahasa yang
STANDARD KANDUNGAN
santun.
3.6.2 Menulis untuk menyampaikan maklumat yang jelas berbentuk surat dengan menegaskan bahasa yang
STANDARD PEMBELAJARAN
santun.
Murid dapat menulis untuk menyampaikan maklumat yang jelas berbentuk surat dengan menegaskan bahasa
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
yang santun.
Murid dapat menuliskan 1 karangan yang berbentuk surat dengan menggunakan maklumat dan Bahasa yang
KRITERIA KEJAYAAN
betul.
1. Murid membaca petikan yang terdapat di dalam buku teks.
2. Murid memerhatikan format dalam petikan tersebut..
AKTIVITI PENGAJARAN & 3. Murid membincangkan tentang perkara yang perlu ditulis dalam bentuk surat berdasarkan contoh yang
PEMBELAJARAN (P&P) diberikan.
4. Guru membimbing murid menyatakan format bagi karangan yang berbentuk surat.
5. Murid menuliskan karangan di dalam buku karangan.
BAHAN BANTU BELAJAR Smartboard, buku teks, buku ulasan
PENERAPAN NILAI Bekerjasama
ELEMEN MERENTASI
TMK
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR Menghubungkaitkan
PENILAIAN PENGAJARAN & Murid dapat dapat menuliskan 1 karangan yang berbentuk surat dengan menggunakan maklumat dan
PEMBELAJARAN Bahasa yang betul.
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran. Kehadiran murid:
REFLEKSI
orang murid memerlukan latihan pemulihan. / 37
RANCANGAN MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 4E
PENGAJARAN HARIAN TARIKH/HARI 29-04-2018 星期日(Ahad) MASA 10.50a.m. - 11.50a.m.
Keselamatan Di Sekeliling Kita Amalan Keselamatan di
TEMA TAJUK
Rumah
3.6 Menulis untuk menyampaikan maklumat tentang sesuatu perkara dengan menggunakan bahasa yang
STANDARD KANDUNGAN
santun.
3.6.2 Menulis untuk menyampaikan maklumat yang jelas berbentuk surat dengan menegaskan bahasa yang
STANDARD PEMBELAJARAN
santun.
Murid dapat menulis untuk menyampaikan maklumat yang jelas berbentuk surat dengan menegaskan bahasa
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
yang santun.
Murid dapat menuliskan 1 karangan yang berbentuk surat dengan menggunakan maklumat dan Bahasa yang
KRITERIA KEJAYAAN
betul.
6. Murid membaca petikan yang terdapat di dalam buku teks.
7. Murid memerhatikan format dalam petikan tersebut..
AKTIVITI PENGAJARAN & 8. Murid membincangkan tentang perkara yang perlu ditulis dalam bentuk surat berdasarkan contoh yang
PEMBELAJARAN (P&P) diberikan.
9. Guru membimbing murid menyatakan format bagi karangan yang berbentuk surat.
10. Murid menuliskan karangan di dalam buku karangan.
BAHAN BANTU BELAJAR Smartboard, buku teks, buku ulasan
PENERAPAN NILAI Bekerjasama
ELEMEN MERENTASI
TMK
KURIKULUM
KEMAHIRAN BERFIKIR Menghubungkaitkan
PENILAIAN PENGAJARAN & Murid dapat dapat menuliskan 1 karangan yang berbentuk surat dengan menggunakan maklumat dan
PEMBELAJARAN Bahasa yang betul.
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran. Kehadiran murid:
REFLEKSI
orang murid memerlukan latihan pemulihan. / 36

You might also like