You are on page 1of 2

KOLEJ KOMUNITI JEMPOL

KEMENTERIAN PENDIDIKAN MALAYSIA


RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
SIJIL TEKNOLOGI ELEKTRIK

NAMA PENSYARAH NOOR AZIAH BINTI ABDUL AZIZ


KELAS SKE 4A
BIL PELAJAR 8
SUBJEK PENGAJIAN MALAYSIA 1
KOD SUBJEK MPU 1152
MASA 8.00 – 12.00 TGH
TEMPAT BENGKEL 107A
TAJUK Topik 5 : Dasar Negara
SUB TAJUK Dasar Ekonomi Baru
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran & pengajaran, pelajar akan dapat:

i. Mengetahui maksud Dasar Ekonomi Baru


ii. Matlamat Dasar Ekonomi Baru
iii. Kaedah pelaksanaan Dasar Ekonomi Baru

AKTIVITI PENGAJARAN & SET INDUKSI Pensyarah meminta pelajar memberikan satu
PEMBELAJARAN contoh Dasar Negara yang mereka ketahui
LANGKAH 1 Pensyarah memberikan contoh Dasar Negara
yang ada di Malaysia
LANGKAH 2 Pensyarah menerangkan maksud Dasar Negara
berkaitan Sub Topik – Dasar Ekonomi Baru
PENUTUP Pensyarah membuat rumusan berkaitan
pengajaran dan pembelajaran yang diberikan
berdasarkan Sub Topik – Dasar Ekonomi Baru
KAEDAH MENGAJAR 1. Komputer
2. LCD

PENILAIAN P & P Pensyarah memberikan pujian dan galakan kepada pelajar-pelajar


yang telah memberi respon dan jawapan kepada soalan yang ditanya
oleh pensyarah
REFLEKSI PENGAJARAN & Para pelajar memberikan respon terhadap setiap soalan semasa sesi
PEMBELAJARAN penerangan dan perbincangan dijalankan. Pensyarah memberi
maklumbalas kepada soalan yang diajukan oleh pelajar. Pensyarah
memberikan contoh terhadap topik yang dibincangkan supaya pelajar
lebih mudah memahami topik tersebut

LANGKAH KESELAMATAN Para pelajar dinasihatkan supaya fokus semasa sesi kuliah dijalankan
Penulisan hasil pembelajaran/objektif

 Objektif pembelajaran perlulah realistik dan sejajar dengan aras kebolehan serta minat murid-
murid.

 Perlulah merangkumi tiga aspek iaitu situasi, tingkah laku murid dan tingkat pencapaian
murid.

        a)Objektif implisit : melibatkan perubahan tingkah laku yang ketara seperti memahami,
mengetahui   atau menghargai sesuatu yang telah diajar.

b)Objektif eksplisit : melibatkan perubahan tingkah laku yang boleh dilihat seperti
menyenaraikan,menjelaskan, memberikan contoh, menunjukkan cara yang
betul terhadap apa yang telah diajarkan.

 Pernyataan objektif pengajaran hendaklah ditulis berasaskan 3 kriteria

            a)Tingkah laku murid yang boleh dilihat atau diukur.


            b)Keadaan atau syarat yang diperlukan bagi sesuatu tingkah laku.
            c)Hasil yang akan murid perolehi.

You might also like