You are on page 1of 3

Тема.

Охорона навколишнього середовища


Мета: ознайомити дітей з проблемою забруднення навколишнього
середовища (природне і промислове сміття); підвести до розуміння
необхідності охорони навколишнього середовища; учити правильно
оцінювати дії та вчинки людей у повсякденні, героїв художніх творів;
розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, уяву; активізувати словник(сміття,
екологічні знаки, переробка відходів); формувати вміння робити елементарні
висновки, уміння міркувати; виховувати дбайливе ставлення до природи.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
До нас сьогодні завітав лялька Тарасик. Привітаймося з ним! Тарасик
засмучений. Що трапилося, Тарасику? Тарасик. Сьогодні на вулиці я побачив
цілу купу сміття на ігровому майданчику. Чого там тільки не було! Я зібрав
це сміття, адже на майданчику у нас завжди чисто, ми стежимо за порядком,
та й наш двірник прибирає.

ІІ. Основна частина


— Розкажемо Тарасику, що ми знаємо про сміття. Воно буває різним —
природного походження та зроблене людиною. Назвіть природне сміття.
(Гілочки, кора дерев, насіння декоративних дерев, торішня трава, камінці,
листя) Хто смітить у природі? (Дерева, пташки, тварини, травичка, квіти)
Природне сміття дуже корисне. Як ви вважаєте, чим корисне природне
сміття — торішнє листя, гілочки, насіння декоративних дерев, уламки кори? Так.
Це і дім для проживання різних комашок, і їжа для птахів узимку, і паростки
нових рослин навесні, і поживний ґрунт для зростання інших рослин. Але існує
ще інше сміття. Звідки воно утворюється? На вашу думку, воно корисне чи
шкідливе для природи? Чому? Яке сміття може призвести до травмування або
стати причиною загибелі дерев, кущів, птахів чи тварин?

Тарасик бачив на вулиці, як одна дівчинка викидала сміття у вікно. По-


слухайте історію.
СМІТНИК
Зранку уся сім’я зібралася за столом. Марійка узялася допомагати прибирати
після сніданку, але побачила, що запізнюється до школи. Схопивши відерце зі
сміттям, вона потихеньку викинула його у вікно на квітник, який був розбитий
позаду будинку. Дівчинка часто почала викидати туди сміття, коли
запізнювалася до школи. Якось дідусь попросив її полити квіти у квітнику.
Марійка пішла за будинок і побачила, що замість квітів там лежить купа сміття.
— Звідки ж узявся цей смітник? — запитав здивовано дідусь.— Я не знаю, —
сказала Марійка і почервоніла. Їй було соромно за зіпсовані квіти.
(В. Сухомлинський)
— Як ви гадаєте, чи правильно поводилася дівчинка Марійка? Чому так
поводитися шкідливо? А куди необхідно викидати сміття? Молодці, діти!
Тарасику, наші діти не шкодять природі. Дорослі також піклуються про безпеку
природного довкілля. Ми вже спостерігали, як двірники і люди, які мешкають у
міських будинках, складають сміття у спеціальні контейнери. Спеціальні
машини — сміттєвози — відвозять сміття на сміттєзвалища, де працюють
спеціальні фабрики і заводи з переробки сміття на корисні речі. На контейнерах
зображено спеціальні екологічні знаки для сортування.

ІІІ. Підсумок
— Зрозумів, Тарасику, як наші діти з дорослими піклуються про природу.
Любіть природу і дбайливо до неї ставтеся. Природа завжди віддячує людині за
її піклування.

You might also like