You are on page 1of 4

Тема.

Особиста гігієна
Мета: продовжувати формувати уявлення дітей про предмети гігієни; учити
відповідати на запитання, підтримувати діалог; продовжувати формувати
уміння вживати узагальнювальні слова (предмети гігієни); збагачувати
словник назвами людей за характерною ознакою (бруднуля — грязнуля —
замазура) прикметниковими синонімами (охайний — чистий — чепурний);
вправляти у вживанні прикметників із суфіксами (-ісіньк-, -есеньк-);
вправляти у вживанні дієслів, у яких за допомогою префіксів передане
значення закінченої дії; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я,
необхідність у дотриманні чистоти та особистої гігієни.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
Добрий день!
І. Основна частина
З’являється брудний, неохайний, нерозчесаний Незнайка.

— Хто це? (Це Незнайко.) Привітаймося з Незнайком. Доброго ранку,


Незнайку! Діти, який Незнайко? (Він нерозчесаний, неохайний.) Який одяг у
Незнайка? (Брудний) Як інакше можна сказати? Чому, Незнайку, ти не
вмиєшся, не розчешешся? Діти, хто Незнайко? (Він бруднуля.) Як ще можна
сказати? (Замазура, нечупара) Незнайка засумував. Малята допоможіть йому
причепуритися. Які предмети потрібні Незнайкові? Відгадайте загадки.
Мию, мию без жалю.
Мию там, де брудно.
Цю роботу я люблю,
Та від неї худну. (Мило)
— Так, це мило. Як ви здогадалися, що це мило? Навіщо потрібно мило?
(Мило потрібне для того, щоб змити бруд, щоб змити мікроби, які
викликають різні хвороби.) Що ми миємо милом? (Ми миємо руки, тіло.)
Розкажіть, яке мило. (Воно запашне, гладке, кольорове.) Скажіть ці слова
пестливо. (Запашненьке, гладесеньке) Розкажіть Незнайкові, як слід
користуватися милом. (Спочатку потрібно намочити руки, потім намилити їх,
змити бруд водою.)
— Відгадайте наступну загадку.
Я маленький і завзятий,
Люблю діток витирати. (Рушник)

— Так, це рушник. Як ви здогадалися, що це рушник? Навіщо потрібен


рушник? Для того щоб тіло було сухим. Розкажіть, який рушник. (Він
пухнастий, м’який, чистий, бузковий.) Скажіть ці слова пестливо.
(м’якесенький, чистесенький, пухнастенький)
— Відгадайте наступну загадку.
Маю я зубців багато,
Розчешу вас, як на свято. (Гребінець)
— Так, це гребінець. Як ви здогадалися, що це гребінець? Навіщо потрібен
гребінець? (Для розчісування волосся) Пригадайте, як у народі примовляли,
розчісуючи волосся?
Плетися, коса,
Розумнішай, голова,
Родися, краса,
Добрішай, душа.
— Відгадайте загадку.
Хвостик з кістки,
А на спині щетинки. (Зубна щітка)

— Так, це зубна щітка. Як ви здогадалися, що це зубна щітка?


Дидактична гра «Що будеш робити?»
Діти мають розповідати, що вже зробили діти на малюнках.

— Що робить дівчинка на першому малюнку? (Дівчинка миється.) А що вона


вже зробила? (Помилася) А як сказати про хлопчика, що він зробив?
(Помився) Що робить дівчинка на другому малюнку?
(Дівчинка витирається.) А що вона вже зробила? (Витерлася) А як сказати
про хлопчика, що він зробив? (Витерся)
Що робить дівчинка на третьому малюнку?

(Дівчинка розчісується) А що вона вже зробила? (Розчесалася) А як сказати


про хлопчика, що він зробив? (Розчесався)
Що робить дівчинка на 4 малюнку?

(Дівчинка чистить зуби.) А що вона вже зробила? (Почистила зуби.) А як


сказати про хлопчика, що він зробив? (Почистив зуби.)
III. Підсумок
— Незнайку, ти запам’ятав, що потрібно робити, щоб бути здоровим?
Необхідно утримувати своє тіло в чистоті

You might also like