You are on page 1of 3

ТЕМА: ЗЕМЛЯ – НАШ ДІМ

МЕТА: Розширити уявлення дітей про довкілля, ознайомити із заходами щодо відтворення і збереження
природи; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, робити висновки, мислення, уяву; виховувати
любов і дбайливе ставлення до природи, бажання захищати її.

ОБЛАДНЕННЯ: наочний матеріал (малюнки Землі, сміттєві контейнери, сміття), конспект, відеоматеріал

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1. Організація класу
1.1. Привітання з учнями

Доброго дня вам, любі хлопчики й дівчата

Щирою посмішкою всіх вас вітаю,

Доброго настрою на весь день бажаю.

Хай нахмурені ваші личка

Звеселить гарна усмішка.

Вправо, вліво поверніться.

І сусідам посміхніться.

2. Оголошення теми і мети заняття.


2.1 Розкриття теми заняття

- Подивіться уважно на ілюстрації і скажіть, якою б ви хотіли бачити нашу планету. Здоровою та гарною або
навпаки, хворою і сумною?

- Чому ви обрали саме цей малюнок?

- Протягом уроку ми поговоримо про те, як зберегти нашу планету саме такою, яка сподобалась вам.
Дізнаємось як потрібно захищати і берегти, плекати природу, дякувати їй і платити добром за її щедрість. А
тема нашого заняття – «Земля – наш дім».

2.2 Гра « Земля хворіє чи радіє?»

- Зараз пропоную зіграти в гру, яка допоможе нам визначити, які дії людей негативно впливають на нашу
Землю, а які ж позитивно.

- Я буду викликати вас до дошки, а ви маєте правильно розмістити зображення біля здорової планети, та
хворої.

- Отже, які ми можемо зробити висновки?

- Як ми бачимо, нашій планеті шкодять такі дії: вирубка лісів, забруднення повітря і води, сміттєзвалище.

2.3 Читання і аналіз оповідання «Соромно перед соловейком»

- Соловейко пропонує послухати історію, яку він спостерігав у лісі.

Оля й Ліда, маленькі першокласниці, пішли до лісу. Після втомливого шляху вони сіли на траві відпочити й
пообідати. Витягли з сумки хліб, масло, яєчка. Коли дівчатка вже пообідали, недалеко від них сів на дерево
соловейко й заспівав. Зачаровані прекрасною піснею, Оля й Ліда боялись поворухнутись. Соловейко перестав
співати. Оля зібрала недоїдки й шматки газети, кинула під кущ. Ліда забрала недоїдки, загорнула в газету й
поклала в сумку.
— Навіщо ти забрала сміття? — запитала Оля.— Це ж у лісі... Ніхто не бачить...
— Соромно перед соловейком...— тихо відповіла Ліда.
- Ви уважно прослухали оповідання і тепер в мене є декілька запитань.

- Про кого ця історія?

- що робили дівчатка?

- Яка з дівчаток вам більше подобається? Чому?

- Чому Ліді стало соромно перед соловейком?

Фізхвилинка

Всі ми - діти землі і неба! (руками вказують на себе, опускають їх вниз, піднімають вгору)

Всі, хто маленький, хоче рости! (Повторюють попередні рухи )

«Чисті повітря й водичку нам треба»,- просить з нас кожен: і я, і ти

(Через сторони руки опускають, Нахиляючись до «водички». Схрещуючи їх перед собою, знову піднімають
вгору. Роз'єднуючи руки над головою, опускають через сторони вниз, на слово «я» руками вказують на себе,
на слово «ти» - на товариша.)

Хочемо ми, щоб сонце світило! (руками показують на себе, піднімають їх вгору)

Хочемо ми, щоб поле родило. ( руками показують на себе, а потім – на поле.)

І щоб навколо квіти цвіли.

2.4 ГРА « так або ні»

- Зараз ми з вами зіграємо в гру « так або ні». Якщо ваша відповідь так, то ви піднімаєте праву руку, а якщо ні,
то залишаєтесь нерухомими.

- Я вимикаю світло, коли виходжу з кімнати, в якій нікого немає.

- Влітку я люблю ловити метеликів, жуків та інших комах

- Я викидаю сміття просто на землю, якщо поряд немає смітника або урни.

- Я ставлюся з повагою до всіх рослин і тварин.

- Я забуваю вимикати воду, коли виходжу із ванної кімнати.

- Мені подобається милуватися квітами, а не зривати їх.

- Я викидаю сміття в смітник.

- Які з цих тверджень на вашу думку негативно впливають на нашу планету? Чому?

2.5 Перегляд мультфільму

- Ви чудово впоралися з цим завданням. Зараз пропоную переглянути короткий відеоматеріал, який дасть
більше розуміння, чому сміття таке шкідливе.

2.6 Гра « Сортувати – це просто»

- Після переглянутого відео, ми зіграємо в гру «Сортувати – це просто». Ваше завдання правильно
розсортувати різні види сміття у відповідний контейнер.

- Молодці, ви чудово з цим впоралися.

3. Підсумок заняття

3.1 Заключне слово практиканта

- От і закінчилося наше заняття. Сподіваюся ви дізналися багато нового і взяли щось для себе.
3.2 Рефлексія

- що вам найбільше сподобалося?

- а що запам’яталося?

You might also like