You are on page 1of 5

12.03.22р.

Природа + ліплення
Тема. Весняні квіти
Програмовий зміст: продовжити ознайомлювати дітей з
представниками рослинного світу рідного краю — весняними квітами; дати
знання про весняні квіти, їх назви, складові; учити уважно розглядати,
досліджувати та за допомогою дорослого описувати зовнішній вигляд і
називати характерні особливості квітів; розвивати пізнавальну активність,
спостережливість, пам’ять, мислення; закріплювати знання про спосіб
догляду за квітами; активізувати словниковий запас; спонукати до
спілкування; розширювати уявлення дітей про місце зростання квітів,
послідовність їх зростання; сприяти розвитку дбайливого ставлення до живої
природи; виховувати дбайливе ставлення до природи;
Ліплення: розширювати й поглиблювати знання дітей про квіти,
професію скульптора; опановувати модульне ліплення, а також складання
цілісного образу з модулів; закріплювати поділ цілого на частини, усну
лічбу; розвивати естетичний смак;
Корекційна мета: Закріпити вміння скачувати шматок, розплескувати
між долонями; Ознайомити зі змінами в природі.
Попередня робота: спостереження за квітами на клумбі, в парку; та
розглядання ілюстрацій весняних квітів; читання віршів, загадок.
Матеріал: предметні картинки із зображенням весняних квітів;
сюжетна картина «Клумба з квітами»; картинки із зображенням послідовністі
зростання квітки; іграшкова бджілка.
Наступна робота: закріплення знань дітей з теми в робочому зошиті.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
Вихователь пропонує дітям стати «квітами» у грі.
Пальчикова гімнастика «Квітки»
Наші червоні квіточки
(Лікті на столі, кисті рук перпендикулярно до кришки столу.)
Розпускають пелюстки.
(Долоні розводять в сторони.)
Вітер трохи дихав,
(Дують на долоні.)
Пелюстки колихав.
(Руки погойдуються з боку в бік.)
Наші червоні квіточки
(Долоні з’єднують.)
Затуляють пелюстки.
Тихо засинають,
Голівками хитають.
(Похитують долонями вперед і назад.)
ІІ. Мотивація
— Діти, сьогодні до нас у гості прилетіла бджілка. Вона далеко літала і
хоче розповісти, що бачила. Бджілка каже, що скрізь розцвітають квіти, адже
настла весна. Квіти дуже різні. Бджілка хоче вам розповісти, які квіти вона
бачила. Квіти ростуть скрізь: і у лісі, і у полі, і в саду, і в парках.
ІІІ. Основна частина
— Що намальовано на картинці? Так. Це клумба. Діти, квіти ростуть на
клумбах, на городі, в саду. Такі квіти, за якими доглядають люди, називають
садовими. Як люди доглядають за квітами? Що потрібно квіточкам, щоб
вони добре росли і красиво цвіли?
— Правильно, за квітами доглядають люди — їх висаджують,
поливають, розпушують землю. Сонечко зігріває своїм теплом, освітлює
яскравими промінцями, дощик поливає землю, або люди…
— Розгляньмо квіти. Чим схожі між собою всі квіти, що у них
спільного? (У всіх квітів є стебло, листя, пелюстки, корінець.)
— Діти, щоб на клумбі виросли квіти, спочатку необхідно посадити в
землю насіння, з насіння виросте стебло, на ньому з’являться листочки, а
потім розпуститься квітка. Тільки обов’язково слід поливати квіти, тому що
їм необхідно пити воду, щоб рости.
Дидактична гра «Що було спочатку, а що — потім?»
Вихователь пропонує дітям поставити картки із зображенням різної
стадії зростання квітки у тому порядку, як це відбувається насправді у
природі.
Вихователь виставляє предметні картинки із зображенням квітів для
поступового розглядання.
— Розгляньмо квіти. Хто знає назву цих квітів? (Пролісок, підсніжник)
— Це пролісок і підсніжник. Вони з’являються першими. Ці квітки
маленькі, але сміливі. Хоча на землі ще є сніг, натомість вони вже ростуть,
випростовуються з-під снігу. Якого кольору у них квітки? Де ви бачили такі
квіти? Ці квітки ростуть і у лісі, і в парках, і біля будинків людей. Їх ніжна
краса та кольори вражають. Чи знаєте ви цю квітку? Так. Це гарна квітка
тюльпан. Погляньте на нього, помилуйтеся, який він гарний. Якого він
кольору? Розгляньте уважно його будову. Що у нього є? Так. Ось ніжка, на
якій він стоїть.
Її називають стебло. А це його листочки. Якого кольору у тюльпана
стеблинка і ли сточки? На що вам здається схожою квітка тюльпана? Якого
кольору ще бувають тюльпани? Ми бачили під час прогулянок тюльпани
різних кольорів.
Вони ростуть у парках на клумбах, під вікнами біля будинків людей.
— Діти, Бджілка розповіла, що зараз скрізь розпустилися жовтенькі,
гарні квіточки. Вони дуже схожі на маленьких курчаток або на сонечко.
Десь у лузі при доріжці,
На тонкій стеблинці-ніжці
Мале сонечко росло,
Кругле, жовтеньке було,
Потім стало біле-біле
І за вітром полетіло.
Знають жук, бджола і бабка —
Ця загадка про… (кульбабку).
— Так, це кульбабки.
— Погляньте, яка гарна кульбабка. Ця квітка не велика, не маленька, а
середня. Кульбабки ростуть скрізь. Якого вони кольору? Покажіть, де у
рослини корінь, листя, стеблина, квітка. На що схожа квітка кульбабки? Вона
схожа на маленьке жовте курча. Погляньмо на листочки кульбаби. На що
вони схожі? Вони схожі на ялиночку. У нас дуже багато виростає кульбаб у
садочку повсюди — на майданчику, у траві, у саду. Навесні, коли кульбаб
виростає багато-багато, дівчата плетуть з них віночки.
Дидактична гра «Рослини»
Педагог розкладає перед дітьми картинки із зображеннями дерев, кущів
і квітів. Далі він пропонує їм розподілити рослини на три групи: в один бік
покласти малюнки лише з деревами, у другий — тільки з кущами, а в третій
— із зображеннями квітів.
Розминка для рук «Ігри з картонкою»
— Утримувати картонку тільки великими пальцями обох рук;
— утримувати картонку тільки вказівними пальцями обох рук;
— утримувати картонку тільки середніми пальцями обох рук;
— утримувати картонку тільки безіменними пальцями обох рук;
— утримувати картонку тільки мізинцями обох рук;
— намалювати на картонці пальцем зображення квітки, сніжинки,
спіралі, кола, сердечка та ін.
Мотивація
Потрапив юний скульптор у своєму найяскравішому сні до країни
Кругляндії. Усе вразило його в цій дивній країні, тому що дерева там були з
кружечків, будинки круглі, машинки, гриби й тварини теж мали форму кулі.
Навіть дітлахи в Кругляндії звались отак: хлоп’ята-кругленята й дівчата
круглята. А коли юний скульптор прокинувся, то відразу схотів показати
друзям побачене. А любій мамі він зробив пролісок із маленьких кружечків.
Ось такий. Зможете повторити? Тоді до роботи!
Практична робота
1. Розімніть половинку бруска зеленого пластиліну.
2. Відщипніть від нього однакові шматочки розміром із гречане зерно,
потім скачайте з них кульки.
3. Від середини картонки викладіть униз вертикальну лінію з
виліплених кульок. Це стебло.
4. По обидва боки стебла викладіть листочки — від кінця стебла вгору і
в різні боки.
5. Розімніть половинку бруска синього пластиліну.
6. Відщипніть від нього однакові шматочки завбільшки з гречане зерно,
потім скачайте з них кульки.
7. Від верхівки стебла викладіть середню пелюстку — пряму лінію з 6–
7 кульок.
8. Так само праворуч і ліворуч від середньої пелюстки викладіть ліву і
праву пелюстки.
9. Злегка притисніть пальчиками всі кульки, щоб вони не відстали від
картонки.
10. Розкажіть друзям, що в цій роботі було для вас складним.
Фізкультхвилинка «Сонечко»
Ось розвіялась імла, (Відводимо від обличчя долоні й потягуємося.)
Крапає з дахів. (Присідання.)
І промінчик, як мітла, (Обертання руками.)
Сніг старий підмів. (Махи руками.)
IV. Підсумок
— Бджілка з нами прощається, їй уже час повертатися. Подякуймо їй за
те, що вона нам розповіла про весняні квіти та влаштувала таку чудову гру з
квітами.

You might also like