You are on page 1of 5

Висока школа струковних студија за образовање васпитача и пословних

информатичара- Сирмијум

ПИСАНА ПРИПРЕМА ИЗ ПРЕДМЕТА


МЕТОДИКА РАЗВОЈА МАТЕМАТИЧКИХ ПОЈМОВА 1

ТЕМА: СЕРИЈАЦИЈА

Професор: Студент:

Радоје Павловић Бурсаћ Марија

Бр. Индекса 3/2018-дл

Сремска Митровица, 2021. Година


Област васпитно – образовног рада: Методика математичких појмова 2

Предшколска установа: ПУ „Мали научници“, Ледине

Тема: Серијација

Радни простор: Радна соба

Узрасна група: Старија вртићка група

Број деце у групи: 12

Циљ васпитно – образовног рада:

 Ређање предмета у растућем и опадајућем низу серијације у погледу


величине

Васпитно- образовни задаци:

 Развијати процесе поређења предемета


 Утврђивање разлика међу предметима
 Сврставање предмета у низове- серије.

Облици рада:

 Фронтални,
 групни и
 индивидуални облик рада.

Методе рада:

Метода разговора, демонстрације и објашњавање.

Дидактичка средства:

Лего коцке, апликације ликова из прича, маске.

Корелација са осталим васпитно – образовним областима:

Методика развоја говора


Активности деце: уочавање предмета, слушање, разговор, увиђање,
поређење, драматизација, игра...

Активности васпитача: васпитач подстиче децу у упоређивању , мотивише


у описивању , разговору.

МОГУЋИ ТОК АКТИВНОСТИ

-УВОДНИ ДЕО-

У уводном делу усмерићу децу на центар грађевинског материјала (лего


коцке) и предложићу ик игру „Сагради што већу кулу“, а затим након
„саграђених“ кула одредити чија је кула највиша, а чија најнижа. Деца ће
бити подељена у четири групе.Ставићемо све четири куле једну поред друге
тако да ће деца сама увидети и поређати куле од најмање.

-ГЛАВНИ ДЕО-
У главном делу ћу на великом хамеру окачити апликације репе и повести
кратак разговор са децом о овом поврћу(где расте,како изгледа,боја,облик...)

Затим ћу причати причу и уједно ређати апликације


(деке,баке,бате,секе,куце,маце,миша) по редоследу догађаја у причи.

Интерпретација приче „Деда и репа“ Након прочитане приче повешћу


разговор о причи- Ко је најјачи-највећи , а ко најслабији- најмањи.Затим
скидам апликације и остављам их без реда. Једно дете ће започети ређање,
друго наставити...и тако их постављати од највећег ка најмањем и
обрнуто,растући и опадајући низ.

-ЗАВРШНА ФАЗА-
Предлажем деци да се поређају по висини, и питам да ли желе да
драматизујемо причу?
Деда- највише дете... миш-најниже дете

You might also like