You are on page 1of 3

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС

Предмет: Математика Разред: Четврти


Наставна тема/област: Вероватноћа и статистика
Вероватноћа
Наставна јединица:

Тип часа: увежбавање

Циљ часа: увежбавање одређивања расподела случајних променљивих и испитивања независности догађаја
Ученик ће бити у стању да:
Очекивани исходи - одреди вероватноћу догађаја у једноставнијим експериментима
на крају часа: - нађе закон расподеле случајне променљиве
- израчунају условну вероватноћу догађаја
Наставне методе: Дијалошка, монолошка, самостални рад ученика

Облици рада: Фронтални, индивидуални

Наставна средства: Уџбеник


Ученик развија:
Међупредметне • компетенције за целоживотно учење;
компетенције:
• комуникацију.
МОГУЋИ ТОК ЧАСА
Планиране активности
Планиране активности наставника:
ученика:
− Прате излагање
Уводни део часа − Анализира израду домаћег задатка
наставника и
(10 минута) − Отклања евентуалне нејасноће код ученика.
одговарају на питања.
− Прате упутства
Одредити условну вероватноћу догадаја да је изабрана карта десетка, ако:
наставника.
а)нема додатних информација,
Главни део часа − Учествују у дискусији.
б) знамо да је изабрана карта црне боје и
(30 минута) − Дају промишљене
ц) знамо да је изабрана карта са вредношћу већом од 8 (вредности су
одговоре на
1,2,…,10,12,13,14).
постављена питања.
− Анализирају и
закључују.
− Постављају питања.

Подстиче ученике да што у већој мери самосталније решавају дате задатке.

− Анализира са ученицима евентуалне проблеме са којима су се ученици − Одговарају на питања


Завршни део часа
сусрели приликом решавања задатака и отклања нејасноће. наставника која се
(5 минута)
односе на усвојене
садржаје из наставне
јединице.
Начини провере − анализирање успешности ученика приликом израде примера и задатака и анализирање коментара ученика и
остварености исхода: њихове активности на часу
ОКВИР ЗА
ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
• Да ли ми је адекватан
избор начина провере
остварености исхода?
• Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
• Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
Шта бих променио/-ла?

You might also like